Wasza Ulubiona Postać Z Serii Gothic

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Wiem , że takie tematy już były , ale jestem ciekawy jakie postaci z serii Gothic ( czyli ze wszystkich gier typu gothic ) najbardziej lubicie. Wiem , że może wam być trudno podjąć decyzję bo ktoś np. lubi Lee i Gorna , więc podawajcie kilku swoich ullubieńców. ;)
Moi to :
1.Lee
2.Diego
3.Gorn
4.Lares
5.Wenzel


P.S. Nie podawajcie beziego i jak dwójke bohaterów tak samo lubicie to piszcie np. tak:
1.Lee/Gorn
lub:
1.Lee i Gorn
albo:
1.Egzekwo Lee z Gornem
Lub podobnie.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Po pierwsze temat w złym miejscu, powinien być w dziale o serii Gothic a nie w Gothic 3 : Zmierzch Bogów!! I do tego w problemach. Powinien on znajdować się o tutaj http://gothic.org.pl/forum/index.php?/forum/47-ogolnie-o-serii/. Na przyszłość pomyśl.
Po drugie taki temat był już w każdym dziale serii Gothic, więc tu jest prawie niepotrzebny.

Po trzecie, b nie robić spamu, również wypowiem się w tym temacie.

Najbardziej polubiłem Diego. Jest on pierwszym przyjacielem jakiego spotykamy, w dodatku dużo może nas nauczyć w każdej części oraz wspomaga nas dobrymi radami.
Na kolejnym miejscu jest Milten, potężny mag który wspiera nas mądrościami oraz swoimi czarami.
Na trzecim miejscu jest Lester. Stary dobry znajomy w obozu na bagnie. Pomaga nam się do niego przyzwyczaić w I części, a w kolejnych pomaga nam w fabule. W trzeciej jest również bardzo pomocny w Varancie.
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Sorki ale ja na tym forum jestem nowy i tak wszystkiego to jeszcze nie wiem więc dzięki za wyrozumiałość:)
 

Muzin1234

Member
Dołączył
17.5.2010
Posty
130
Noo. To co szkelo powiedział to wielka prawda . Napisałeś to tylko do nabicia posta i spamu.
Ale też podam moich wielbicieli :

Diego- , ponieważ bardzo pomaga nam i jest bardzo znany w G1 , G2 no i oczywiście w G3 też się przydaje.
Milten-Potężny mag też znany w wszystkich częściach G .
Lester-Nowicjusz z obozu bractwa. Popularnie tylko pali bagienne ziele .

No.Pozdro .
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
twoich wielbicieli? chyba idoli :D

Moje ulubione postacie to:
Główny bohater, znany wśród fanów jako "Bezimienny" - zawsze mnie rozbrajał jego charakter, chamskie odzywki ("to z przodu twej głowy to twarz czy d*pa?", "twój ojciec zabawiał się z owieczkami!"), skłonność do szukania guza itd. Jedna z najciekawszych postaci w historii gier komputerowych, bandyta stający się wybawicielem.

Xardas - od początku bardzo tajemniczy, w każdej części jest właściwie kim innym - w pierwszej magiem renegatem, który pomaga bohaterowi ot tak, w drugiej staje się obrońcą świata, a w trzeciej strażnikiem równowagi i sługą Adanosa. Ma bardzo skomplikowany charakter i jest kompletnie niepodobny do innych magów.
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
No cóż, moi ulubieni to:
1. Milten - potężny Mag, który wspiera nas we wszystkich częściach.
2. Diego - przyjaciel, który w pierwszej części wprowadza nas w świat kolonii, a w kolejnych nam pomaga.
3. Thorus - nasz stary znajomy, który zawsze lubił bawić się w strażnika bramy :p ale także był honorowym przywódcą i wojownikiem, poza tym był jedynym cżłowiekiem, którego orkowie się słuchali.
4. Zuben - władca który wręcz spi na swoich pieniadzach :D
 

KnifeR

New Member
Dołączył
13.7.2010
Posty
15
Moim ulubionym NPCem, jest Gorn. Po prostu podoba mi się jego charakter. Cyniczny, czasami nawet nie-mądry, ale świetnie walczy i jest dobrym kompanem głównego bohatera. Na drugim miejscu pewnie Diego, ale w dwójce lekko na wykorzystywał :) .
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Tak naprawde każdy z najbliższych nam kumpli zasługiwał na szacunek, ale i na potępienie.

Chociaż myśląc jasno.

Diego - od początku był miły, bo przecież takie miał zadanie. Miał ściągać nowych do starego obozu.
Lester - Taka sama sytuacja tylko, ze on miał za zadanie przekonywać nowych do wstąpienia do bractwa.
Milten - Z początku zadufany w sobie początkujący mag, choć później jest już lepiej.
Gorn - Najbardziej bezinteresowny z wszystkich. Po prostu Bezi mu podpasywał.

No i każdy z nich miał jakiś interes we współpracy z Bezim

Diego - Przy trollu pomógł nam bezinteresownie, ale później wykorzystał beziego do odnalezienia jego kasy w GD i zemście na kupcu z Górnego miasta.
Lester - Z pomocą beziego zyskał dokumenty do własności nad kamienna fortecą ;]
Gorn - Szukał skarbów w starym klasztorze i wykorzystał też beziego do tego celu, ale później bezinteresownie pomagał się przebić do kamiennej fortecy, gdy bezi miał wykończyć smoka.
Milten - Grobowiec i amulet orków. Też miał biznes we współpracy z beziem, chociaż potem pomół mu naładować Uriziel mimo zagrożenia.

Tak więc każdy z nich miał cel by być w konszachtach z bezim, gdy już wiedzieli na co go stać. Moim zdaniem najbardziej bezinteresowny zawsze był Cor Angar, który chcąc nie chcąc przewijał się w jego historii. Ostatecznie nawet bezinteresownie popłynął na Irdorath, chociaż wcale nie musiał. Natomiast jeśli chodzi o najbliższych kumpli to zdecydowanie Gorn. prostolinijny dobroduszny, reszta to jednak były cwaniaczki.
 

Vender

Member
Dołączył
31.7.2010
Posty
116
Na pierwszym miejscu bezwarunkowo Diego, drobny krętacz i nieco chciwy, ale potrafi się wykazać i to on pierwszy podał beziemu pomocną dłoń.
2 miejsce to chyba Gorn, poczciwy Gorn z toporem wielkości siebie samego, ale bezinteresowny i pomocny :p
Milten na miejscu trzecim jako ten mądry, rozważny i przygotowany :p
Lester który kocha bagienne ziele na miejscu 4 :p
Dodatkowo lubię też Lee i Thorusa, Lee typ człowieka chcącego zemsty, a Thorus niby uległy, ale własne zdanie ma i to takie jak jego mieczyk :p
 

Daniel781996

Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
81
Xardas za tą tajemniczość i chęć pomocy. Lubie tego Maga za to że pomaga Beziemu niemal od początku. Ale najbardziej mnie wkurzył jak wykorzystał Beziego żeby odebrać moc Smoka Ożywieńca
 

Rafco

Member
Dołączył
1.7.2009
Posty
55
Ja mam dwa typy:
1. Xardas - Tajemniczy człowiek, do tego mądry i nie trzyma się schematów myślowych, prowadzi własną, nietypową ścieżkę postępowania... taki nie zrozumiały przez resztę społeczeństwa, odizolowany ale na pewno geniusz.
2. Diego - Dobry kumpel od samego początku gry. Pieniądze to dla niego sprawa-priorytet, trzeźwo myśli, realsista. Nie kieruje się jakimiś szczytnymi ideałami.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Mi najbardziej spodobały się dwie postacie:
-Milten;potęnay mag i najmądrzejszy z mądrych.
-Diego:jest sprytny,przebiegły i nie zawsze uczciwy.

No i jeszcze nie tak bardzo lubiana postać ale nie jest zła:
Thorus-ten człowiek jest nieśmiertelny ,nie tyle co nieśmiertely ale jakby miał moc zmartwychwstania.Wkażdej części można go zabić a on i tak pojawia się w nastepnej części.
 

Parc

New Member
Dołączył
12.11.2010
Posty
8
Ja lubię wszystkich kumpli Beziego, ale jeśli mam wybierać to:
Lee i Hagen.
Ten pierwszy może i w G1 prawie nic z nami nie gadał, ale w G2 jest super kolesiem. Pasuje do niego jeszcze głos Kopczyńskiego.
Hagen zaś ma swój honor i ogólnie jakoś go lubię.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
1. Lee - wspaniale zrobiona postac, ciekawa z historią i bardzo pomocna. Występuje w każdej części i bardzo go lubię.
2. Gorn, Diego, Lester, Milten - Bo to stała paczka Beziego, dobrzy przyjaciele i darzę ich ogromnym sentymentem...
3. Lares - Na początku G1 go nie lubiłem, ale z każdym kolejnym rozdziałem stawiał sie bardzo fajny, szkoda że w G3 pełni tak małą rolę.

Trudno wybrac inne postacie, ponieważ głównie tylko te zostały rozbudowane, reszta występuje tylko we fragmentach i trudno sie przez to przywiązac.
 

rado96xd

Member
Dołączył
5.10.2010
Posty
201
1: Lares - Wierny przyjaciel, dobry nauczyciel, który w każdej części mógł nas czegoś nauczyć :)
2: Gorn - Wierny przyjaciel, który nie zostawi nas w potrzebie, zawsze lubił połamać komuś kości

To by było na tyle.
 

Czarna_Twarz

New Member
Dołączył
13.1.2011
Posty
11
Moi ulubieni bohaterzy to hmmm:
1. Bezimienny - zdecydowany czlowiek, robi to co mu sie podoba. Przeciwstawi mu sie jeden wladca to wlasnorecznie wyrznie cale miasto, wspanialy kombatant. Z drugiej strony bezinteresownie niesie pomoc innym (w 4 czesci to sie zmienia, ale ta kwestie pominmy).
2. Gorn - Jezeli spotykamy go gdzies na lace czy w gorach badz w jakimkolwiek zamku lub areszcie, wiadomo jedno... cos przeskrobal, badz wspolnie idziemy cos zabic po drodze smiejac sie z dowcipow (Luzak ktory swoim toporkiem dziala cuda i jest ogolnie fajnym kolesiem xD)
3. Lester - on i ta cala jego sekta, wszyscy jaraja hasz (Bagienne ziele) maja wizje i tym podobne. Pozniej staje sie zlodziejem ktory na sile chce nas czegos nauczyc dla dobrobytku naszego.
4. Lee - zdecydowany czlowiek, wie czego pragnie i to zdobywa. Chcial zabic rhobara, to zabil- po wielu latach ale zabil :)
5. Diego - troche tu, troche tam. Tu zakombinuje tam zakombinuje, taniej kupie drozej sprzedam, to wodki sie z bezimiennym napije xD. Fajny koles, taki luzak... jego widze najbardziej z lolkiem z bagiennego ziela :).

Nielubiani:
1. Thorus - surowy uwaza sie za bog wie kogo, taki kozaczek. Jak przyszlo co do czego padl na strzala :).
2. Kazdy ork - (1 czesci ; wojna) kolejne ; ktorys z bohaterow w klanie ognia powiedzial pewna dewize: Dobry ork, to martwy ork. (Wyzwolmy wszystkie miasta)
3. Xardas - niby fajny tego pomaga, ale jak przychodzi co do czego... ozywienca chlonie w siebie. W 3 czesci powraca jak gdyby nigdy nic kumpel tlumaczac jakies pierdoly, jak go zobaczylem odrazu chcialem ubic.
4. Milten - Taka ciotunia, nie wiadomo czy to chlop czy baba. Ogolnie jego styl bycia mi sie nie podoba ... skupia sie na nauce, religii (innos) potrafi puscic magiczna kulke, ale jak przyjdzie co do czego to dostaje shoota w czolo z palki lezy i wola o mamusie :)
5. Rhobar II - tlumaczy ze wrzucil nas za bariere abysmy poznali po ktorej stronie jestesmy, ze niby po jego uwaza sie za takiego super o jezu. Jestem krolem ktory kryje sie w zamku. Jak tylko dalem dla lee kamien teleportacyjny do swiatyni odrazu tam ruszylem... po chwili miecz tarcza i berlo nalezalo do mnie (zarozumialec, i dobrze mu tak sprowadzil na nas klopoty i jeszcze narzeka)


5 z jednej manki i 5 z drugiej. Moje zdanie o bohaterach :).
 

Kamil96p

Member
Dołączył
17.10.2010
Posty
109
Chyba najbardziej lubię Diego, dobry myśliwy, posiada ciekawy charakter, zawsze nam pomaga , no i ma różne ciekawe rozwiązania do niewygodnych sytuacji
 

piotr96r

New Member
Dołączył
13.1.2011
Posty
4
Moją ulubioną postacią jest Milten,ponieważ lubię magów z profesji,a Milten jest jedyną znana mi postacią,która występuje w trzech częściach gothic.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Diego - jest najlepszy. Zawsze nam pomaga poza tym myśli głową anie toporem jak Gorn. Można na niego liczyć. Jest prawdziwym"gothicowym" przyjacielem. Do tego pojawia się we wszystkich częściach.
 

milioner

New Member
Dołączył
30.11.2010
Posty
144
Xsardas- ponieważ jest nekromanta i zna się na czarnej magii.Pojawia się w każdej z części i zawsze jst pomocny na swój sposób.

Gorn-człowiek taran bardziej walczy niz myśli i to mi się w nim podoba.
 
Do góry Bottom