Zima Idzie Czyli Flek Czy Emka?

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Spodnie M - 65. Oryginalne. Wiem, że mój rozmiar S, kosztuje w "Paragrafie 22" niecałe 200 zł. Nie pamiętam dokładnie ile, chyba 180. W każdym bądź razie coś w ten deseń. Nie ma sensu kupować podrób, płacisz ledwo 50 zł mniej a masz spodnie gorszej jakości. JA swoje M-65 mam już 3 lata i twardo się trzymają. Tylko kolor wyblakł.

http://www.ranger.net.pl/d_1131355755_spod...%28org_%29.html
Tyle, że te są za 250. Ale rozmiar S powinien być tańszy. Zresztą u mnie w Gdańsku tak jest. S kosztuje, jak już mówiłem, około 200.
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
Kontraktowe są.
Jeżeli dokładnie o takie Ci chodzi, to przypuszczam, że więcej niż 20 zł nie zaoszczędzisz, więc kupuj teraz.
Wzór Chocolate-Chip(te kamyczki) został wycofany w 1993r, więc przypuszczam, że będzie coraz droższy.
Jeśli natomiast chcesz obojętnie jakie M65, to poczekaj jeszcze trochę, bo od zeszłego roku Armia USA zastępuje kamuflaże woodland(to zwykłe moro, zielone) oraz desert 3-color(taki jak pokazywałem wam kurtkę) nowymi ACU i wymieniane, starsze modele będą pewnie tanie.
Nie interesuj się specjalnie podróbkami, bo za te same lub mniejsze pieniądze możesz mieć kontraktowy oryginał
Pozdrawiam!
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
Poproś o zdjęcie metki, jakbyś mógł.
Rozmiar jest podany oryginalnie - czyli dwuczłonowo.
Kolor wydaje mi się dziwny, ale może jest całkiem nowa.
Skład jest dziwny - ja u siebie mam 50% nylon 50% cotton, podpinka 100% cotton.
Cena jak na zieloną wydaje mi się podejrzanie niska - tego modelu nie produkują już dla wojska jakieś 20 lat.
Mówię, najlepiej jakby było zdjęcie metki.
Pozdrawiam!
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
Z tym składem też jest różnie. Co kilka lat się zmieniał. No koleś przepisał metke i wydaje się dobra?
Z ceną to też sie zdziwiłem. Ale, może koleś nie wie ile takie kurtki kosztują? Zamówie. Zaryzykuje :)
Powiem, wam najwyżej czy dobra jest.
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
O składzie czytałem gdzieś, że oryginały maja tylko nylon i bawełnę(zazwyczaj 50/50), a podróby to właśnie najczęściej poliester i bawełna.


PS. I co do podpinek jeśli ktoś chce kupić tą pustynną i mieszka w okolicach Łodzi. Sklep z militariami może sprowadzić po 50zł od sztuki, ale chyba podróby, bo rozmiary typu S, M itd. Jednak przy podpinkach kontrakt chyba się aż tak bardzo nie liczy:)

EDIT: Miałem na myśli ,że jeśli ktoś chce kopić tą pustynną m65 i dokupić podpinkę :p
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
I co do podpinek jeśli ktoś chce kupić tą pustynną

Podpinki do wszystkich są takie same.
50 zł to dosyć drogo, a ja na razie nie narzekam - ale co prawda ciągle jest jakieś 2-3 stopnie

PS
Na tej aukcji tego kolesia spodnie wybitnie nieoryginalne, bo armia nigdy nie miała takiego kamuflażu
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
CYTAT(Armalite! @ 08-12-2007, 23:34) [snapback]161729[/snapback]
PS
Na tej aukcji tego kolesia spodnie wybitnie nieoryginalne, bo armia nigdy nie miała takiego kamuflażu

A jednostki specjalne typu SWAT takich nie mial?
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
A jednostki specjalne typu SWAT takich nie mial?

Z tego co wiem armia produkowała kurtki w 3 kolorach(oliwkowy, woodland, pustynny 3-kolorowy) i spodnie w 4 kolorach(oliwkowy, woodland, pustynny 6-kolorowy, pustynny 3-kolorowy).
SWAT być może miał zakontraktowane inne, lecz ewentualne prawdopodobieństwo uzyskania w Polsce rzeczy amerykańskiego SWAT-u uważam za bliskie zera
Pozdrawiam!
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
SWAT na 100% mial cale czarne albo granatowe stroje ale nie wiem jak z kamuflazem, podlog gier np. R6 to mieli takze taki czarno bialy kamuflaż w opcji

Ogladalem ACU na allegro, ale tandeta... to nie kamuflaz jak dla mnie to po porstu zbior pikseli w podobnym kolorze, rozmieszczonych losowo przez komputer :p
 

Kushi

Weteran
Weteran
Dołączył
3.9.2004
Posty
1283
Hmm moja metka :p
dsc03448gi6.jpg
 

Blair

Członek #RN
VIP
Dołączył
12.11.2005
Posty
888
A o co chodzi z tą "kontraktowością" kurtki ?
Nie rozumiem waszej podniety na temat tych kurtek xD
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
Dobra. Zamówiłem. Rozmiar dwu-członowy. To mam, nadzieje żę będzie dobraaa...
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT(Kushi @ 09-12-2007, 12:02) [snapback]161768[/snapback]
Hmm moja metka :p

Oryginalna Alpha, ale nie kontraktowa.


CYTAT
Ogladalem ACU na allegro, ale tandeta... to nie kamuflaz jak dla mnie to po porstu zbior pikseli w podobnym kolorze, rozmieszczonych losowo przez komputer

Co powiesz na to :)
sla-b.jpg
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
CYTAT
Oryginalna Alpha, ale nie kontraktowa.

Po czym sie prawdziwy kontrakt poznaje?
CYTAT
A o co chodzi z tą "kontraktowością" kurtki ?

Gwarancja, że jest zajebista dłużej niż do pierwszego prania. Można co prawda znaleźć dobry ciuch nie-kontraktowy, ale równie łatwo, jak nie łatwiej naciąć się na tandetę.

BTW: ej, o co chodzi z tym obrazkiem? Ja tam tylko las widzę xD
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
Po czym sie prawdziwy kontrakt poznaje?

Przede wszystkim po numerze kontraktu :)
Alpha jest jedną z firm które produkowały/ują dla wojska.
Ale wstawka z logo na wojskowych kurtkach nie występuje, więc ta jest cywilna
Nr kontraktu też nie ma
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
CYTAT
Przede wszystkim po numerze kontraktu

Jak to sie rozpoznaje? Kiedyś słyszałem o rozpoznawaniu kontraktowości po numerze, ale nie wiem ocb dokładnie.
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
Masz nr rozpoczynający się litera DLA, NSM lub innymi. To są nazwy agencji które podpisywały kontrakt na dostawę.
Powinien być na metce, pod lub nad składem.
 
Do góry Bottom