Wymagania

Status
Zamknięty.

spy42

New Member
Dołączył
29.10.2006
Posty
3
Witam wszystkich.
Mój problem dotyczy skonfigurowania Gothic'a 3 tak aby działał na moim komputerze płynnie, oto parametry mojego sprzętu:
Procesor: PENTIUM 4 2,6 GHz
Płyta główna: ASUS P4GPL-X
RAM: 1 GB,2x512 GEILA 400 ultra-x
Karta graficzna:Geforce 6600 GT 128 mb taktowanie rdzenia 500, taktowanie pamięci 1200

Ustawiłem wszystkie opcje graficzne na LOW a on nadal się tnie, niema praktycznie różnicy w działaniu gry na ustawieniach graficznych LOW czy MEDIUM gra działa identycznie jeżeli chodzi o płynnoś, czy to jest spowodowane przez samą grę czy przez mój kopmuter??? Bo na LOW to chyba powinno mi chodzić płynnie, no chyba ze karta nie wyrabia, za mało pamięci ma???
Bardzo proszę o radę.
z GÓRY DZIĘKUJE i POZDRAWIAM ;]
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
Radzę przed tą modyfikacją skopiować plik ge3.ini

1. Wchodzisz do Gothic III \ Ini \ ge3
2. W pliku ge3.ini szukasz:

CODE


Cache.SizeImage=
Cache.SizeMaterial=
Cache.SizeMesh=
Cache.SizeSound=
Cache.SizeCollisionMesh=
Cache.SizeAnimation=
Cache.SizeSpeedTree=




3. Usuwasz od wszystkich końcowe zero
4. Zapisujesz
5. Włączasz Gothica 3
6. Jeśli dalej się tnie to kasujesz następne jedno zero (pamiętaj aby od wszystkich kasować tyle samo).
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
BigBoss a co by sie stalo gdybysmy dodali po jedynm zerze ?
co wogole daja ta modyfikacja ? i na czym dokladnie polega? :)

pozdro
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
Jeśli usuwamy te zera to zmniejsza się zasięg widzenia i przez to mniej się tnie, a jeśli zwiększymy to powiększymy zasięg widzenia. Ja skasowałem 3 zera i nawet da się grać na 256MB DDR RAM (wcześniej były pokazy slajdów) tylko wtedy pojawia się przed nami taka jakby mgła i dalej nic nie zobaczymy ( chyba tak samo było w Gothicu 2). Polecam to wszystkim, którzy mają 512 MB, a nawet 1GB RAMU i się tnie.
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
QUOTE(Big Boss @ 30-10-2006, 09:42) [snapback]125547[/snapback]

Jeśli usuwamy te zera to zmniejsza się zasięg widzenia i przez to mniej się tnie, a jeśli zwiększymy to powiększymy zasięg widzenia. Ja skasowałem 3 zera i nawet da się grać na 256MB DDR RAM (wcześniej były pokazy slajdów) tylko wtedy pojawia się przed nami taka jakby mgła i dalej nic nie zobaczymy ( chyba tak samo było w Gothicu 2). Polecam to wszystkim, którzy mają 512 MB, a nawet 1GB RAMU i się tnie.



ale przeciez zasieg widzenia mozna zmniejszyc w opcjach zwyklych to po co sie babrac w tym ini ?
 

Xombium

Member
Dołączył
9.8.2005
Posty
72
Omg, masz tu link do tematu na serwisie gothic.phx.pl: KLIK tam masz wszystko opisane co i jak. Pozdro.
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
QUOTE(Xombium @ 30-10-2006, 16:06) [snapback]125558[/snapback]

Omg, masz tu link do tematu na serwisie gothic.phx.pl: KLIK tam masz wszystko opisane co i jak. Pozdro.



Oj szkoda ze nie jestes domyslny.. ja n00bkiem nie jestem zeby przegladac TYLKO temat Hobby czytalem temten temat odrazu gdy zostal utworzony i niestety nie wiem o co chodzi bo nie znam sie na tych rzeczach...

wiec moglby mnie ktos oswiecic
jaka jest roznica miedzy babraniem sie w .ini a w ustawiniach grafiki ?

> niech odpowiadaja tylko inteligenci ;P
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Doctor nie wiem czy moja odpowiedź będzie inteligenta (jestem inteligentny chyba :D), ale różnica polega na tym chyba, że w pliku .ini zmieniamy ilość ramu na daną rzecz graficzną jak zanik drzew, roślinność budowle itp. Czyli, że na przykład mniej ramu jest na postacie bez pogorszenia jakości (chyba), a więcej na drzewa lub jednocześnie mniej na to i na to co pozwala grać komfortowo na słabszych kompach i nie tylko.

Pozdrawiam.
 

spy42

New Member
Dołączył
29.10.2006
Posty
3
Dzięki za pomoc i zainteresowanie się moim problemem xD
Wygląda na to że teraz sobie pogram :))
pozdro
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
QUOTE(Dark Shadows @ 30-10-2006, 21:09) [snapback]125591[/snapback]

Doctor nie wiem czy moja odpowiedź będzie inteligenta (jestem inteligentny chyba :D)



NO wreszcie jakis inteligentny gosc Dark ty to jestes :)
nooo to teraz rozumiem wszystko :) no to w zasadzie bajer opcja :) nie powiem...
ale zdaje sie ze optymalne ustawienia kazdy bedzie musial sobie sam zrobic bo narazie ani widu ani slychu zeby ludzie robili dla innych juz gotowe konfiguracje :/
a przydaloby sie stworzyc taki "zespol" co zrobilby pod 512, 640, 768, Ramu itd

pozdro :)
 

Serge

Member
Dołączył
11.1.2005
Posty
123
Czy moglby ktos umiescic plik ini w necie juz taki skonfigurowany...?
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
Jeśli powiesz jakiego masz kompa mogę ci zmodyfikować pod twój komp plik ini
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
QUOTE(Big Boss @ 03-11-2006, 19:41) [snapback]125717[/snapback]

Jeśli powiesz jakiego masz kompa mogę ci zmodyfikować pod twój komp plik ini



BigBoss a ty generalnie taki uczynny jestes nie ? bo w sumie ja tez nie bardzo sie lapie w tym wszystkim...
:):)

gdybys sie zgodzil to moj komp to:
AMD Athlon 1.7GHZ
640MB DDR RAM Kingston 333hz
GeForceFX 5200 128MB

Ramu moze bede mial niedlugo 768 bo kumpel ma zbedna kosc ;P

ok pozdrawiam i bylbym bardzo BARDZO wdzieczny za pomoc :)
sija

OK to spoko dzieki wielkie :) za twa pomoc :) pozdro
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
doctor--> Jutro podam linki do rapida, bo dzisiaj coś nie działa (zrobiłem od razu 3 różne konfiguracje dla ciebie).

Ogólnie myślę nad zrobieniem kilku uniwersalnych wersji tego pliku dla różnych osób. Prawdopodobnie wszystko będzie zrobione na jutro i potrzebna by była mi jakaś osoba, która by to mogła przetestować (sam za bardzo nie mogę, ponieważ mam w kompie tylko 256MB RAMu).


PS: Linki podam edytując tego posta.

doctor--> Podaj e-mial na PW lub tutaj, bo coś rapid nie działą
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
Do 512 to i mi możesz dac ;p
Bo Grałem ale koszzmar ;p
 

Serge

Member
Dołączył
11.1.2005
Posty
123
Big Boss moj komp to AMD Athlon 3500 + 1 GB RAM GeForce 7600 GT 256 MB . Jak bys mogl podaj mi caly plik ini bo nie zabardzo wiem gdzie te linijki wklejac... z gory thx.
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
QUOTE(Serge @ 07-11-2006, 22:06) [snapback]125979[/snapback]

Big Boss moj komp to AMD Athlon 3500 + 1 GB RAM GeForce 7600 GT 256 MB . Jak bys mogl podaj mi caly plik ini bo nie zabardzo wiem gdzie te linijki wklejac... z gory thx.




Będzie łatwo bo mój kumpel ma prawie taki sam komp (tylko, że zamiast GeForce 7600 ma 7900)tylko podaj adres e-mail na PW
 

LucekPL

New Member
Dołączył
7.11.2006
Posty
27
a macie problemy ja mam procek Intel Core 2 1,88 , 2 GB ram a karta graficzna to porażka Gainward( GeForce 6200 Ultra/1460PCX = PC EXPRES ^^ + Turbo Cache , DDR2 , 128MB SUPPORTING 256 MB :D:D ) czyli wcale nie jest dobra a gothic 3 na wersji 1.7 :( nawet na high pójdzie w wcale pokazu slajdów nie ma są małe przycięcia :D muszę teraz ściągnąć najnowsze sterowniki do karty i bedzie lepiej szło :D do tego tweak i klei i kit i wyjdzie mi GIT ^^ więc nie trujcie mi że wam coś nie chodzi przez karte graficzną bo macie za słabąjak ktoś ma jakieś wątpliwości to PISAĆ :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom