Xardas

Gaan

Handlarz
Dołączył
7.8.2009
Posty
628
Wszyscy wiemy że Xardas zginął z ręki Bezimiennego w Nieznanych Krainach. Ale czy na pewno?
W oparciu o fakty zapisane w opowiadaniu o Murdzie (tu macie ten fragment):

Cóż, jest całkiem przystojny – pomyślała
- No dobrze, na chwilkę – zgodziła się i usiadła obok.
- Mój wuj wrócił na wyspę... – oznajmił Feren głaszcząć jej włosy. Jego złote pierścienie świeciły uwodzicielsko w świetle płomieni pochodni – Przybył wczoraj na statku z Vengardu.
- Yhym – przytaknęła Murda, zastanawiając się jednocześnie jak pierścienie wyglądałyby na jej palcach.
- Orkowie zostali pokonani, taki mi powiedział, wspominając coś jeszcze o bezimiennym bohaterze i nekromancie Xardasie.
- Wardasie – poprawiła go gospodnyni – Na imię miał Wardas. Przecież wszyscy to wiedzą.
- Mój wuj mówił, że...

Murda wyrwała szybko swoje ręce.
Ładny ale trochę za gruby – oceniła – I pierścienie nic tu nie pomogą. Dureń, wierz w każde słowo swego wuja a nie wie nawet jak miał na imię nekromanta.
- Tak czy inaczej, mój wuj mówił mi...
- Nie chcę tego słuchać! – ucięła i prędko wstała z krzesła – Twój wuj nie zna jego imienia. To ile warte są jego opowieści skoro tego nie wie?
Feren chciał odpowiedzieć, ale ona odwróciła się, wściekła i ruszyła w stronę kuchni. Widząc ją, klienci zaczęli domagać się piwa.
- Ta, ta – odpowiadała im z grymasem pogardy – Zaraz przyniosę.
Na jej drodze stanał Belgor, dzierżący tasak w swej potężnej dłoni. Powitał gospodynię kamiennym spojrzeniem.

napisane jest że Xardas lub Wurdas (mógł zmienić imię) może nadal żyć a to znaczy że Bezimienny wcale nie zabił go do końca w Nieznanych Krainach.
Może też być tak że Xardas może obrócić się przeciw niemu za to że go spróbował zabić, i spróbuje obalić go z tronu.

Co wy o tym wszystkim myślicie???
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
W intrze Gothic 3 : Zmierzch Bogów było mówione iż :
"Bezimienny stoczył walkę z Xardasem, oraz pokonał go (...) zostawił osłabionego Xardasa w nieznanych krainach a on sam udał się na kontynent"
Nie było mówione że on zabił Xardasa. Po prostu zostawił go osłabionego w nieznanych krainach. W dziale Gothic 4 była mowa o Xardasie czy powróci. Tam jeden użytkownik powiedział, iż to może Xardas mógł w każdej chwili opuścić te krainy i może się pojawić jako mentor naszej nowej postaci. (jak wiemy Xardas chce za wszelką cenę doprowadzić do równowagi pomiędzy dobrem a złem.
 

Fūri

słit Wojtuśśśśś
Dołączył
17.6.2011
Posty
1077
W intrze Gothic 3 : Zmierzch Bogów było mówione iż :
"Bezimienny stoczył walkę z Xardasem, oraz pokonał go (...) zostawił osłabionego Xardasa w nieznanych krainach a on sam udał się na kontynent"
W intrze nie ma mowy o tym, że Bezimienny pozostawił przy życiu Xardasa. Ale najprawdopodobniej pozostał przy życiu, bo dlaczego go inaczej spotykamy? Może Xardas jest nekromantom, ale nie przywoła samego siebie do życia.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Było starcie pomiędzy nimi i obaj zostali po nim osłabieni. Nie było również mowy o tym, że go zabił. Bezimienny będąc po stronie Innosa oraz Adanosa nie zabiłby swego mentora tylko po to by przejść przez barierę. Dodatkowo pojawia się on w Arcanii więc nie zabił go, tylko osłabił by pozwolił mu przejść i pokazać mu to, że zaprowadzi pokój w Myrtanie.
 

Dearien

Member
Dołączył
27.12.2011
Posty
222
Popieram Szkeletona. Skoro "Zostawił osłabionego Xardasa [...]" to znaczy, że zostawił osłabionego Xardasa. A żeby kogoś pokonać, nie trzeba od razu odwodzić go od życia. Z resztą, gra Gothic najlepiej to ilustruje, prawda?

Xardas (tudzież Wardas) żyje i nawet jeśli nie cieszy się dobrym zdrowiem, na pewno nie odszedł na zawsze ;)
 
Do góry Bottom