Złoty Smok

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
- Złoty smok - szepnął Dorregaray. - To nie mozliwe... Żywa legenda!
- Nie ma, psia mać, złotych smoków - stwierdził Niszczuka i splunął. - Wiem, co mówię.
- To co to jest to, co siedzi na pagórku? - spytał rzeczowo Jaskier.
- To jakieś oszustwo.
- Iluzja.
- To nie jest iluzja - powiedziała Yennefer.
- To złoty smok - rzekł Gyllenenstiern. - Najprawdziwszy złoty smok.
- Złote smoki są tylko w legendach!
- Przestańcie - wtrącił nagle Boholt. - Nie ma sie czym gorączkować. Byle bałwan widzi, ze to złoty smok. A co to, proszę waszmości, za różnica, złoty, siny, sraczkowaty czy w kratkę? Duży nie jest, załatwimy go raz-dwa. Zdzieblarz, Niszczuka, rozbierajcie wóz, wyciągajcie sprzęt. Też mi różnica, złoty, niezłoty.
- Jest różnica, Boholot - powiedział Zdzieblarz. - I to zasadnicza. To nie jest smok, którego tropimy. Nie ten, podtruty pod Hołopolem, który siedzi w jamie, na złocie i klejnotach. A ten tu siedzi na trawie jedynie. To po cholerę nam on?
- Ten smok jest złoty, Kennet - warknął Yarpen Zigrin. - Widziałeś kiedy takiego? Nie rozumiesz? Za jego skóre weźmiemy wiecej, niż wyciągnęlibyśmy ze zwykłego skarbca...
Zapadła dłuższa chwila milczenia.
- Hej, Boholt? - wrzasnął Niszczuka z wozu, przebierającz rumorem w ekwipunku. - Co zakładamy na siebie i konie? Czym ta złota gadzina może ziać, hę? Ogniem? Kwasem? Parą?
- A zaraza go wie, proszę waszmości - zafrasował się Boholt. - Hej czarodzieje! Czy legendy o złotych smokach mówią, jak takiego zabić?
- Jak go zabić? A zwyczajnie! - krzyknął nagle Kozojed. - Nie ma co medytować, dajcie prędko jakiego zwierzaka. Napchamy go czymś trujacym i podrzucimy gadu, niech sczeźnie.
Dorregaray popatrzył na szewca z ukosa, Boholt splunął, Jaskier odwrócił głowę z grymasem obrzydzenia. Yarpen Zigrin uśmiechnął się obleśnie, wziąwszy się pod boki.
- Co tak patrzycie? - spytał Kozojed. - Bierzmy się do roboty, trzeba uradzić, czym napchamy ścierwo, żeby gad skapiał co rychlej. Musi to być coś, co jest strasznie jadowite, trujące albo zgniłe.
- Aha - przemówił krasnolód, wciaż z uśmiechem.
- Coś, co jest jadowite, paskudne i śmierdzące. Wiesz co, Kozojed? Wychodzi na to, że to ty.
- Panie Dorregaray - rzekł Boholt, podchodząc do czarodzieja. - Okażcie przydatność. Przypomnijcie sobie legendy i podania. Co wam wiadomo o złotych smokach?
Czarodziej uśmiechnął sie, prostując wyniośle.
- Co mi wiadomo o złotych smokach, pytasz? Mało, ale wystarczająco wiele.
- Słuchamy tedy.
- A słuchajcie i słuchajcie uważnie. Tam przed nami siedzi złoty smok. Żywa legenda, być moze ostatnie i jedyne w swoim rodzaju stworzenie, jakie ocalało pzed waszym morderczym szałem. Nie zabija się legendy. Ja, Dorregaray, nie pozwolę wam ruszyć tego smoka. Zrozumiano? Możecie się pakować, troczyć juki i wracać do domów.

CDN ( jak sobie znajdziecie i przeczytacie - a na prawde polecam 8) )

Edit: A jak już ktoś zauważył to jest przekaz, bo to opowiadanie mi się spodobało i uważam że warto je przeczytać, wiec je tu umieściłem.
 

Ziom Xardas

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
132
DOBRA DOBRA "Złoty smok" Andrzej Sapkowski , amyślałeś ze ktos ci uwierzy ze to ty napisaleś
Dobry jestem co?? 8)

EDIT: DOBRA ZWRACAM HONOR

[ : Pon Sty 17, 2005 10:14 pm ]
Nie opowiadanko jest wporzo tylko ten kawalek jest wyrwany z kontekstu i dlatego troche nie wiadomo o co chodzi, ale ja tez polecam warto przeczytać
 

masta

Member
Dołączył
14.1.2005
Posty
313
Opowiadanie (nie odchodzę od stereotypów <hahaha>) jest bardzo fajne. Tylko temat wybrałeś nieco dziwny. Miło, że nie masz, skąd zaczerpnąć pomysły - to się chwali. Kiedy będzie ciąg dalszy?
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Opowiadanko fajne fajnie się je czyta! Ale czy to jest twoja praca?? Jeżeli nie to autor dobrze pisze a jeżeli tak to ty dobrze piszesz! Tytuł też ciekawy!
 

Gorn 2

Member
Dołączył
21.12.2004
Posty
437
odpowiedz do tematu

Pozatym że opowiadanie jest troche za krótkie jest spox nie musiałeś się chyba wisilać ;[ ale ogólnie dobrze wygląda i ciekawie się zapowiada są fajne wydarzenia itp. no zobaczymy czy napiszesz dalej może będzie troche dłuższe.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
...

Ja już pisałem że to nie moje opo :!: Zachęcam tu tylko do przeczytania całości samemu bo to ciekawa lektura :? Ja nie umiem pisać... no co wy
tongue.gif
 
E

Electric_Dragon

Guest
Przeczytałem cała książke i podobała mi się. W "Wiedźminie" na TVP 2 był odcinek o złotym smoku hehe i było prawie identycznie z fragmentem który przytoczyłeś. A tak przy okazji serial jest moim zdaniem do niczego, polecam ksiązkę
 

KonraD

Member
Dołączył
18.10.2004
Posty
167
HA akurat ostatnio oglądałem ten odcinek wiedzmina. kolo mogłeś chociaz napisać z czego to jest a nie wprowadza ćmasta, kacperexa, gorna i innych w błąd.
 
Do góry Bottom