Uzależnienie

Status
Zamknięty.

Shrat

Przywódca Magów
Dołączył
1.2.2005
Posty
1018
Mam pytano otórzo statnio starsi ciągle mi bręczą że jestem uzależniony od kompa, ponieważ siede z 5 godzin dzienie.Kiedy ja im grzecznie odpowiadam że inni ludzie siedzą o wiele więcej godzin odemnie oni wyśmiewają mnie i mówią że jestem uzalezniony. Wiec ostatnio powiedziałem im o kobiecie która po 17 godzin dzienie siedziała na chatach i zaniedbywała dzieci a nadodatek miała modem i potem nie miała za co zapłacić rachunków, ale starzy wyśmiali mnie.I tu moje pytanie czy starsi mówią wam że jesteście uzaleznieni że siedzicie najdzłużej na świecie przy kompie itp.

P.S.-Osobiscie znam gostka który pobił chyba rekord miasta w siedzeinu przy komie, grał w Heroes 3 z bratem i kuzajem przez 3 dni z krótkimi przerwami przerwami
laugh.gif
.No ale jak starym to powiedziałem nie uwierzyli
biggrin.gif


OK z tym 14 godzin to przesadziłem
biggrin.gif
 

Lord Vader

Member
Dołączył
8.7.2005
Posty
191
U mnie to samo. Właśnie jak siedzę na forum ( a siedzę dość długo ) to stary się przy...... że cały czas siedzę i siedzę....zaniedbuje naukę....itd. Ja mu mówię że się nudzę a on na to żebym poczytał książki, posłuchał muzyi itd. Tyle że ja już w tym dniu słuchałem i czytałem wystarczająco. Ciągle narzeka. Mówił mi ostatnio że w 3gm założy mi hasło na kompa
laugh.gif
Ja go wyśmiałem i powiedziałem że sam sobie założę, a on się zamkną....choć nie jestem taki że całe wakacje siedzę przed monitorem, ale jak jest rok szkolny to tak się nudzę, że nie mogę...muszę zagrać. Ale nie 14 godzin!
Masz rację Shrat. Niedawno w wiadomościach było o tym. Wypowiadał się człowiek ( coś około 50lat
blink.gif
) który nie potrafi odejść od komputera, musi zagrać po 10 godz. na dobę...
Tay już powinni się leczyć
ph34r.gif
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Tak, mi też tak gadają ale ja sobie z tego nic nie robie... Oni myslą że jeśli ja mam przez cały czas właczonego kompa to to znaczy że ja cały czas przy nim siedze... Tak naprawde jak kompa mam włączonego przez 12 godzin to siedze przy nim 8... A co do tego czy jestem uzależniony... Hmmm to jest możliwe ale nie znaczy to że nie moge pokonać tego nałogu... Gdy nie mam w co grać to moge wogóle kompa nie ruszać...
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Eee no do mnie też maja wonty czasem. Ale btw teamat o uzależnienaich był, ale nie zaliczał tego od kompa:p więc OK
wink.gif
Ale ja w sumie nie uważam się za uzaleznionego od kompa. Bardziej od gierek, jak nie mam w co grać to mnie szlag trafia. Noo a starzy wytykają mi że za długo siedze, chociaż wcale tka nie jest. ALe jakbyście widzieli mojego dalszego qzynka LoL on to dopiero ma przesrane siedzi jakąs 1/5 tego co ja i się do niego jeszcze czepiaja jego starzy. wiem off top ale musiałem
tongue.gif
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
u mnie jest to samo co u ciebie Z@dzior ... terz mi tak trują ale jest ta różnica że wierzą ajk zobaczą w telewizji że ktoś po tyle godzin siedzi i później mi trują że jak będe siedzieć dalej tyle przed kompem toterztaki będa ... brak pytań ... LOOL
heh a ja siedze tak no luzikowo 6 godzin lecz jak coś robie ważnego lub nie moge chodzić [;/] tak jak teraz to po całym dniu czyli tak z 12 h ...
blink.gif
jestem niezły nie
biggrin.gif
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
Nie mówcie mi o uzależnieniu, ja przez 4 ostatnie noce nie spałem i ciągle przed kompem (można nawet znaleźdź moje posty o 4 itp.). To wszystko przez L2, ale tak to już jest. Cały dzień i noc to czasem normalka. Ja jednak nie uważam, że jestem uzalezniony, potrzenuję zajęcia i spokojnie mogę nie dotykać kompa (zazwyczaj poprostu brak zajecia i tak się kończy).


P.S. Ostatnio w wiadomościach słyszałem, że jakiś koreańczyk umarł na zawał serca, bo siedział 50 godzin bez przerwy przy kompie, niezły hardcore.



Pozdrawiam
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Ja uzalezniony nie jestem
smile.gif
Siedze na kompie, gdy nie mam co robić
smile.gif

A tak to na dwór, kobiety, piwko
biggrin.gif
To jest życie a nei tam komp
sad.gif

Ale zdaża się, ze siedze po 20 godziń przy kompie ale to nie uzaleznienie
tongue.gif
 

ozi

Athlete
Weteran
Dołączył
29.8.2004
Posty
1047
Mnie tam starzy nic nie mówią. Siedze ile mi się żywnie podoba (góra 4h). Zawsze mówie im, że jestem zmęczony po treningu i musze odpocząć - nic nie protestują - więc siedze przy kompie. No, a jeśli mam ochotę to idę na dwór, poprostu nie mają podstaw, żeby nazywać mnie chorym, bo nałóg to choroba niestety : )
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Mi truli, że przez kompa zaniedbuje naukę (średnia 5 coś tam), zepsuje oczy, dostane skrzywienia kręgosłupa itp. Ale teraz nie moga się już przyczepić. Przywiozłam ze sobą laptopa z netem i jak starzy wchodzą do pokoju ( a widuje ich może 3 razy w tygodniu) szybko go zamykam i tada! Mój rekord to 13 h przed kompem, no ale potem 20 h snu
tongue.gif
Nie jestem aż tak uzalezniona, wejde na neta, popatrze co jest nowego i ide robic coś innego ( a internet dalej włączony
wink.gif
)
 

Z@dzior

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
412
Ja wcale nie siedze tak dlugo przy kompie tak 3-5 (gora 6 godzin), i mi mowa ze jestem uzalezniony od kompa, starsza to juz namwet mnie straszy jakas terapia odwykowa (masakra). No ale czy ja wiem czy ja nie jestem uzalalezniony? Starszy jechal na 1,5 do hiszpanii sluzbowo i mogl mnie wziasc a ja nie chcialem bo komp. Nie powiedzialem o tym starym. No ale moze naprawde jestem. Chociaz wiecej czasu spedzam z kumplami na dworze, komp to tylko ramo do poludnia kiedy jest goraco i wiecorkiem kiedy wroce.
 

Harves

Debile
Dołączył
20.7.2005
Posty
120
A mi tez gadają ale to jak siedze 8 h ... a jak siedze tak 4 h to nicc
tongue.gif
A kiedys jak sie przeprowadzalismy to siedziałem od 6 rano do 23 wieczorem
blink.gif
A jak odeszłem od kompa to normalnie jak zahipnotyzowany
wink.gif
 

Eline

Bratnia dusza Gothic.up
Dołączył
8.8.2005
Posty
32
Czy jestem uzalezniony? CHyba tak, potwierdza to fakt, że jak 3 dni kompa nie miałem, chodziłem jak zbity pies i nie wiedziałem co ze sobą zrobić. Przed kompem spedzam srednio ok 6 godzin, czasami wiecej, oczywiście z przerwami, nie non stop. Ale jak rok szkolny sie zacznie, 2 godziny to bedzie maximum
sad.gif
 

Johny

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
61
Czy jestem uzalezniony...?
Tak
tongue.gif


Siedze od rana do wieczora z przerwami na sniadanie obiad i kolacje gram bo musze xD

Bez grania nie wiem co ze soba zrobic.. nudze sie.... xD

bt moj rekord to okolo 20 godzin z przerwami na jedzenie...
 

Szynszyla

New Member
Dołączył
22.7.2005
Posty
27
U mnie najgorszy jest brat bo rodzice to jeszcze mi pozwalają. Kiedy w końcu brat mnie wpuści na kompa to po chwili przychodzi i mówi że za długo siedze i że jest już jego kolej, tak dla wiadomości to on jest starszy odemnie i to chyba on się uzależnił od kompa, cały czas gg, allegro, elektroda i inne podobne na zmianę. Koszmar
huh.gif
!
Pozdrawiam Wszystkich!
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
Ja jeszcze nie jestem uzależniony, chyba, bo te całe dnie przed monitorem o niczym nie świadczą, bo mogę "przetrwać" bez kompa kilka dni, tytgodni, miesięcy... tak więc raczej uzależniony nie jestem, po prostu lubię komputer
biggrin.gif
Tak lubię komputer
smile.gif
.

Podro all
 

Sado

New Member
Dołączył
11.8.2005
Posty
16
Ja też siedzę przy kompie jakieś pięć godzin ale nikt mi nie wytyka że jestem siecicholikiem bo nie jestem moge wytrzymać bez kompa dddłłłłłuuuuuggggooooo.


POZDRO SADO
tongue.gif
tongue.gif
tongue.gif
tongue.gif
 

IMac...

Member
Dołączył
13.1.2005
Posty
335
QUOTE (EdGaR @ 12-08-2005, 11:28)Ja jeszcze nie jestem uzależniony, chyba, bo te całe dnie przed monitorem o niczym nie świadczą, bo mogę "przetrwać" bez kompa kilka dni, tytgodni, miesięcy... tak więc raczej uzależniony nie jestem, po prostu lubię komputer
biggrin.gif
Tak lubię komputer
smile.gif
.

Podro all

Tak... Wlaśnie tak wygląda uzależnienie
wink.gif

Dobra... Mnie też się czepiają ("Normalnie nałóg!")
Ale ostatni mniej (tatuś odkrył tetrisa i siedzi przy nim do północy - milczy na temat "nałogu"
tongue.gif
)

Więc, Shrat nie jesteś osamotniony - są gorsi (siedzę z bratem po osiem godzin, ale teraz gram w NWN więc pewnie z 10
smile.gif
)
Aha! Od pewnego czasu starzy nie czepiają się, że od kompa mogę wzrok popsuć. Dlaczego? Bo popsułem!
smile.gif


Chyba tyle...

POzdRAwiAM!
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
A ja mówię wprost:
Jestem uzależniony!! Naszczęście nie jest to jeszcze takie stadium, żebym zaniedbywał rodzinę (szkołę oczywiście, że tak
smile.gif
). Poprostu, jeśli nie mam jakiegoś zajęcia, to od razu idę do kompa... Ale jak mam robotę, to mogę pare dni bez kompa siedzieć. Ale przez to już (mam 15 lat) mam zwyrodnienie kręgosłupa i zaczynam być garbaty... Staram się ograniczać i znajdować sobie jakieś zajęcie, ale i tak często po około 6h dziennie siedzę. A do Cd Action raz pisał koleś, który w ramach eksperymentu grał w Counter Strike`a przez 96 godzin
blink.gif
. Mój rekord to było chyba jakoś ponad 12h, a po tym przez kilka dni miałem przekrwione oczy
smile.gif
. Ale mam kumpla, u którego 28h to norma (nie żebym się próbował tłumaczyć). I on twierdzi, że nie jest uzależniony
laugh.gif


EDIT:

A dzisiejszy dzień jest przykładem: Siedziałem tylko godzinkę po południu, ale za to teraz siedzę od 21, pomimo iż nikogo nie ma na forum
biggrin.gif
 

dobry14

New Member
Dołączył
25.7.2005
Posty
19
u mnie jest podobnie;) jak gram w jakies gierki to jest tekst: przestan grac w te gry tylko cie odmuzdzaja[niewiem jak to sie nawet pisze taki inteligentny tekst:D] lepiej bys sie puczyl [...]
wink.gif
) no i potem leci tekst o uzaleznieniu;)
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
Ludzie wy macie dobzre jescze 5 godzin... u mnie stary sie przywala jak siedze 2 i to jak siadam o 19 i mam odrobione lekcje<<no mozę nie zawsze
tongue.gif
>> a on mowi że komputer mnie uzależnił i że popsuje sobie oczy i jakieś inne bzdury... ale co tam pogada pogada i przestanie


>PozDro!<
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom