Średniowieczne Zabawki

Status
Zamknięty.

Palladynek

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
38
Moją ulubionym rodzajem broni jest TOPÓR(pozdro dla Paladyn Topór Wielki
tongue.gif
)
Jest to bardzo fajna i lubiana w średniowieczu broń.Jaka jest wasza ulubiona broń średniowieczna?

Posty z zdjęciami replik mile widziane
tongue.gif
 

Ulrich

New Member
Dołączył
21.7.2005
Posty
23
Ja uwielbiam miecze jednoręczne, są szybkie i ładne. Np. w Gothicu miecz mistrzowski, jest super, i występuje tylko w 3 egzemlarzach. Poza tym ludzie częściej używali mieczy jednoręcznych, a ja chciałbym się nauczyć nimi walczyć.(ale nie zwykła szermierka, tylko prawdziwe miecze)
 
Dołączył
25.2.2005
Posty
165
Heh ja tak na serio to się nigdy nie zastanawiałem ale skoro jest taki temat temat to się zastanowie. Hmmm...... Po krótkim namyśle stwierdzam że to będą miecze dwuręczne. Cięzkie, duże i w świecie fantasy jak są jakieś potęzne magiczne bronie to prawie zawsze są to miecze 2h
biggrin.gif
.

QUOTE Ja uwielbiam miecze jednoręczne, są szybki i ładne.

No za bardzo to się nie wyśiliłeś na tego posta
wink.gif
Zrób edita i dopisz jeszcze jakąś linijke sensownego tekstu.
 

Topór

Member
Dołączył
19.6.2005
Posty
193
Głupio było by nie wypowiedzieć się na ten temat ( dzięki za życzenia). Jak moja ksywka wskazuje, kocham topory, szczególnie ciężkie dwuręczne. Może ma to coś wspólnego z moimi ulubionymi bohaterami fantasy- krasnoludami ( ich bronią jest zwykle topór), sam dokładnie nie wiem, jednak kiedy mam czas, wpisuję w wyszukiwarce" topory" i napawam się ich widokiem
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
 

Harves

Debile
Dołączył
20.7.2005
Posty
120
Proszę moda tego działu o nie dawanie mi ostrzeżenia i usunięcie poprzedniego posta
wink.gif


1. Taki Topic już był ale może został usunięty albo zamknięty ...
2. Miałybyć obrazki tych replik
dry.gif

Żeby nie było Offtopu to moją ulubioną bronią średniowieczna jest Rapier - bardzo fajny mieczyk lekki , zgrabny ... A tutaj zdjęcie :


carlos3-rapier-large.jpg
 

Malcom

Member
Dołączył
12.7.2005
Posty
179
ja ubustwiam szybkie i zgrabne miecze jednoręczne. W niektórych wypadkach półtoraręczne. Zalety to szybkosć, zwrotność, i lekkość. Jakoś nigdy mi nie przypadały do gutu miecze i bronie all dwuręczne. Jedna z takich broni to szpada albo jak kolega wyżej wspomniał-Rapier
biggrin.gif

Pozdrawiam
wink.gif
 

Berburion

Member
Dołączył
6.7.2004
Posty
194
Idiotyczny temat...ja tam lubie kusze,fajne,małe i dobrze się z nich strzela (mam kusze:p Mój tata kupil. w jakimś sklepie z antykami i bardzo dobrze się z niej strzela...łuk ma mój wujek więc mam porównanie.
 

krist8

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
33
Temat ciekawy dosyć.Trzeba sie troche zastanowić, a więc moimi ulubionymi broniami są miecze nieważne czy dwu czy jednoręczne!!Ja poprostu uwielbiam miecze!!

A najbardzej podobająmi sie te oto miecze:

oto pierwszy
a oto drugi
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
Ja najbardziej lubię topory obusieczne i młoty bojowe. Niestety nie posiadam zdjęcia, ale szczególnie spodobał mi się młot bojowy, który widziałem w jakiejś książce o średniowieczu. Spodobał mi się, bo z jednej strony posiadał standartową, tępą część, z drugiej zaś miał kolec służący do przebijania zbroi przeciwnika
biggrin.gif
.
 

Mordimer

Member
Dołączył
21.3.2005
Posty
319
Mi najbardziej podobają się miecze półtoraręczne i dwuręczne. Podobają mi się dlatego, że są masywne i pięknie wykonane. Lubię też łuki. Mam w domu jeden wykonany przez siebie z pomocą taty. Ma on ok. 140 cm.
cool.gif


www.goods.pl - fajna stronka z mieczami, zbrojami itp.
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
Moje ulubione bronie ??? Taaa napewno coś mam. A no tak.... Miecze Półtoraręczne, bo:

- Dłuższy od jednoręcznego, więc można takiego przeciwnika trzymac na odleglość.
- Mozna nim bardzo szybko zadawac ciosy (tak jak jednorecznym).
- Piekna bron
- Nie sa tak dlugie jak dwureczne, ale mozna szybciej zadawac ciosz co tez daje przewage nad przeciwnikiem.

To chzba wszystko poprostu uwazam ta bron za najskuteczniejsza i najladnejsza.



Pozdrawiam
 

Odkrywca

New Member
Dołączył
14.7.2005
Posty
29
Moją ulubioną średniowieczną bronią jest:
Kusza - można nią szybko i bez większego wysiłku zabić nawet rycerza.
cool.gif

Micze to - rapier z Gothica ponieważ jest ładna i lekka
tongue.gif

Katowski Topór z Gothica lubie za fajny wygląd
laugh.gif

A ulubiną średniowieczną zabawką jest Trebusz
cool.gif
( ma duży zasięg i niszczy mury miast i zamków ) i armaty
cool.gif
( ogromna siła ognia ).
biggrin.gif


Pozdro
cool.gif
cool.gif
cool.gif
biggrin.gif
 

Aglais

New Member
Dołączył
26.6.2005
Posty
20
Moją ulubioną bronią są zdecydowanie miecze jednoręczne i półtoraki. To moim zdaniem najpiękniejsze bronie, najbardziej hmm... subtelne. Do walki mieczem są potrzebne duże umiejętności nie wystarczy walnąć przeciwnika jak najmocniej.

http://jagmniecha.terramail.pl/zdjecia/1,5/im002755.jpg
http://jagmniecha.terramail.pl/zdjecia/1/im001119.jpg

Takie najbardziej mi się podobają : oplot skórą (szczególnie czarną), jelec z kłem. Nie mają właśnie tego czego broniach nie lubię, wprost nie cierpię, mianowicie zdobień. Ale to już kwestia gustu
biggrin.gif


Ps.

QUOTE moją ulubioną bronią średniowieczna jest Rapier

Rapier jest z XVI wieku, czyli do broni średniowiecznych, z tego co wiem już się nie zalicza
biggrin.gif


pozdrawiam
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Młoty tak to jest coś. Są takie duże potężne i cięzkie. Mają to coś. przeważnei były używane przez paladynów i krasnoludów.
A pozatym to broń dalkeo siężna taka jak łuki. Poprostu fajna zabawka
wink.gif

Niestety nie che mi się szukać zdjęć
tongue.gif
:p
 

Diego 2005

Member
Dołączył
11.7.2005
Posty
36
moją ulubioną bronią to zdecydowanie sztylet
tongue.gif
biggrin.gif
.jest lekki i można rozciąć nieźle gardło.podziwiam też topór jest ostry jak cholera.no i daje niezłe obrażenia.pozdro all
cool.gif
 

Feomatar

Member
Dołączył
4.7.2005
Posty
33
Ja zgadzam sie z Krist8 również mi sie podobają takie miecze i najbardzie lubię miecze jednoręczne i czasami sobie nawet trenuje mam moją (Ciupagę) jeśli wiecie co to jest i ćwicze kombosy z gothica i wymyślam nowe ciosy mówcie sobie że jestem wariatem ale to moja wielka obsesja
smile.gif
 

r3flexXx

New Member
Dołączył
23.7.2005
Posty
29
Dla mnie najlepszy rodzaj bronie to br. ciężkie dwuręczne bo mają fajny wygląd i są potężne. Mogą to byś także kusze bo są także silne
 

Łowca orków

Member
Dołączył
23.7.2005
Posty
33
Ja uwiekbiam nośić dwe krutkie miecze.Nie pogardze też toporem.
cool.gif

Z broni daleko sięrznych zdecydowanie wolę łuk.No cuż żecz gustu.
dry.gif
 

Koko

Member
Dołączył
11.11.2004
Posty
333
QUOTE (Łowca orków @ 25-07-2005, 16:22) Ja uwiekbiam nośić dwe krutkie miecze.Nie pogardze też toporem.
cool.gif

Z broni daleko sięrznych zdecydowanie wolę łuk.No cuż żecz gustu.
dry.gif

Pisałeś to specjalnie czy masz taką ortografię? Bo ja nie wiedziałem, że można zrobic tyle błędów w kilku zdaniach. A co do temetu to najlepsze są zdecydowanie miecze jednoręczne. Szybkość + zabójczość. Replike mam w sygnaturce, można zobaczyć sobie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom