Zagadki Od Wujka Slugera

Sluger

Member
Dołączył
17.11.2008
Posty
144
Co jakiś czas będę wrzucał tutaj wszelakie zagadki :)

Zagadka nr. 1

Gdzieś na obrazku ukryte jest hasło... oczywiście zaszyfrowane :p
krajobrazjesienny2492.png
 

Sluger

Member
Dołączył
17.11.2008
Posty
144
No brawo Bury_Zenek :D Zgadłeś :lol: :lol: :lol: :lol:

Następna zagadka:
zaadka2.png


Jest to imię postaci z pewnego popularnego anime :] i pytanie: Jakie to anime?
 

Sluger

Member
Dołączył
17.11.2008
Posty
144
No szalejesz xD
Nad moją zagadką jeszcze pracuję, więc daje wam zadanko ze swojej książki do matmy :p

KOD
Gdy wiał silny wiatr halny, drzewo o wysokości 20m złamało się w ten sposób, że jego czubek dotknął ziemi w odległości 6m od pnia. Oblicz na jakiej wysokości od ziemi drzewo zostało złamane.
 

Sluger

Member
Dołączył
17.11.2008
Posty
144
Hmmmmmmmmm....

Ok, pytanie nr. 1:
KOD
Ile jest 2+2*2?


Pytanie nr. 2:
KOD
Gdzie, i kiedy znaleziono największy meteoryt, jaki spadł na Ziemię i ile on warzył?


Wygrzebałem wam trudną zagadkę :p

KOD
Antek, znany kawalarz, przed pierwszą po wakacjach lekcję matematyki napisał na tablicy proste równanie. Dokonując kilku jego przekształceń "udowodnił", że jeden równa się dwa!

Pan nauczyciel wszedłszy do klasy popatrzył chwilę na ten "dowód", uśmiechnął się i powiedział:

- To, co napisał na tablicy, jak się domyślam, Antek, nosi nazwę arytmetycznego sofizmatu.

- A co to takiego? - zapytaliśmy chórem.

- Sofizmatem - wyjaśnił nauczyciel - nazywamy rozumowanie pozornie poprawne, w rzeczywistości jednak oparte na nieścisłości lub błędzie logicznym. W matematyce bardzo łatwo jest taki błąd popełnić i dlatego zwracam na to waszą uwagę. No, a kto z was potrafi błąd ten wskazać?


jeden.gif


KOD
Pytanie: Ponieważ nikt w klasie nie potrafił tego zrobić, może Wy spróbujecie?


Jutro wyjeżdżam i do poniedziałku mnie nie będzie więc zagadek też nie będzie :/
 

HousE

Obywatel
Dołączył
16.8.2009
Posty
374
Na pierwsze 2+2*2 to oczywiście 6

Na 2 meteoryt tunguski w Kanadzie?

Na 3 nie znam odp.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Odpowiedziałbym na pytanie 3, ale nic nie widzę na tym rysunku xD. Jeżeli mógłbyś mi to spisać, z chęcią rozwiążę :).

Ave

EDIT: Dobra, znalazłem sposób na odczytanie tego ;p (dzięki Bojka :*). I chyba wiem, gdzie jest błąd.

(1-3/2)(1-3/2)=(2-3/2)(2-3/2)
(1-3/2)[sup]2[/sup]=(2-3/2)[sup]2[/sup]
(1-3/2)=(2-3/2)

Tu jest błąd. Jak liczba x odjęta od pewnej liczby może dać taki sam wynik jak x odjęta od innej liczby? :eek:
Kużwa, Sluger, dając takie zadanie wykazałeś, że przespałeś podstawówkę, albo twoje możliwości logicznego myślenia wynoszą.... zero xD.

Ave
 
Do góry Bottom