Wieś Czy Miasto?

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Ależ kretox, bez nerwów. Moja ostatnia wypowiedź nie była w żadnym stopniu skierowana do ciebie.
I jeżeli dobrze zrozumiałem to ta wioska jest w Wielkopolsce więc raczej na pewno nie mówisz o wschodzie xD.
 

cesc

Member
Dołączył
22.12.2006
Posty
178
CYTAT
Jak już wspomniałem mieszkam w teraźniejszych kresach wschodnich (przed wojną było to centrum, a przed zaborami zachód Polski) i powiem ci, że na moim zadupiu prąd był założony w 50 roku. A mieszkam na ogromnym zadupiu więc już chyba nie ma większych w których nie ma prądu. Nie wyobrażam sobie, żeby jakaś wioska nie miała w 2008 roku prądu. Skąd taki pomysł?


A stąd iż mam wujka w Bieszczadach, który mieszka na wsi bez prądu aż do dzisiaj, a wieś liczy z 20 mieszkańców. Jest to zadupie, jak cały wschód .... zachód rządzi ;;;ddd

a brudnych wieśniaków wywalić z Polski !! bo psują nam opinię.

warn, misiek - GW
 

Geezer

Member
Dołączył
9.9.2005
Posty
833
CYTAT
no to my z tych samych stron, bracie


jaka dokładnie miejscowość? ;dd

CYTAT
Napisałem W TEJ WIOSCE GDZIE JA BYŁEM. (Olszyc włościanny.) I nie mówie tu o całym wschodzie Polski... Ale, że takie wioski są.


No i co z tego? Nawet w Ameryce są zadupia, wszędzie są zadupia, od zadupiiii sie nie uwolnisz xD Nie ma co argumentować, że u nas wiochy zabite dechami, fakt, płace i sytuacja gospodarcza u nas gorsza, ale cywilizacja jak najbardziej jest.
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
Wybory parlamentarne 2005. Cały wschód Polski głosował na PiS - ludzie tu jakby przyzwyczajeni do zamordyzmu, bierności, anty-niemieckiej postawy. Zachód głosował na PO - ludzie nastawieni bardziej na pro-Unia, bardziej liberalne grupy społeczne, więcej inteligencji.

To nie ma nic do rzeczy.


CYTAT
Ja nie piszę, że na wschodzie przemysł jest taki sam jak na zachodzie itp. itd. etc. ale nie pieprzcie takich głupot że wschodzie nie ma cywilizacji bo chyba nie wicie co to słowo znaczy.

Przemysł to też część cywilizacji. Myślisz, że czemu 1970 i 1980 walczono o wolność właśnie w Gdyni, Gdańsku, Warszawie, na Śląsku, a nie w Krapkowicach czy Obornikach Górnych? W Polsce B cywilizacja skupia się pod GS-em i na boisku czasami po pracy.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Ja mam pytanie do tych którzy mówią, że wschód to gówno itp. Czy wy kiedyś byliście w tych okolicach?

CYTAT
jaka dokładnie miejscowość? ;dd


Mieszkam koło Białej Podlaskiej
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
Ja mam pytanie do tych którzy mówią, że wschód to gówno itp. Czy wy kiedyś byliście w tych okolicach?

Rozumiem, że może Ty lubisz się wypowiadać o rzeczach o których nie masz pojęcia, ale nie uogulniaj na wszystkich ludzi
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
Jednak na pytanie nie odpowiedziałeś. Pzemysł u nas nie wyrośnie ponieważ grunt jest dla przemysłowców zadrogi. Czrnoziem - najlepszy gatunek ziemi. Ludzie tutaj tez sprzeciwiali sie socjaliwo tyle że nie było tu takiej spektakularności, zreszta tak gadacie ze to wieś a niektórzy z was sami zachowują się jak wieśniaki z otoczonego murem miasta. Nie krytykuję wsi ani miasta, nie dziele polski na B i A, ale boli mnie jak ktoś mi mówi że moja polska jest gorsza od waszej. Czuję się polakiem a nie Polakiem z polski B, i tak samo walczył bym o warszawę jak o Lublin czy chełm czy Zamość. Zresztą jak już porównujecie wasze strony do tych to wiedzcie że tutaj czyli od warszawy na wschód jest ta "true" polska. To my zawsze bylismy polakami, nie niemcami, ani prusamami czy austriakami. A w szczycie świetności byliśmy centrum polski. Wiec jak już się dzielicie to popatrzcie w lustro i się zapytajcie czy nie powinniscie się nazywać Hanz.

Elo.
 

Geezer

Member
Dołączył
9.9.2005
Posty
833
CYTAT
To nie ma nic do rzeczy.


Jak to nie ma? Powiedz dlaczego -,-
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Ja mieszkam na wschodzi i nie czuje że mieszkam że tak powiem w "dupie" Polski. Ktoś wspominał że cały wschód głosował na PiS, to prawda, a wiecie dlaczego? Ponieważ odsetek starych ludzi względem młodych w tym regionie jest bardzo wysoki. Wschód polski moiże wygłada inaczej niz zachód ale wcale nie jest bardziej zacofany. Pewnie ludzie uważają tak bo my wolimy konserwować zabytki żeby nasze wnuki wiedziały jak sie kiedyś żyło, niż na ich miejscu stawiać wieżowce. Tyle ode mnie.

Z wyrazami szacunku. Godfather
 

Blair

Członek #RN
VIP
Dołączył
12.11.2005
Posty
888
Mi jest tam dobrze na zasyfionym odpadami i spalinami Śląsku. Nie dzieliłem i nie będę dzielił Polski na dwie strefy. Polak Polakowi równy, czy jest z miasta czy jest ze wsi dla mnie to nie robie żadnej różnicy. Tyle żeby mi "miastowy" czy "wieśniak" (bez urazy to nie miało na celu nikogo obrazić) nie wchodzi mi w butach ze swoimi chorymi poglądami. Riposta na takie zachowanie będzie cięta ostro.
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
762
Nie jestem z dyskusją na bieżąco i nawet nie mam zamiaru zabierac w niej głosu, ale osobiście nie przekreślam kogoś z góry, przez to, czy jest to z miasta czy też wsi. Byc może dlatego, że sam mieszkam ni to w miescie ni wsi :p.



Pozdrawiam.
 
Do góry Bottom