Ciekawe Miejsca

MrBezio09

New Member
Dołączył
26.1.2010
Posty
20
Ja znalazlem wiele ciekawych miejsc , a oto one :
-wyspa ze skarbami ,
-jaskinia z cieniostworem za latarnia ,
-jaskinia leni ,
-mysliwy niedaleko latarni ,
-list Gilberta ,
-i jeszcze krypte inubisa ,
-cos tam jeszcze ... :sparta: :fuckoff:
 

Nervel

New Member
Dołączył
20.2.2010
Posty
13
Jeśli ktoś grał w g1 tam gdzie pierwszy raz spotkaliśmy ur-szaka to naciska się tam przełącznik i trzeba odskoczyć ponieważ podłoga się zapada są tam trupy i różne mikstury i zwoje.
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Cytat:
Dla mnie najciekawszym miejscem jest jedna z jaskiń w górniczej dolinie. Mimo że można nabić ponad 2000xp. na zombi i szkieletach to co ciekawe leżą ta ciała GOMEZA, Blizny, i kilku cieni. Jaskinie tę znalazłem gdzieś pomiędzy wulkanem a wieżą mgieł ,już nie pamiętam dokładnie gdzie bo dawno już to znalazłem ale to było najciekawsze miejsce w gothic2

Serio? Podobnie jak inni nie mogę w to uwierzyć.Jak najszybciej wrzuć jakąś mapkę.Koniecznie muszę to zobaczyć.Szczególnie ciało Gomez , może będzie miał coś przydatnego lub będzie to związane z jakimś Questem.



Oczywiście że nie ma ciała Gomeza ani Blizny w G2, ani NK . Gośc puścił ściemę i tyle, nie można wierzyć we wszystko
To się zobaczy. Jak gość da mapke to będzie wszystko jasne
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Nie da mapki, bo jest na wakacjach, poza tym dał to tylko po to, żeby się popisać :)
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Nie mogę, ale mam pewność, że to nieprawda, przecież, gdyby to był fakt, po tylu latach od premiery ktokolwiek dodał by screena, mapę czy coś, nie sądzisz? Poza tym Gaan akurat wtedy gdy to pisał miał tendencje do zmyślania, żeby się popisać.
 

Norberteusz

New Member
Dołączył
28.2.2010
Posty
21
Przecież wiadomo że twórcy gothic 2 lubili sobie żartować.Typowa książka,wrak samochodu,jakaś tam tablica(byla pokazana chyba na youtube,nie pamiętam),pamiętacie poszukiwania kamieni ogniskujących w g1?Był tam stary klasztor,zębacze i gorn.Żeby się dostać do klasztoru trzeba było wziąć zwój przemiany w chrząszcza z jaskini na dole.W gothic 2 jest tam ciało gorna,miltena i diega.Możliwe więc że gdzieś jest także ciało gomeza.
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Gomeza w sumie bez sensu, Gorn, Milten i Diego zostali uśmierceni ze względu na kwestie techniczne - gdy postać przechodzi z Górniczej Doliny do Khorinis, w jednym obszarze umiera, a w drugim jest spawnowana.
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Nie mogę, ale mam pewność, że to nieprawda, przecież, gdyby to był fakt, po tylu latach od premiery ktokolwiek dodał by screena, mapę czy coś, nie sądzisz? Poza tym Gaan akurat wtedy gdy to pisał miał tendencje do zmyślania, żeby się popisać.
No może i masz racje. W końcu przez tyle lat pewnie już by niejedna osoba na to wpadła.A wiadomo , że wiele osób ma duże ambicje jeśli chodzi o przeszukiwanie GD.
 

Norberteusz

New Member
Dołączył
28.2.2010
Posty
21
Według mnie mylisz się Fahrenheit.Po chiny by to robili?Czy nie łatwiej byłoby usunąć te postacie?Poza tym nie jestem pewien ale gorn chyba nosi tam pancerz najemnika Onara.Podczas kiedy bariera istniała ten pancerz zapewne nie istniał.Poza tym milten na początku jest w górniczej dolinie.Są więc w sumie dwa milteny w jednym miejscu.Tak samo jest z gornem i diego.
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Kiedyś o tym czytałem, postaci chyba po prostu nie da się usunąć, taki np. Y'Berion nigdy nie dostał pogrzebu, lecz do końca Gothica leżał zaklęty snem (według gry "martwy") w świątyni. Dlatego twórcy postacie, które przechodzą do innych obszarów teleportują do jakiejś jaskini zabijając przy okazji, a w obszarze do którego przechodzą pojawiają się ich kopie :)
 

Norberteusz

New Member
Dołączył
28.2.2010
Posty
21
Ja osobiście w to nie wierze.Przecież na początku gry gorn,milten i diego są w kolonii.Są chyba wtedy także ich trupy w jaskini.Nie jestem tego pewien,ale jeśli tak jest twoja teoria nie miałaby większego sensu.Na pewno dało się usunąć postacie z gry.Oznacza to że twórcy celowo ich tam zostawili.

Niedaleko czarnego trolla znalazlem pewną jaskinie.Przeszdlem przez most i oczyściłem kapliczkre.W środku jaskini są dwa posągi i posadzka w kształcie koła.W kilku miejscach są słupy magicznej energii.Pośrodku jest kufer ale potrzebuje do niego klucza problem jest tylko taki że nie mogę go znaleźć.przeszukałem jaskinie i nigdzie nie znalazłem.

A i jak szukamy oka innosa i spotykamy włóczęgę można pójść w lewo w stronę rzeki i znaleźć jaskinie zs dwoma cieniostworami.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Niedaleko czarnego trolla znalazlem pewną jaskinie.Przeszdlem przez most i oczyściłem kapliczkre.W środku jaskini są dwa posągi i posadzka w kształcie koła.W kilku miejscach są słupy magicznej energii.Pośrodku jest kufer ale potrzebuje do niego klucza problem jest tylko taki że nie mogę go znaleźć.przeszukałem jaskinie i nigdzie nie znalazłem.

Skrzynię otworzyć można tylko wtedy, gdy jesteś nowicjuszem i wykonujesz próbę ognia. Dostajesz wtedy klucz do owego kufra.
 

aragornkk

New Member
Dołączył
21.7.2010
Posty
11
Gomez JEST w gothicu 1 bodajże chyba jako więzień. Trzeba się nieźle nagimnastykować aby się do niego dostać, ale podobno jest w więzieniu.
Niestety nie wiem czy to prawda czy kłamstwo, wiem jednak że istnieją pogłoski że od rozdziału 4 są ciała taranem orków w górniczej dolinie w jakiejś jaskini. Jednak ja nie mam G2 obecnie aby się przekonać.


Swoją drogą, byłby ktoś tak miły i wstawił tekst przetłumaczony zza palisady orków?
 

Vender

Member
Dołączył
31.7.2010
Posty
116
Gomez JEST w gothicu 1 bodajże chyba jako więzień. Trzeba się nieźle nagimnastykować aby się do niego dostać, ale podobno jest w więzieniu.
Niestety nie wiem czy to prawda czy kłamstwo, wiem jednak że istnieją pogłoski że od rozdziału 4 są ciała taranem orków w górniczej dolinie w jakiejś jaskini. Jednak ja nie mam G2 obecnie aby się przekonać.


Swoją drogą, byłby ktoś tak miły i wstawił tekst przetłumaczony zza palisady orków?

Dobrze człowieku, udało ci się dostać za Wielką orkową palisadę

...

Jak widać, historia hordy orków

za tą palisadą to kompletne kłamstwo

nie ma nic więcej do znalezienia tutaj ..

to miejsce jest opuszczone,

to koniec świata,



Ale ja (potężny krasnolud z kosmosu, który nie należy do historii tej gry ,której nazwa

nie jest tu ważna!) chce cię ostrzec.

Dałeś się nabrać i wierzyłeś

w historii, co nie jest prawdą.



Nie wierz w to co mówia!

Otwórz oczy!

....

Potężny krasnolud z kosmosu.


A co do tematu do uważam ze gothic to po prostu gra której twórcy mają za dużo wolnego czasu i lubią robić smaczki :p

Chociażby krata w wieży Xardasa, dopiero niedawno dowiedziałem się jak ją odblokować :p
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Potężny krasnolud z kosmosu.
W szkole mówią na mnie krasnolud bo jestem niski. Jak widać również sławny i kosmiczny :)

Chociażby krata w wieży Xardasa, dopiero niedawno dowiedziałem się jak ją odblokować
A jak to się robi? Bo ja nie wiem.
 

Vender

Member
Dołączył
31.7.2010
Posty
116
W szkole mówią na mnie krasnolud bo jestem niski. Jak widać również sławny i kosmiczny :)


A jak to się robi? Bo ja nie wiem.

Z prawej strony kominka jest przyciska, po jego kliknięciu otwiera się krata w pierwszym pomieszczeniu.
Mało kto o tym wie :p
 

TaU

New Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
1
Ach...gothic...moja pierwsza gra RPG która rozkochała mnie w sobie od początku.Ale teraz do rzeczy: ilu z was bawiło sie w poszukiwaczy skarbów? Ja wiele razy...chyba nie można ominąć jaskini na morzu...:D
 

KoaK

New Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
29
Martwe ciała- twórcy zabili i schowali NPC którzy przenosili się do innych światów (GD, ZDB), aby było lepiej. To nie jest żaden bug. W nowym świecie to są nowi ale ci sami NPC co nie ma nic wspólnego z fabułą gry.
 

Daniel781996

Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
81
Wg mnie ciekawym miejscem była jaskinia niedaleko farmy Lobarta gdzie było pełno zombii i chyba pełzaczów. Pamiętam że wszedłem tam przez przypadek bo myślałem że jest tam teleport. A był ktoś w ej kopalnii Dextera?? Bo ja byłem za słaby a poźniej zapomniałem. Ciekawy też był Ognisty łuk albo magiczna kusza
 
Do góry Bottom