WoŚp

Status
Zamknięty.

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Jak by to zaczął Jurek - Siema Siema Siema xD

Po raz 16 na początku stycznia fundacja Jurka Owsiaka będzie zbierać pieniądze dla szpitali i potrzebujących dzieci. Jest to chyba najbardziej znana tego typu akcja i zawsze niesie ze sobą wielkie emocje.
Jaki jest wasz stosunek do orkiestry, co o tym myślicie.

Myślę że Jurkowi należą się słowa uznania, bo w końcu ktoś wziął się za zbiórkę pieniędzy dla najbardziej potrzebujących.
Osobiście 4 rok z rzędu jestem w największym z trójmiejskich sztabów ( 7 co do wielkości w kraju ) i nie zamierzam z tym przestawać :)
 

halek

Member
Dołączył
1.9.2005
Posty
487
Cóż, niezależnie czy popiera się Jurka czy nie trzeba powiedzieć że finały Orkiestry to fenomen na światową skalę. Do sztabu się póki co nie zapisywałem, ale w przyszłości kto wie...Jestem pełen uznania dla Owsiaka, i podoba mi się wypracowana przez niego koncepcja tychże finałów. Zachęcam do zasilenia puszek Orkiestry, choćby jakąś niewielką kwotą. :)
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
Ja powiem tak... on daje sprzet do szpitali w ktorych lekarze nie chca pracowac bo "ponoc" dostaja za malo :/
i po co dawac im te wszystkie urzadzenia skoro przez to oni musza podnosic swoje kwalifikacje i wtedy prosza o jeszcze wieksza wyplate....
cisnie mi sie na usta aby jedno
"JUREK, lepiej daj Mi ten caly hajs ktory zebrales!"
 
E

Electric_Dragon

Guest
WOŚP to bardzo dobra rzecz, pożyteczna organizjacja. Co do ich celów nie powinniśmy mieć zastrzeżeń. Pomaga wielu, przeprowadza szkolenia pierwszej pomocy w szkołach. Co do pojawianiua się nowych aparatur w szpitalach to uważam że dobra droga ku lepszemu. doctor wiesz, lekarze i tak by narzekali.

Co do postaci jurka, nie oceniam bo nie znam wszystkich faktów. Chociaż uważam że panuje pewien stereotyp. Moja babcia np :) uważa go za złodzieja, który z pieniędzy z akcji funduje sobie wyjady zagraniczne. Kiedyś miała włączone radio, oczywiście to toruńskie i aż usiadłem posłuchac co mówią o WOŚP. Oczywiście felieton o. Rydzyka. Już wiem skąd moja babcia usłyszała takie nowinki. Padły w felietonie zdania takie jak \, że członkowie WOSP nie wydają wszystkich pieniędzy,m część idzie do ich własnych kieszenie. I podobne brednie w stylu że tamci to złodzieje a my jedynym głosem prawdy i wolności w tym kraju :/

Bardzo fajna sprawa że tylu młodych ludzi zgłasza się do pomocy, róznych ludzi.

Niefajną sprawa jest to że skarbóka pobiera 22% Vat od każdego sms wysłanego do WOŚP. Gazeta "Dziennik" wyliczyła, ze państwo zarabia nan nas milion złotych. To państwo powinn pomagać potrzebujacym, orkiestra p[rzejęła część obowiązków a nasz system jeszcze nas opodatkowuje, naszą dobrą wolę i chęc pomocy.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Na co idą te pieniądze to chyba nikt z nas na 100% wiedzieć nie będzie. Czy Owsiak jakiś procencik sobie bierze czy nie, tego się nie dowiemy. Ale nawet jakby na cele dobroczynne szło 50% to i tak warto coś wrzucić do puszki. Nawet w moim okolicznym szpitalu jest kilka rzeczy od WOŚP, ale czy ktoś z nich korzysta i czy jest na nie kasa to nie wiem.
Włączyłem na chwilę tv i mówili, że Polska jest na pierwszym miejscu, pod względem ilości badanych noworodków, chodzi o badanie słuchu. Możemy być dumni z naszej Służby Zdrowia :p
 

Hetik

Member
Dołączył
20.12.2007
Posty
153
Nom dokladnie. A Orkiestra Świątecznej Pomocy odbywa sie tylko raz w roku i kazdy powinien zasilic te dzialalnosc. Poraz szesnasty jest juz organizowana i narazie nic ani nikt nie powinien tego zatrzymywac. Do szpitali trafiaja naprawde dobre sprzety. Oby tak dalej. Ja juz oczywiscie mam pare serduszek z tego roku.
 

Arte

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
84
WOŚP to jest to =)
Zawsze byłem i będę z WOŚP`em =)
Niestety w tym roku nie otrzymałem iodentyfikatora - mówi się trudno, jednak i tak chodziłem ze znajomymi ;)

Naprawdę warto oddać te kilkanaście złotych dla potrzebujących, ma się wtedy świadomość, że pomogło się innym =)
Zamierzałem w tym roku kupić Złote CDA, jednak mi się to nie udało, będę polował na nie w przyszłym roku ^_^

peace!
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
10% z orkiestry idzie na organizacje i Woodstock. Sam Jurek o tym mówił.
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
762
A ja jak jutro (cóż... dziś na pierwszym miejscu stała biologia :ph34r:) będę szedł do Kościoła to wrzucę na Caritas. Wolę tam przeznaczyc pieniądze, niż na coś, co powoduje tragedie w życiach ludzi odwiedzających Woodstocki [oczywiście, są też tam ludzie, pewnie też są w większości, którzy chcą sobie posłuchac muzki- żeby nie było, że generalizuję]. Oczywiście sama idea WOŚPu jest chwalebna, jednak jak powiedziałem Woodstock i pan Owsiak mnie trochę odpychają...


Pozdrawiam.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Wiadomo, wrzucę troszeczkę "mamony". Pieniądze na pewno w większej części są przeznaczane dla potrzebujących. I ja to cenię. Co do Woodstock ... w tym roku się wybieram ;) Nie uważam, że to te pieniądze powodują tragedię, tylko głupota ludzi, którzy tam przybywają. Wiadomo wszędzie znajdziemy dekli i normalnych ludzi. Z tego co pamiętam część pieniędzy idzie na szkolenia pierwszej pomocy, na które także planuje się wybrać, ale niestety za rok bo są od 18 lat ;/. Dla mnie cała idea WPŚPu jest szlachetna. Wiadomo coś muszą Owsiaki mieć z puli zebranych pieniędzy. Ale to co oni zrobią dla innych, mało kto u nas w kraju przynajmniej połowę z tego by zrobił.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Dokładniem nawet jak jakis procent tej kasy idze na woodstok czy cos innego, to i tak Owsiak zbiera jej tyle że w jeden dzień pomaga w takim stopniu w jakim nikt inny tego nie robi.

Ze wstępnych wyliczeń wynika że w tym roku po raz kolejny padnie rekord. Jurek napisał na swojej stronie że pieniądze same pchały się do puszek. i faktycznie, z tego co opowiadali mi wolontariusze niktorzy wrzucali pieniądze setkami.
Osobiście jestem zadowolony z tegorocznej akcji ( ktora w sztabach wciąż trwa, od rana dalej kase liczymy :) ), u nas w sztabie tez przewidujemy rekordzik, suma ponad 150 tys :)
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Do końca świata i jeden dzień dłużej bądzmy z Jurkiem bo czy troche bierze dla siebie czy nie to i tak robi wiele i to bardzo.
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
Czy wpływy z puszek aukcji etc, przewyższają koszty(czas w TV, sceny w większych miastach, prąd, reklamy na bilbordach)?
I tak z każdego piwa płace 50 groszy na takie zabawy, a podążanie owczym pędem za tłumem nigdy mnie nie bawiło, więc nic nie dawałem...
 

Hetik

Member
Dołączył
20.12.2007
Posty
153
Czy ktos wie ile Jurek zebral kasy w tym roku ??? Gdy ogladalem mowil ze juz jest ponad 10 milionow zlotych ale do konca jeszcze nie policzyli.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Wczoraj o północy stuknęło 30 mln, więc musiałeś bardzo wczesnie oglądac ;p
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
W tym roku nie wrzuciłem ani grosza.. - nie ze skąpstwa tylko nie było kiedy. O 22 dopiero z pracy wyszedłem. Sam kiedyś byłem wolontariuszem i powiem że świetna zabawa- szkoda że zdarzają się nieuczciwi i kradną ale tak był i będzie... Co do tych 10% na Woodstock to już gdzieś o tym słyszałem ale nie wiem co tym myśleć- 10% z takiej kasy na ćpanie... :/ słabo... Woodstock to Woodstock i tak by się odbył...

WOŚP jest spoko i popieram ^^
 

Blair

Członek #RN
VIP
Dołączył
12.11.2005
Posty
888
Ile Będę mógł to będę wspomagał Owsiaka. Wiadomo dla siebie też coś zawsze bierze ale moim zdaniem należy mu się. Od lat bezinteresownie pomaga potrzebującym, to się liczy, a nie ile wziął dla siebie. Denerwuję mnie to gdy ktoś w moim towarzystwie mówi, że Jerzy Owsiak to złodziej i kombinator.

W tamtym roku byłem wolontariuszem (uzbierałem 361 zł z groszami ^^), jednak w tym roku stanęliśmy na deskach sceny i graliśmy wspomagając Wielką Orkiestrę ;)
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Ja w tym roku byłem wolontariuszm. nie z dobroci serca, ale dla punktów. Zebrałem prawie 720zł^^. O Owsiaku i WOŚPie nie mam zdania, mało mnie to generalnie obchodzi.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Cóż ja również popieram całą ideę tego przedsięwzięcia i uważam, że to wspaniała rzecz. Osobiście z puszką nie biegałem, gdyż nie pozwalał mi na to ograniczony brak wolnego czasu, a poza tym uważam, że zbierających nie brakuje :). Jednak zawsze staram się wrzucić coś, pod warunkiem, że mam przy sobie jakieś drobne ;P. Chyba w tym okresie sporo ludzi robi coś, aby wspomóc organizatorów. Ja osobiście, razem z moją grupą Capoeira, organizowaliśmy wiele pokazów na wszelakich imprezach z okazji WOŚPu ;]. Świadomość, że robi się coś dla potrzebujących dzieci daje dużo satysfakcji ;P.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Chciałbym się pochwalić że nasz sztab zebrał w tym roku 157 000 zł !!
Wynik jest rekordem na skale trójmiejską, za rok chcemy jeszcze podnieść poprzeczkę :) 7 co do wielkości sztab w polsce zobowiązuje ;d

Fajnie ; )... Zamykam - xarox
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom