Średniowieczne Zabawki

Status
Zamknięty.

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
Ja zawsze interesowałem się mieczami dwuręcznymi
biggrin.gif

Chociaż trzeba mieć bardzo dużo siły by tylko podnieść sam miecz to uderzenie taką bronią powoduje wielkie obrażenia.

Tu są zdjęcia mieczy dwuręcznych, które podobają mi się najbardziej:
- http://www.imperialweapons.com/swords/Deepeeka/Flamberg.JPG
- http://www.wle.com/wholesale/media/W317.jpg
 

Xelitas

Member
Dołączył
1.1.2005
Posty
343
Cóż... moim ulubionym rodzajem oręża są krótkie miecze jednoręczne, jak sama nazwa wskazuje są krótkie, a za razem lekkie, więc można szybko zadawać nimi ciosy. Ich główną wadą jest to, że w starciu z przeciwnikiem wyposarzonym w miecz dwuręczny lub topór taki krótki mieczyk nie ma większych szans, jest za to idealny dla łotrzyków lub złodziei
smile.gif
.
Tu jeden z takich mieczy:

http://www.goods.pl/index.php?action=descr...&prodTypeID=482

edit: sorry napisałem przypadkiem 2 posty. proszę modów o wykasowanie jednego ;[
 

Mistrz Vatras

New Member
Dołączył
28.7.2005
Posty
12
Dla mnie najlepsze są kusze i łuki
Pamiętam niedawno robiłem łuk nosił jak chole.. ale strzała nie wyszła mi dobra nawet w nic się nie wbijała
Robiłem jeszcze takie mieczy np z drewna z róznych drągów itp
 

CR3SPO

New Member
Dołączył
4.9.2005
Posty
6
Dlamnie to miecze 2-reczne (All
smile.gif
) i lekka kusz
tongue.gif


Dla mnie all krótkie posty = ostrzeżenie :] - ozi
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
Nie jestem jakimś fanem broni średniowiecznych ale jak pomyśleć to zawsze podobały mi się kusze. A z broni do walki "w starciu" to takie 2 zakrzywione miecze (bodajże sejmitar się to nazywa)
biggrin.gif
 

Bezimienny1

New Member
Dołączył
7.9.2005
Posty
2
Mojom ulubioną bronią jest cienszki miecz dwuręczny i kusza.
Miecz dwuręczny dla tego ze jest silniejszy potenrzniejszy i wytrzymalszy. Pod naciskiem obu rąk staje sie silniejszy i szybszy. Z resztom lepiej wygląda.
A kusza jest mocna i celna proste
biggrin.gif
.
 
Dołączył
25.1.2005
Posty
270
U nas w Bractwie nie ma czegoś takiego jak miecze dwuręczne. Ja mam miecz jednoręczny, ze średniowiecznych gadżetów mam jeszcze strój średniowieczny z XIV-XV wieku. Blach swoich nie mam i wojuję zawsze w cudzych :]
Oto zdjęcia stroju:
10042000mp.jpg

10041992jr.jpg

Oto ja w stroju:
jachudw6xu.jpg

Mój Miecz:
5632856613qf.jpg

Dwie fotki z VI Jarmarku Średniowiecznego w Zamku w Chudowie:
chudow16od.jpg

chudow65go7ks.jpg

I jedna fotka kumpla zrobiona na na Grunwaldzie:
straznik43ub.gif

Jakby kto chciał się dowiedzieć czegoś o sprzęcie, bractwach rycerskich itd. zapraszam na gg: 2710677 lub na freha.pl
Pozdrawiam.
 

Geezer

Member
Dołączył
9.9.2005
Posty
833
Sam się kiedyś zastanawiałem nad dołączeniem do Bractwa. Z kumplem chcieliśmy i to jest chyba nadal aktualne. Problem w tym, że w naszym mieście coś takiego nie istnieje. Mieszkam w Chełmie niedaleko Lublina, więc... z tego nici. Również pragnąłem miecza, ale ojciec powiedział, że za duży wydatek, tak samo z łukiem. Tylko jak bym zaczął szyć na działce to mógłbym kogoś kill
tongue.gif
I do tego na mój wiek, wagę, siłę miecz dwuręczny to kicha, a półtoraki rulezz.
 
Dołączył
25.1.2005
Posty
270
QUOTE Mojom ulubioną bronią jest cienszki miecz dwuręczny i kusza.
Miecz dwuręczny dla tego ze jest silniejszy potenrzniejszy i wytrzymalszy. Pod naciskiem obu rąk staje sie silniejszy i szybszy. Z resztom lepiej wygląda.
A kusza jest mocna i celna proste
biggrin.gif
.

Po 1. Ile ty masz lat? Piszesz jak 5 latek, i Ty chcesz mieć w ręku kuszę lub miecz? Ty byś pewnie nawet Rapiera nie utrzymał, czy Ty wiesz jak wygląda i ile waży miecz dwójka?! Ładny jest tak jak wszystkie miecze, a co do kuszy to nawet ja nie jestem w stanie jej sam naciągnąć!

Po 2. http://www.bagrit.pl/
Jest to strona Roberta Bagrita, tam jest spis większości bractw, tam polecam szukać, pewnie coś znajdziesz, sam nie wiedziałem że u mnie w mieście jest coś takiego
biggrin.gif
.

Nie polecam strzelania z łuku długiego Angielskiego na początku, ich naciąg sięga 25-40kg, i jak cięciwa zejdzie po skórze to można stracić płat skóry na ręce, a to bardzo boli :/. Na początek polecam łuk Krymsko-Tatarski.

A co do Kołczanów, to chciałem Was uświadomić że w średniowieczu nie było kołczanów na strzały na plecach! To bójda z Robin-Hooda. W starożytnym rzymie kołczany wisiały obok pasa, w średniowieczu także, ale strzelać dwoma strzałami naraz się da :]
 

Cor Adam

Member
Dołączył
21.9.2005
Posty
30
Ja najbardziej lubie bronie do walki na dystans.Kusze i łuki.
Strzelałem z kuszy ale nie naprawde porządnej( chociaż bełty nosiło na kilkaset metrów). Strzelałem też z łuku ale do niego trzeba dużo krzepy
smile.gif
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom