Ciekawe Miejsca

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
Kiedyś gdy grałem w Gothic 2 poszukiwałem trochę potworów aby nabić levele i raz odnalazłem ukrytą komnatę w której był list o panu cienia Inubisie. (byłbym wdzięczny gdyby ktoś napisał treść tego listu bo ja nie mam już gothic'a 2) w tej komnacie były trzy pomieszczenia w każdej była skrzynia i szkielet z kluczem do niej. Gdy się otwarło skrzynię i ją opróżniło pojawiał się szkielet mag i trochę szkieletów i tak w każdej komnacie. Po wybiciu wszystkich szkieletów pojawiały się 4 szkielety magowie (chyba 4) i 4razy więcej szkieletów niż wcześniej. Gdy wybiłem już ich pojawiło się przy wyjściu dwoje szkieletów i... Pan Cienia Inubis, był to dosyć twardy przeciwnik ale go pokonałem. no i o nim ta cała mowa.
Piszcie co o nim myślicie i wiecie itp
Jeżeli są w gothic'u 2 jacyś inni Panowie Cienia to piszcie
A dla tych którzy tam niebyli to ta krypta jest niedaleko farmy Onara i farmy Sekoba na cmentarzu i tam jest przełącznik po wciśnięciu go odsuwa się grób i tam to jest :)

Edit: Proszę Admina o zmienienie nazwy tematu na "Ciekawe miejsca" i przypiąć temat aby był to temat o ciekawych miejscach i aby każdy kto zna jakieś ciekawe miejsce niech tutaj pisze. Ponieważ robi się coraz więcej tematów typu "dziwne miejsce" itp.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Witam.
Też tam byłem, chyba za każdym razem kiedy grałem w G2. Jest dokładnie tak jak mówisz, list jest w szkielecie nieszczęśliwego podróżnika. Jestem niemal pewny że nie ma to połączenia z żadnym q ani wątkiem. Jest to zapewne jeszcze jeden ciekawy element dodany przez twórców. Taka atrakcja aby można było pokonać potężnego szkieleta - Inumbisa.

Edit: Tu wklejam tekst znalazłem w necie.

CYTAT
Zawiodłem. Płonne me nadzieje na zatrzymanie Inubisa na ścieże dobra. Na początku sądziłem, że nie żyję, ale w starych kościach Ivana drzemie jeszcze siła. Inubis jednak powstał z martwych i szuka zemsty za wygnanie przez prastary zakon paladynów.
Towarzyszy mu wielu wyznawców... Jak wojownik pokroju Inubisa mógł stać się tak zły?
Znalazłem w tej krypcie jego grób, nie wiem jednak, czy zdołam przekazać komuś wieści o moim odkryciu, piszę więc te słowa w nadziei, że zostaną odnalezione.
Strzeżcie się. Potężny nieprzyjaciel sięga po dusze sprawiedliwych. Inubis nie będzie ostatni...


Wyczytałem też że był on zapewne kiedyś Paladynem Innosa jednak, stał się sługą Beliara.
Drugim takim upadłym paladynem jest Pan Cienia Archol, ale tego zapewne spotkał każdy w Dworze Irdorath.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Przypadkiem odkryłem to tajemne miejsce pod kaplicą,ale byłem zbyt słaby aby zdziałać tam co kolwiek:/ Wróciłem tam pod koniec gry i po zbroi można stwierdzić że Inubis miał jakieś powiązania z Zakonem Paladynów.Spodziewałem się że w zwłokach Inubisa będzie jakaś bardzo dobra broń albo cos podobnego o dużej wartości ale nic takiego nie było:/
 

Gorn4

Member
Dołączył
4.12.2008
Posty
81
twórcy chyba chcieli tym nas zaciekawić, w grze jest też kilka innych takich tajemnic jak np. opuszczona destylarnia w jaskini na północ od latarni morskiej, albo martwe ciało losowo wybranego maga wody w kopalni mały kawałek na południe od Słonecznego Kręgu (na wszystkie te tajemnice natrafiłem w Gothic 2 NK) twórcy chyba chcą nas po prostu ZMUSIĆ abyśmy w końcu mieli nad czym myśleć :p
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Gorn4:
1. Opuszczona Destylarnia to nic innego jak Winiarnia Vina :p Jest z nią jakiś quest, zleca go Vino na farmie Lobarta.
2. Martwe ciała- twórcy zabili i schowali NPC którzy przenosili się do innych światów (GD, ZDB), aby było lepiej. To nie jest żaden bug. W nowym świecie to są nowi ale ci sami NPC co nie ma nic wspólnego z fabułą gry.

A o panach cienia... Szczerze spodziewam się czegoś, co to wyjaśni. Prawdopodobnie będzie to taki łącznik z dalszą fabułą, coś a'la list magów wody w Nowym Obozie w Gothic II. A oni, Panowie Cienia, to są upadli paladyni, których żądza krwi i zemsty przywróciła do życia.
 

Gorn4

Member
Dołączył
4.12.2008
Posty
81
nie mówiłem, że martwe ciała to bug, a z tą destylarnią to tak myślałem że to Vina, ale wspomniałeś o jakimś zadaniu z nią, ja nigdy czegoś takiego nie mogłem znaleźć, jak ją wykonałeś?
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
Jeden koleś jakiś farmer ma tam swoją destylacje (czy coś takiego :p ) i jest to związane z questem "Do Dna"
 

Gorn4

Member
Dołączył
4.12.2008
Posty
81
dobre hehe, bede musiał to obczaić, ale kiedy po czy w trakcie questu do dna?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ja nie przypominam sobie, żadnego questu powiązanego z destylarnią.
Wiadomo, że aby się tam dostać trzeba posiadać łój kretoszczura
NO i znajdziemy tam notatnik/książkę...ona nas naprowadza na ślad Vina z farmy przed Khorinis. Prawdopodobnie on pedził nielegalny alkohol. Jednak questa sobie nie przypominam tymbardziej powiązanego z "Do dna"
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
że był powiązany z ty questem "Do Dna" to mi się pomyliło sorki pewnie robiłem ją w tym samym czasie co do dna ale misja na 100% jest
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
CYTAT
Drugim takim upadłym paladynem jest Pan Cienia Archol, ale tego zapewne spotkał każdy w Dworze Irdorath.

Ja go nie spotkałem tylko na necie o nim czytałem jak byłem w Dworze Irdorath to mi diego powiedział jak przejść przez most XD
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Z tego co pamiętam to trzeba zabić Archola zabić...ale nie jestem pewny :)
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
list jak przejść most jest w jednym kufsze który strzeżą jaszczuroczłeki
 

Bartek7bartek

Member
Dołączył
17.3.2009
Posty
31
Ja byłem w tej kaplicy ale jak powybijałem te szkielety to nie pojawił się żaden inubis .a list magów wody był w zwykłym G2 czy w G2NK? :huh:
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
ja grałem tylko w noc kruka bez dodatku nie grałem ale był ten list
 

diman

New Member
Dołączył
4.7.2009
Posty
2
ja spotkałem kolesia który miał na imię engrom czy jakoś tak ,stał przy paladynach niedaleko Marcusa i jak z nim zacząłem rozmowe to on był w szatach poszukiwacza i dał na mnie czar opętania
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Z tego co pamiętam Engrom został opętany przez poszukiwaczy, więc nie ma w tym nic dziwnego ;)

Skoro już się tutaj wtrąciłem to powiem które miejsce jest moim zdaniem ciekawe, a mianowicie chodzi mi o okolice, w których znajduje się Niclas. Mieszka samotnie na dosyć wysokim wzniesieniu, sam odkryłem go chyba przy trzecim przechodzeniu G2 :)
 

Darknex

Debile
Dołączył
3.7.2009
Posty
16
...Na tej samej górze można znaleźć kilka przydatnych roślin i zwojów(oraz jak pamiętam, pierścień). Idąc w stronę wykopalisk magów wody(w podstawowym G2 po prostu poruszając się w stronę piramid), pod mostem znajduje się jaskinia z cieniostworami i bezgłowym ciałem Orka. W okolicy jest również grota z rozsypanymi ciałami kamiennych golemów, które w bardzo efektowny sposób składają się po otworzeniu skrzynek. W Górniczej Dolinie płynąc rzeką da się dostać do pieczary z kilkoma zwojami(by tam wejść należy zanurkować).
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
Nie trzeba nurkować :p ta grota jest także w gothic 1 a 2wejście do groty jest jak się płynie rzeką to tam jest malutka dziurka. w Gothic 1 jest tam księga chromanimu. A pro po ciekawych miejsc napiszcie mi tu kilka miejsc gdzie można znaleźć cieniostwory bo potrzebne mi ich rogi. Jak na razie to mam: 2w jaskini gdzie jest ten ork bez głowy, 2w wielkiej grocie w dolinie obok khorinis, jeden w lesie obok tej wiedźmy sagitty, 2 w mrocznym lesie i piszcie gdzie jeszcze są
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Łap Zenek:
1. W jakrkendarze w jaskini między pustynią a bagnami powinien być ale nie jestem pewny
2. w Lesie gdzie mieszka Saggita są ze 3 cieniostwory więc sie rozejrzyj
3. W lasku na lewo od pierwszego wejścia do Khorinis (obok farmy Lobarta)
4. W lesie w GD bodajże tam są 2
5. Pod mostem jak sie idzie do magów wody w jaskini.
6. W tym takim jakby kanionie gdzie są trzy wargi to tam dalej w jaskini jest cieniostwór

Jakoś wiecej sobie nie mogę przypomnieć jak będę pamiętał to dopisze.
 
Do góry Bottom