Atak Orków Na Khorinis

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
Orkowie nie sa glupcami i napewno znalezli droge morska do jarkendaru, a co do reszty mysle ze Lord Hagen polegl poniewaz byl chyba najbardziej Honorowym paladynem i nie sadze zeby sie poddal, a co do magow to slabi nie byli i napewno w jakis sposob dali noge.
 

Piotrek12750

New Member
Dołączył
30.7.2008
Posty
26
Fajnie by było gdyby mozna było wrócic do khorinis a jesli chodzi o lorda hagena tov pewnie walczył ze swojimi ludzmi ale w pewnym czasiem gdy zabili częśc orków to bpewnie skryli sie w jakiejs jaskini daleko od khorinis moze nawet w jarkendarze
 

LISEKPL

New Member
Dołączył
1.1.2008
Posty
22
Mnie ciekawi co się stało z piratami:). Z Gregiem szczególnie:D. Fajnie by było gdyby dodatek by wjaśnił co stało się z Khorinis i z wieloma znajomymi. No ale jeżeli dodatek okaże się klapą to nigdy w już nic nie zagram z pod znaku Gothicowego nawet 4.
 

cord7

Member
Dołączył
24.12.2007
Posty
49
Hmmm Greg pewnie ukradł nam statek na początku Gothic 3 .... Co do tego że orkowie umieją mówićto pewnie to zasługa Xardasa który przejął moc smoka ożywieńca i dzięki niej zdobył Faring , i pewnie częscią tej mocy uczynił orków Gadającymi po Ludzku :D Co do Jarkendaru to wszystkie informacje zawarte sąw rozmowie z Thorusem i chyba jeszcze Vatras coś mówi o tym jak Orkowie przewieźli Magów na Galerach :D
 

LISEKPL

New Member
Dołączył
1.1.2008
Posty
22
ciebie przewieźłi na galerze:/. Magowie przeteleportowali się dzięki kamieniom ogniskującym a Thorus mówi o wyspie Khorinis że została cała zdobyta.
 

Maluetar

New Member
Dołączył
26.9.2008
Posty
27
Po prostu radze poczekac na dodatek bo zrobicie sobie nadzieje a okaze sie ze wogule do khorinis nie wrocimy :p
 

barlogo

Member
Dołączył
13.10.2008
Posty
96
a jeżeli całe khorinis będzie zbużone tylko zardzewiałe miecze i trupy zostaną a się rozbuduje kultura orkowa i będą tam jakies wielkie budowle lasy wycięte klasztor będzie świątynią beliara a polowa paladynów z zamku i z khorinis powieszona i zjedzona na obiad a inna zgraja magów znowu zrobi bariere i zrobią znowu obozy i w kturych zrobią małą ludnośc i się osiedlą w gurskiej fortecy i na bagnach i bedą się bronić do puki ostatni nie padnie ale gdyby te lasy były wycięte i te obawy spełnione fabuła by się bardzo rozwinęla khorinis by było punktem strategicznym myrtany tam było max rudy a jak by orkowie sami zrobili bronie z rudy przecież wtedy buntownicy i vengard w którym król jeszcze żyje i się broni przed orkami jak by zaszli od morza orkowie vengard to koniec myrtany oby w dodatku cos podobnego zrobili
 

kobylka

New Member
Dołączył
21.10.2008
Posty
17
Ko to wie gdzie są ci ludzie... Snuć domysłów mi sie nie chce bo obcji jest przynajmniej kilkanaście. A na wyspę korinis straaasznie chciałabym powrócić. Pamiętam jaką miałam radoche jak w G2 powracałam do Górniczej Doliny...To było przerzycie heh. Mam nadzieje że w dodatku powrócimy na stare śmieci ;) No a jak nie w dodatku to obowiązkowo w G4 :D
 

Sarevok1120

Member
Dołączył
24.10.2008
Posty
30
wracając do orków Xardas na początku g2 mówił że orkowie stają sie coraz inteligętniejsi i silniejsi od ludzi i że niedługo orkowie wygrają te wojne
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Moim zdaniem było tak:
Orkowie z innych części Świata płynęli na pomoc dla swych braci z Kontynentu.Przypadkiem znaleźli Jarkendar(myśleli ze to kontynent) i lądowali na plażach Jarkendaru(prawie jak Alianci) :D Zdobyli obóz piratów,rozesłali zwiadowców po krainie oni znaleźli obóz bandytów.Bandyci widząc orków skapitulowali.Orkowie odpłynęli...
Orkowie z GD zdobyli Zamek i ruszyli na Miasto Khorinis. Paladyni którzy mieli zejść do GD w 5 rozdziale wpadli w pułapkę przy przejściu przez przełęcz i zostali wybici co do jednego_Orkowie po wyjściu z GD zajeli Gospodarstwo Onara i tam zaplanowali atak na miasto.Strażnicy miejscy razem z mieszkańcami uciekli do zakonu który orkowie oblegli widząc że miasta nikt nie broni :)
Po zdobyciu klasztoru zabili magów i strażników(ewentualnie zatrudnili jako najemników) a obywateli zmusili do pracy.
 

Imienny

Member
Dołączył
11.8.2009
Posty
37
Nigdzie nie było powiedziane że piraci zostali złapani przez orków może wciąż żyją. A jeśli zostali pojmani lub nie żyją to prawdopodobnie orkowie przedostali się drogą morską. A skoro orkowie okazali się bardziej cywilizowani możliwe że też udało im się przedostać przez portal.
 

Russell

New Member
Dołączył
1.8.2009
Posty
4
CYTAT
Tak samo jak odbijanie miast w 2 osoby :/. Cała armia paladynów nie mogła pokonać armii orkowej za to bezimienny i jakaś druga osoba odbijają


Paladyni nie przegrali z Orkami tylko z Xardasem.

Skoro Thorus mówił że wyspa została zdobyta to znaczy że tak było. Thorus był przecież w Jarkendarze, a skoro Orkowie go pojmali to znaczy że musieli tam dojść, część bandytów na pewno poddała się orkom zostając ich najemnikami. To jak dostali się do do Jarkendaru może być wytłumaczone na wiele sposobów. Orkowie w końcu nie byli jakimiś debilami, też mieli szamanów którzy mogli odkryć jak otworzyć portal.

Jakby na to nie patrzeć na wyspie była cała masa orków, a najwięcej w górniczej dolinie. Zamek sądząc po beznadziejnej sytuacji Paladynów zapewne został wzięty, zabicie smoków przez Bezimiennego jedynie to opóźniło. Nawet w którymś z puźniejszych rozdziałow w GII(nie pamiętam w którym, dawno grałem) w Khorinis zaczęli zjawiać się Orkowi zwiadowcy, z gdzie niby ruszyła bo armia orków po zdobyciu Zamku w GD?

CYTAT
-Jak myślicie co stało się z Lordem Hagen,paladynami,z magami ognia
Garstka Paladynów nie miała szans z taką Armią, nie zdołali by obronić Khorinis. Co do magów ognia do ktoś z GIII mówi że wszystkie klasztory zostały zniszczone, pozostał jedynie ten w Nordmarze.

CYTAT
Torchę to denerwujące przecież Khorinis powinno wygrać, ile pomógł im bezimienny(odciął zapasy żywności,zabił smoki itp.)Mogliby przedstawić jak raz ludzie wygrają


Dawno nie grałem, ale z tego co pamiętam to Xardas na końcu mówił, że to co zrobił Bezimienny to tylko opóźniło marsz armi Beliara. Tak naprawdę Nekromancie chodziło tylko o moc smoka ożywieńca. Mogę się mylić.

Co do Grega i piratów to do końca nie wiadomo nic. Na pewno na początku GIII jacyś piraci zarąbali nam okręt, możliwe że chcieli się zemścić za to że Paladyni zniszczyli ich okręt. Możliwe też że mógł to być Greg.
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
orków było wielu. Z łatwościa znależli Jarkendar. Co do Hagena, Garonda i paladynów. Jako, że tamtejsi orkowie byli zacofani pewnie większość paladynów zkończyła w orkowej zupce gulaszowej a co ważniejsi nie byli kaput tylko brali ich orkowie w niewolę.
 

Lars

Member
Dołączył
4.9.2010
Posty
32
Może to było tak że orkowie z kontynentu wysłali jakieś odziały do khorinis i zamiast do miasta trafili do Jarkendaru.
Gdyby było inaczej to skąd by się wziął Thorus w Myrthanie.Ta nacja orków-idiotów nie miała nic innego w głowie niż
zabijanie każdego kto nie jest orkiem.
 

gut3k

Member
Dołączył
18.9.2010
Posty
35
 Cord 7 -  Xardas nie korzystał z mocy smoka ożywieńca tylko ze świecącego kamienia który rozjaśniał sie tym bardziej im bliżęj Xardas podchodził do murów Faring, aż w końcu świecił tak mocno, że na drugim końcu pola bitwy trzeba było zasłaniać oczy bo raziło. Po chwili kamień zgasł a wewnątrz fortecy wszyscy byli martwi.... mniej więcej tak był opisany atak na Faring w wykonaniu orków. 

BTW. XARDAS JEST NIEWIDOMY, taka ciekawostka. Widać po oczach w G1 i G2 oraz po G3 gdzie mówi o tym jeden z orkowych najemników, który uczestniczył w bitwie o Faring.  



A co do Magów ...........(-.-)..................... zapewniam, żę nie przybyli oni na galerach orków................................ użyli mocy kamieni ogniskujących aby przenieść się na kontynent.

 i jeszcze coś..... to nie Xardas nauczył orków mówić ... NO PROSZĘ CIĘ !!!  

Jak gadałem z którymś orkiem w G3 to mówił, iż jezyk ludzi jest o wiele łatwiejszy niż orków i bezproblemowo przyszło się im go nauczyć.




PS. W khorinis orkowie nie umieli mówić bo były to oddziały REZERWOWE i jakieś kalekie czy co (mówił o tym herszt przed farmą Bengara), a ci nie liczni Hersztowie, Urshak, Hoshpak prezentują orków z kontynentu, którzy nie rzucają się na każdy kawałek mięsa jaki zobaczą stojąc jak idioci w środku dziczy.







Co do Jarkendar. Khorinis to WYSPA a orkowie napływać mogli ze wszystkich stron więc i do Jarkendaru zawitali.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Moim zdaniem Khorinis zostalo zdobyte w taki sposób: ci w Jarkendarze mogli zabić piratów i bandytów i zbudowac statki i chcieli zbadać tereny na wschód i zachód od plaży.Orkowie w Koloni mogli oblegać zamek bardzo długo aż sam Garond podiął decyzję o ewakuacii do Khorinis.Orkowie udali się za nimi w pościg ale Palladyni z Koloni ufortyfikowali się w Khorinis.Mogło tak być że Khorinis było oblegade ze strony lądu i ze strony morza.Najwarzniejsi ludzie tacy jak Lord Hagen czy Garond mogli się w jakiś sposób ewakuować ponieważ spotykamy niektórych z nich w dalszych częściach gry.
 

Rafco

Member
Dołączył
1.7.2009
Posty
55
Skąd orkowie wiedzieli jak wejść do Jarkendaru? Skip w 2 części powiedział że ten kto nie zna tajnego przesmylku nie dotrze na wyspę to więc co cała armia przeszła przez portal tak jak bezimienny?

Myślę, że skip nie jest wszechwiedzący. Mogło istnieć jakieś jeszcze inne przejście na drugą stronę wsypy.

Jak myślicie co stało się z Lordem Hagen,paladynami,z magami ognia, i co się stało z zamkeim w górniczej dolinie?

Lord Hagen, magowie ognia i paladyni pewnie polegli podczas obrony miasta Khorinis. Zamek też na pewno zdobyli orkowie i popadł w ruine.

I jak myślicie czy w dodatku będzie można wrócić do Khorinis chociaż po to żeby je wyzwolić?

Mam nadzieję, że nie będzie takiej opcji. Ciągłe wałkowanie tego samego mogłoby być nudne, musiałaby być niezwykle ciekawa fabuła, w co szczerze wątpie.

Nie podoba mi się pomysł w 3 że Jest tak duży teren

Dla mnie wprost przeciwnie - jedna z niewielu i do tego bardzo duża zaleta G3, gdyby tylko to bardziej dopracowali... ;/
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Lord Hagen, magowie ognia i paladyni pewnie polegli podczas obrony miasta Khorinis. Zamek też na pewno zdobyli orkowie i popadł w ruine.

Jak już wiemy z Arcanii Lord Hagen żyje i ma się dobrze...


Mam nadzieję, że nie będzie takiej opcji. Ciągłe wałkowanie tego samego mogłoby być nudne, musiałaby być niezwykle ciekawa fabuła, w co szczerze wątpie.

Dodatek już dawno wyszedł, był kiepski jak szlak, a jego akcja rozgrywa się w Merthanie, z wyłączeniem Nordmaru i Varrantu...

Napisałeś swojego posta odnosząc się do wypowiedzi z przed dwóch lat... Od tego czasu, sporo się wyjaśniło. Powinieneś wziąć to pod uwagę następnym razem...
 

Rafco

Member
Dołączył
1.7.2009
Posty
55
Jak już wiemy z Arcanii Lord Hagen żyje i ma się dobrze...
Bardzo przepraszam, nie miałem jeszcze przyjemności zagrać ;>. Ahhh zaciekawiłeś mnie. Ale nic mi więcej nie pisz na ten temat, nie chce sobie psuć zabawy. ;)

Dodatek już dawno wyszedł, był kiepski jak szlak, a jego akcja rozgrywa się w Merthanie, z wyłączeniem Nordmaru i Varrantu...
To akurat wiem, ale zawsze może wyjść drugi dodatek. hehe, wiem, przesadzam.

Napisałeś swojego posta odnosząc się do wypowiedzi z przed dwóch lat... Od tego czasu, sporo się wyjaśniło. Powinieneś wziąć to pod uwagę następnym razem...
Jeszcze raz sory ;).
 

longownica

New Member
Dołączył
2.2.2011
Posty
22
Trudno powiedzieć bo każda myśl jest wręcz dobra bo nigdy nie wiadomo co mogło się stac aha i orkowie z GD byli zdziczali a nie mniej rozwinięci :blush:
 
Do góry Bottom