Wymagania

Status
Zamknięty.

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
myśle ze zalecane beda gdzies 2gb ramu,procek 3ghz grafa jakas 256mb o ile nie spapraja G4 jak G3 bo wtedy 4gb ramu 512 grafy nie wystarczy xD
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Nie ma co gdybać co będzie za parę lat. Do tego czasu jak wyjdzie G 4 zdąży się wiele rzeczy zmienić, poprawi się Vistę, kto wie, może powstanie nowy system operacyjny, procki będą ośmiordzeniowe, pojawi się pewnie DDR4 ( bo przecież trzeba wyciągnąć kasę od naiwniaków ). Już dziś na rynku pojawił się procesor GeForce GTX 280, który nie jest przeznaczona wyłacznie do grafiki 3D, ale także do obliczeń finansowych, konwersji wideo czy symulacji efektów fizycznych ( więcej poczytajcie sobie w nowym numerze CDA ).

Tak więc, różnie to może być, zwłaszcza, że 2 lata dla branży komputerowej to sporo czasu.
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Zgadzam się z Boomem... No ale możliwe że jak teraz się kupi dobry komp, to powinno za 4 lata spokojnie chodzić na minimalnych/średnich... U mnie komp trzymał 5 lat, każda gra działała na maksymalnych itd. dopiero od G3 wyszły problemy.
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
Właśnie.Przez 1,5 roku GF i ATI wydały 3 serie kart.Serie 8***,9***,i najnowsza seria 2** która z pewnością będzie jeszcze bardziej rozbudowywana z tych 2 narazie modeli,oraz serie 2***,3***,i 4*** dla ATI.Więc logicznie rzecz biorąc jeśli gra wyjdzie w
2010 roku to z pewnością możemy się spodziewać wyjścia kolejnych 2-3 serii,kart.Pisze tu o kartach bo one odgrywają tu najważniejszą rolę.Ale skoro w momencie wyjścia G3 szczytem technologi graficznej był GF7900,a gra chodziła na 5200(przynajmniej niektórym,mi sie to niestety nie udało)to można przyjąć że będzie chodzić na minimalnych na GF8800GT czy Radeonie 3850.Ale pozostaje jedna ważna kwestia.Twórcy nie mogą robić gry naprzód.Przecież nie znają technologi które wyjdą za 2 lata.Robią gierkę pod obecne grafiki,i inne komponenty.Śmiało można założyć moim zdaniem że w najgorszym wypadku gra powinna iść na min.na poczciwych GF8600 IC2D 2x2ghz i 2 GB Ramu.Ale moim zdaniem to jest maximum,na minimalne wymagania,i nie sądzę żeby twórcy dali większe.Te powyżej z pewnością wystarczą na płynną grę,a po dołożeniu Gf8800GT który za dwa lata będzie kosztował naprawdę nie duże pieniądze spokojnie będzie można śmigać na średnich jeśli nie wyższych detalach
 

MichałABG

Member
Dołączył
18.7.2008
Posty
202
CYTAT(Phantom Lord @ 27-12-2007, 00:20) index.php?act=findpost&pid=164069
Myślę, że jeśli gra będzie dobrze wykończona, to wymagania bardzo się nie zmienią od standardowych z G3. Mówiąc "standardowych" nie chodzi mi o te, które były wydrukowane na opakowaniach, ale o tych, które znamy z własnych doświadczeń. Mam Core 2 Quad 2.4 GHz, 2 GB RAM 800 MHz, GeForce 8800 GT i Windows XP. Nie testowałem jeszcze G3, bo mnie teraz do tej gry absolutnie nie ciągnie. Mam za to doświadczenie z grą, której grafikę często określa się teraz jako najlepszą. Crysis na tym sprzęcie nie zacina mi się na bardzo wysokich detalach (bardzo wysokie ustawiłem mimo braku zainstalowanego DirectX 10, za pomocą "sztuczki" z CDA). Wątpię, że przez te dwa-cztery lata można wszystko poprawić aż tak, że mój sprzęt tego nie odpali.
Cóż, do czasu premiery G4 pewnie to i owo jeszcze zmienię (może będzie już można bezpiecznie kupić Vistę), więc się nie martwię.

PS Nie chce Cię absolutnie obrażać smog1996, ale chciałbym Ci dać małą radę. Otóż po pierwsze zainstaluj jakiegoś nowego Firefoxa, który podkreśla błędy i stosuj się do tego co program sugeruje. Po drugie, po każdym napisanym poście mógłbyś przeczytać go i uznać czy kompozycyjnie nadaje się do wystawienia na widok publiczny. Nie obrażaj się, ale czasem jak czytam posty to rączki świerzbią i oczy z orbit wychodzą jak ktoś tak nasz skarb kulturalny gwałci. Jeśli 1996 to data Twojego urodzenia to nie oczekuję niczego specjalnego, ale staraj się.


ja mam podobnego kompa co Ty, tylko, że mam 4 GB RAM:p Gothic 3 pójdzie Ci na najwyższych detalach bez problemu:)
 

Gacekboy15

New Member
Dołączył
27.7.2008
Posty
1
CYTAT(Wysoki93 @ 15-10-2007, 20:08) index.php?act=findpost&pid=155753
Jak myślicie, czy na kompie 1,8 gigaherca, 2GB RAMu i karta grafiki Radeon 9600+ pójdzie G4??
Mam nadzieję, że tak, bo teraz na naprawdę dobry komputer trzeba troszkę zapłacić :(
A z tego co pamiętam, to chyba nowy Gothic ma mieć słabsze wymagania od trójki, więc tak źle nie będzie <_<

Wymagania do g4 nie będą się różnić od g3. Zleży im żeby jak najwięcej osób kupowało. Ja sie nie martwie o wymgania ,bo
mam komputer do gier kosztował aż 5 tys.
 

Major8

New Member
Dołączył
9.9.2008
Posty
15
Grafika 512MB wykożystująca Direct 10x
4 GB ramu
Procesor 2 rdzeniowy tak z 3,5 - 4,0 lub Quad

I powinno śmigaĆ :) Nie zrobią gry takiej aby na takim sprzęcia miałą się chaczyĆ bo kto kupi grę za 100zł i sprzęt za 2000zł aby pograĆ ? Do tego czasu technologia może pójśĆ do przodu na tyle, że gra będzie lepiej skonwertowana :)
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Ja gdyby nie jakie wymagania były na Gothic4 kupie nowego kompa żeby pograć. Technika cały czas pchnie sie do góry. Co dopiero bedzie za 2 lata. Wszystko teraz jest produkowane masowo a co za tym idzie jest taniej. Na przykładzie mój komputer 2,5 roku temu kosztował 2200zł a teraz jest warty jakieś 700zł.
 

Major8

New Member
Dołączył
9.9.2008
Posty
15
Ja puki co na Gothicu 3 nie wykorzystałem nawet połowy mocy jaką dysponuję więc myślę, że po zakupie dodatkowych ramów i lekkim podkręceniu procka powinienem nadal pograĆ w G4 :)
 

terweten

New Member
Dołączył
5.10.2008
Posty
6
Zobaczymy pożyjemy :)

Zresztą wyszedł już filmik in game G4, jakiś kolo po kryjomu nakręcił ,gra wyglądała cudownie i jakoś w ogóle się nie cieła, więc grali na kompach teraźniejszych nie tych za 2-3 lata.

Film http://www.youtube.com/watch?v=kSyCf3bVuNc

Ja posiadam kompa.
AMD Phenom 9750 Quad 2.4 na rdzeniu
4 Gb RAMU ( na wszelki wypadek dokupię jeszcze trochę)
Karta GForce 8800GT 512 ( trzeba będzie jeszcze jedną dokupić)

Mam nadzieję, że na Low, Medium pójdzie mi w miarę płynnie. Wszystko zależy od tego jak zoptymalizują silnik gry.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Jak mówił Karpielek uważam, że za rok ceny sprzętów komputerowych zejdą tak nisko, że na kompie
za 1000zł. pograsz sobie w G4.
 

pole

New Member
Dołączył
10.11.2008
Posty
26
CYTAT(wrobel154 @ 03-01-2008, 21:44) index.php?act=findpost&pid=165086
GeForce juz w lutym wypuszcza serie 9 z directx 10.1 i pixelshader 4.1 wiec moim zdaniem to bedzie karta ktorej bedzie wymagac gothic 4 ... Teraz trzeba wymieniac sprzet co rok... bo ta technika idzie tak szybko :( szkoda gadac..


kto mowi, ze trzeba wymieniax co rok?jesli kopniesz troche kasy na jeden z lepszych kompow to ci na dlugo wystarczy. ja w styczniu za 1000 euro kupuje i mysle ze wystarczy mi na okolo 5 lat i nahnowsze gry beda mi chodzily na maks detalach.oczywiscie im nowsze gry tym wiekszy hardware glod,ale nie zmienia sie to az tak szybko jak wiekszosc mysli.
 

krzysztof003

New Member
Dołączył
17.11.2008
Posty
1
ja się nie marwie mam dobry sprzęt gotic 4 na pewno mi pójdzie na przynajmiej na średnich ale tak się tylko mówi tak pewnie pójdzie mi na max tak jak gotic 3 mój sprzęt to intel core 2 duo e 4500, geforce 8600 gt, 2 GB ramu
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom