Za Co I Kim Byl?

Status
Zamknięty.

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
jedno jest pewne że Bezimienny na pewno nie jest z Khorinis bo w G2 Diego to nam mówi (oczywiście nie wprost ale to brzmi jak : gdybyś tu wcześniej był to byś wiedział lub cos takiego
tongue.gif
)
ale przypuszczam że ejst on z kontynentu , z Myrthany lub Varrantu .
A nei ma imienia bo wg. mnie :
w G1 jak się chciał przedstawić to mu przerywano , czyli z tego wynika że jak ktoś powiedział
każdy może się z nim utożsamić
a w G2 Smok Ożywieniec mówi że tak jak i on nie ma imienia tak i Bezimienny nie ma imienia , więc alebo tu jest neistyczność , albo nei ma jednak imienia , albo je zapomniał
tongue.gif
albo nie ma oficjalnego imienia , ma tylko taki nick ...
biggrin.gif

oj dużo tych rozwiązań
 
R

ReZiWiz

Guest
heh... to ja odpowiem na to sensowniej. Gothic to tylko gra. Nie jest oparta ma żadnej historii ani zdarzeniach. Nie możemy wiedzieć za co trafił za bariere, bo tak naprawde za nic. Bezimienny nigdy nie mieszkał nigdzie, gdyż to tylko gra jakich wiele. Grając np w Delta Force, nie myślę nawet czy mój żółnierz był jedynakiem, czy może miał brata. Nie należało by się zanadto podniecać jedną grą jaką jest Gothic. Wiem, że niektórzy mogą tego nie zrozumieć, ale taka zdawać się może prawda. Bezimienny nie był nikim i nie należało by rozpatrzać, czy miał dobrze w życiu, ile miał rodzeństwa i gdzie pracował.
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
QUOTE (gumis @ 10-05-2005, 10:56) heh... to ja odpowiem na to sensowniej. Gothic to tylko gra. Nie jest oparta ma żadnej historii ani zdarzeniach. Nie możemy wiedzieć za co trafił za bariere, bo tak naprawde za nic. Bezimienny nigdy nie mieszkał nigdzie, gdyż to tylko gra jakich wiele. Grając np w Delta Force, nie myślę nawet czy mój żółnierz był jedynakiem, czy może miał brata. Nie należało by się zanadto podniecać jedną grą jaką jest Gothic. Wiem, że niektórzy mogą tego nie zrozumieć, ale taka zdawać się może prawda. Bezimienny nie był nikim i nie należało by rozpatrzać, czy miał dobrze w życiu, ile miał rodzeństwa i gdzie pracował.
Po pierwsze psujesz zabawe, a po drugie gothic to gra z fajną fabuła i takie sprawy jak to za co trafił może się faktycznie pojawić w trzeciej części gry. Naturalnie, że to gra więc fizycznie nie mógł tego zrobić, ale jeśli w fabule przewinie się ten motyw wtedy co niektórzy wrócą myślami do tego temat i jak się mylili [ albo i nie ]. Gdybym podchodził do gier tak rzeczowo jak ty to przedstawiłeś wątpie aby czerpał z tego dużą radość. I właśnie dlatego dla wielu w grach jest bardzo ważna fabuła [ w tym dla mnie ].
 
R

ReZiWiz

Guest
QUOTE (Gothi @ 10-05-2005, 14:23) Gdybym podchodził do gier tak rzeczowo jak ty to przedstawiłeś wątpie aby czerpał z tego dużą radość. I właśnie dlatego dla wielu w grach jest bardzo ważna fabuła [ w tym dla mnie ].
Ja do wszytskiego podchodze realistycznie. No, może psuję zabawę, ale gra to gra. Rozumiem tematy typu "Kto jest najlepszym NPC" itp, ale nie mogę orzyjąć do wiadomości tematu kim był bezimienny. Swoją drogą to już zależy od nas samych i od naszej wyobraźni. Zapewne, gdyby przeprowadzono wywiad z PB na ten temat, pracownik PB odpowiedział by np. Był rabusiem [Prosze mnie nie szantażować, że nie to może być nieprawda]. Uwieżylibyście w to? Bo gdybym ja to powiedział, nie wierzylibyście mi, gdyby powiedział to jednak pracownik PB - uwierzylibyście.
 

shooX

Ciasteczkowy Potwór
Weteran
Dołączył
3.2.2005
Posty
1515
Moim zdaniem bezimienny był także z kontynentu ! Możliwe że był bez bryłki rudy przy duszy
laugh.gif
i atakował jakiś bezbronnych śmiałków wybierający się w jego strone ! Ale i tak w gothicu 1 bezimienny został bogaczem to też mu na dobre wyszło
laugh.gif
Możliwe jest to, że łamał prawo na Kontynencie i został zkazany do kopalni sprzeciwił się woli króla i tak trafił
wink.gif
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
Ja uważam, że Bezimienny zosta zesłany do Kolonii Karnej za jakies pobicie lub kradzież (przecież po parametrach w pierwszej części gry widać, że nie jest zbyt mocny w tych dziedzinach) i złapała go straż miejska. Jak wiadoma Robhar II wrzycał każdego przestępce do Górniczej Doliny, więc i Bezimienny musiał tam trafić.


Pozdrawiam
 

Ork's Hunter

New Member
Dołączył
12.5.2005
Posty
22
Wydaje mi się, że jest mało możliwe, że Bezi był jakąś wielką szychą jak np.Lee.
Według mnie był prostym człowiekiem, może wojownikiem, a swoje umiejętności walki stracił przebywając w ciemnicy. Może go ktoś wrobił albo został zmuszony do morderstwa w obronie własnej
rolleyes.gif
, nie wydaje mi się żeby był włóczęgą, po prostu taka rola mi do niego nie pasuje.
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Dla mnie to on był Wybrańcem Innosa, który go zesłał na ziemię, by powstrzymał nadchodzący atak sił zła. Nekromanci, aby go powstrzymać wrobili go w jakieś przestępstwo, chyba kradzież jakiejś cennej relikwii z której świątyni Adanosa. Aby utrudnić mu ucieczkę z więzienia, nakazali większa agresje orkom. Potem wybrali Xardasa, by cos spie...przył przy tworzeniu Bariery. Miało to powstrzymać Bezimiennego na czas, by Siły Zła zmusiły do kapitulacji królestwo. Potem Xardas miał rozdwojenie osobowości, nie wiedział, po której stronie stanąć i ta bitwa ciągle się w nim toczy.

Tak według Mnie powstał chocapik.

QUOTE heh... to ja odpowiem na to sensowniej. Gothic to tylko gra. Nie jest oparta ma żadnej historii ani zdarzeniach. Nie możemy wiedzieć za co trafił za bariere, bo tak naprawde za nic. Bezimienny nigdy nie mieszkał nigdzie, gdyż to tylko gra jakich wiele. Grając np w Delta Force, nie myślę nawet czy mój żółnierz był jedynakiem, czy może miał brata. Nie należało by się zanadto podniecać jedną grą jaką jest Gothic. Wiem, że niektórzy mogą tego nie zrozumieć, ale taka zdawać się może prawda. Bezimienny nie był nikim i nie należało by rozpatrzać, czy miał dobrze w życiu, ile miał rodzeństwa i gdzie pracował.
Tylko, że to gra cRPG, więc chodzi w niej o to by wczuć się w postać. To pewnie przez to nie nadano mu imienia.
 

Korpus

Member
Dołączył
28.5.2005
Posty
172
Według mnie pobił się z jakimś obywatelem Khorinis normalnie dostał by za to grzywne ale górnicza dolina pilnie potrzebowała kopaczy więc wrzucili go tam. Ale Świrus może mieć trochę racji że Innos pokierował jego kroki do jakiegoś miejsca gdzie został wrobiony w przestępstwo ale to nie zrobili tego nekromanci tylko innos przewidział czyn beliara i wysłał go do górniczej doliny poprzez wrobienie w przestępstwo
 

Thorbjorn

Member
Dołączył
30.5.2005
Posty
282
Autorzy gry owiali pierwszą częsc gothica mgłą tajemnicy i międzyinnymi owstałą tak ciekawa fabuła tak samo jak nieujawnili imienia beziemiennego a np o bogach była tylko wzmianka w księgach a za co mógł trafic bezimienny za barjere pewnie cos ukradł bądz kogos pobił a co małoprawdopodobne moze poprostu nastąpiła pomyłka i skazali nietego co trzeba.
 

<Lee>

New Member
Dołączył
30.5.2005
Posty
8
wedłóg mnie nasz bezi zostal skazany za chlanie (czyżby żul) albo Adanos go zesłał z jakąś misją,może będzie trzeba zabić w ostatniej części beliara albo powtorzy sie historia z jedynki
smile.gif
Czyli śniący powróci by zniszczyć Myrtanę
smile.gif

Weżmie ze sobą Archimonde'a
smile.gif
biggrin.gif
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
QUOTE (<Lee> @ 30-05-2005, 22:38) wedłóg mnie nasz bezi zostal skazany za chlanie (czyżby żul) albo Adanos go zesłał z jakąś misją,może będzie trzeba zabić w ostatniej części beliara albo powtorzy sie historia z jedynki
smile.gif
Czyli śniący powróci by zniszczyć Myrtanę
smile.gif

Weżmie ze sobą Archimonde'a
smile.gif
biggrin.gif


Według mnie na pewno nie zosatł skazany za chlanie, no bez przesady Bezi nie jest żulem ! Raczej Adanos go nie zesłał bo jest wiadome, że jest wybrańcem Innosa, a nie Adanosa. Co do Śniącego to nie będe się wypowiadał bo nie wiem czy Krushak owróci w G3, ale raczej nie weźmie ze sobą Archimonde'a
biggrin.gif



Pozdrawiam
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
Moim zdaniem bezimienny był jakimś podróróżnikiem, który zaszkodził, komuś ważnemu np. przebywał w jakiejś eksluzywnej gospodzie i pokonał na ręće paladyna, a tamten się wkurzył. Oczywiście nie bierzcie sobie tego do serca
tongue.gif
To moje przypuszczenia.
 
Dołączył
27.12.2004
Posty
713
Według mnie bezimienny w przeszłości był , myśliwym , może rybakiem albo po prostu najzwyklejszym obywatelem , ale na pewno można na wstępie odrzucić możliwość że był farmerem , bo wynika to z rozmowy z Lobartem , nie był też ani ślusarzem czy też kowalem , bo też to wynika z rozmów , gdy poszukujemy pracy , ale nasuwa mi się jeszcze jedna myśl , a mianowicie może bezimienny był po prostu drobnym złodziejaszkiem czy coś w tym stylu i myślę że właśnie za tego typu przestępstwo trafił za barierę. A co do miejsca jego pochodzenia , to myślę że jeżeli nie jest z Khorinis , to tylko zostaje jeszcze jedna możliwość że jest z kontynetu , więc włąśnie myśle że nasz bohater pochodzi z którejś z krain znajdujących się na kontynencie.
smile.gif
 

Xardas33

Member
Dołączył
24.5.2005
Posty
181
Ja mysle ze mieszkal na kontynencie i moze byl gdzies czeladnikiem albo byl w jakiejs bandzie i dlatego trafil do kolonii co do imienia to nie wiem mozliwe ze specjalnie nie podali czytalem ze w g3 maja podac jego imie
a i jeszcze jedno skad sie wziela nazwa gothic przeciez tam nie ma nic w stylu gotyckim to co innego musi byc mialem kiedys mysl ze bezi ma tak na imie ale odrzucilem ta mysl moze jego banda tak sie nazywala albo cos co o tym sadzicie
 
Dołączył
5.6.2005
Posty
24
Moim skromnym zdaniem bezimienny był myśliwym mieszkającym gdzies na kontynencie , Został wtrącony do koloni karnej za morderstwo innego mysliwego którego nienawidził z zajemnością , aten wróg bezimiennego był bratem wysoko cenionego straznika , ten straznik zauwazył zwłoki swojego zdechłego brata w fosie i oskarzył oto bezimiennego bo wiedział jak bardzo sie lubili... tak naprawde on tego nie zrobił.... podczas kłutni wyskoczył na koleśa wilk i go zagryzł a ciało wpadło do fosy , Bezimienny zaczoł wiać bo wiedział ze bedzie na niego , postanowił uciekac . Po kilku dniach poszukiwan go znalezli i wywiezli do górniczej doliny ... Czytałem otym na stronie Twórcow Gotchica dawno temu.... Dojcz jest trudny
sad.gif
. A zresztą jest nawet opowiadanie o tym .. hmmm chyba "bezimienny z górniczej doliny" czy jakos tak...
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
QUOTE Moim skromnym zdaniem bezimienny był myśliwym mieszkającym gdzies na kontynencie , Został wtrącony do koloni karnej za morderstwo innego mysliwego którego nienawidził z zajemnością , aten wróg bezimiennego był bratem wysoko cenionego straznika , ten straznik zauwazył zwłoki swojego zdechłego brata w fosie i oskarzył oto bezimiennego bo wiedział jak bardzo sie lubili... tak naprawde on tego nie zrobił.... podczas kłutni wyskoczył na koleśa wilk i go zagryzł a ciało wpadło do fosy , Bezimienny zaczoł wiać bo wiedział ze bedzie na niego , postanowił uciekac . Po kilku dniach poszukiwan go znalezli i wywiezli do górniczej doliny ... Czytałem otym na stronie Twórcow Gotchica dawno temu.... Dojcz jest trudny . A zresztą jest nawet opowiadanie o tym .. hmmm chyba "bezimienny z górniczej doliny" czy jakos tak...

Też czytałem to opowiadanie ale to jest tylko czyjeś wyobrażenie a nie założenie twórców; w końcu wielokrotnie podkreślali że Bezimienny trafił do koloni za lekkie przestępstwo (morderstwo nim nie jest) i podkreślali że przeszłość naszego bohatera jest tajemnicą więc przesto opowiadanko zostałeś wprowadzony w błąd...
 
Dołączył
5.6.2005
Posty
24
Hmmm... to całkiem możliwe , ale ja jestem pewien na 100 % że czytałem to natej stronie i gdzieś indziej , ale to było daaawno ta strona naktórej czytałem o tym była BARDZO podobna do strony twurców... wiec moje więc wydawało mi sie że czytałem to na stronie twurców .... no jusz sam niewiem ale to było daawno
huh.gif
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Moim zdaniem wlał komuś albo kogoś zabił. Niewiem czy mi sie to śniło ale zdaje mi się że jak rozmawiamy z Horacym w GI (Nowy Obóz - pola ryżowe) to mówi on nam że był kiedyś kowalem i uderzył faceta który już potem nie wstał - a Bezi mówi brzmi znajomo
wink.gif
Czyli moim zdaniem kogoś za mocno poturbował
laugh.gif
Takie moje zdanie. Niewiem ale może się myle z tym Horacym. POZDRo FOR ALLL


Edit: A pochodzi pewnie z Kontynentu (Myrthana) bo niby skąd indziej ??? Przecież nie z Polski
laugh.gif
Do wyboru i do zgadywania mamy tylko Kontynent i Myrthane bo jakby był z wysp południowych to byłby najprawdopodobniej murzynem
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
Pozdro Allll
 

majczalek

New Member
Dołączył
5.5.2005
Posty
18
Może w G3 będzie tego wyjaśnienie? Jeśli żył na kontynencie to możliwe że ktoś go tam pamięta. Poczekajmy do G3 jeśli ta część ostatnia z planowanych (a może...) da nam odpowiedź. Jeśli nie to wtedy trochę po fantazjujemy. Wolałbym jednak żeby odpowiedź była np. w G5 ale takiej części raczej nie będzie. Cóż trzeba czekać

Pozdrowienia
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom