Where Is The Guru?

Status
Zamknięty.

albanxxx

New Member
Dołączył
23.1.2011
Posty
20
Witam, mam pewien problem. Kiedyś mi wyskakiwał komunikat o treści "where is the guru?" dosyć rzadko i to np raz na 2 godziny gry. Włączyłem grę od nowa i było w porządku, grałem wtedy na windows xp. Teraz ten komunikat mi wyskakuje bardzo często bo raz na kilka-kilkanaście minut gry... Wygląda on też inaczej niż wtedy. Wyskakuje on np ZAWSZE w tym samym miejscu jak wchodzę do Ardei albo też w tym samym miejscu w jaskini Ortegi... To uniemożliwia przejście gry. Da się coś z tym zrobić? Teraz gram jakby co na Windows 7 32 bit. Moja karta graficzna to Radeon HD 4850 i mam 3 gb ramu więc chyba wystarczająco :D Gram z patchem 1.75 oraz QUEST PACK 4. Da się zrobić coś, żebym nie musiał od nowa zaczynać gry? Da się to w ogóle jakoś naprawić? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdro
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Problem bardzo stary, bez problemów mogłeś znaleźć rozwiązanie na forum.

Poczytaj ten temat, powinieneś znaleźć rozwiązanie. http://gothic.org.pl...ch-rozwiazania/

Najnowszy patch też czasami pomaga. Istnieje jednak opcja, że błąd będzie nadal wyskakiwał, nawet jeśli zrobisz wszystko co w tej sprawie można zrobić.
Te zabiegi powinny jednak przynajmniej załagodzić sprawę, błąd pewnie będzie wyskakiwał ale rzadziej co pozwoli grać.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Zaktualizuj sterowniki karty graficznej w pierwszej kolejności.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
jaki to system operacyjny ?

Rozpisz mi konfig kompa?
 

albanxxx

New Member
Dołączył
23.1.2011
Posty
20
Mam tak: Intel core 2 duo e4400 2CPU podkrecone na obu rdzeniach z 2.00 na 2.55 GhZ, 3 gb ram, Radeon HD 4850, zasilacz 450W, mam windows 7 ultimate 32 bity... O to chodziło?

Zapomniałem dodać, że gram z QP 4.2 oraz patchem 1.75, gdy grałem dawniej z QP 4 i patch 1.74 błąd nie występował...

Przeinstalowałem grę ale tym razem zainstalowałem patch 1.74 oraz QP 4.2 i teraz gra się nie chce w ogóle włączyć, jak się skończy wczytywać już gothic 3 ten napis i gra się włącza to wyskakuje ten komunikat.

Proszę jeszcze raz o pomoc...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ten komunikat... to znaczy? Pojawia się Where is Guru?

Rozumiem, że grę uruchamiasz w trybie zgodności z win XP SP3 ?

Odinstaluj Gothica usuń wpisy o nim z rejestru systemowego oraz dokumentów na dysku C

Podaj mi jaką masz wersję sterowników? Mam wątpliwości czy faktycznie masz najnowsze.

Opcje są dwie. Albo musisz sprawdzić działanie z najnowszymi Catalystami, lub spróbować zainstalować sterowniki starsze, wydane w okresie kilku miesięcy po premierze gry.

zadziałaj ze zwiększeniem pamięci wirtualnej standardowo 2,5 raza tego RAMu co masz.

Sprawa Czecia :) doinstaluj do systemu DirectX 9.0c z poprawkami z czerwca. tylko nie pytaj po co :)

Po czwarte zadbaj o aktualizację programów takich jak NET Framework, Microsoft Instaler oraz C++ Redistribudtable 2010 (2012). Musisz oblukać jakie wersje są na czasie teraz bo już nie śledzę jakie wychodzą. W przypadku NET powinieneś zainstalować wszystkie wersje, nie wystarczy zainstalowanie najnowszej,

Po wykonanych czynnościach zainstaluj na nowo Gothica i aj znać czy zabanglał.
 

Black-Men

Member
Dołączył
29.8.2009
Posty
139
Wejdź w moj komputer>wlasciwosci systemu>zaawansowane>wydajnosc>ustawienia>pamiec wirtualna>zmień>rozmiar poczatkowy i końcowy ustaw na taki sam jak zalecany.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
 
Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości,
pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.


 
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom