Zawartość Edycji Kolekcjonerskiej

Status
Zamknięty.

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Witam :)
Na sb niejaki sir_RobeN zamieścił link do artykułu, przeczytałam go i postanowiłam założyć temat związany z edycją kolekcjonerską.

W skład unikalnej edycji kolekcjonerskiej ArcaniA: Gothic 4 wejdą:

1. Ceramiczny kufel z Tawerny pod Rozdartą Dziewicą
2. Płyta DVD z grą ArcaniA: Gothic 4
3. Klimatyczna płyta CD ze ścieżką dźwiękową z gry - 30 utworów
4. „Zasłyszane w Rozdartej Dziewicy" - zbiór 10 opowiadań
5. T-shirt z logo gry i wizerunkiem króla Rhobara III
6. Mapa Arganii
7. Instrukcja do gry
8.72-stronicowy artbook przedstawiający potwory, zwierzęta, postacie, stroje, budynki, broń oraz przedmioty

Źródło: CD Projekt


Co sądzicie o zawartości?

Hmmm, kufel wydaje się być bardzo oryginalny wg mnie. To taka w sumie nowość, może być ciekawy :)
Zbiór 10 opowiadań także bardzo mi się spodobał, na pewno będą to opowiadania na poziomie, które będzie się miło czytało.
Artbook, wydaje mi się, że jak była rozmowa na temat tego, co by ludzie chcieli w edycji kolekcjonerskiej, to taki pomysł padał dość często. Trafili z tym.
Mapka, to coś, co właśnie w tamtym temacie (patrz linijke wyżej) zaproponowałam. Świetna sprawa.

Reszta rzeczy wydaje się być pospolita.

Ogólnie rzecz biorąc, jestem zadowolona z zawartości. Praktyczne, ciekawe rzeczy :) Cena takiej edycji to 2 stówki.


Pozdrawiam, Daria.
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Nie spodziewałem się aż takiej edycji. Od premiery G3 miałem wrażenie że zainteresowanie serią Gothic powoli umiera - w prasie jak i w wydawnictwach coraz mniej słyszało się o czy to ZB, czy Risenie (który jest jakby nie patrzeć dosyć silnie związany z marką Gothic). A tu miła niespodzianka. Kufel, opowiadania, muzyka, koszulka - jeszcze dorzucili by klimatyczne opakowanie (żeby tylko nie zwalili grafiki na okładce EK).

Cieszę się że nie ma żadnych kodów do zawartości dodatkowej - znaczyło by to że pojawią się także mniejsze lub większe (i najlepiej płatne) dodatki DLC, których sam jestem przeciwnikiem.

Mam jedynie nadzieję że taka edycja nie ma na celu oderwania wzroku od marnej jakości gry czy coś w tym stylu. Jednak z decyzją kupna poczekam do wydania dema.
 

wolf667

Member
Dołączył
2.10.2009
Posty
38
No no, kolekcja wypas, no ale nawet gdybym miał kasę, to ostro bym się zastanawiał, bo gra zapowiada się bardzo przeciętnie, czy wręcz słabo :/
 

Daniel781996

Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
81
Mi osobiście podoba się Artbook kufel no i koszulka (która co prawda nie jest jakimś oryginalnym dodatkiem ale zawsze :)) A te koszulki to 2 czy to jest ta sama z 2 stron??

Zbiór 10 opowiadań także bardzo mi się spodobał, na pewno będą to opowiadania na poziomie, które będzie się miło czytało.


Moim zdaniem to są chyba te opowiadania które już były w internecie
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
To są te, które są na naszej stronie, w liczbie już 12 :).
Bardzo podoba mi się zawartość edycji kolekcjonerskiej. Mieszanina elementów oryginalnych jak kufel, czy standardowych jak koszulki. do tego obowiązkowe poradniki, ścieżka dźwiękowa. Na tle innych krajów chyba mamy najlepszą edycję kolekcjonerską :).
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Nie powiem, niezła zachęta dla zamożniejszych fanów. W sumie dziwię się tak upchanej EK dla Arcanii de facto, rozpoczynającej nowy rozdział w uniwersum Gothic. Porównuję tą EK z zawartością Starcrafta 2. Obie gry były wyczekiwane przez fanów.. Mnie zainteresował ten kufel. Mam nadzieję, że będzie wielkości tych piwnych, a nie wysokości zwykłego kubka.
Cieszę się że nie ma żadnych kodów do zawartości dodatkowej - znaczyło by to że pojawią się także mniejsze lub większe (i najlepiej płatne) dodatki DLC, których sam jestem przeciwnikiem.

Pierwszy raz spotkałbym się z grą, którą by wydano wraz z dodatkiem. DLC są planowane ArminaS, to jest pewne. Masz jeszcze dwie dodatkowe wyspy do rozgrywki, a które nie są uwzględnione w tej części Arcanii.Na jednym ze zdjęć zrobionych przez nas na konferencji wiosennej CD Projektu widać rozkład menu głównego gry. Przycisk 'Marketplace' mówi sam za siebie.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Cena na allegro 200zł. Cena Samej gry 70zł (używana, ale co to za różnica jeśli w idealnym stanie). Drogo sobie liczą za te dodatki. Kufel fajny, koszulka, a reszta to takie duperele. Nie mam kasy na to. Dopiero co kupiłem Gorhic Universe, bo do tej pory grałem na piratach z braku kasy ;/. A wracając do wersji t załozę sie ze będzie jeszcze jedna tylko bardziej okrojona gdzie wrzuca Gothica 4 + dodatek.
A gdzie mozna kupic DLC ogólnie do gothiców?
Poza tym z tego co wiem jakość gry względem wersji kolekcjonerskiej prezentuje się mizernie. G4 jedzie na opinii poprzedników.
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Dodatki typu DLC są stosowane od niedawna i Gothic (całe szczęście) jeszcze ich nie ma. Są za to mody i to darmowe.
Co do edycji kolekcjonerskiej, to mogę się zgodzić, że cena jest trochę spora jak na te dodatki, chociaż muszę przyznać, że koszulkę czy kufel chciałbym mieć :p
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Akurat koszulkę bardzo łatwo można wykonać amatorskim sposobem. Są firmy (można wygoglować np. http://t-shirtdruk.pl/?nadruki,119) zajmujące się nadrukowywaniem na koszulki napisów. Więc wybierasz sobie np. ten obrazek: http://arcania.gram.pl/obrazki/logo.jpg + czarną koszulkę, płacisz i dostajesz za ok 20-30zł koszulkę fana ;]. Nie testowalem tego ale mam taki koncept ;]
A co do modów to wole grać w oryginale, może jednak skusze się w przyszłości ;] A co do kufla to szkoda ze nikt nie chce sprzedac samego na allegro ;/ Wgl. nie kupisz edycji kolekcjonerskiej na części ;/
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
200 złotych to może i dużo. Jednak weźmy na warsztat fakt, że na ogół kolekcjonerskie kosztują właśnie 200 i są one o wiele uboższe niż Arcanii. Kufel jest masywny, świetnie wykonany - na pewno posłuży trochę, a i klimat " Rozdartej Dziewicy" się udziela. Koszulka - trochę z kiepskiego materiału - szybko się rozciągnie. Opowiadanie pierwsza klasa, wszystko w fajnym opakowaniu. Kolekcjonerska warta swojej ceny.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Zgadzam się z powyższym. Koszulki jeszcze nie detektowałem (jeszcze w folii :D). W każdym razie pakiet jest dość bogaty i nie ma co kręcić nosem. Często kolekcjonerki kosztują tyle samo, a nie mają połowy tego.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
a tak lekko offtopicem to powiem, ze troch szkoda, że gothic 1 i 2 nie mają edycji kolekcjonerskiej ;/
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Jest za to wydanie specjalne, gdzie masz 1, 2 oraz Noc Kruka, więc nie jest tak źle ;)
Edycja kolekcjonerska Gothica to z pewnością dobra sprawa, zwłaszcza dla wielkiego fana tej gry (sam mam G3 EK) ale dwóch stów nie da się tak szybko skombinować a dostępnych egzemplarzy coraz mniej x(
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Jest za to wydanie specjalne, gdzie masz 1, 2 oraz Noc Kruka, więc nie jest tak źle ;)
Co to za wydanie, jeśli w środku nie masz żadnych dodatkowych bonusów jak w Ek :/
Mam zamiar kupić sobie Ek G3 i 4 ale nie mam kasy ;/ Na razie i tak mam wszystkie oryginalne cześci z roznymi bonusami (co zakupiłem gothic unverse i osobno gothiic 3 ZB i kupuje Gothic4 do pełnej kolekcji)
A mam pytanie dot. EK G3.TO wszystko mieści sie w jednym pudełku ?
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
chodzi o to ze jest także jakiś art book A4 który chyba się tam nie mieści i ot kijowo wygląda, bo wszystko nie może być w jednym pudełku ;/
 

Ainee

New Member
Dołączył
21.10.2010
Posty
9
Znajomy w Polsce zamowil caly zestawik i zaplacil za to, bagatela, 270 zlotych - dostal wszystko rowno z premiera, wiec te 50 zl + mozna zrozumiec, cena wiec bliska 200.
Szkoda, ze musze powiedziec cos tak wrednego na temat wydania kolekcjonerskiego, ALE zawsze cos irytujacego sie znajdzie:
mozna zrozumiec, ze jeden na sto artbookow cos ma slabszego, tu zagiete, tu strony sklejone, tu tuszu zabraklo,
ten i ow kufel potlucze sie z powodu niefrasobliwego sprzedawcy przerzucajacego pudelka jak liscie na podworku,
czy inne takie bzdety, jak na przyklad krzywe nadruki itp.

Od tego sa reklamacje.
Kolega zareklamowal, artbook troche pogiety tylko, ale przynajmniej wszystko wygladalo tak, jak byc powinno, pudelko wygladalo juz nie tak, jakby ktos na nim usiadl, a w miare przyzwoicie
- jedynie biedny kufel nie przetrwal godziny. Podobno po podniesieniu go, biednemu chlopakowi w dloni samo uszko zostalo.
Cos mi sie wydaje, ze slaba z tego bedzie pamiatka...
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
ponawiam pytanie; Czy artbook mieści się w tym skórzanym pudełku ?
 

Ainee

New Member
Dołączył
21.10.2010
Posty
9
Z zalozenia chyba mial sie miescic. Pytalam, nie ma osobnej przegrodki na to, czy cos w tym guscie. Po wyjeciu z opakowania - jak zestaw przychodzi podobno caly w plastiku, zapakowany jak eksponat do muzeum, nie ma jak wcisnac cokolwiek do tego pudelka. Jeszcze dopisek, cytuje:
"material na to do bani, nic sie nie da z tym zrobic, Odciski palca widac nawet..!!"
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom