Zakon

Status
Zamknięty.

Orik

New Member
Dołączył
17.1.2006
Posty
9
Napewno widzieliście w Gothic 1 klasztor z kamieniem ogniskującym.Jak myślicie jakie historie są z nim powiązane w jakiego boga wierzyli i jak zgineli w końcu to byli magowie a orkowie tak łatwo by ich niezatłukli
ohmy.gif
chociaż jest tam statua ich generała
 

sonny

Member
Dołączył
14.1.2006
Posty
56
Z tego co wiem to ten klasztor wyznawał jakiegoś boga który pozwalał tym mnichom przybierać postać zwierząt, bo tak nam mówił Gorn którego spotkaliśmy tam i z tej historii którą nam opowiada łatwo wywnioskować że trzeba użyć zwoju przemiany w chrząszcza. A w sumie możliwe jest że orkowie pozabijali tych mnichów bo jest tam posąg jakiegoś orka.
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Co do boga, którego wyznawali to sonny ma rację. Dzięki temu mogli zamieniać się w zwierzęta. Co do jakiś historii to chyba nie ma nic większego związanego z tym zakonem. Można snuć tylko przypuszczenia. Co do posągu orka to moje zdanie jest trochę podobne.

Ja uważam, że pewnego dnia jakiś ork zauważył ten klasztor ukryty w końcu nieco w górach i powiedział to swoim, współbraciom i razem z nimi zaatakował zakon. Potem orkowie albo tam zamieszkali i postawili swój pomnik a potem się wynieśli albo postawili ten pomnik by każdy widział, że to oni wygrali.

Pozdrawiam.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Jak już napisał Dark Shadows, można snuć jedynie przypuszczenie, bo nie ma nic pewnego na ten temat. Szczerze to nie mam zdania co do tego pomnika Orków. Możliwe, że ten pomnik zbudowali nawet mnisi. Sam nie wiem. Ale mam zdanie co do mnichów. Moim zdaniem wkurzyli czymś swojego boga, a on za karę zamienił ich na zawsze w Zębacze... no co? A myślicie, że dlaczego jest na terenie klasztoru tyle Zębaczów? Z powietrza się nie wzięły
wink.gif
. Później się tylko rozmnarzały i tym sposobem jest ich tam aż tyle. Jeden mógł ewentualnie stac się Cieniostworem, bo jego też tam spotykamy... no i są jeszcze te Trolle, ale wątpie żeby to był któryś z mnichów. Może po prostu sobie go tam hodowali
smile.gif
. Tyle.
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
mi sie wydaje, ze zakonnicy z tego klasztoru stali sie ofiarami orkow ktorzy chcieli przywlaszczyc sobie zamek. po ich bohaterskiej obronie klasztor i tak w koncu upadl no i orkowie aby zaznaczyc tak jakby swoj teren i oglosic swoja chwale wystawili tam swoje pomniki itp. a ze po jakims czasie stacjonowania tam znudzilo im sie, opuscili klasztor i ruszyli w dalsza droge.
 
Dołączył
1.11.2005
Posty
108
Najbardziej zgadzam się z Cisu możliwe ze ich bug //bóg zamienił ich w zwierzęta przecież nie było innego wejścia a brama była zamknięta wiec ciekawe jak by tam wlazły te zębacze i cieniostwory??

A co do mojej opinii na temat pomnika to możliwe ze gdy już mnisi odeszli ze świata żywych to orkowie się tam zapuścili i postawili pomnik orka może to był jakiś generał orków albo cos w tym stylu. Potem ludzie wybudowali zamek i zaczęli wydobywać rude z okolicznych kopalni. Nie wypuszczone ze mogli przegonić orków z tamtych ziem. Cały ten zakon pozostaje dla nas tajemnica.


Pozdrawiam:)
smile.gif
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom