Umiejętność Pływania W Risen 2

Status
Zamknięty.

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Umiejętność, która po raz kolejny się nie pojawi. doberlec z Deep Silver tak się wyraził w odpowiedzi na pytanie o umiejętność pływania:

Der Held hat nach Risen 1 keinen Schwimmkurs besucht, also nein.

Czyli znaczy to tyle samo, co: Bohater nie pobrał żadnych lekcji pływania po Risen 1, więc nie.

Wg mnie szkoda, że wody znów będą barierą nie do pokonania.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Szkoda tego. Ale będzie za to podróżować łódką. Więc jeszcze nie wszystko stracone ci powiem.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
No ale to dziwne trochę, pirackie klimaty, wyspy, a bohater nie umie pływać. Jeszcze nie wiadomo, jak będzie się przemieszczał pomiędzy tymi wyspami. Takie naciągane, umie rzucac kulami ognia i lodu, ba, umie lewitować a tutaj pipka, boi się wejść do wody.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Czyli znaczy to tyle samo, co: Bohater nie pobrał żadnych lekcji pływania po Risen 1, więc nie.

Dla mnie to jest bez sensu stwierdzenie. Przecież w G1 i G2, tudzież G2NK, też nie pobieraliśmy takich lekcji, a Bezie domyślnie potrafił pływać i nurkować. Takie teksty są dla mnie naciągane...
Po prostu programiści idą na łatwiznę nie implementując takiej umiejętności i tłumaczą się, iż nauka takowej nie istnieje... Dziwne... Tym bardziej, że wcześniej nie sprawiało im to problemu, a teraz nagle urasta to do rangi progu nie do przekroczenia. A przecież technologia idzie na przód, nie uwstecznia się, więc o co tak naprawdę kaman???

Dla mnie to kuriozum.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Nie implementują jej, bo prawdopodobnie nie na rękę by im były takie pływackie przygody. Związane jest to pewnie w jakiś sposób z silnikiem i rozgrywką - w jaki, who cares?

Szkoda, ja bym na pewno popływał sobie w Ryśku 2. No, ale będzie można niczym w TWII popływać łódką :trollface:
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
W sumie mają sensowne wytłumaczenie na granice akwenów wodnych - w końcu nieznane potwory i może być coś takiego jak w GII. A tak na serio to po co? Jeżeli fabuła nie wymaga nurkowania, pływania to po co męczyć ludzi. Jednak to jest poruszanie się w 3 wymiarach, trzeba wymyślać odpowiednie sterowanie, wszystko zaprogramować itd. Skoro dzięki temu skupią się na rzeczach ważniejszych to mi to w żaden sposób nie przeszkadza
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Dla mnie to jest bez sensu stwierdzenie. Przecież w G1 i G2, tudzież G2NK, też nie pobieraliśmy takich lekcji, a Bezie domyślnie potrafił pływać i nurkować. Takie teksty są dla mnie naciągane...
Po prostu programiści idą na łatwiznę nie implementując takiej umiejętności i tłumaczą się, iż nauka takowej nie istnieje... Dziwne... Tym bardziej, że wcześniej nie sprawiało im to problemu, a teraz nagle urasta to do rangi progu nie do przekroczenia. A przecież technologia idzie na przód, nie uwstecznia się, więc o co tak naprawdę kaman???

Dla mnie to kuriozum.


Biafra, bardziej ironiczna odpowiedź, stwierdzająca oczywistość. Równie dobrze mógł odpowiedzieć samym 'Nie' W pewnym stopniu jest to wbrew polityce wprowadzania realizmu do gry. Bo na przykład stworzono kilka wysp, by na każdej odwzorować inne warunki klimatyczne, użyto techniki motion-capture, by walki wyglądały żywiej i realniej, umiejętność akrobatyki zmodyfikowano, że nie można zmienić kierunku lotu podczas skoku. Brak w pewnym stopniu konsekwencji.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
W sumie mają sensowne wytłumaczenie na granice akwenów wodnych - w końcu nieznane potwory i może być coś takiego jak w GII. A tak na serio to po co? Jeżeli fabuła nie wymaga nurkowania, pływania to po co męczyć ludzi. Jednak to jest poruszanie się w 3 wymiarach, trzeba wymyślać odpowiednie sterowanie, wszystko zaprogramować itd. Skoro dzięki temu skupią się na rzeczach ważniejszych to mi to w żaden sposób nie przeszkadza

W sumie, masz rację. Jednak odnoszę wrażenie, że ta, określona umiejętność jest wycięta z mniej racjonalnych pobudek, niż to starasz się usprawiedliwić... Bo na jakie braki, miała wpływ owa umiejętność np. w G2 lub G2NK??? Ja nie widzę, żadnego problemu, ni sprzeczności... W moim przekonaniu, jest to klasyczne oddanie pewnego pola- terytorium, za bezdurno.

Biafra, bardziej ironiczna odpowiedź, stwierdzająca oczywistość. Równie dobrze mógł odpowiedzieć samym 'Nie' W pewnym stopniu jest to wbrew polityce wprowadzania realizmu do gry. Bo na przykład stworzono kilka wysp, by na każdej odwzorować inne warunki klimatyczne, użyto techniki motion-capture, by walki wyglądały żywiej i realniej, umiejętność akrobatyki zmodyfikowano, że nie można zmienić kierunku lotu podczas skoku. Brak w pewnym stopniu konsekwencji.

Dokładnie. Z jednej strony jarają się pierdołami w imię, niby- realizmu, zaś z drugiej robią takie szopki, jak ta nad którą dyskutujemy... Mało to przekonujące, realistyczne i mające przełożenie w rzeczywistości (do której, ponoć dążą). I choć to pierdoła, to jednak powoduje, iż włącza mi się tryb czujności i nieufności. W konsekwencji, trudno mi pisać o PB w superlatywach. Za każdym razem takie bzdety, skutecznie hamują mój zapał, dla danego projektu... Bo pojawia się naturalne pytanie- co jeszcze wytną, w imię mniejszych nakładów pracy w trakcie tworzenia produktu???
A takiego podejścia po prostu nie lubię i tyle.
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
W sumie, masz rację. Jednak odnoszę wrażenie, że ta, określona umiejętność jest wycięta z mniej racjonalnych pobudek, niż to starasz się usprawiedliwić... Bo na jakie braki, miała wpływ owa umiejętność np. w G2 lub G2NK??

W pierwszym Gothic'u pływanie było usprawiedliwione - a to zanurkować pod wierzę Xardasa a to coś innego. Więc utworzyli wszystko co było im potrzebne. Czemu w GII i GIINK? Bo tam już wszystko było gotowe, a nawet jeśli należało wprowadzić jakieś zmiany to jedynie lekkie poprawki.

Bo pojawia się naturalne pytanie- co jeszcze wytną, w imię mniejszych nakładów pracy w trakcie tworzenia produktu???

Nie rozumiem czemu od razu sądzisz że w imię mniejszych nakładów. Wolę żeby jednak przeznaczyli ten tydzień/miesiąc programowania na testowanie gry. Bo jak się chcę na siłę upchnąć wszystko a do tego wyrobić się na czas to później mamy takie krzaki jak w G3. Niech chłopaki z Piranii pracują, ja im ufam i wiem że jakiś cel jest w tym co robią.

jednej strony jarają się pierdołami w imię, niby- realizmu, zaś z drugiej robią takie szopki, jak ta nad którą dyskutujemy...

W realistycznie jest gdy wszyscy potrafią pływać? o_O
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Skoro mogli zaimplementować opcję w Gothicu to i powinni móc zaimplementować ją w Risen. Nie rozumiem motywacji w tym zakresie, zapewne będzie to wynikać z jakichś ograniczeń świata.
Jednak na co nam Piraci, którzy nie potrafią pływać... :)
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Nie rozumiem czemu od razu sądzisz że w imię mniejszych nakładów. Wolę żeby jednak przeznaczyli ten tydzień/miesiąc programowania na testowanie gry. Bo jak się chcę na siłę upchnąć wszystko a do tego wyrobić się na czas to później mamy takie krzaki jak w G3. Niech chłopaki z Piranii pracują, ja im ufam i wiem że jakiś cel jest w tym co robią.

Armi, wystarczy że przeczytasz ten fragment zapowiedzi PC Games

[...]Pankratz stwierdził, że rozwój gry ocenia na 80%, lecz aby uniknąć sytuacji, która miała miejsce przy tworzeniu Gothic 3, oraz by nie podzielić jego losu, zarezerwowano sporo czasu na testy. [...]

Więc o ten aspekt raczej nie trzeba się martwić, jeśli zaufamy Piraniom. Się tak zastanawiam, jeśli by wprowadzili umiejętność pływania, to ciekawe czy by musieli wprowadzić jakieś niewidzialne bariery, które nie pozwoliłyby nam przepływać z wyspy na wyspę omijając oficjalne środki żeglugi xD W Risen 1 wystarczyło, że przeszło się parę kroków na głębszą wodę a już potworek nas połykał. Skutecznie odstraszało od dalszego zwiedzania wód.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom