Z Innej Beczki :p

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
Witam nie bardzo wiedzialem gdzie to wsadzic ale Hobby wydaje mi sie najodpowiedniejesze
tongue.gif


no wiec ... czy ktos zna jakies ksiazki fantastyczne w ktorych akcja jest umiejscowiona w sredniowieczu (no wiecie ze smokami magia itd) ? fajna bylaby ksiazka GOTHIC
biggrin.gif


PS. tylko nie wyjezdzajcie mi tu z wiedzminem bo slyszalem od kumpla ze potwornaaa lipa
tongue.gif
ale jesli macie inne zdanko to napiszcie
tongue.gif


I jeśli macie do polecenia jeden tytuł także radził bym nie wyjeżdżać!

... by Oz.
 
Dołączył
22.9.2005
Posty
387
No co ty wiedźmin to fajna książka. Cytat - "Geralt mocował sie z jej majtkami" albo "Kurwa do broni" itp. A tak to ci polece Hobbita. Władce pierscieni pewnie znasz. A Hobbit to w przeciwieństwie do Władcy fajan książka. Pozdro!!!
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Ja mogę ci polecić kilka książek, ale smoków tam nie będzie. Oto kilka moich ulubionych pozycji:

-Szczęście w Mrokach
-Uczeń
-Wielkie Polowanie
-Królowa Demonów

Wszystkie te książki są z Wydawnictwa Zysk, uważam że ono wydaje najlepsze książki, sory za brak autorów, ale nie mam ich pod rękąb w tym momencie.

Edit: A co do wiedźmina to jakoś mnie nigdy nie potrafił wciągnąć, nie lubię Sapkowskiego i już, możecie mnie zlinczować.
 

halek

Member
Dołączył
1.9.2005
Posty
487
Sorry, ale ja jednak podam jeden tytuł, bo wszystkie inne, warte wymienienia, zostały już podane.

Chodzi mianowicie o Eragona. Czytałem pierwszą część, a słyszałem że druga też już wyszła, i uważąm że naprawdę warto. Ciekawy świat, bohaterowie i fajna fabuła. No i może od biedy "Legendy Arturiańskie"
tongue.gif
 

Jay_Kay

Magister vitae
Dołączył
22.10.2005
Posty
589
Ja polecam też Sapkowskiego, ale nie serię "Wiedźmin", tylko "Narrenturm".
Super książka, pełna humoru i dowcipnych dialogów (podobnych do tych z Wiedźmina).
Szybko się ją czyta, po prostu jest świetna, co tu dużo mówić.
A moją ulubioną postacią jest Szarlej
tongue.gif
.
Jest także druga część, "Boży Bojownicy", moim zdaniem nieco gorsza, ale też warta przeczytania.
Pozdrawiam.
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
To moze dopiszcie o co tam wogole biega w tych ksiazkach
tongue.gif
bo nie wiem czy oplaca mi sie isc do sklepu hektar i kupowac w ciemnice
tongue.gif
a recki tez mi sie zbytnio nie chce szukac
tongue.gif
 

gryf

Member
Dołączył
11.1.2005
Posty
285
mam na koncie pare książek fantasy ( nie mówie że dużo ale..)

*Terry Pratchett "świat dysku" zarąbista seria (narazie czytałem tylko 14 książek z tej serii) czytać możesz na wyrywki bo kazdy tom jest o czym innym (wyjątek to 1 i 2 tom) moją ulubioną postacią jest Śmierć która ma konia o imieniu Pimpuś. Co do smoków to dużo ich nie ma ale w "straż!straż!" jeden zostaje nawet królem
*"smok i jerzy" dalsze losy to "smoczy rycerz" historia jest o tym że koleś aby uratować swoją lubą która przeniosła sie do innego swiata podąża za nią tyle że ląduje w ciele smoka i zaczyna sie jazda np. jak do cholery sie lata?!
*"czarnoksiężnik z archipelagu" - o tym jak wiejski chłopiec zostaje arcymagiem
*o.s.Card "Alvin stwórca" - zarobista książka ale czytałem tylko 1 tom
* "Xanth" - fajna seria o świecie magii odciętym od naszego magiczną barierą
* polezam też książki R. Zelaznego i Sapkowskiego

moimi ulubionymi pisarzami są: Sapkowski i Pratchett
 

Gucio

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
353
Ja polecam Eragona i jego kontynuację, Najstarszego. Książka lekka, łatwa i przyjemna
wink.gif
Najlepsze jest to że napisał to koleś w wieku 15 lat! 2 część napisał już jak miał 21 lat ale to i tak imponujące osiągnięcie
tongue.gif


Pozdro
cool.gif
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
QUOTE (gryf @ 12-12-2005, 18:53) *Terry Pratchett "świat dysku" zarąbista seria (narazie czytałem tylko 14 książek z tej serii) czytać możesz na wyrywki bo kazdy tom jest o czym innym (wyjątek to 1 i 2 tom) moją ulubioną postacią jest Śmierć która ma konia o imieniu Pimpuś. Co do smoków to dużo ich nie ma ale w "straż!straż!" jeden zostaje nawet królem
Dobrze prawi!! Dać mu wódki!!
biggrin.gif
Pratchett jest moim ulubionym pisarzem, głównie ze względu na niezmierzone pokłady humoru zawarte w jego książkach... Każda z nich potrafzi nieziemsko rozbawić... Ale niestety do tej pory przeczytałem tylko 25 jego książek
sad.gif


Oprócz tego (mimo twoich próśb
biggrin.gif
) chciałbym polecić książki Sapkowskiego... Jak narazie widziałem tylko kilkustronicowy fragment opowiadania zawarty w moim podręczniku do polskiego i już się zakochałem w jego stylu pisania
wub.gif
Pisze on łatwym i przyjemnym językiem, a jego opowiadania (a przynajmniej to, które czytałem) nabierają fajnego, swojskiego klimatu...

PS. Ja aktualnie czytam "Silmarillion" Tolkiena, ale narazie kojarzy mi się z encyklopedią z maleńką ilością akcji
biggrin.gif
 

Shaki

Member
Dołączył
17.3.2005
Posty
50
No więc po pierwsze klasyka; Wp, Silmarilion, Hobbit. oglnie cały Tolkien :]

Po 2: Prachett!

Po 3: C. J. Cherrych, choc nei wiem cyz to dla was nie za poważne
wink.gif


Po 4: Eragon jets do niczego, nudy na pudy, już sam tytuł odrzuca, dragon tlyko ze zmienioną D na E :/

Po 5 (
biggrin.gif
) : mozemy ci polecać i polecać ale moze ci sie i tak neispodobac, sma musisz znalezc to co lubisz.

tyle.
 
Do góry Bottom