Co Z Tym Gothic Up Wer. 238

Status
Zamknięty.

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
UWAGA!!! IDZIE HEJT!!!

No na początek warto zastanowić się czy ma sens staranie się o nowych użytkowników. Bo na to, że to się zrobi samo nie ma co liczyć, biorąc pod uwagę jak nisko upadła marka Gothic.

Mam takie pytanie. Na Gupowej stranie na facebooku jest ponad 2 tys lajków. Gdzie są ci ludzie? Gdzie jest choćby ćwiartka. I zanim znów ktoś otworzy jape, NIE, NIE OBWINIAM ZA TO NIKOGO. Po prostu jestem ciekaw czy większość z nich to zupełnie przypadkowi ludzie, którzy tak jak Cedric lubią lajkować wszystko po kolei :trollface:. Może by zorganizować jakiś konkurs, albo po prostu zachęcić ich do rejestrowania się na forum. A może to też nie ma sensu. Generalnie, póki, albo o ile w ogóle, nie przyjdzie Kac, to możemy sobie tylko gdybać nad zmianami, bo i tak jego zdanie jest przecież ostateczne i decydujące.

ok, to co wg ciebie ma robić administracja w ogóle jako praca i co ma robić administracja aby ruch na forum był większy?

Administracja powinna być, prawda, wzorem. Wszak różnie z tym bywało przez lata, ale ta zasada się chyba nie utarła :trollface:. W mojej opinii, administracje powinno być widać, nie tylko na SB ale przede wszystkim na pozostałym forum. Powinny być założone przez nich tematy i zamieszczone wypowiedzi.

Trzeba jednak te cztery zdania wziąć w nawias i postawić warunek - jeśli są jacyś nowi użytkownicy. Bo to, że tych tematów będzie więcej, to dla kogoś takiego jak ja, osoby która jest tu od zawsze praktycznie, nie robi to większej różnicy. Nie trzeba mnie zachęcać bym coś robił, po prostu jeśli zechcę to zrobię, nie to nie.

Tym niemniej, jeśli statek idzie na dno, pierwszą osobą która powinna zadbać o wszystko jest kapitan. Kapitana nie ma, kiepsko. Natomiast jego oficerowie mówią "że nie mają już takiego zaangażowania". No i w ten sposób wszystko poleci w pizdu łeb na szyję.

Nie mam natomiast złotego środku. Generalnie moja konkluzja jest taka: jeśli komuś ma się chcieć, to przede wszystkim ( NIE "TYLKO), przede wszystkim administracji. Bo jak nie, to co idzie w parze z otrzymaniem zielonego koloru ( usuńmy korzyści ). Wyrzucanie tematów i postów, zamykanie bądź ich otwieranie, to chyba najprostsza rzecz w internecie, albo jedna z najprostszych.

I znowu, NIE MAM DO NIKOGO PRETENSJI. Chyba zrobię jakąś pieczątkę i wstawię sobie w sygnaturę. Jeśli jednak mamy zmienić cokolwiek i ruszyć cokolwiek, niech się to zacznie od góry.

KONIEC HEJTU
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
Powinny być założone przez nich tematy i zamieszczone wypowiedzi.
aha to administracja ma zakładać i pewnie sama w nich odpowiadać bo userzy nie potrafią?
jakbyś nie zauważył to w aktywnych tematach, gdzie toczy się dyskusja to administracja też sie udziela, a jeżeli nie - widocznie nie chce się nt wypowiadać, bo ma do tego prawo jak każdy.

ja mam wrażenie jakby z twoich postów wynikało, że administracja ma zakładać masowo sztuczne tematy i zmuszać ludzi to pisania (pewnie siłą). czasy przymusu sie skończyły boomciu.
a może ty tak bardzo tęsknisz za modem? jeżeli tak, to pogadaj z kacem aby wywalił wg ciebie tych co nie powinni być w administracji i tobie dał moda a nie wylewaj gorzkich żalów po raz kolejny bo to do niczego nie prowadzi :)
 

mogget

forumowy obibok
VIP
Dołączył
7.2.2006
Posty
488
Dobra miałem się trzymać od tego z daleka i biernie obserwować, ale nie mogę :p

aha to administracja ma zakładać i pewnie sama w nich odpowiadać bo userzy nie potrafią?

tutaj masz odpowiedź
ale jeśli pisze admin lub moderator, że mu się nie chce, że wpada tutaj po to tylko żeby pogadać, to z jakiej racji ma zależeć komuś kto jest niżej w hierarchii.

czyli innymi słowy:
Skoro wam (administracji) nie zależy, dlaczego zwykły użytkownik ma coś zrobić skoro elita zarządzająca pogodziła się z upadkiem?

i tak po za tematem, nikomu już chyba na modzie nie zależy bo czasy gdy bycie członkiem administracji było powodem do dumy minęły bezpowrotnie.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
sorry ale komu nie zależy? bo jakoś nie widzę posta tutaj z administracji na ten temat.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777

Tyle w temacie.

Trzeba jednak te cztery zdania wziąć w nawias i postawić warunek - jeśli są jacyś nowi użytkownicy. Bo to, że tych tematów będzie więcej, to dla kogoś takiego jak ja, osoby która jest tu od zawsze praktycznie, nie robi to większej różnicy. Nie trzeba mnie zachęcać bym coś robił, po prostu jeśli zechcę to zrobię, nie to nie.

Weź przeczytaj dokładnie, najlepiej kilka razy ten fragment.

ja mam wrażenie jakby z twoich postów wynikało, że administracja ma zakładać masowo sztuczne tematy i zmuszać ludzi to pisania (pewnie siłą). czasy przymusu sie skończyły boomciu.
a może ty tak bardzo tęsknisz za modem? jeżeli tak, to pogadaj z kacem aby wywalił wg ciebie tych co nie powinni być w administracji i tobie dał moda a nie wylewaj gorzkich żalów po raz kolejny bo to do niczego nie prowadzi

Abi, nie wyciągaj wniosków bo nie idzie CI to najlepiej.

i tak po za tematem, nikomu już chyba na modzie nie zależy bo czasy gdy bycie członkiem administracji było powodem do dumy minęły bezpowrotnie.

Lepiej bym tego nie ujął.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
NO i co i znowu burda.


Administracja powinna być przykładem ale zwalanie całej odpowiedzialności na administrację za brak ruchu jest niesprawiedliwe. Co do braku kapitana też się zgadzam, niestety Kac od dawna opuścił ten lokal i nie wygląda na to, żeby planował powrócić. Też chyba po prostu dorósł na tyle, by zdać sobie sprawę, że ma rzeczy ważniejsze niż siedzenie na forum. W sumie to przykre, bo kiedyś wydawało mi się, że będziemy trzymać się wszyscy jeszcze przez wiele lat.

Administracja nie naprawi tej sytuacji. To już raczej przestrzeń dla nas wszystkich razem i każdego z osobna.
 

mogget

forumowy obibok
VIP
Dołączył
7.2.2006
Posty
488
Teoretycznie masz rację, ale skoro JA boi się utworzyć osobną grupę dla siebie i innych dziewczyn bo 'Kac się wkurzy' to gdzie tu mowa i jakiś większych zmianach? sam pomysłu takowego nie mam, tylko naświetlam sprawę. Kac się nie pojawia i sprawa jest w naszych rękach powiadasz. Więc teraz albo wpadamy na pomysł na jakąś reaktywację (raz już to chyba upadło, powodów nie znam) albo zamykamy temat i może nawet forum. To są chyba jedyne możliwe opcje wyboru w tej chwili.

A burda czy jakkolwiek to zwał to jeden z najlepszych sposobów na ożywioną dyskusję :p
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Odszedł jeden JA, możemy dać stołek dla chętnego, także jeśli ktoś ma pomysł i chęci ja tam mogę udostępnić mu odpowiednie narzędzia w imieniu Kaca. W końcu to w wyższym dobrym celu.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
UWAGA!!! IDZIE HEJT!!!

A kto tu zwala całą odpowiedzialność na administrację? Jeśli ja zwaliłem na kogoś znaczną odpowiedzialność to na brak userów, ergo obwiniłem cały świat tylko nie forumowiczów.

A burda czy jakkolwiek to zwał to jeden z najlepszych sposobów na ożywioną dyskusję

No właśnie prawie wszystkie burdy kiedy są osoby co się ze sobą nie zgadzają, przeradzały się w aktywność. Także cieszmy się póki możemy.

Administracja nie naprawi tej sytuacji. To już raczej przestrzeń dla nas wszystkich razem i każdego z osobna.

Nie mówię, że nie. Chodzi mi o to, że jeśli dojdziemy do jakichkolwiek wniosków i pomysłów i zdecydujemy się je realizować, to administracja, jako główna władza powinna zacząć zmiany i głównie o nie dbać. To nie znaczy, że reszta może to olewać.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Warunek jest prosty. Jeżeli nie powstanie nowa gra z serii Gothic/Risen to wortal w obecnej formie zostanie tylko miłym wspomnieniem.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Nie jestem pewien, ale czy Risen albo Arcania sprowadziły nam jakichś użytkowników?
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
niestety Kac od dawna opuścił ten lokal i nie wygląda na to, żeby planował powrócić. Też chyba po prostu dorósł na tyle, by zdać sobie sprawę, że ma rzeczy ważniejsze niż siedzenie na forum
kac po prostu nie ma czasu na forum, ma za dużo na głowie w realnym życiu. jak coś potrzeba od strony tech, to można go dorwać i to jest najważniejsze.

trzeba pamiętać, że większość użytkowników która tu była kiedyś to pracuje zawodowo, część ma rodziny i nie będą mieć już czasu. zostają ci co mają go więcej a i z czasem się wykruszą gdy pokończą szkoły i żadne pomysły nie pomogą, chyba że ktoś nie ma realnego życia to będzie super aktywny ;).

tak jak zig napisał, nie będzie nowej gry, nie będzie nowych a starzy będą sie wykruszać z roku na rok, albo z miesiąca na miesiąc.
spiny itp nic nie pomogą, wręcz zniechęcają tylko tych którzy jeszcze chcą tu siedzieć.

boom zwalanie winy na administrację nic nie da, bo nie sama administracja tworzy forum. administrację można zmienić ale i tak nie zmusisz ludzi do siedzenia tutaj choćby było nie wiadomo jak ciekawie, bo każdy wybiera realne życie
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497
boom zwalanie winy na administrację nic nie da, bo nie sama administracja tworzy forum. administrację można zmienić ale i tak nie zmusisz ludzi do siedzenia tutaj choćby było nie wiadomo jak ciekawie, bo każdy wybiera realne życie
abi, to ja i teraz powiem, nie umiesz czytac buma
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497
28887083.jpg
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Miałem pisać esej, ale mi się nie chce nawet. Miałem odłożyć na bok moje wyjebanie na problemy w internecie, ale też mi się odechciało.

W skrócie, ręce mi k**wa opadły.
 

Fūri

słit Wojtuśśśśś
Dołączył
17.6.2011
Posty
1077
UWAGA!!! IDZIE HEJT!!!

A kto tu zwala całą odpowiedzialność na administrację? Jeśli ja zwaliłem na kogoś znaczną odpowiedzialność to na brak userów, ergo obwiniłem cały świat tylko nie forumowiczów.



No właśnie prawie wszystkie burdy kiedy są osoby co się ze sobą nie zgadzają, przeradzały się w aktywność. Także cieszmy się póki możemy.



Nie mówię, że nie. Chodzi mi o to, że jeśli dojdziemy do jakichkolwiek wniosków i pomysłów i zdecydujemy się je realizować, to administracja, jako główna władza powinna zacząć zmiany i głównie o nie dbać. To nie znaczy, że reszta może to olewać.

A gdzie koniec hejta BooM? :D Dobra wiem że to trochę spam.

Szczerze - nie chce mi się od początku czytać waszych wypocin, bo pewnie by mnie głowa bolała (zwłaszka kłótnia Barni z Boomem), toteż... hmmm, no jak chcemy żeby forum się ożywiło to po prostu coś róbmy. Im dalej jedynie będziemy siedzieć i nic nie robić, tym dłużej nic się nie będzie dziać. A jeżeli mówicie, że nic nie robię - wiem że to chyba zupełnie odrębny temat, ale właśnie wziąłem sobie 5 tematów z ZŚM, żeby coś go ruszyć, a ponadto chce ukończyć zarezerwowane przez siebie hasła. No i inna sprawa, jeżeli trzeba jakieś opowiadanie zrobić czy coś, to ja jestem gotowy pomóc.

Barni, BooM - kłótnia pomiędzy wami doprowadzi do jeszcze większego burdelu. Jak tak dalej pójdzie to się albo na 2 obozy podzielimy, albo stracimy wspaniałe 2 osoby, bo jeden może nie wytrzymać z drugim i odejdzie z naszego forum. Także zastanówcie się, proszę.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Generlanie, że to nie jest kwestia kłotni z lvelu Boom, aBi, czy boom barni, czy boom nau, nam, abi barni...tfscaascxx

Kto by nie był w administracji będzie tak samo atakowany, ot co. No chyba, że jakiś swojak. Za dużo ględzenia, a za mało aktywności, zakładania tematów.

Zadaje ponowne pytanie, czemu nikt nie pisze w hobby, czemu nikt nie załozy temtu?
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Powiem po szczeniacku, nie ja zacząłem :trollface:. A jak ktoś będzie wypisywał głupoty na mój temat to wszak chociaż się wybronię.

Zadaje ponowne pytanie, czemu nikt nie pisze w hobby, czemu nikt nie załozy temtu?

Się założy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom