Warcraft Czy Gothic

Jaka gra jest lepsza Warcraft czy Gothic?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

piena

Member
Dołączył
16.10.2005
Posty
85
ja zaglosowalem na gothica bo to jest gra cool
wszystko bronie napoje kasa grafika klimat fabula i historia





uzasadnijcie swoja odpowiedz
 
Dołączył
5.10.2005
Posty
264
Zagłosowalem na Gothica. Dla mnie nie ma co porównywać Gothic i już poprostu nie przepadam za grami serii Warcraft i tyle.
Gothic wygrywa !!!
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Moge ci jedynie powiedzieć że Warcraft i Gothic są to zupełnie inne od siebie gry i moim zdaniem nie można ich porównywać, jak się nie myle Warcraft jest grą gatunku MMORPG czyli grą RPG wykorzystywaną do gry w sieci zaś Gothic jest grą cRPG i jest to zupełnie odmienny typ, grałem w Warcrafta i musze powiedzieć że nie bodobał mi się zbytnio a Gothica nie musze opisywać bo jest to gra której każdy nie odmówi.
 

Koko

Member
Dołączył
11.11.2004
Posty
333
Porównanie trudno, bo uwielbiam oby dwie te gry i są to różne gatunki gier
tongue.gif
. Chyba, że chodzi o World of Warcraft i Gothica bo wtedy odpowiedź jest oczywista. WoW! Przykro mi ale głosuje na Warcrafta bo Gothic nie może się równać ze wspaniałością gry Blizzarda. No, wypowiedziałem się
tongue.gif
.
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Pierwsza rzecz to: nie ocenia się gier o różnych gatunkach (Warcraft - strategia, chyba że Ci chodzi o World of Warcraft - MMORPG; Gothic - cRPG) więc na ten temat nie powinienem się wypowiadać, ale i tak to zrobie
tongue.gif
. Dla mnie Nie ma lepszej gry od doskonałego Gothic'a. Teraz (jak pewnie wszyscy na tym forum) czekam z niecierpliwością na kolejna część
biggrin.gif
.
 

Cahir

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
477
Heh... Głosuje na warcrafta
tongue.gif

QUOTE Przykro mi ale głosuje na Warcrafta bo Gothic nie może się równać ze wspaniałością gry Blizzarda.

Zgadzam się Koko , nic nie może się z Warcraftem równać
smile.gif

Gra warcraft jest moją ulubioną grą , i chociaż lubie gothica , zagłosowałem wlasnie na warcrafta. W tej ankiecie jedno mnie denerwuje
dry.gif
skoro to jest forum Gothica to po co taka ankieta ??:/
Co wcale nie zmienia mojej oceny.

Pozdro Cahir
 

GORN15

Member
Dołączył
13.10.2005
Posty
153
Oczywiście po pierwsze jak już mówiono są to dwie całeki inne gry a po 2 jeżeli już trzeba wybierać to oczywiście jak każdy wie wygrywa Gothic tak wogule to ja NAPRAWDE nie lubie Warcrafta nie podoba mi się Koko czy ty lubisz Gothica? bo jeżeli tak to według mnie powinieneś go wybrać jeżeli lubiłby te dwie gry 50% na 50% to wybieram Gothic za wszystko ale oczywiście każdyma swoje zdanie. POZDRO
cool.gif
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Według mnie temat jest śmieszny, gdyż porównywanie gier innego typu nie ma sensu.
Co mogę powiedzieć na sam temat to tylko tyle, że oby dwie gry lubię bardzo mocno i każda ma to coś w sobie. Zalety Gothica i Warcrafta są znane nam wszystkim, lecz Warcaraft ma więcej możliwości i zupełnie inny styl gry niż Gothic.
Mimo wszystko wole Gothica.


QUOTE ja zaglosowalem na gothica bo to jest gra cool
wszystko bronie napoje kasa grafika klimat fabula i historia

uzasadnijcie swoja odpowiedz

Jeśli będą tu takie posty to temat Closed będzie.
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
Decydująco wygrywa gothic, w mojej sytuacji nie ma co sie nawet zastanawiać, nie podoba mi się klimat warcrfta i jakoś mnie ta gra nudzi natomiast og gothica nie chogłem się oderwac.


Pozdro
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
QUOTE (GORN15 @ 17-10-2005, 15:31) Koko czy ty lubisz Gothica? bo jeżeli tak to według mnie powinieneś go wybrać
1. "," R.I.P
2. Jeżeli lubi Gothica na powiedzmy 20% i Warcrafta na 80% to ma wybrac Gothica?

Moje zdanie na ten temat: Grałem w GI, GII i WIII, wybieram Gothica, gdyż bardziej pasi Mi ten klimat. Poza tym WIII raczej opiera się na walce, zaś Ja czasem wole odpocząć od takich rzeczy i pójść Sobie do miasta pozarabiac na coś.
 

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
Jak dla mnie porónywanie gry RPG z grą STRATEGICZNĄ (chyba że chodzi ci o World Of Warcraft.. jeśli tak to mogłeś to napisać!) jest troche "dziwne"
Te dwa gatunki znacznie odbiegają od siebie, więc porównywanie ich nie jest najlepszym pomysłem.

Powiem tak... Gothic (I II II NK) to najlepsze gry w jakie grałem.
Jeśli chodzi zaś o strategie... myślę, że Warcrafta mógłby pobić tylko (stary już) StarCraft.
Jeżeli jednak chodzi ci o World of Warcraft to sądzę, że Gothic i tak będzie lepszy.
To dlatego, że jestem fanem Gothic'a no i jak mógłbym myśleć inaczej... co nie?
tongue.gif



POZDRO "Khalid"
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
Pytanie na które z góry jest znana odpowiedź (w końcu to forum dla fanów Gothica a nie Warcrafta
tongue.gif
biggrin.gif
). Oczywiście że Gothic. Pomińmy już fakt że Warcraft (poza World of Warcraft) jest grą strategiczną!!!
biggrin.gif
Głos na Gothica
rolleyes.gif
 

Isgaroth

Member
Dołączył
7.7.2005
Posty
131
Zdecydowanie GOTHIC. Gra jest lepsza pod względem fabuły, grafiki i i grywalności.
Co prawda Warcraft jest dobry, jednak GOTHIC'owi nie dorasta do pięt.

P.S. Poza tym wolę cRPG od strategii
smile.gif
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Polemizowałbym czy W3 ma gorsza grafe od Gothica...W3 nie ma tylu wkurzających bugów, ma całkeimciekawa fabułe, dobrą grafike, i świetnie zrobione "cut-scenki"..Znowu z 2 strony klimat Gothica...ale co ja robie porównuje gre cRPG z RTS'em ? LOL przeceiż ten temat jest smieszny, jak wogóle można porównywać 2 zupelnie inne gry...no coment
 

Efremz

Member
Dołączył
9.10.2004
Posty
390
Hmmm wygląda na to, że z 60% userow tego forum nie potrafi zbudować poprawnego zdania... Piena i Gorn to już przesada (tjaa zaraz zacznie się standardowa gadka "ja mam papiery na dysleksję/dysortografię". Ale słownik i umysł też macie... a tak trzeba czytać wasze posty kilka razy by zrozumieć co mieliście na myśli)

Swoją drogą jak większość nie widzę sensu tej ankiety. Nie ma podanych żadnych konkretnych liczb czy podtytułow, więc skupię się seriach.

1) Gothic- zbugowana do granic możliwości, masą uproszczeń i koszmarnym interface'em gierka, ktora jednak miała to coś, co przykuwało do monitora. Poźniej powstała część druga... typowy save the world z nużącą i banalną fabułą. Po kilku latach (2 ?) mogliśmy wreszcie pograć w dodatek zwany Noc Kruka. Do dzisiaj nie widze w niej choćby najmniejszych plusow. No i powstaje jeszcze część 3... ale nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia. Magia pierwszego Gothica została unicestwiona. Bezpowrotnie zresztą.

2) Warcraft- klasyk nad klasyki. Jeden z ojcow gier strategicznych. Część 2 pobiła rekordy popularności. Dość długo przyszło czekać fanom na kolejną część, tym razem oznaczoną podtytułem "Reign of Chaos" i dodatku doń. Do dzisiaj mnostwo osob zagrywa się w niego na Battle.necie. Ogromna żywotność (Gothic ze swoimi 50h potrzebnymi na przejście to erm...). No i na deser zostaje WoW... nic nie trzeba pisać. Tytuł ten mowi sam za siebie. Klasyka w chwili wydania. No i jak by nie mowić historia Azerothu jest DUZO bardziej rozbudowana od tego (świata) znanego z Gorhica.

QUOTE ("Grour")Nie ma lepszej gry od doskonałego Gothic'a
Jesteś pewien ? Bo jakoś argumentacji tam nie dostrzegłem.


QUOTE ("Isgaroth") Zdecydowanie GOTHIC. Gra jest lepsza pod względem fabuły, grafiki i i grywalności.
Co prawda Warcraft jest dobry, jednak GOTHIC'owi nie dorasta do pięt.
Fabuły/grafiki/grywalności ? Tjaaaaa...

Wbrew pozorom jestem dość obiektywny. "Takie są fakty" :]

Edit:


QUOTE ("piena") za krytykowanie mnie i gorna15 prosze modow i admina za niestawianie mu ostrzezenia albo bana (zalezy ile ma ostrzezenia)a co do khalida to chodzi o Warcraft 3 temat do zamkniecia 9 bo widze ze nie wszystkim sie podoba)

ja tam nie widze w tym poscie nic obrazliwego poza zwyklym stwierdzeniem wlasciwie to fajnie sie pisze bez znakow interpunkcyjnych duzych liter itepe ~~
 

piena

Member
Dołączył
16.10.2005
Posty
85
QUOTE (Efremz @ 18-10-2005, 21:48) Hmmm wygląda na to, że z 60% userow tego forum nie potrafi zbudować poprawnego zdania... Piena i Gorn to już przesada (tjaa zaraz zacznie się standardowa gadka "ja mam papiery na dysleksję/dysortografię". Ale słownik i umysł też macie... a tak trzeba czytać wasze posty kilka razy by zrozumieć co mieliście na myśli)

Swoją drogą jak większość nie widzę sensu tej ankiety. Nie ma podanych żadnych konkretnych liczb czy podtytułow, więc skupię się seriach.

1) Gothic- zbugowana do granic możliwości, masą uproszczeń i koszmarnym interface'em gierka, ktora jednak miała to coś, co przykuwało do monitora. Poźniej powstała część druga... typowy save the world z nużącą i banalną fabułą. Po kilku latach (2 ?) mogliśmy wreszcie pograć w dodatek zwany Noc Kruka. Do dzisiaj nie widze w niej choćby najmniejszych plusow. No i powstaje jeszcze część 3... ale nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia. Magia pierwszego Gothica została unicestwiona. Bezpowrotnie zresztą.

2) Warcraft- klasyk nad klasyki. Jeden z ojcow gier strategicznych. Część 2 pobiła rekordy popularności. Dość długo przyszło czekać fanom na kolejną część, tym razem oznaczoną podtytułem "Reign of Chaos" i dodatku doń. Do dzisiaj mnostwo osob zagrywa się w niego na Battle.necie. Ogromna żywotność (Gothic ze swoimi 50h potrzebnymi na przejście to erm...). No i na deser zostaje WoW... nic nie trzeba pisać. Tytuł ten mowi sam za siebie. Klasyka w chwili wydania. No i jak by nie mowić historia Azerothu jest DUZO bardziej rozbudowana od tego (świata) znanego z Gorhica.

QUOTE ("Grour")Nie ma lepszej gry od doskonałego Gothic'a
Jesteś pewien ? Bo jakoś argumentacji tam nie dostrzegłem.


QUOTE ("Isgaroth") Zdecydowanie GOTHIC. Gra jest lepsza pod względem fabuły, grafiki i i grywalności.
Co prawda Warcraft jest dobry, jednak GOTHIC'owi nie dorasta do pięt.
Fabuły/grafiki/grywalności ? Tjaaaaa...

Wbrew pozorom jestem dość obiektywny. "Takie są fakty" :]
za krytykowanie mnie i gorna15 prosze modow i admina za niestawianie mu ostrzezenia albo bana (zalezy ile ma ostrzezenia)a co do khalida to chodzi o Warcraft 3 temat do zamkniecia 9 bo widze ze nie wszystkim sie podoba)
 

Carlos

Member
Dołączył
3.1.2005
Posty
234
Nie wiem po co temat o dwóch różnych od siebie grach ...
Porówywać może np. Gothica i Morrowinda albo Warcrafta i Warhammera.
Nie głosuje na nic, bo obie gry są fajne w swoim gatunku.
 

Konfistador

Member
Dołączył
26.8.2005
Posty
246
Faktycznie nie ma co głosować, obie gry pochodzą z innego gatunku! Więc naprawdę nie ma sensu prowadzić ankiety na ten temat. Może wypowiem się co do obu gier. Zacznę od warcrafta(chodzi o część III i dodatek), gra mnie urzekła, kilka ras, różne jednostki i możliwość ich ulepszenia. Do tego dochodzi jeszcze kampania do przejścia. W grę można grać przez sieć i to bardzo fajnie. Co do gothica. Ta gra mnie urzekła, szczególnie część I. Niesamowity klimat, dosyć duży świat, sporo zadań. Bardzo fajna fabuła. Inteligencja NPC dosyć wysoka. Wiele rodzajów broni, zwojów. Gildie do wyboru, dużo rodzajów potworów. Minusem są oczywiście wszelkiego rodzaju błędy i bugi, ale owe błędy mi nie przeszkadzają, a na bugi nie napotkałem. To bybyło na tyle.


pozdrawiam
tongue.gif
 

Sword

Member
Dołączył
10.11.2004
Posty
514
Przede wszytkim zaznacze na początku że porónujmy tu cRpg do RTS-a.Ciężko jest porównać mi te gry bo nad każdą z nich spędziłęm dłgie godziny,żeby ni epowiedzieć dni.Warcraft jest fajny,fabuła grafa i praktyczny brag bugów,jednak z kolei jak ktoś już wcześniej powiedział goyhic ma w sobie coś co przyciąga jak magnes.Dlatego mimo całego szacunku do warcrafta zagłosowałem na gothica.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom