Ulubiony Rodzaj Gry.

Jakie gierki najbardziej lubicie??


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

Garrick

Member
Dołączył
20.9.2006
Posty
81
Witam Was :) Zakladam ten temacik bo chcialbym sie dowiedziec jakie gierki wg Was wioda prym na scenie komputerowej. Zobaczymy w co gramy najchetniej a co omijamy szerokim łukiem :D
PIszcie oczywiscie jakie gatunki za co lubicie :)
Dobra wiec czas zaczac...
Ja wybieram gatunek RPG :) Teraz dlaczego...Otoz dlatego, ze swiat rpg pozwla nam przejac kontrole nad dana postacia, dokonywac wyborow, zdobywac doswiadczenie i to my decydujemy w jakim kierunku nasza postac ma sie rozwijac. Dzieki rpg mozemy sie zatopic w niesamowitym swiecie, brac udzial w roznorodnych przygodach i co chyba najwazniejsze, czujemy, ze to my jestesmy dana postacia, licza sie nasze wybory i to glownie od nich zalezy koncowy efekt gry :)
Pozdro
 

Gregori

Member
Dołączył
22.1.2005
Posty
385
Ja najbardziej lubię strategie, ponieważ pozwalają one rozwijać zmysł taktyczny. Dzięki strategiom uczysz się kontrolowania większych grup jednostek, dzięki nim możesz wielokrotnie rozważać strategie i taktyki, poznajesz wartośc pojedyńczych jednostek na polu walki czy też w strefie ekonomicznej, a ponadto dowiadujesz się o słabościach wojowników (nikt mi nie wmówi, że przeciwko kawalerii najlepsi są miecznicy :p). No i to tyle na ten temat.
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
Najbardziej RPG... potem na drugim miejscu to RPG a na końcu też RPG... ^^ W sumie to nie gram prawie w inne gatunki... . Większość to jakieś starocie uruchamiane w akcie desperacji (Baldur i ICewind dale). Oczywistym dowodem jest seria Gothic.
Inne to Świątynia Pierwotnego Zła i Dispel( to już staruch na maksa)... Jak już nie mam w co to gram w jakieś strategie HEros czy Setlers xD Albo wogule MoH... biedni niemcy ^^
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
RPG. W głównej mierze ze względu na klimat ale także dlatego że niektóre RPGi dają sporę pole do manewru dla gracza. Gra nie ogranicza się tylko do podążania w jednym kierunku jak po sznureczku (no nie zawsze, są także kompletnie liniowe RPGi). I lubię gdy są one zrealizowane w trybie TTP i rzecz jasna sterując jedną postacią, lepiej się w tedy wczuwam i
jest mi najwygodniej. Chociaż nie gardzę widokiem izometrycznym, w grach takich jak np Icewind Dale jest on niezbędny. O czasu do czasu sięgnę po jakoś strategie, ale rzadziej (obecnie praktycznie wogule). Natomiast szerokim łukiem omijam strzelanki (widziałeś jedną, widziałeś wszystkie), jest tylko jeden wyjątek: Quake III. Gra potrafi wyzwolić całkiem ... interesujące, pokłady energii u niektórych ludzi.
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
Ostatnio raczej w żadnego RPG nie gram, ale to nie zmienia faktu, że to mój ulubiony gatunek gier... Gothic, Baldurs, Fallout, czy Diablo (wiem, że to H&S, ale od biedy można to pod RPG podciągnąć :p ) to chyba najbardziej wciągające gry w jakie grałem... Ponadto swego czasu bardzo lubiłem gry wyścigowe, ale od czasu pojawienia się NFSU ten gatunek schodzi na psy i nie ma już nic ciekawego w tym temacie (mam nadzieję, że to się zmieni po Test Drive: Unlimited). Czasem też sobie chętnie postrzelam do szwabów w CoD (cudowne rozwiązanie - niby są 3 strony konfliktu, ale zawsze strzelamy do Niemców :D ), albo pokopę w którąś ze starszych Fif (dziwna odmiana... :huh: ). Ale mimo wszystko RPG jest moim ulubionym gatunkiem...
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Ja nie mam ulubionego gatunku. Kiedyś zagrywałem sie w cRPGi. Nieważne, że nie dochodizłem do połowy, ważne, że było mnóstwo ich na półce. Teraz posiadam skromną listę gier z różnych gatunków, które ciągle trzymam na dysku(WIII, ET, Gothica tez lubioe, ale ten akurat za dużo miejsca zajmuje;p). Jednak jeżeli już mam wybrać to RTS-wyrabiają refleks(micro), dobra taktyke(macro) i uczą szybkiego reagoweania(przynajmniuej w grze;p)(kontra). Można sie też wozić ze swoim skillem;p
 

halek

Member
Dołączył
1.9.2005
Posty
487
Zagłosowałem na RPG, choć gry klasyfikuję troszkę inaczej. :p Chodzi o to że mogę grać w grę z każdej kategorii o ile mi się podoba. Gry dzielę mniejwięcej na fajne i niefajne :D Jeżeli gra ma coś w sobie, nie męczy , chce się do niej wracać i działa na moim kompie (GOTHIC 1 - gram, usuwam, gram i tak w kółko, tak gra mi się nie znudzi :D, Age of Empires 2, GTA:VC - imo fajniejsza, choć mniej zaawansowana od San Andreas) prędzej czy później znów do niej powrócę i pogram 150-ty raz. Jeżeli gra nie ma klimatu i magii nie będę się do niej zmuszał choćby przez minutę (Morrowind - gadajcie co chcecie ale jak dla mnie klimatu to to nie ma :p ). Może byłoby mi prościej zagłosować gdybym mógł pograć w więcej gier ale komp nie pozwala, więc gram we wszystko co działa :p Niemniej, jak już pisałem, mój głos idzie na RPG.
 

mogget

forumowy obibok
VIP
Dołączył
7.2.2006
Posty
488
wyszcy mowia, że RPG to czemu do jasnenej *%&$# prowadzi strategia? :p

ja tez zagłosowałem na RPG (taaaaaaaaaaaaaaa już nudne,że każdy RPG mowi no nie? :p ) pierwszy rpg w jakiego grałem.... chyba był to TES3: Morrowind. wtedy mi sie podobał i chyba nawet jeszcz teraz ujdzie (nawet cyba ciekawsza fabuła niz Obku ^_^ ) agłosuje na RPG właśnie, prze tego morka spodobal mi sie i od tamtego czasu rozpoczęła się moja przygoda z rpg. ;)


ej ej ej halek masz juz za duzo postow nie dogonie Cie chyba ^_^

ups jednak RPG prowadzi jestem nie wyspany i przed szkołą więc wybaczcie mi ten błąd :D
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
hahaha :D to ja napisze inaczej niz wszyscy razem wzieci otoz ja wybralem wyscigi poniewaz uwielbiam sie scigac roznymi automobilami motoryzacji nie musi byc ferrari za ktorym i tak za bardzo nie przepadam ale generalnie tuning rzadzi, chociaz uwielbiam tez warkot seryjnego Porsche :) :D czyli oczywiscie seria gierek Need For Speed u mnie zajmuje czolowe miejsca :)
ostatnio gram 2 raz w Most Wanted i serio :) te gierki maja cos w sobie
oczywiscie fanem RPG rowniez jestem ale mysle ze lepiej teraz zaglosowac na wyscigi gdyz wszyscy wybieraja RPG ;P
 

Gregori

Member
Dołączył
22.1.2005
Posty
385
QUOTE(Morgahard @ 07-11-2006, 19:39) [snapback]125955[/snapback]

[...] i Dispel( to już staruch na maksa)... [...]


Odczep się od Dispela! Swego czasu to była moja ulubiona gra, już doszedłem do walki z papieżem :p A swoją drogą wszyscy lubicie RPG'i bo do nich są wszędzie kody i poradniki :p A tak naprawde to sam też całkiem lubię RPG'i (nie ze względu na cheat'y:p) , ale oprócz tego strzelanki (Q3, czekam na Crysisa), sportowych nienawidzę, a z samochodowych lubie tylko jedną: Project Gotham Racing bodajże 3 na X-Boxa. B)
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Hmmmm cRPG
Grałem przeważnie w tego typu gry i w żadne inne. I nie ze względu poradników i kodów ale ze względu że pierwsza moja gra cRPG była zrobiona na podstawie fajnej książki którą czytałem. A dalej to już się samo toczyło powoli. Jak zobaczyłem że gra jest cRPG i ma ciekawe opinie to grałem. Teraz nie gram praktycznie w nic poza saperem. Kiedyś ambitnie grałem w ET oraz Starcrafta ale jakoś mi przeszło bo ile można siekać w jedną grę jak już się wszystko na pamięć zna. Ulubione cRPG - Świątynia pierwotnego zła, Baldur 1 oraz 2 i ICewind dale 1 oraz 2.
 

zaitsev

Member
Dołączył
22.10.2004
Posty
233
Zaznaczyłem RPG ale w tym oczywiscie zaliczam drobne przemiany typu cRPG czy MMORPG. Pamietam jak grałem w swoje peirwsze RPGi i jak sie czulem gdy wbialem jakis upragoniony LV ;p Ale w sportowe jakies tez lubie pograc. Czy wystrzelac paru szwabów na froncie :)

P.S.
Mogłes bardziej fachowo to opisac, wiesz RTS, FPS,TPP.... :p
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
MMORPG powinny byc klasyfikowane odzielnie, zostały nie docenione :p
No w takim wypadku, ja też na RPG zagłosowałem, chociaż od 1.5 roku nie gram w nic oprócz L2, no może czasem jakiś wyjątek sie zdarzył.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Mimo iż najwiecej gram w ET to lubie grac w gry RPG. Siekanie, nabijanie poziomow i zdobywanie coraz wyższych lvl wkonując przy tym setki misji to jest coś co kocham :) Dungeon Siege 1 i 2, Diablo 2 Lod, Sacred, Gothic czasami Lineage.
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
RPG i tylko RPG. A czemu? Jakaż to frajda ubieraś swego herosa w różne ciuszki, zakładać mu na palce/nogi/głowe przeróżne akcesoria, wybrać mu imię i kierować jego dalszymy losami - po prostu bajer^^ Przechodzenie kolejnych misji, poszukiwanie nieznanego w wymyślonym świecie itp. Kocham te klimaty. A to, że pół domu, w którym obecnie mieszkam gra w L2 to już inna bajka :p
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
RPG a co innego. :D Kiedyś wolałem strategie, ale już mi przeszło. Pierwsza gra RPG to Dispel (już wymieniany w tym temacie). To był klasyk. Bugi były, ale klasyk. Potem było już z górki. Gothic, Morrowind, Divine Divinity itp. Kocham w rpgach dosłownie wszystko. Fabuła jest najważniejsza, klimat też, odpowiednia muzyka może prowadzić do dreszczy. Po za tym uwielbiam rozwijać bohatera, zmieniać w nim, co mi się podoba i podejmować przeróżne decyzje. Wolę jednak rpgi, w których bohater jest zwykłym człowiekiem. :D

Pozdro.
 
Dołączył
5.10.2005
Posty
264
Ja najbardziej lubie gry MMORPG. Przez ostatni czas grałem tylko w World of Warcraft. Najbardziej mi się w tych grach podoba możliwość zmierzenia się z inymi playerami w walkach PvP. Z racji, że nie ma tego typu gry do zaznaczenia wybrałem RPG, ponieważ to jest drugi z kolei mój ulubiony typ gier. Wspaniała fabuła i ten klimat.
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Generalnie przyciągają mnie gry, w których trzeba troszkę ruszyć głową. Pomijając fakt, że ankieta jest trochę mało fachowa, zagłosuję chyba na cRPG. Nie będę oryginalny, owszem, ale co tu dużo pisać najwięcej czasu poświęciłem tego typu grom, więc to chyba mówi samo za siebie - przy całym zamiłowaniu do strategii, muszę stwierdzić, iż jednak cRPG są bliższe mojemu sercu.
Gatunek cRPG pokochałem dzięki takim grom jak BG, PT, TES, Gothic, Fallout, Arcanum.
Po prostu pociąga mnie cała koncepcja tych gier...

QUOTE
chcialbym sie dowiedziec jakie gierki wg Was wioda prym na scenie komputerowej

No cóż z pewnością nie są to cRPG, wiele ludzi po prostu woli coś „lżejszego” niż męczyć się chociażby nad Morrowindem.
 

Mordimer

Member
Dołączył
21.3.2005
Posty
319
Zagłosowałem na wyścigi, ponieważ obecnie nimi żyje (NFS:Carbon :p ). Jest to mój ulubiony rodzaj, ale na równi traktuję też dobre cRPG, jak NWN, Diablo II, Morrowind czy Gothic II. Lubię grać w dobre strategie, jak W3 z dodatkiem TFT, więc ogólnie mówiąc lubię prawie każdy gatunek. :)
 

Cahir

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
477
Strategiczne, akcji i, MMORPG i RPG ( w takiej kolejności ;P), Poprostu kocham strategie, bfme 1 i przeszłem kilka razy tak mi sie podobało, legendarny Warcraft, seria Total war, no i ukochany stronghold crusader(tylko ta wersja, inne to syf). Teraz czekam na medivala 2: total war i to będzie HIT!! Tak samo jak lubie cała serie Hitmana,seria gothic (na gothic'a 3 też czekam aż dostane w łapki ;p) no i wiele wiele innych ;]

Ps: MMORPGi - LINEAGE II no i teraz chce wypróbować wowa, ale nei wiem skąd ściagnać, jakie serwery pirackie itd. ;/
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom