Wielkość Świata Gothic 3

Status
Zamknięty.
Dołączył
15.12.2005
Posty
22
Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem, więc chciałbym abyście napisali co sądzicie na temat wielkości świata nowego Gothic'a. Gdzieś na necie widziałem mapkę kontynentu, a obok "MALUTKĄ" w porównaniu do mainlandu wysepkę Khorinis. Moim zdaniem nierealne! NA tej mapie stolica jest połową wyspy. A po za tym wkurzało mnie łażenie tam i z powrotem po 'wielkiej' jak się wtedy wydawało Khorinis, a co by było teraz w Gothicu 3!? Jakiś środek transportu? Konie których nie będzie? A może zastosowanie polnych bestii jako środki transportu (podobnie jak w morrowindzie) [joke
rolleyes.gif
]. A badanie takiego świata trwałoby wiele miesięcy, a nawet teraz wydaje mi sie że nie poznałem G2 do końca, nie odkryłem wszystkich NPC, skarbów, sekretów czy eggsów... itd.
 

Moozi

Member
Dołączył
23.10.2005
Posty
260
Pytanie jak najbardziej trafne. Podobnie jak ty uważam że wielkość świataa G3 będzie miała swoje plusy jak i minusy. Zacznijmy od plusów. Osobiście uważam że dla zaawansowanego gracza przejście G2 z odkryciem 3/4 skarbów itp. zajmie kilka dni. Więc ogrom świata w G3 będzie mógł "pocieszyć" takiego gracza ponieważ będzie miął więcej alokacji do zwiedzania. Oczywiście jest jeszcze podział na gildie. Minusem jest jak to powiedziałeś ciągłe bieganie. Momentami denerwuje ale jeżeli chcemy przejść gre bez kodów to jeddyny sposób (nie wliczając run teleportacji które dostajemy później). Przydały by się nowe rozwiązania w grze. Wspomniałeś o koniach. Uważam że było by to troche dziwne. Świat fantasty a w nim realistyczne konie. Mogły by to być jakieś inne stwory itp. przypominające wyglądem konia ale nie nasze wierzchowce. To tyle.
WESOŁYCH ŚWIĄT
 

Shadow27

Member
Dołączył
26.10.2005
Posty
354
Dobrze , że ktoś poruszył ten temat... przeszukałem kilka stron o g3 i nigdzie nie mogłem znaleźć zapowiedzi co do nowych rozwiązań... a pomyślcie sobie , że mamy na górnym krańcu świata questa , a potem na piechote przez pustą drogę , na której nie ma potworów iść na sam dół kontynentu ... ja bym chyba to na trzy albo cztery podejścia rozłożył ... można z nudów usnąć jak sie tak biegnie i nic innego do roboty ... i jeszcze jak sie miksturki szybkości nie ma ... być może na początku poprostu otrzymamy runy teleportacji i nie będzie problemu (oby) albo tak jak mówicie może być z wierzchowcami ... chociaż to takie niezbyt Gothicowe
tongue.gif
 
Dołączył
22.9.2005
Posty
387
Tak to prawda świet ma być duży ale czytałem, że panowie z PB musieli zmniejszyć rozmiar świata ponieważ nie wurobią na czas z grą. Na coś takiego nie mogą sobie pozwolić.

QUOTE Co więcej, każdy z owych czterech obszarów zostanie podzielony na kilka mniejszych. Na przykład: na Varrant składać ma się głównie miasto, tereny sąsiadujące z nim, góra Archolos oraz słynne już bagna (miejsce największego zwycięstwa Lee). Każdy z tych terenów okaże się w każdym razie nie mniejszy od starej Doliny Górniczej. Łatwo więc zauważyć, że świat trójki stanie się większy od poprzednika nawet sześć razy!

To tekst z CDA jeżeli panom z PB udało by się coś takiego zrobić to na f00rom będzimy mieli revolte. Pozdro!!
 
Dołączył
15.12.2005
Posty
22
Na szczęście koni nie będzie, bo sami panowie z PB że trzeba byłoby zmienić samą mechanikę gry. No ale jakiś środek transportu by się przydał, np. jakieś stałe teleporty (takie jak w Jarkendarze), bo naprawde bieganie z jednego końca Khorinis do drugiego, gdy nie miałem teleportów doprowadzało mnie do szewsiej pasji
tongue.gif
 

Orcish_Pl

Member
Dołączył
8.11.2005
Posty
50
Duży świat mnie za bardzo nie przeszkadza.
Nie to co mini khorinis człowieku jak tam można się swobodnie ruszać ?!

Jak świat bedzie taki duży to pewnie jego połowa bedzie przeznaczona na tzw.
końce świata ale i tak bedzie dobrze poruszać się po czymś takim.

P.S słyszałem z wiarygodnych żródeł że bedzie uwzględniona opcja tresowania
naszych kochanych bestii hihi albo kupowanie gotowych wytresowanych.

BEDZIE SUPER TAK CZY INACZEJ

pozdro
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Skoro czas gry ma wynosic ponad 100 godzin więc nie ma sie czemu dziwic, ze świat jest taki ogoromny..Mnie to bardzo cieszy, bo wreszcie będe mógł spędzić troche więcej czasu nad G3 niż nad poprzednimi częściami, które kończyło się w 20-30 h...Nic tylko czekać na premiere i grać, grać, grać...
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
No tak. Największym minusem wielkiego świata było ciągłe łażenie i łażenie. Ale samo dreptanie przez całą mapę miało także swoje plusy. Dzięki temu tworzył się fajny klimacik gry. A zresztą, nigdy nie uważałem aby świat G1 i G2 był duży. Był on wręcz dla mnie za mały. I za każdym razem kiedy przechodziłem grę czułem niedosyt. Tworząc potężny świat będzie przynajmniej powód aby wracać do gry. Aby znaleźć jakieś nowe, nieznane miejsce albo questy.

Nie wydaje mi się także aby mapka którą zamieszczano w sieci miała wiele wspólnego z rzeczywistymi rozmiarami świata w G3. Mapę umieszczono tylko po to aby pokazać jak wygląda ten cały kontynent o którym była wiele razy mowa w poprzednich częściach gry.
A do tego istnieją dwie wersje tej mapy. Jedna z nakreślonymi granicami terytoriów, druga zaś w ukształtowaniem terenu. Najciekawsza jest właśnie ta druga, ponieważ można z niej odczytać że większość terenów kontynentu zajmują wysokie pasy gór, do których w grze nie będzie prawdopodobnie dostępu.
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Bardzo dobrze że świat jest większy i to aż o kilka razy od poprzednich części, mi to wogóle nie przeszkadza gdyż bardzo chce zwiedzić każdy zakątek świata g3 i nie przeszkadza mi również to że nie będzie koni tylko łażenie po kilkanaście minut w te i wewte, przecież właśnie o to chodzi aby wszystko nie było już tak proste jak w g2 czy g1...

Wszyscy czekamy na g3... nie mogę się już doczekać...

Pozdro
 

Sługa Kruka

Member
Dołączył
12.12.2005
Posty
261
Pomyślcie logicznie: świat w G2 był duży i można się było teleportować praktycznie w każde miejsce (jeśli nie runą to kodem). Więc jeśli świat w G3 będzie ileśtam razy większy to na pewno będą też runy, więc nie panikujcie, że z jednego miejsca do drugiego będziecie biec sto godzin. Pozdro!
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
a kto tu che biec 100 godzin, skoro to bedzie czas na ukończenie gry
tongue.gif

QUOTE jeśli nie runą to kodem
taa to jest najlepsze^^

A mi tam nie przeszkadzają długotrwałe marsze...Wtedy jak napisał juz jeden z moich poprzedników, znakomicie można się wczuc w klimat..a pozatym podziwiać krajobrazy, widoki, noi uzywając telportów za każdym razem napewno nie odkryje się sekretów, których w G3 mam nadzieje będzie bardzo sporo, dla mnie moze świat być przeogromny..wystarczylo by teleporty w 4 miejsca gdzieś na pn, pd, wsch, zach i bym był w pelni usatysfakcjonowany
smile.gif
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
Długie podróże mają swoje plusy i minusy. Z jednej strony można się fajnie wczuć w klimat gry (samotny bohater przemieżający pstynne stepy...) i poznać troche kontynent, ale często jest tak, że człowiek siada do komputera na godzinę czy pół i jeśli ma do wybory iść 15 min. do jakiegoś miejsca po książkę, a potem biegać w drugą stronę żeby ją oddać to może się denerwować i wybrać siedzenie na gg czy jakąś strzelankę dla relaksu (w tych przypadkach poznamy prawdziwych fanów Gothica
tongue.gif
tongue.gif
tongue.gif
). Tak czy inaczej uważam, że im większy będzie teren G3 tym lepiej, bo będziemy mieli więcej zabawy (i więcej godzin nie usprawiedliwionych w szkole
tongue.gif
).


Pozdrawiam
 

<KRUK>

Member
Dołączył
25.9.2005
Posty
139
Według mnie tez im wiekszy teren tym lepiej(mam nadzieje ze bedzie wiecej krypt i innych takich miejsc
tongue.gif
). Przemieszczanie sie po kontynencie to mogli by zastosowac
lodzie np. jest jakas rzeka np. myrthan (nie pamietam jak sie pisze) i jest jakis marynaz
ktory za kase przeprawi cie do innego miejsca. A droga lądowa to np. orka niewolnika przywiazac do woza i wio...
tongue.gif
.

Pozdro
wink.gif
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Mam nadzieje, że świat będzie naprawdę wielki i że będzie można na nim pochodzić porządnie i pooglądać widoki
laugh.gif
. Na serio ciekawie by to wyglądało, że Bezimienny wszedł na pustynie i idzie i idzie i idzie i tak ciągle aż w końcu by gdzieś doszedł. Jaka to by była radość to tak jakby dostać wody po 3 dniach nic nie pijąc. A jak by jeszcze na końcu było coś naprawdę fajnego to radość była by jeszcze większa.

Mam nadzieje, że świat będzie duży i że będzie dużo walk i dużo zadań na nim. A za nim się obejrzymy a minie godzina i kolejna i tak jeszcze długo.
smile.gif
 

Kelos

Member
Dołączył
10.11.2005
Posty
60
Wielkość G3 bedzie napewno większa niż 1 i 2 razem wzięte. Powinny być np.
1 kontynent i różne inne nieliczne wyspy. Trudno jest powiedzieć jaki będzie świa
jeżeli nie znamy nawed początku, a co dopiero końca tej gry .




Pozdro BeZi
cool.gif
 

GoKU gm

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
212
hehe powiem wam ze jak zobaczylem tą ze mapke to sobie pomyslalem ze khorinis
jest na niej prawie niewidoczna i jesli pozostanie nam stara metoda premieszczania
czyli runy teleportacyjne to bedziemy miec ich chyba ze 100 !!! tam ma byc w koncy ok 20miast nielicząc juz innych waznych miejsc gdzie mogly by znajdowac sie gidlie wiec mam nadzieje ze panowie z pb znajdą jakis lepszy i szysbzy sposob przemieszczanai sie, mozna by robic tak jak w wow (world of warcraft) ze za kase mozna przemeiszczac sie na zyms latającym bo wtedy niema opcji walki i nietrzeba by znieniac systemu gry ale wkoncu decyzja nienalezy do mnie
smile.gif
.Pozdro all
 

Skorpion

Member
Dołączył
10.9.2005
Posty
43
Z tego co czytałem to świat G3 ma być ze 3 razy większy niż w Nocy Kruka. Ale naszczęście panowie z PB mająwprowadzić jakieś zwierzaki na których będzie można jeździć i tak jak w dodatku mają być teleport.
 

Quahodrom

New Member
Dołączył
12.2.2005
Posty
20
Skorpion zwierzaki muwisz, już widzę Bezia który będzie jedził na wieprzu albo na ścierwojadzie, a magowie będą sprzedawali przepustki za użycie teleportu.
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
nie bedzie zadnych zwierzakow. pb mowilo ze wsadzenie konia (czy innego zwierzaka) do gry niesie za soba duzo klopotow technicznych (a to uderzenie o galąź, a to towarzysze nie nadazaja). mowili ze w grze beda tylko teleporty i napoje szybkosci
 
Dołączył
23.12.2005
Posty
33
Mam swieze informacje!! Bedo konie ale troche inne. I beda tez dilizansy czy jak to sie pisze... Slyszalem tez o machinach oblezniczych. Mozna sterowac taka ale ja w to nie wierze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom