Video Z Kompletnym Dialogiem

  • Thread starter Electric_Dragon
  • Rozpoczęty
Status
Zamknięty.
E

Electric_Dragon

Guest
Dzisiaj Doberlec, przedstawiciel Deep Silver ujawnił na forum firmy wersję reżyserską rozmowy bohatera z NPC Philem. Jej fragmenty mogliśmy obejrzeć w nagraniach GameStara. Zaoferował nam kompletną rozmowę od początku do końca, więc możemy oceniać i głosy obu postaci a także wygląd okienka dialogowego. Jak nic system z Gothica :) I podoba mnie się to.
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
Dialog jak to dialog... Bardziej zainteresowała mnie sama gestykulacja, może dlatego, że rozmowa jest po niemiecku. Wracając do gestykulacji, nie podoba mi się. Niby jakieś tam zróżnicowanie gestów jest, ale wydaje mi się za sztuczna. Może zmienię zdanie jak już zagram w Risen ;)
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Sztuczna? Człowieku, to jest GRA KOMPUTEROWA. Pokaż mi grę, w której są niesztuczne gesty i ruchy.
Ja jestem bardzo pozytywnie nastawiony na Risena. Gra będzie zapewne przypominała systemem gry trochę pierwsze, najlepsze Gothici, czyli to co Piranha robi najlepiej. O wywiedzie zbyt wiele nie można powiedzieć, ale cieszy mnie kolejny ślad mojego pierwszego RPGa. Co mi się podoba? Ten mrok za plecami bohaterów... Czuję, że świat będzie tajemniczy i nabawię się przy nim nadciśnienia. Czad.
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
A czy ja napisałem, że w innych grach jest lepsza? Po prostu wydaje mi się sztuczna, jest to moje zdanie i nie obchodzi mnie co myślą o nim inni.
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Risen od 18 lat? Fajnie, będzie bardziej dojrzały i mam nadzieję mroczny :). A rozmowa jak rozmowa, trochę gestykulują i takie tam. Ale najbardziej mi w filmiku spodobało się to że za plecami postaci jest ciemność! Mmmm... Czyżby miało być tak jak w G1, że bałem się chodzić po nocy, a co dopiero po nocy i w lesie? Super :)

I mam nadzieję że dubbing będzie zrobiony porządnie, albo chociaż żeby dali grę w dwóch wersjach językowych do wyboru, bo boję się czy nowy wydawca podoła temu ciężarowi
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Gadka szmatka, system dialogowy standardowy. Nie ma czego oceniać. Gestykulacja musi być adekwatna do tego, wy postać mówi, także raczej trudno nam określić nie znając języku, czy jest ona sztuczna, czy nie.
Jednak dla mnie nie najważniejsze były te dialogi. Nastrój nocy. Czuło się ją, oglądając to video. Świerszcze, jakieś pohukiwania sowy, trzaski w lesie za plecami kolesia i ciemno jak w... I bardzo dobrze. Gra zyskuje sporo klimatu, gdy boisz się wyjść "w teren" nocą. to był duży plus w G1 i najprawdopodobniej podobnie będzie z Risenem.
Widać, że gierka jest już tylko dopieszczana. Już nie długa, za dni parę... :)
 
E

Electric_Dragon

Guest
No skoro w Niemczech ma wyjść 2 Października. Tuż przed premiera mają wypuścić demko gry, z tego co się zorientowałem. Oczywiście trochę Was przystopuje z tym wychwalaniem mroczności. Gra będzie kolorowa, multum barw w lesie (jak zresztą widać było na wcześniejszych filmikach). Ale trzeba przyznać, że powoli im się udaje połączyć żywe barwy z mniej stonowanymi. Bo pamiętać należy, że prawie połowę gry mamy spędzić łażąc po podziemiach. Tak samo nocne życie na wyspie prezentuje się ciekawie. Na tym wideo po prostu mamy przedsmak tego jak będzie wyglądała dżungla w ciemnościach. Zwróćcie uwagę, że bohater trzyma pochodnię, a to moim zdaniem plus. Sugeruje, że przez niektóre odstępy leśne bez własnego światła nie przejdziemy. Mam nadzieję, że tak pozostanie i nie spieprzą jak w niektórych grach, że noc, która powinna być ciemna wyglądała jak wieczorową porą.

CYTAT
Po prostu wydaje mi się sztuczna, jest to moje zdanie i nie obchodzi mnie co myślą o nim inni.


Czyli jak jesteś w błędzie, to też nie obchodzi Cię zdanie innych?

Redakcja serwisu Risen Info dokonała tłumaczenia rozmowy, fakt, że nie z oryginału, tylko z innego tłumaczenia ale moim zdaniem zachowany został prawidłowy sens wypowiedzi. Co z niej się dowiadujemy o Philu? Że jest strażnikiem obozu rebeliantów oraz może zostać naszym nauczycielem. Zobaczcie sami w jakich umiejętnościach. co nieco też dowiadujemy się na temat życia samych buntowników oraz moją ciekawość wzbudzili chłopi pracujący na bagnach. Ciekawe czego tam szukają.

Przeczytajcie sami:

http://risen.info.pl/news.php?readmore=152
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
A czy mówiąc "nie podoba mi się gestykulacja", mogę być w jakimkolwiek błędzie?
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Czekaj, czekaj - powiedział że nie podoba się MU gestykulacja. Ma chyba prawo do własnego zdania, tak? A jeśli mówiłby że gra będzie do kitu, to wtedy krzyczcie i warczcie.
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
No właśnie, wszystko wyjaśnione, nie ma tematu. Można już swobodnie pisać :p Nawet Phantom się czasem myli ^^ (nie chcę cię obrazić Phantom, to nie ironia, lecz żart)

Pooftopowali? To teraz już proszę tylko na temat.

Raz na czas trzeba :p
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497
CYTAT
Nie ma czego oceniać. Gestykulacja musi być adekwatna do tego, wy postać mówi, także raczej trudno nam określić nie znając języku, czy jest ona sztuczna, czy nie.


Jako człek dziennie mówiący więcej dojcza niż polskiego, oceniam gestykulacje: do dupy, sztuczna fhuj. Nie pasuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom