Buczenie Głośników.

Status
Zamknięty.

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Witam.
 
Mam problem z dźwiękiem. Otóż dzisiaj zauważyłem, że moje głośniki buczą.
Głośniki mam kilka miesięcy, to Logitech x530 5.1.
Buczenie wydobywa się w momęcie kiedy głośniki są włączone ale ściszone do minimum. Na niskim poziomie volume również buczą, tak samo gdy pokrętło jest na maxa rozkręcone.
To strasznie wkurza, słuchając czegokolwiek w normalnej głośności słychać nieprzyjemne buczenie.
 
Znacie lekarstwo na takie dolegliwości dzwiękowe??
Sprawdziłem wszystkie wtyczki, odkurzyłem kompa (choć to pewnie nie ma związku), potem pogrzebałem coś w sterowniki i efekt był taki, że dźwięku w ogóle nie było. Po ponownym uruchomieniu kompa dźwięk wrócił i przez kilka minut nie buczało. Teraz znowu buczy.
 
Pocieszający jest fakt, że na słuchawkach nic nie buczy.
 
W wolnej chwili zamierzam przeinstalować sterownik i sprawdzić czy to nie wina karty dźwiękowej. (  czyli odpalić głośniki na zintegrowanej, która obecnie jest wyłączona)
Jeśli ktoś jednak miał podobny problem i wie co może pomóc, to czekam na propozycje.
 
 
Mam tylko nadzieję, że nie padają mi głośniki lub karta :p
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Wycisz w ustawieniach od dźwięku (możesz równie dobrze wyłączyć nasłuchiwanie - wystarczy ) mikrofon, line in , odtwarzacz cd czy inne głośności tego typu. To powinno być rozwiązanie twojego problemu.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Nic z tego. Nasłuchiwanie miałem wyłączone z tego co widzę. Wyciszyłem też wszystkie  głośności o których mówiłeś, nic to nie dało. Dalej buczy jak buczało.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
A pokaż jeszcze screena z ustawień dźwięku zakładka nagrywanie :)
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025


Uploaded with ImageShack.us
 
 
Teraz w ogóle jest bałagan. Usunąłem wszystkie stery od dźwięku i ponownie zainstalowałem sterownik systemowy. Dźwięk jest ale buczenie również.
 
Mam win7, muszę teraz ponownie poszukać w necie patcha do mojej karty dźwiękowej, bo inaczej na win7 prawie nic nie działa w sterowniku.
 
Nie wie czy to wina sterów, bo przecież do tej pory było dobrze. Może format, to lekarstwo na wszystko podobno??
 
 
Edit:
 
Przeinstalowałem sterownik i wygląda na to, ze chyba problem minął. Poczekam jeszcze do jutro aby przetestować dokładnie. W tym czasie może ktoś, coś jeszcze będzie chciał powiedzieć i potem zamknę.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Masz majka wicyszonego? bo dzwiek może buczec od majka.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Po przeinstalowaniu sterownika nie był wyciszony ale nic na razie nie buczy. Mimo to teraz go wyciszyłem, mam nadzieję, że to tylko sterownik się posypał.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
a wyłącz zupełnie majka w panelu.

Ewentualne zmień próbkowanie dzwięku na niższe ;)
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Wyłączyłem majka.
 
A z próbkowaniem dźwięku nie jest tak, że im wyższe tym lepiej ??
Miałem 96KHz teraz ustawiłem 48KHz.
 
Nie wiem czy to coś dało. W sumie głośniki już nie buczą, teraz zauważyłem, że trochę pierdzą/trzeszczą ( było tak też, zanim wyłączyłem majka i bawiłem się próbkowaniem)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Być może to kwestia samych głośników? Podpinałes do innego kompa?

Im próbkowanie wyższe tym jakośc lepsza ale tym karta dzwiękowa bardziej obciązona i lub robić dziwne akcje.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Nie nie próbowałem podłączyć głośników pod innego kompa. Myślę jednak, ze to wina sterownika lub ustawień.
 
EDIT: I zaczęło buczeć na nowo, Kiedy odpinam wszystkie trzy wtyczki od kompa, buczenie znika. Wiec to raczej od kompa coś się krzaczy. Tyle miesięcy było wszystko dobrze i teraz coś się sypnęło. Może to karta dźwiękowa pada albo jakieś błędy w systemie? (dawno nie formatowałem)
 
Spróbuje odpalić na zintegrowanej.
 
EDIT2: Na zintegrowanej karcie dźwiękowej głośniki nadal buczą. Nie grały co prawda wszystkie głośniki, bo nie instalowałem sterownika z płytki ( tylko systemowy) ale to bez znaczenie bo głośniki i tak buczą.
 
Może jeszcze nadzieja w formacie a jak nie to pewnie coś w głośnikach poszło, tylko dziwne, ze raz buczą, raz nie. No i przeinstalowanie sterowników pomogło niby na jakiś czas.
 
Może tak jak Romek coś wspominał coś z prądem ?? jakieś pole się tworzy i buczy ??
 
Kilka minut komp był wyłączony, włączam i nie buczy. Masakra jakaś.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
U mnie też kiedyś buczały i okazało się, że to wszystko przez źle podpinane kabelki itd. Próbuj. 
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Tru u mnie tez buczały jak podpinałem pod złe wejście.
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Jak dźwiękowiec niedoszły powiem Ci tak. Porusz kabelkami :D być może zwalone gniazda i jak nie masz idealnego położenia jacków to one nie chcą hulać.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Nie, to chyba nie pomoże. Wszystko mam doprze powpinane, przecież kilka miechów śmigało bez zarzutów.
Gniazda w karcie też raczej są ok, bo w zintegrowanej też buczało.
 
Jedno, co zaobserwowałem: Rano nie buczało, po kilku godzinach od włączenia kompa zaczęło buczeć. Potem zrobiłem przerwę, wyłączyłem kompa na trochę i przestało buczeć. Teraz też nie buczy. Może już siadają i jak za długo chodzą, to coś im się dzieje??
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
EB, spróbuj również do lekarza, według mojej diagnozy to może też być nadwrażliwość słuchowa :)
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Romuś, zapewniam Cię, że z moimi uszami nie jest tak źle. To, że raz słyszę buczenie a potem nie, nie ma nic wspólnego z moim słuchem :D
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Zmień dilera.
 
Cokolwiek odtwarzasz to słysz to buczenie?
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
A powiedz mi, czy nie masz pozwijanych kabelków, czy to od głośników, czy od prądu (także kable od prądu do innych urządzeń w pobliżu głośników). 
 
Może to głupie, ale zwinięte kable przez które płynie prą wytwarzają jakieś pole magnetyczne czy inny uj. Kiedyś przez takie coś nie mogłem uruchomić kosiarki xD.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Nameless napisał:
Zmień dilera.
 
Cokolwiek odtwarzasz to słysz to buczenie?
 
Niby tak ale tylko wtedy, kiedy głośniki buczą. Tak jak pisałem, zaczynają buczeć po kilku godzinach od włączenia kompa. I tu całkiem możliwe staje się to o czym mówi Zigi.
 
 
Rangiz napisał:
A powiedz mi, czy nie masz pozwijanych kabelków, czy to od głośników, czy od prądu (także kable od prądu do innych urządzeń w pobliżu głośników). 
 
Pod biurkiem jest takie kongo, że to całkiem możliwe. Tyle tylko, że taki bałagan mam od zawsze a buczenie od kilku dni występuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom