Zima Idzie Czyli Flek Czy Emka?

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
Właśnie się zastanawiam co wziąść. Chce przeznaczyć nie więcej niż 250 zł.
Z emką fajna sprawa z ociepleniem i te sprawy, ale tu pojawia się problem. Na allegro kontraktowe są jedynie w kamuflażu, a ja chciał bym oliwkową. "Cywilnych" oliwkowych jest mnóstwo, ale jak wygląda ich jakość?
Flek też fajna rzecz - ale nie ma kołnierza, za to jest trochę tańszy.
Ktoś z Was coś doradzi? Jakieś refleksje o użytkowaniu?
Z góry dzięki za pomoc!
Pozdro!
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Też sie zastanawiam na emką(chyba, że nie mówimy o kurtce m65:p), jednak nie jestem pewien czy będzie wystarczająca na mrozy. Myślałem nad taką. Jednak gdzieś czytałem opinie, że inne emki niż zielone wyglądają kiepsko w praktyce.
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
Ja bym kolorowej nie kupował - abo zwykłą albo może niebieską(navy blue)taką.
Tylko, ze one nie sa kontraktowe.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Mam emkę czarna i przechodziłem już w niej cały rok. W zimę z podpinką doskonale się sprawdzała. Do tego na wiosnę czy jesień w zimniejsze dni wystarczy odpiąć podpinkę i gitara ;]. Działa prawie przez cały rok. Dużo kieszeni jak na wyroby emkopodobne przystało więc dużo zmieścić idzie. Ale z tych dwóch gorąco polecam emke ;] widziałem nawet oliwkowe w paragrafach i innych militarnych sklepach w Gdańsku.
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
A wie ktoś, gdzie w łodzi można kupić czarną emkę? Duży wybór kolorów jest w tym na lnianej?
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Chciałem sobie kupić m65 w demobilu w Łodzi. Niestety tamtejsze emki są z poliestru i bawełny,a z tego co wiem emki wojskowe są zrobione z nylonu i bawełny. Nie chcę kupić jakiegoś gówna, które kosztuje 250zł i będzie przemakać przy byle deszczu. To też chciałbym sie dowiedzieć czy w internecie są dostępne jakieś na 100% dobre emki? I czy w ogóle można gdzieś kupić czarną kontraktową do 300zł?

Dobre by było takie coś?
Albo taka
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
nie ma chyba czarnych kontraktowych. Glowy nie dam za to.
MI się podobają Woodlandy i olivegreen(taka jak ma Kushi bodajże)
Ja to patrze, m-65 za 420 złoty. Te już są w 100% kontraktowe.
link:
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT(Lares_ @ 02-12-2007, 13:56) [snapback]160907[/snapback]
nie ma chyba czarnych kontraktowych. Glowy nie dam za to.
MI się podobają Woodlandy i olivegreen(taka jak ma Kushi bodajże)
Ja to patrze, m-65 za 420 złoty. Te już są w 100% kontraktowe.
link:

Kupiłem taką:
Allegro
Mimo, że nie chciałem w kamuflażu to za 60 zł się skusiłem.
Teraz powinny pustynne i woodlandy być za grosze bo amerykańska armia zmienia kamuflaże
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Czy wszystko ok? Bo tez myślę co by sie skusić. Zastanawia mnie czy to wygląda jakoś normalnie.
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
Raczej tak jak na drugim zdjęciu, niż jak na pierwszym.
Wszystko w porządku, tylko brak podpinki, ale to jest chyba nawet w opisie.
Dokładnie się zmierz - bo ja wg rozmiarówki powinienem kupić medium-long, tylko nie lubię kurtek do pół uda, więc wziąłem najkrótszą jakiej rękawy mi pasowały.
Wziąłem ją już na poprzedniej edycji - szła dobre dwa tygodnie, bo niby z USA. Przesyłka nieuszkodzona dotarła
Kontakt dobry z kobietą.
Ogólnie jeśli wiesz czego chcesz to polecam. Tylko mówię, na rozmiarówkę uważaj, chyba że lubisz obszerne kurtki
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
CYTAT
Wszystko w porządku, tylko brak podpinki, ale to jest chyba nawet w opisie.

CYTAT
Kurtka posiada podszewke bawelniana.

Myślałem, że to jest to samo.


Ja raczej wziąłbym taką, wole nieco dłuższe uda, przepakuje klatę i będzie git. Tylko ten brak podpinki mnie zniechęcił. Szukam kurtki na zimę, a tu takie coś :/
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
No ja na zime chce Emke. Patrze te Alpha Emki, bardzo porządne. Ale cholernie drogie. Bez podpinki to wogole nie patrze na to ;p

Armalite jak chcesz kurtke krótką, to mogłeś sobie kupić fleka ;p Te jest dopasowany ;p

Ja mam 175cm i 104 obwód klatki piersiowej. Biore Regular i Xlarge bodajże.
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
Myślałem, że to jest to samo.

Nie jest

Podpinka to groszowa sprawa, a sama kurtka też daje rade powyżej zera
CYTAT
Ja mam 175cm i 104 obwód klatki piersiowej. Biore Regular i Xlarge bodajże.

Jak ktoś lubi.
Ja nie lubię kurtek za uda - a mam 181 cm i waże 65 kg, ale small short leży dobrze. To nie jest wojsko i nie muszę sciągać się pasem w talii etc
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
CYTAT
Podpinka to groszowa sprawa, a sama kurtka też daje rade powyżej zera

A więc na mrozy duże sie nie nada:/ No cóż, da sie podpinkę kupić osobno? Lub ewentualnie czy np. przy kurtce i dość grubej bluzie/swetrze ciepło byłoby wystarczający na temperatury -10*C czy -15*C?

Chociaż z drugiej strony taka kurtka nieprzemakalna i chroniąca przed wiatrem przyda sie na wiosnę i jesień.
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
No nie nada się. Niestety. Ale podpinka i sprawa załatwiona ;pp Nie widziałem osobno podpinki nigdy. Wątpie, że można kupić. Ale nie zakładam że, nie :p


Armalite a obwód klatki piersiowej? Bo small short to wydaje mi się strasznie mała. Przymierzałem jakaś inną rozmiarówke. Były tylko S i XXL. S-ka za mała niestety. A w XXL pływałem ;pp Dlatego, celowałbym w e-Lke lub E-mke.
A z orginalnej rozmiarówki zobacze short large. Ciekawi mnie jak, będzie leżeć.
btw. W Warszawie jest bardzo dobry sklep, rzuce adresem jak znajde.
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
No cóż, da sie podpinkę kupić osobno?

http://www.allegro.pl/item277524162_podpin...ek_m65_usa.html
Chociażby tutaj.
Ale prawie wszędzie dostaniesz.

CYTAT
Armalite a obwód klatki piersiowej? Bo small short to wydaje mi się strasznie mała. Przymierzałem jakaś inną rozmiarówke. Były tylko S i XXL. S-ka za mała niestety.

Np tak, ale kontrakty mają inną rozmiarówke.
Small Short to ok 75 cm długości, 55 szerokości, i 60 dł rękawa. Czyli taka mała nie jest
Ale mówię, to zależy od gustu.
Obwodu nie znam, ale coś koło 95-100 cm
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Natrafiłem na coś takiego. Słyszał ktoś o tej firmie? Wszystko wygląda na oryginalne. Kontrakt, materiał i podpinka. Do tego cena znośna i kolor oliwkowy.

Takiej podpinki bym nie kupił, zwłaszcza, że napisane jest"może być cerowana". Wolałbym takie, które jednak były po mniejszej ilości przejść :p Patrzyłem na rangershop to były po prawie 100zł+koszt wysyłki. Interes podobny zrobię na tej Heliktonce, bo i podpinka, i kolor, a koszt wysyłki 9zł.
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
Wszystko wygląda na oryginalne. Kontrakt, materiał i podpinka. Do tego cena znośna i kolor oliwkowy.

Nie jest oryginalna broń Boże.
Jak widzisz kurtkę z rozmiarem typu S, M, XXL to ona na pewno nie jest oryginalna.
Ale helikon to jedna z lepszych podróbek, podobno. Z tym, że skoro kontraktowe są tańsze, to po co kupować droższą podróbkę?
Cerowaną podpinką się nie przejmuj, możesz iść do jakiegoś sklepu z militariami i wybrać nie cerowaną.
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
a propos umundurowania :D
moglby mi ktos polecic i podac linki do w miare tanich i efektownie wygladajacych (nie jakies byle jakie)
spodni moro?
mam na mysli tzw. Bojówki, wiadomo kieszenie na udach i te sprawy :p
kamuflaż :)P) = zwykły (zielony) albo pustynny (ten z pustynnej burzy z kamyczkami ^^)
jakies dobre zeby mi sluzyly dlugo i zeby nie kosztowaly 200 zł np.
a i nie musza byc jakies tam kontraktowe byle zeby wygladaly jak takie i byly wytrzymale :D
pytam bo sie nie znam kompletnie na firmach od takich rzeczy :p
pozdro
 
Do góry Bottom