Upgrade Mojego Kompa.

Status
Zamknięty.

Odydoz

Member
Dołączył
25.11.2004
Posty
545
Witam. Zapewne nie raz pisałem o "nędzności" mojej karty graficznej. Tak, mam dalej tego samego GF2 32 MB. teraz, jako, że zbliżają się święta, myślę, że to czas, by wysepić od ojca upgrade sprzętu. Pisząc o tym, myślę o grze w NK. Grałem w rozdzielczości 1024x768, ze 100% widocznością (przypominam, że najwiekszą możliwą jest 300%). Przez pierwszą minutę grania się okropnie cięła. Po ok. pół godziny wywalał komunikat o czymśtam (nie pamiętam, o czym) - przy tym na dodatek nie wywalał z gry, jesynie był na środku ekranu upierdliwy kursor, z czasem zacząłem to olewać. Wyłączenie muzyki znacznie pomogło. W wielu miejscach wczytując grę, komp się zawieszał (nie pojawiał się ekran ładowania, grała ta upierdliwa stukająco - dzwoniąca muzyka, nic sie nie dało zrobić, trzeba bylo odwalić reseta). Zwróciłem uwage, że żeby się przed tym ustrzec, trzeba... udac się do miejsca, w którym jest mało modeli, tekstur, postaci itd. Problem nie pojawiał się w Górniczej Dolinie i w Irdorath, bo były tam nieskomplikowane tekstury i mało modeli (śmiało moge powiedzieć, że tam chodziła jak zloto). KOszmarnie za to w Jarkendarze. Z jakiegos powodu modele bestii pojawiały się dopiero na jakieś 10 kroków przede mną, więc jak trafiłem na brzytwe, to prawdopodobieństwo ucieczki było bardzo małe. Chyba wiecie już prawie wszystko, co powinniście, jeszcze to, że mam 256 RAM-u. I tu moje pytanie. Ile kosztuje dodatkowe 256, albo i od razu 512 RAM-u, i ile dobra karta graficzna? Nie gram w nowości, bo sporo kopsztują, a ja nienawidze piracenia, poza tym większość dzisiejszych gier to gnioty. Wystarczy mi więc jakiś GF3 128 MB. Ile kosztuje? A może jaką zupełnie inną kartę? Powtarzam, nie interesują mnie nowe super - hiper - wypas karty, bo dużo kosztują, a jak poprosic mojego ojca o cos takiego, to zaraz zacznie narzekać, że dopiero co kupował nowy sprzęt, i czy wiem, jak to jest ciężko zarobic tyle pieniędzy itd. Raczej odpada kupno naraz karty i RAM-u. Lepiej w moim przypadku kupić RAM, czy nową kartę? Ogólnie z wyświetlaniem grafiki przesadnie problemu nie ma, czasem po teleportacji przez pare sekund nie ma tekstur, czasami tekstury się mylą (np. znalazłem wóż z... granitu!), ale to przesadnie nie przeszkadza.

Liczę na szybką pomoc, bo sam sie nie znam
smile.gif
 

+Dark Innos+

Member
Dołączył
30.10.2005
Posty
114
Wedługł mnie to jest wina karty boja tez mialem na starym kompie 256 Ram
i Radona 9000 128Mb (Moj proc maił 800Mhz) i gothic chodził czasem pezystanoł ale na chwile .Według mnie to jest wina bardziej karty graficznej niz ramu , albo gierka mogła ci tak chodzic np. z tego powodu ze masz piracka wersje .

A z kart graficznych to radziłbym ci kupic Radeona 9550 (cena 350zl)bo brat mi mowił ze da
sie go ztunningowac na GeForca 6200!
 

Kushi

Weteran
Weteran
Dołączył
3.9.2004
Posty
1283
Ojjoj, rzygam Radeonem.

Prosiłbym Cię żebyś napisał jaki masz procesor.

Bo przy średnim procesorze (1800 mghz) spokojnie wystarcza 500 RAM i karta 128 megowa.

U mnie przy procku Athlon XP 2500 ~1,8 Ghz, 512 RAM i karcie GeForce 5200 z 128 mb cały (w sensie na wszystkich mapach) Gothic chodził na najlepszych ustawieniach nie ścinając się ani raz.

Ceny Ramu (256)

QUOTE
pamięć RAM DDR2 256MB 533MHz Non-ECC - 73.76 PLN
pamięć RAM Spectek DDR2 256MB 533MHz - 74.52 PLN
pamięć RAM Kingmax DDR2 256MB PC533 - 84.85 PLN
pamięć RAM Transcend JetRam DDR 256MB 400MHz Non-ECC CL2.5 - 86.11 PLN
pamięć RAM Goodram DDR 256MB 333MHz - 86.90 PLN
pamięć RAM Goodram DDR 256MB 400MHz - 86.33 PLN
pamięć RAM Samsung DDR2 256MB 533MHz CL4 - 91.46 PLN
pamięć RAM Kingmax DDR 256MB 400MHz - 93.55 PLN
pamięć RAM Kingston DDR 256MB /PC 400/ KVR400X64C3A/256 - 93.59 PLN
pamięć RAM Kingston DDR 256MB /PC 333/ KVR333X64C25/256 - 94.03 PLN


Większe Ceny chyba Cię nie interesują.


Ceny kart


QUOTE
karta graficzna Sparkle GeForce MX4000 64MB (64bit, TV, DVI, OEM) - 111.08 PLN
karta graficzna Forsa GeForce MX4000 64MB (DDR 64bit, TV, DVI, AGP, BOX) - 114.92 PLN
karta graficzna Palit Yuan GeForce4 MX440SE 64MB ( MX440 / 64 / TV / DDR / 64bit ) - 116.19 PLN
karta graficzna Leadtek WinFast GeForce FX 5200 128MB (DDR 64bit, TV, AGPx8, retail) - 132.37 PLN
karta graficzna Leadtek WinFast A340-T128L GeForce 5200 128MB (64BIT, DDR 5ns, TV-Out) - 134.51 PLN
karta graficzna Asus V9400-X/TD GeForce MX4000 64MB (TV, DVI) - 134.63 PLN



Cennik - Bino
[ b ] - Polecam
 

Odydoz

Member
Dołączył
25.11.2004
Posty
545
QUOTE Prosiłbym Cię żebyś napisał jaki masz procesor.

Athlon 1700+, ok. 1,45 GhZ. Spokojnie spełnia zalecane wymagania.


QUOTE albo gierka mogła ci tak chodzic np. z tego powodu ze masz piracka wersje .

Nie obrażaj mnie
smile.gif
W jej zakupie posunąłem się o rzecz, na którą wiekszość z was nie miałaby odwagi - kupiłem na Allegro oryginał za 120 zł, miesiąc przed wznowieniem dystrybucji (nie wiedziałem o tym, piosałem dwa maile do CDP i gnoje mi zawsze odpisywali, że o wszelkich planach wydawniczych będą informować na bierząco. Dziady, gnoje
smile.gif
Ale przynajmniej nie spedziłem nudno ferii.). NK też oryginał. Ja - jak już mowiłem - nienawidze piracenia. Ale mniejsza o to
smile.gif




QUOTE QUOTE

pamięć RAM DDR2 256MB 533MHz Non-ECC - 73.76 PLN
pamięć RAM Spectek DDR2 256MB 533MHz - 74.52 PLN
pamięć RAM Kingmax DDR2 256MB PC533 - 84.85 PLN
pamięć RAM Transcend JetRam DDR 256MB 400MHz Non-ECC CL2.5 - 86.11 PLN
pamięć RAM Goodram DDR 256MB 333MHz - 86.90 PLN
pamięć RAM Goodram DDR 256MB 400MHz - 86.33 PLN
pamięć RAM Samsung DDR2 256MB 533MHz CL4 - 91.46 PLN
pamięć RAM Kingmax DDR 256MB 400MHz - 93.55 PLN
pamięć RAM Kingston DDR 256MB /PC 400/ KVR400X64C3A/256 - 93.59 PLN
pamięć RAM Kingston DDR 256MB /PC 333/ KVR333X64C25/256 - 94.03 PLN





Zadam lamerskie pytanie (przynajmniej się bedziesz cieszył, że komus pomogłeś
smile.gif
). Czym one się od sibie różnią? Czy musi być koniecznie takiego samego typu, co RAM, który juz mam? Musi byc kompatybilny z procesorem? Czy ma to niewielkie znaczenie?
 

Geezer

Member
Dołączył
9.9.2005
Posty
833
wiem, że nic nie wniosę do dyskusji, ale chcę ci powiedzieć, ze to najprawdopodobniej wina twej karty...

Ja mam identyczny problem jak ty.... ale ale.

Procek Celeron 1.7 GHz
GeForce 400/400 MX 64 MB
256 Ram

I widać mamy podobne kompy tyle że mam lepszą kartę... tyci lepszą. I miałem w NK coś takiego jak ty. Po teleportacji musiałem czekać dwie minty na załadowanie się tekstur inaczej wywalało mnie do Wina...
Tak samo z potworami.... czasami było normalnie, ale jak wczytywałem grę to widok był taki sam (ogólnie teren) ale zwierzęta pojawiały mi się tuż przed nosem (dlatego chodziłem caly czas z kuszą
tongue.gif
) więc widzisz... co jakiś czas musiałem też dać odpocząć kompowi by się gra nie zawiesiła...

Więc radzę ci kupić lepszą kartę, ale tak jak mówiłeś nie wypasiastą... wystarczy ci trochę lepsza od tego shitu... (nie oszukujmy się
tongue.gif
)
 

Odydoz

Member
Dołączył
25.11.2004
Posty
545
Nie do końca cię rozumiem. MAsz podobną kartę, ale też tyle samo RAM-u. Dlaczego więc twierdzisz, że to wina karty? Poza tym "wolno ładujące sie tekstury" to nie 2 min, a najwyżej 5-10 sekund (to i tak jest strasznie długo). W jedynce ok. dwie sekundy.

Ewentualnie - jako, że sie przekonałem, że to wcale nie jest drogie - to może i dostane i RAM-u, i kartę. Musze sie tylko... więcej poduczyć
smile.gif
 

Kushi

Weteran
Weteran
Dołączył
3.9.2004
Posty
1283
QUOTE Zadam lamerskie pytanie (przynajmniej się bedziesz cieszył, że komus pomogłeś smile.gif). Czym one się od sibie różnią? Czy musi być koniecznie takiego samego typu, co RAM, który juz mam? Musi byc kompatybilny z procesorem? Czy ma to niewielkie znaczenie?

Widzisz, nie ma identycznych pomarańczy. Raz płacisz za firmę a dwa płacisz za jakość. Ten sam RAM (ta sama ilość) może o wiele lepiej działać gdy jest lepszej firmy.
 

Geezer

Member
Dołączył
9.9.2005
Posty
833
No wiesz Odydoz, ja może i mam podobny problem, ale nie taki SAM, bo ty masz troszkę gorzej z tego co piszesz.
Ja jakoś bardzo nie narzekałem jak przechodziłem NK, byłem zadowolony z gry mimo tego ładowania (przesadziłem z tym minutami) i nie miałem tak tragicznych problemów jak ty.
Więc widzisz... masz ode mnie TYLKO słabszą kartę, więc za problem stawiam właśnie ją... albo moze to być jakiś inny powód o którym nie wiem...
 

Gucio

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
353
Tak się składa, że też dostaje na gwiazdke nowy sprzęt i mam problem z kartą graficzną
dry.gif
Od razu zaznaczam że kocham Radeony i planuje zakup albo X800 GTO (Sapphire), albo X800 PRO (też Sapphire). Nie wiem tylko, która karta jest lepsza (PRO droższa) i czy opłaca sie wydawać te dodatkowe kilkadziesiąt złociszy na PRO
ph34r.gif
PRO ma 12 potoków renderujących, GTO 8.

Pozdro
smile.gif
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
No dobra to po koleji. Gucio
smile.gif
lepszy jest Radek X800 Pro choćby z powodu tych potoków a taktowania też ma lepsze (tak mi sie wydaje) zależy też od ilości pamięci ale wystarczy 128 MB. PRO jest lepszy. Tak patrzę na wasze wypowiedzi i nikt właściwie nie pomógł Odydozowi. Służę uprzejmie
biggrin.gif
Zacznijmy od tego że ten ten twój GF 32 MB to jest dużo gorszy od tego MX-a 400 Geezera. Wymień to gówno jak najszybciej!!!! Mówisz że nie chcesz jakiejś super karty pomyślmy.... zależy od twojej płyty głównej jakie ma złącze PCI-EXPRESS czy AGP. Choć ten GF 32 MB to chyba na AGP chodzi chyba że na zwykłym złączu PCI
biggrin.gif
Napisz jeśli wiesz. Poza tym musisz napisać choćby kwotę jaka by cię "ustawiała" i do czego miałaby owa karta służyć. Co do RAM-u to polecam najpierw zmienić kartę ale kupuj RAM tej samej firmy co masz i o takim samym taktowaniu szyny FSB. Jeśli nie rozumiesz co piszę to napisz. Czekam na "kwotę" i szczegóły. Wtedy będe mógł ci pomóc.
 

tom

New Member
Dołączył
25.12.2005
Posty
12
Stary Geforce2 działa na złaczu AGP. PCI-E wtedy jeszcze nie było. Ram nie musi być tej samej firmy i o takim samym taktowaniu, chociaż 2 kości ram np. jedna 266 i druga 300 mhz, będą chodzić z prędkością tej słabszej. Ja mam w moim kompie 3 ramy różnych firm i wszytsko działa sprawnie. Musisz być tylko pewien, że kupujesz DDRAM, nowszy DDRAM2 nie będzie Tobie działał, działa tylko z najnowszymi płytami głównymi do procesorów Intela(twój jest firmy AMD), a SDRAM jest straym typem i też nie wejdzie do twojej płyty głównej. Możesz kupić kartę graficzną za 100zł na przykład radeona 9200 128mb/128 bit na allegro. Mój kolega ma sprzęt: Athlon XP 2600+, 512 ram, radeon 9200. Gothic 2 z dodatkiem chodził po prostu świetnie! Chociaż to ja go kupiłem za moje pieniądze, a on sobie w niego grał i całego wraz z dodatkiem przeszedł.

Zależy też jaki masz Windows, jak XP to koniecznie dołóż ram'u! Karta-wiadomo do wymiany, mozesz też kupić starszego, ale do Gothica świetnego Geforca 3, albo radeona 8500 i karty z wyższymi oznaczeniami.

Nie kupuj Geforców MX! Mają ograniczone możliwości nie posiadają Pixel shader.
Zamiast GeForce Mx4000 lepiej kupić Geforce 3.
 

Rukia

New Member
Dołączył
2.1.2006
Posty
3
Też się wtrące do tej dyskusji. To prawda podaj cenę jaką mozesz wydać a wszystko będzie spox. Ja posiadam GeForce 6600GT ale to za drogie. Proponuje i polecam bardzo Radeona 9550 albo GeForce 6200 w cenie do 300 złociszy a naprawdę dobrę.. Jeśli chodzi o pamięć to prawda dokóp troche czyli około 512 więcej... wiem ze to droga inwestycja ale cóz... Polecam pamięci Kingstona. A dlaczego te 2 karty grafiki? Ponieważ obsługują shadery... w przypadku GF 3.0 i nieźle się podkręcają. Nie powinieneś mieć problemu z G2 a nawet g3
wink.gif


To jest dobre tak jak kolega napisał
pamięć RAM Kingston DDR 256MB /PC 333/ KVR333X64C25/256 - 94.03 PLN

Przy czym przy pamięciach liczy się także czas dostępu!
PC 333/ KVR333X64C25/256 - 94.03 PLN
czyli 33 MHz a czas dostępu 2,5
wink.gif
Im niższy tym lepszy a taktowanie to wiadomo im wyzej tym lepiej ale jeśli posiadasz RAM 266 MHz to nawet jak kupisz super drogi 533 to i tak będzie działało jak 266
wink.gif
Dobrze wszystko przemyśl jakby co to pisz a postaram się odpowiedzieć.
Mój gg 3319834
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom