Za Co I Kim Byl?

Status
Zamknięty.

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Moim zdaniem bezimienny został skazany niesłusznie na więzienie, albo przynajmniej z jakieś drobne wykroczenie. Była przecież mowa, że ładowano do koloni za byle co. Taki sam los czekał mordercę i taki sam drobnego złodziejaszka albo osobę która nie płaci podatków.

Może dowiemy się tego w GIII albo w dodatku do GIII, a może jeszcze wyjdzie GIV
ale tego bym niechciał. Miejmy nadzieję że skończy się na trójeczce i tam wszystkiego się dowiemy (choć nie musimy się wcale dowiedzieć).
 

Volvagia

Member
Dołączył
7.6.2005
Posty
112
Ja napisze co ja mysle i co i za co poszedl kiblowac!

Byl zwyczjanym mieszkancem kontynentu [obywatelem] zyl sobie beztrosko opijal sie w w karczmach winem a jak wracal do domu to mu sie w glowie krecilo.
Potem poszedl do miasta byl cholernie nacpany nagle jakis straznik chcail go zatrzymac i doprowadzic do domu a bezi cos sobie ubzdural ze lecial na niego potwor i wyjol miecz i zabil straznika a on krzyczal i przybiegli wzieli bezi do lochow. Straznik zostal zabity a bezi przez jakiegos pajaca zostal wyrzucny z kontynentu na wyspe khorinis. Bezi sobie tam posiadzieal a potem zostal wrzyucony do koloni. I tak bezi sobie narobil w gacie.
biggrin.gif
tongue.gif


Wszytskie prawa zastrzezone przez Najemnik_zabojca.
 

Grabix

New Member
Dołączył
21.6.2005
Posty
21
Witam wszystkich. Moim zdaniem bezimienny mając około trafił do wojska ale niebył dobrym żołnierzem to go wysłali na 1 linie frontu gdzie dostał czymś w głowe i stracił pamięć. Póżniej pewnie ją odzyskał ale walczyć nie umiał bo sie nie uczył. Później chciał wytępić swoich dowódców za posłanie go na 1 linie, ale jacyś opryszkowie go zaatakowali i został strącony do koloni. Dlatego też tak szybko chciał uciec z koloni.
 

Wiedźmin Dragover

New Member
Dołączył
28.6.2005
Posty
24
Mam parę opcji co do tego tematu:
1).Hmmm...Ja myślę że może wtedy Beliar przewidział iż Bezimienny jest dla niego zagrożeniem i np:
a.Opętał mu umysł żeby zrobił coś za co będzie siedział w koloni.
b.Albo wysłał jakiegoś swojego sługę aby tam kogoś przekupił i Bezimenny trawił do GD.
c.Opętał kogoś by go tam wsadził.
2).Niewykluczone iż to coś z Innosem...
a.Mógł też przewidzieć że Bezimienny jak trawi do Górniczej Doliny to pokona Śniącego.
b.Może Innos wyssłał go na coś w stylu próby prze czymś...
3).No albo to jakiś powód z tych postów powyżej.
Pozdro.
biggrin.gif


PS.Szkoda chyba że niechciało się producentom gry wymyśleć histori Bohatera
myślę że wzbogaciło by to fabułę.
Dragover
 

LUKI140491

New Member
Dołączył
4.7.2005
Posty
15
możliwe że Bezimienny pochodzi z kontynentu ale tak to by go przynajmniej jedna osoba poznała nie licząc załogi statku i Xardasa a Khorinis to już napewno odpada ale przecież na Khorinis i kontynencie świat się nie kończy jest pewnie jeszcze wiele lądów jeszcze nam nie wiadomych a Bezimienny chciał się napoczątku G1 jak gadał z Diegiem się przedstawić mówił "nazywam się..." a Diego odpowiedział "Nie obchodzi mnie jak się nazywasz" więc pewnie ma imię którego nie nazywa możliwe dlatego że nikt go o nie pyta a w G1 chciał powiedzieć przez grzeczność i kulturę ale nabrał nawyków z kolonii i nie przedstawiał sięwięcej jak go nie pytają a mógł naprawdęzostać zesłany przez Innosa bo jak Vatras opowiada tępym ludziom że "...Ale Innos podpatrzył czyn Beliara i przemierzył Ziemię, by znaleźć człowieka. A gdy do niego przemówił, ten stał się jego sługą. Innos tchnął w niego część swojej boskiej mocy, by mógł on naprawić szkody wyrządzone przez Beliara..." więc Bezimienny jest boskim sługą choć piszę że Innos go znalazł przemierzając ziemię więc był kimś w przeszłości tylko stracił torzsamości i bardzo możliwe że nie mieszkał na kontynencie a trafił do kolonii bo musiał wypełnić część swego przeznaczenia więc bóg mu tak nakazał i skoro miał uratować świat to aby dostać się do kolonii nie mógł zabić innego człowieka tylko jakieś małe wykroczenie popełnił a w tych czasach jak jest ujawnione w intro G1 za najlżejsze wykroczenie zsyłano do kolonii oto jest moje zdanie
 

Fortuno

Debile
Dołączył
26.6.2005
Posty
27
moim zdaniem bezimienny trafił za bariere ponieważ był mordercą , sądze tak
bo z taką łatwością nie zabijał by ludzi jak by był jakimś włuczęgą
unsure.gif
.
Mógł jednak pochodzić z khorinis przecież sądziłgo sędzia z tego miasta
biggrin.gif
biggrin.gif
.




HALDIR GRATULUJE UDANEGO TEMATU , JEST SPOKO
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
QUOTE Mógł jednak pochodzić z khorinis przecież sądziłgo sędzia z tego miasta


Ten sędzia go sądził akurat tylko dlatego, że to był najbliższy sędzia w okolicy. Przecież nie będą sprowadzać sędziego z kontynentu do takich żeczy
dry.gif
.

A co do kwestji zrzucenia bezimiennego do koloni, to sam nie mam jakiejś niewiadomo jakiej teorii na ten temat. Mógł pochodzić z jakiegoś innego kontynentu, później zgodnie z teorią Lukiego, odrodził się na nowo, jako Wybraniec Innosa i trafił do koloni, bo takie było jego przeznaczenie, nie pamiętał jednak kim był i co robił
biggrin.gif
:D:D
Moja teoria
tongue.gif

Pozdrawiam.
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
Bezio na 100% pochodził z kontynentu. Skąd ta pewność? Jest o tym mowa w G2 (nie wprost). Gdy po zabiciu smoków w GD pójdziemy do Abuina (chyba jakoś tak się zwał) i poprosimy go, aby nam powróżył, to będzie miał wizję o treści "...Król przegra wojnę z orkami...powrócisz, ale nie zaznasz spokoju..." itd. "Powrócisz" - znaczy to, że Bezio pochodzi z kontynentu i być może właśnie dlatego tam płynie na końcu G2(ale to tylko domysł).
 

Płytka

New Member
Dołączył
7.7.2005
Posty
3
Bezimienny na pewno nie pochodzi z wyspy korinis poniewaz w gothicu 2 diego rozmawial z nim a on opowiadal ze nigdy wczesniej nie widzial miasta a gdyby zyl na wyspie to na pewno by widzial(ale zamieszalem
tongue.gif
). Wiec pochodzi albo z konty nentu albo z jakiejs innej nieznanej nam wyspy.
 

pepon

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
353
ja myśle że wrzucili Bezimiennego za Barierę za jakąś drobną kradzież bo na początku był tak słaby że byle wilk mógł go pokonać, a sztukę kradzieży utracił przez to że siedział w ciemnicy, jego palce stały się zgrabiałe i niezdarne, a walczyć ani strzelać nie potrafił bo w końcu był drobnym złodziejem i (być może) chłopcem na posyłki. ale jeśli był chłopcem na posyłki to jakiegoś maga albo innej inteligentnej osoby, bo faktycznie był on inteligentny i potrafił przekonać ludzi do swoich racji.Ale zawsze są to domysły, może dowiemy się co było z Beziem przed zrzuceniem go do Kolonii


POZDRO ALL
biggrin.gif
biggrin.gif
 

paw

New Member
Dołączył
13.6.2005
Posty
26
Mnie sie wydaje, ze bezimienny pochodzi z zapomnianej czesci kontynentu, gdzie sie wychowal. Byl czlonnkiem jakiegos zapomnianego obozu. Tam szkolono najwspanialszych wojownikow. Lecz jemu nie pasowalo takie zycie. Wiec wyruszyl do stolicy by zaznac nowej przygody. Niestety okradl niewlasciwa osobe w stolicy i zostal skazany na wieczne kopanie rudy w koloni karnej. Ale i tak nie mogl uciec od swojego przeznaczenia. Nic sie nie dzieje przypadkowo.
A Dlatego zostal wybrancem, ze plynie w nim krew najwspanilszych wojownikow w calym krolestwie.
 

Cahir

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
477
Ja uważam że bezi w 100% pochodził z kontynentu...
tongue.gif
dlaczego ?? Jest kilka przesłanek
biggrin.gif
Po pierwsze Abuin w jednej z wróżb mówi że powrócisz na Kontynent . Po drugie po co by się pytał Xardasa gdzie są gdyby pochodził z Khorinis
wink.gif
itp. dlatego właśnie sądze że był z kontynentu a został wrzucony za bariere bo po popijawie kogoś zabił
tongue.gif
biggrin.gif
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Moim zdaniem, nie był on nikim szczególnym tkim sobie szarakiem jakich pełno chodzi po Kontynencie, a za co został skazany, tu już trudniej ożec ale myślę też że to była jakaś błachostka bójka czy coś podobnego, bo Bezi nie wygląda na seryjnego mordercę czy gwałciciela. Może jednak się mylę może był on kimś ważnym np. kanclerzem na zamku albo skrybą który odkrył jakiś spisek i wrobiono go w coś, nigdy nie wiadomo co nam PB zafunduje w 3 części.
 
Dołączył
27.7.2005
Posty
76
Według mnie bohater został wrzucony do Górniczej doliny specjalnie żeby pokonać Śniącego.Napewno Innos zesłał wizję Pyrokarowi,a Adannos Vatrasowi żeby wysłali tego człowieka,ponieważ może on uratować świat.Dlaczego bochater nic nie pamięta?Dlatego że przed wrzuceniem magowie zrobili mu pranie mózgu(nie chodzi o magów z forum)Bochater nie mieszkał nigdzie!Bogowie stworzyli człowieka,który przywróci równowagę pomiędzy Innosem(dobrzy ludzie,Paladyni,Magowie Ognia),a Beliarem(Bandyci,Smoki,Orkowie,Nekromanci)A ojcem i zarówno stworzycielem naszego bochatera jest Adannos,pan równowagi.A wogóle nasz bochater na początku jest za słaby żeby żyć w Khorinis,nie mówiąc już o kontynęcie. Ale myślę że dowiemy się tego w trzeciej części Gothica.
 

Gornu

Member
Dołączył
1.8.2005
Posty
32
Ja myślę, że bezimieny trafił za jakomś //jakąś kradziesz //kradzież i mieszkał na kontynencie, bo w drugiej czenści //części muwił //mówił do Diego, że dla niego to miasto żawsze //zawsze takie było czyli był tu krutko //krótko, a Diego mówił że to miasto kiedyś było leprze //lepsze.

Człowieku kup sobie słownik. Czytaj to co piszesz - Dadex
 

Solidus_Snake

New Member
Dołączył
28.7.2005
Posty
2
Moim zdaniem Bezi został wrzucony do GD ponieważ został wrobiony w jakąś afere, z której nie mógł się wyplątać. Pracował pewnie dla kogoś ważnego... tak samo jak było z Diegiem i Gerbrantem Bezi wykonywał za kogoś brudną robote i.... reszty można się domyślić.

QUOTE Mnie sie wydaje, ze bezimienny pochodzi z zapomnianej czesci kontynentu, gdzie sie wychowal. Byl czlonnkiem jakiegos zapomnianego obozu. Tam szkolono najwspanialszych wojownikow.

To, że jest wybrańcem Innosa nie znaczy, że musiał sie wywodzić z jakiegoś zapomnianego rodu. Na początku G1 Xardas mówi "Na skraj urwiska sprowadzono kolejnego więźnia, nie wiedział co go czeka a to on miał wszystko odmienić"

Nie ma mowy we wstępie że to jakiś wybraniec czy coś (ale z drugiej strony może specjalnie nie jest to powiedziane na początku, nie wiem ), był poprostu zwykłym człowiekiem, który żył na kontynęcie ( lub gdzieś indziej na pewno nie w Khorinis )
 

Eline

Bratnia dusza Gothic.up
Dołączył
8.8.2005
Posty
32
Nie bedę oryginalny twierdząc, że bezimienny nie mógł być skazany na pobyt w kolonii za jakieś poważne przestępstwo. Może ktoś go po prostu wrobił? Innos upatrzył go sobie na wybrańca, wiec musiał jego losem pokierowac tak, by z nikogo stał sie kimś. Skoro mag ognia dając mu list w pewnien sposób mu zawierzył los innych, byc moze wiedział, że to akurat ON ma wszystkich wyratować.

Może prowadził żywot zwykłego prostego człowieka, np. myśliwego. Został wrobiony w jakieś morderstwo. Przez kogo? Moze np. przez magów
tongue.gif
Kto wie...
Można spekulować na rózne sposoby. Dobrze, że ta sprawa jest niejasna.... może ktoś ją wkoncu rozwiąże... Może powstanie prequel Gothica i wtedy sie przekonamy.... Fajnie by było...
tongue.gif
 

O$kar

Member
Dołączył
20.10.2004
Posty
410
Hummm... Ciężko powiedzieć za co dostał się do kolonii.... Mamy tam ludzi winnych za rózne zbrodnie w tym: zabójstwa, kradzierze, bójki, drobne przekrety, zeofilie (przyp. wrzoda... Osobiscie nam mówi że "bardzo lubił zwierzęta"...) więc rozbierzność jest olbrzymia, i tak jak mówie trudno jest to określić... Co do zawodu pewnie był kimś wykształconym- mało kto w kolonii wyszedł tak wysoko w tak krótkim czasie.... Ale kim konkretnie możemy jush tylko spekulowac...
rolleyes.gif
 

Lord Vader

Member
Dołączył
8.7.2005
Posty
191
To z pewnością była sprawka Innosa... Kiedy Bóg dowiedział się, że jego zły brejdak niedługo sprowadzi na dobrych ludzi swego wybrańca to również zaczął szukać. Przemierzał całą "ziemię", "by znaleźć człowieka". Tak naprawdę Innos martwił się bo w rzeczywistości sługa Beliara był już na tym padole...a był nim Śniący.... Więc Bóg Sprawiedliwości wybrał jakiegoś wiocha i postanowił że uknuje mu małą intrygę.... Niechcący wrzucił go do Kolonii i ...... dalej już wszyscy wiemy co się stało
smile.gif
 

Kenshi

Member
Dołączył
28.1.2005
Posty
119
Te... ale bierzmy pod uwage ze gdyby nie xardas bezek by kopnal w kalendarz! Pod tymi glazami,wiec zawdzieczamy zycie bezka Xardasowi!
"A Beliar zwrocil sie do innej istoty lecz adanos nie pozwolil na to i zmyl ja z powierzchni ziemi" ekhe.. czy jakos tak nie bluzgajcie mnie za to ze cos przestawilem! ciekawe jaka byla ta istota.. "tchnal w nia czesc swej boskiej mocy.. by mogla zniszczyc cala ziemie!" boze.. mogli by wyjasnic o co tutaj chodzi! o sniacego czy smoka!?
"Przemiezyl cala ziemie By znalezc czlowieka!" hmm tu mysle ze chodzi o bezka bo kto moglby byc tym czlowiekiem? Lee? Lares? Saturas? Rhobar?
biggrin.gif
wiec Innos jest lepszy bo ciagle ma tego swojego sluge najlepszego!! BEZKA!:D a pozatym ile to juz beliar zmienial slugow.. o boze..
a do koloni trafil.. hmm..mysle ze oskarzony byl o zabojstwo ale on tego nie zrobil.. tak jak ten kowal z farmy onara.. byl wrobiony a wtedy istniala bariera i go tam wrzucili.. zyl na kontynecie i mysle.. ze byl.. podroznikiem.. a 2 opcja.... byc moze zabil owce lub kilka..
biggrin.gif


a pozatym w 1 czesci najemnicy..np przy Lee.. jest gosciu Orik.. czy jakos tak.. Najemnik Kosa.... co oni tam robili? mieli imiona a nie robili nic nadzwyczajnego.. nie bylo ich w 2 czesci wiec moze w 3.. lub zgineli gdy upadla bariera.


a wiecie jak poznamy historie bezeczka? mysle ze spotkamy na kontynecie jakiegos dawnego kolege z czasow gdy bezek nie byl w barierze.. zapyta sie "(imie bezka?) TO TY?" a bezek "a cos ty za jeden!?" "to ja zdzisiek! nie pamietasz mnie?!" "nie" i pozniej zapytamy sie jaka mielismy przeszlosc i on nam opowie... bo to nie mozliwe ze bezek nie mial zadnych kumpli gdy nei byl skazancem!




Sry ze pisze nie po polsku ale nie dzialaja mi te literki
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom