Ulubione Gry

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Aż zdziwiłem się iż nie ma tu takiego tematu. Przeszukałem całe to forum i nie znalazłem.. Jak sama nazwa wskazuje rozmawiamy tutaj o naszych ulubionych grach.. Chyba każdy rozumie..
Ja ofc grałem w dużo gier ale te najbardziej polubiłem..:


Gothic - grę te lubię najbardziej ze wszystkich w jakie grałem. Cenię ją sobie za niepowtarzalny klimat, fabułę, piękną grafikę i ogromny świat. Bardzo duża grywalność i realizm. Gdy już zacznie się grać, nie łatwo jest odejść od komputera. To właśnie dzięki temu...

GTA San Andreas - to się nazywa gra z gangsterskim klimatem ;p. Można powiedzieć że podobne do mafii ale uważam że jest lepsza. Mamy tutaj ogromny świat i ogromne możliwości. Możemy robić dosłownie wszystko. Od kradzieży samochodów po kobiety (;p). Trzeba przyznać że klimat prawie dorównuje gothicowi..

Operation Flashpoint - Jest to już stara gierka wojenna. Gra jest bardzo wciągająca. Grafika może nie powala ale trzeba przyznać że niektóre misje zapierają dech w piersiach.. Bardzo spodobało mi się to że możemy tworzyć swoje własne misje. Tj., ustawiamy w którym miejscu jesteśmy my, w którym wrogowie. Naprawdę, gra godna polecenia.

Mortyr - Szczególnie pochwalam tutaj pierwszą część. Kolejna gra wojenna. Jednak tutaj w większości działamy w pojedynkę. Bardzo spodobałą mi się walka z robotami itp. Misje naprawdę bardzo wciągają. Trochę zawiodłem się na drugiej części bo nie miała w sobie "tego czegoś". Ale i tak grę polecam.

Shogo - Grałem tak naprawdę tylko w pierwszą część. Przeszedłem całą. I wrażenia były bardzo pozytywne. W trakcie gry mamy bardzo dużo misji, a w niektórych wchodzimy do robota i nim walczymy. Grafika trzeba przyznać słaba, ale i tak dość spora ilość broni itp. Gdy już zacznie się grać nie łatwo odejść od kompa..

Call of Duty (1,2) - Tak właśnie CoD. Ale tylko jedynka i dwójka. Bo tylko w nie grałem. Uważam że to naprawdę gra pierwszej klasy. Bardzo dobra grafika, dużo misji, broni etc. Do tego jeszcze jest tryb multiplayer.. Najbardziej spodobała mi się druga część. Grałem dniami i nocami...

Fifa 2008 - Nie zabraknie gier sportowych. Według mnie PES 8 jest dużo gorszy od fify.. Szczerze mówiąc to nie obchodzi mnie że grafika jest gorsza niż w/w PES. Dlaczego? Dobre pytanie...

To już wszystkie? Na pewno nie...
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
GTA San Andreas - ta...fajny klimat na początku. Później moim zdaniem bardzo się psuje...kradzież Odrzutowca ze strzeżonego statku czy włamywanie się do najlepiej strzeżonego miejsca być może w całej Ameryce to już lekka przesada...Ale fajne są zamieszki pod koniec gry :D

Max Payne 2 - fajna strzelanka, genialny Bullet Time i wciągająca, choć przesadzona fabuła...Po prostu majstersztyk ;]

Call of Duty I - mam dwójeczkę, ale jedynka wymiata jednak. Przechodziłem z 8 razy, a jak odzyskam płytę przejdę dziewiąty raz z przyjemnością. CoD 2 mi się znudził po 5 razach xD

Gothic II: Noc kruka: Co tu dużo pisać: Że najlepszy jest, każdy wie, więc nic nie napiszę xD

Rome: Total War: Ideał wśród strategii i strategia wśród ideałów... Wspaniała grafika, tysiące wojsk i wielka mapa europy do podbicia to w skrócie mówiąc część zalet tej gry. Ostatnio podobno wyszła Antologia: Rome + 2 dodatki.

Jak coś sobie przypomnę to dodam.
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
761
CYTAT
Rome: Total War: Ideał wśród strategii i strategia wśród ideałów... Wspaniała grafika, tysiące wojsk i wielka mapa europy do podbicia to w skrócie mówiąc część zalet tej gry. Ostatnio podobno wyszła Antologia: Rome + 2 dodatki.


No właśnie ostatnio się przymiarzam do kupna, choć przyznam, że bardziej w ciemno, aniżeli to przemyślana decyzja- wkręcił mnie temat armii starożytności ;).

Ale do tematu (kolejność przypadkowa):

Mafia- wspaniały klimat amerykańskiego, przestępczego półświatka lat 30. XX w.! Do tego wzorowo zrealizowana- widoki miasta, ciekawe samochody, wciągające i wymagające misje, tryb wolnej jazdy. Arcydzieło :).

Call of Duty I, UO, II- Druga wojna światowa pięknie przedstawoina- wielkie, decydujące bitwy, czy akcje dywersyjne, wciągają równo. Wybór broni, muzyka (!), klimat, grafika, współpraca pomiędzy żołnierzami, czasami śmieszne żołnierskie docinki czy komentarze to kolejne "plusy".

Seria Gothic- w skrócie: klimat, grafika, fabuła, świat, miasta, bezdroża, zadania, system nauki, tajemnice, walka, gildie itd. itd. Do tego te wspomnia i G.up ;).

Praetorians- dzisiaj to już dość przeciętny RTS... ale wciągający i ciekawy, fajnie opowiedziany i osadzony w ciekawych realiach, muzyka na wyskoim poziomie, a do grafiki da się przywyczaić. Do tego ModImperial i już można pykać 6 starożytnymi nacjami :). Stąd właśnie przymierzam się do kupna Rome: Total War.


Pozdrawiam.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
ET - dostarcza wielu emocji, wspólna radość po wygranej, wzajemne pocieszanie się po porażce i nie mówie to o grze na publikach ;]

Gothic - tu chyba nie musze nic tłumaczyc, zakochałem się w pierwszej części a potem poszło już z gorki. Choć jedyneczki nic nie przebije :)

Star Wars - tak ogólnie bo grąłem w oba KOTORy i Jedi Knights. Dla kogos kto uwielbia star warsy ta pozycja to po prostu obowiązek, na prawde wciąga.
 

Droner

Member
Dołączył
13.3.2008
Posty
68
Ok a to moje zdanie:

GothicHehe, co tu ja będę gadał, jedynka wymiata, ale dwójka też, do trójki bym się czepiał <_<
WigglesPewnie tego nie znacie, to niemiecka gra wykonana przez firmę Innonics. Kierujesz grupką karzełków w podziemiach :lol: Rozwijasz technologie w postaci drewna kamienia i innych materiałów( w tym piwo z pędraków :D ).
Bardzo ciekawe i polecam zagrać wciąga jak cholera!
RaymanMoże gra troche dziecinna ale przyjemnie się w to gra, szczególnie w najnowszą wersję z królikami, niezły ubaw :p
Jak narazie tyle, jak coś sobię przypomnę to zedytuję.
 

Don Robert

Member
Dołączył
31.1.2007
Posty
53
Gothic, Gothic II - najlepsze gry RPG w jakie grałem, głownie dzięki wspaniałej fabule i klimatu.

Mafia - dla mnie ta gra przebija wszystkie części GTA. Ciekawe, trudne misje - do każdej inny samochód, świetny klimat.
Dziwie się czemu zrobili tylko jedną część, przecież mieli dużo czasu na stworzenie drugiej gry.

NFS Most Wanted - Wspaniała gra wyścigowa, jak dla mnie dużo lepsza od Pro Street.

FIFA 08 - super gra, nie to co FIFA 07, gdzie wygrywałem mecze bardzo wysoko, nawet na najtrudniejszym poziomie.
W 08 jest całkiem inaczej, każdy remis cieszy, a co dopiero wygrana......
 

meiram

New Member
Dołączył
16.3.2008
Posty
26
Moje ulubione gry to:

SNAJPER - świetny klimat, gra już nie najmłodsza, ale pamiętam, że spodobała mi się od samego początku. Pierwszy raz grałam w nią u brata na komputerze, później kupiłam dołączoną jako dodatek do jednej z gazet o grach.

TROPICO - dużo fajnej zabawy w dyktatora wyspy, ładne kolorowe widoczki, duża grywalność.

GOTHIC (I.II. Noc Kruka-tylko te znam)_ super klimat, gra świetna, zresztą dlatego jestem na TYM forum:) G2 kupiłam ponad 2 tygodnie temu, a G1 i Noc Kruka kilka dni temu. Dobrze wydane pieniądze!

KOZACY - ANTOLOGIA- bardzo lubię tą grę, wszystkie części w zasadzie.

AGE OF EMPIRES - II to klasyka, a III to już śliczna grafika, klimat podobny do Kozaków.

SIMS - symulacja życia, budowanie domu, tworzenie postaci, super zabawa. Te starsze Simsy tez lubię.

FIFA 2002 - stara gra, ale bardzo ją lubię, podobnie jak FIFE 2000 - grafika wtedy była słabsza, ale to moje początki z grami sportowymi i mam sentyment, obie dostałam w prezencie od dobrego kolegi.

DELTA FORCE - jedna z gier poznanych przypadkiem podczas wizyty u brata, spodobała mi się od razu.
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
po pierwsze Gothic- inaczej jakbym tu trafił ; p bardzo mi się podoba klimat i sama fabuła gry

po drugie CS- nie ma nic lepszego na odstresowanie się jeśli nie postrzelać do ludzi ; p każda część ma swoje plus i minusy.

po trzecie NFS - dobra ściganka nie jest zła. trochę mnie interesuje tuningowanie samochodów i duże prędkośći

po czwarte wszystkie CoD z wyjątkiem 4 który cuchnie ; p- ciekawe realia, dobra grywalność, dobry singiel jak i multi.

po piąte wormsy- kocham te robaczki zabijające się nawzajem xD

po szóste Age of Empires- pierwsze strategia z którą miałem do czynienia i uważam ją z grę kultową w moim spisie : )
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Gothic cala saga - klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Ciekawy świat, fabuła i możliwości.

Marrowind - klimat, rozbudowana fabuła, świat, masa ciekawych zakamarków no i można się porządnie wkręcić w fabułę.

OPF - jedyna gra wojenna, która bardzo mi sie podobała. Realistyczna jak cholira. Do tego wszystko odwzorowane. Bardzo fajne zadania, możliwość działania w zespole i wiele innych.

Medieval Total War - wspaniała gra. Długa i wciągająca. Ciekawe realia, i wszystko jest takie realistyczne, jak na taka starą grę. Do tego sama rozgrywka w dwóch płaszczyznach stratega na polu bitwy i stratega zarządzającego swoim państwem jest świetna.

ET - grałem w to bardzo dużo swojego czasu. Gra niby on line ale jest ogromnie ciekawa. Potrafi dostarczyć emocji.
 
Dołączył
7.3.2008
Posty
101
Moje typy:


Gothic I:Najlepsza co tu dużo mówić
Gothic II:j/w
Gothic III:Nie za bardzo lubię ale to pierwszy nieliniowy Gothic <_<
Morrowind:Fajna gra kto zagrał to wie,prawie jak Gothic ale bez dialogów mówionych.Nieliniowa fabuła i to lubię :lol:
Thief III:Deadly Shadows-Fajna gra,chodzisz złodziejem wykonujesz misję.Minus to liniowa fabuła(strasznie)
Heroes I-V:Fajna strategiczna gra,kto nie zna to ma pecha :p
GTa Samp:GTA przez neta fajna gra,no wiecie kolegami nawalasz się z innymi.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Trochu tego jest...
wspomniany Medieval Total War. Bardzo mi się podobał - grałem w 1-ynkę z dodatkiem, świetna gra, klimat, itd.; niestety druga część tej gry została przez producentów spi******* a konkretnie nasza Polska została odwzorowana tak, jak podręcznikowo nie można, gdzieś tutaj się o tym rozpisałem. Ale z jakimś porządnym modem jak Broken Crescent (Klimaty India, Azja mniejsza, bliski wschód w epoce krucjat, sułtanatów, itd., miód, MTW 2 bez modów jest bez sensu;

Morrowind też mi się podobał, chociaż wstyd przyznać nie przeszedłem całego. Obliviona przeszedłem, jednak wydaje mi się taki trochę gorszy fabularnie... a raczej bardzo...

Gothic, ale o nim nie będę dużo pisał.

Wiedźmin, o nim chyba gdzieś tu się rozpisałem dlaczego, cóż jestem fanem prozy Sapkowskiego i gra także przypadła mi do gustu.

były inne, ale te chyba wspominam najmilej
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Z takich naj naj to tak:
Heroes III – Ileż to godzin spędziłem nad tą wspaniałą grą, potrafi tak wciągnąć, że zapominam o całym świecie. Dla mnie wszystko idealne, muzyka, KLIMAT, nawet grafika. Dla mnie jedna z najlepszych gier w historii. Dalej mam ochotę powrócić do tego arcydzieła, ale nie mam czasu.
Twierdza - Mam tu na myśli pierwszą część. Świetna muzyka, fabuła, po prostu coś wspaniałego. Szkoda tylko, że rozgrywka jest tak krótka.
Gothic – Najbardziej miłuję pierwszą część. Druga i NK, też stoją na wysokim poziomie, trzeciej natomiast nie ukończyłem i na razie nie zamierzam do niej wracać, dla mnie klapa. Grę swego czasu uwielbiałem, przechodziłem w kółko byłem niemal fanatykiem. Dzisiaj już nie szaleję na punkcie żadnych gier ale Gothic (szczególnie I) wspominam bardzo przyjemnie. Wspaniała muzyka, fabuła, klimat i grafika (jak na tamte czasy), czego chcieć więcej? Cudo.
Baldur’s Gate – Kolejne cudeńko, które dosłownie przykleiło mnie do monitora.
Planescape Torment – Niezwykle tajemnicza gra, świetna fabuła i klimat, ciekawe, wyraziste postaci (np. Morte, ha, jeszcze pamiętam ;]).
Morrowind – Ma wszystko co trzeba, i jest chyba najbardziej rozbudowaną grą w jaką grałem. Muzyka idealna, cała reszta łącznie z klimatem również. W Obliviona nie miałem okazji grać.
SpellForce – Całkiem ciekawe połączenie strategii czasu rzeczywistego z cRPG. Może nieco odstaje, od powyższych gier, ale i tak jest to gra bardzo dobra.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
No więc tak:

Po pierwsze i przede wszystkim nie mogę umieścić tutaj niczego innego, jak mojej najukochańszej gry pod tytułem WarCraft III, w którą grałem, gram i grać będę mam nadzieję jak najdłużej. Świetna kampania zapewnia rozrywkę na wiele godzin, a BattleNet na o wiele, wiele dłużej. Oczywiście czymże była by ta lista bez seri gier Gothic, które również zajmują u mnie bardzo wysoką pozycję - przeszedłem już tyle razy, że straciłem rachubę i pewnie przejdę jeszcze nie raz. Kolejną grą, którą mogę zaliczyć do swoich ulubionych jest zapewne Star Wars: Knights of the Old Republic zarówno część pierwsza, jak i druga, chociaż fabuła w jedynce moim zdaniem była lepsza. Cóż, nie wiem co bym mógł tutaj jeszcze umieścić. Heroes of Might and Magic III również dłuugo gościło na dysku, no i kultowa pierwsza część Age of Empires - nie wiem co mnie tak urzekło w tej grze, ale według mnie miała to "coś". To by było na tyle, na ogół nie gram w nowsze gry, jakoś mnie nie ciągną :p.

Txau.
 

Elrath

Member
Dołączył
31.8.2007
Posty
38
No więc jedziemy. W swojej "karierze" gracza miałem okazji spotkać się z wieloma grami, zaś obecnie mam ponad 30 zainstalowanych, także mogę spokojnie orzec, które są dobre i które mi przypadły do gustu. Po pierwsze: cała seria Gothic. Nie spotkałem dotychczas gry, która wciągnęłaby mnie na tak długi czas i nadal mi się nie znudziła. Podziwiam za doskonały klimat, wspaniałą(chociaż liniową) fabułę i niesamowity świat, w którym nie możesz czuć się bezpieczny ani na moment. Po drugie: Heroes of Might & Magic III - zdecydowanie jedna z najlepszych strategii turowych, nie licząc jednej, którą wspomnę ^^ Mogłem zagrywać się w nią godzinami. Po trzecie: to o czym wspominałem wcześniej, czyli Medieval: Total War II - moim zdaniem najlepsza strategia turowa. Świetnie wprowadza w klimaty średniowiecza. Kościół o nieograniczonej wręcz władzy, każde państwo musi się podporządkować Stolicy Apostolskiej. Po czwarte: The Elder Scrolls IV: Oblivion. Znakomita gra. Mnóstwo zadań pobocznych, ciekawa fabuła, genialny klimat i przede wszystkim wspaniała grafika. No i w końcu po piąte: seria Age of Empires. Chyba jedyny RTS, który tak naprawdę mnie wciągnął.
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
A to moje ulubione tytuły:
Gothic-cała saga.
Wiedźmin
Call of Duty-wszystkie części
Medal of Honor-wszystkie części
Lord of the Rings-wszystkie gry z tej serii no może z wyjątkiem Drużyny Pierścienia
Nfs-wszystkie od Hot Porsuit 2
GTA-wszystkie części
Lubię jeszcze bardzo MMORPG i FPS takie jak:Silkroad,MU,Warrock,Conter Strike.
To moje ulubione.Nie pisałem dlaczego,bo każdy kto w nie zagra odrazu zrozumie.

PS:Dla fanów Mafi,jest bardz podona gra,świetnie się w nią gra,a mianowicie:Ojciec Chrzestny(The Godfather).Polecam
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Oj duuużo tego, są gry, których się nie da po prostu zapomnieć :p

1. Gothic (cała saga) oczywiście - każdy wie dlaczego, w końcu bez przyczyny nie siedzę na tym forum :p Świetna fabuła, pochłaniają całe noce i dnie, po prostu zaczarowana gra...
2. WoW - jak już pisałam w podobnym temacie, jego klimat i rozbudowana fabuła ciągle zaciekawiają czymś nowym, ta gra nie może się znudzić, jest po prostu doskonała... Wiele klas do wyboru, wojna między rasami - nie ma nic lepszego... noooo może Gothic, ale to się nie liczy :p
3. Diablo2 - klasyka... Ci co grali, a pewnie większość, to wie o co chodzi... Fabuła jak na taką starą grę bardzo rozbudowana i ciekawa... W końcu to gra Blizzarda :D

To takie trzy najlepsze... ale oprócz tego bardzo bardzo lubię:
- Heroes of Might & Magic (cała saga, szczególnie 3)
- Age of Empires (cała saga, szczególnie 3)
- Line Age 2
-
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Wszystkich moich ulubionych nie będę wymieniał, bo za dużo by to zajęło, ale podam te, które zapadły mi w pamięci i najmilej je wspominam

1. Gothic I, II, NK - co ja tu będę dużo pisał - chyba każdy wie o co chodzi i za co kocham te gry ;)
2. Diablo II + Lord of Destruction - genialne RPG, świetna grywalność, co z tego że grafika jest słaba, dla mnie nie jest to wyznacznik jakości gry
3. Saga Fallout - kolejny RPG w mojej kolekcji, gra przecudnej urody:p, wszystkie części są świetne
4. The Elder Scrolls III: Morrowind - ogromny świat, dużo questów, masa przedmiotów, jedna z moich pierwszych oryginalnych gier, którą pokochałem
5.The Elder Scrolls IV: Oblivion - podobnie jak Morrowind, tylko grafika jest trochę lepsza
6. Age of Empires II + the Conquerors - doskonała strategia, najlepsza moim zdaniem ze wszystkich części
7. Heroes 3 + dodatki - co tu dużo mówić - gra wszechczasów, pamiętam jak siedziałem przy niej całymi dniami
 

dziegiel

Member
Dołączył
20.5.2007
Posty
57
To moze i ja sie wypowiem na temat.
Moje ulubione gry to:
1.Call of Duty 2 - wymiata wszystko, szczegolnie po iseci, ale nie na publikach tylko na klanowkach i w ligach
2.Gothic- 1,2,NK,3 najlepszy rpg moim zdaniem i pierwsza gra (czesc 1), w ktora gralem :)
3.Fifa- tutaj tez kazda czesc jest dobra, gdy przegrasz w prawdziwym meczu fajnie jest sie wyżyć na komputerze
4.NfS Underground 2- moim zdaniem bezkonkurencyjna czesc seri NfS (nie to co Pro Street)
no i to na tyle :p
pozdrawiam :)
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Gothic I (+ Mroczne Tajemnice), II (+NK), III - Naprawdę muszę to komentować ?
Powiem tyle że Mroczne Tajemnice tak mnie wciągnęły że aż nie mogłem uwierzyć że ten dodatek został zrobiony przez fanów, a nie przez twórców gry. Co do GIII to nie rozumiem krytyki dla tego tytułu, fakt nie wszystko było w nim super, ale jak dla mnie i tak był bardzo dobrą kontynuacją.

Baldur's Gate (+ Opowieści z Wybrzeża Mieczy) - Opisywać również nie trzeba. K
lasyk sam w sobie, kto nie zna ten nie wie co traci. Pozycja obowiązkowa dla osoby która twierdzi że lubi grac w cRPGi.

GTA (wszystkie prócz London) - Niby bezsensowna (w moim odczuciu) gra, prosta i dość szybko nudząca, ale ma w sobie to coś co zawsze nakazuje mi do niej powrócić.

NFS:U2 - żaden NFS nie wciągnął mnie na tak długie godziny jak właśnie Underground 2. Sporo samochodów (w tym mój ulubiony Hummer), pojedynczych wyścigów i sporo emocji pod koniec każdego prawie wyścigu. Bardzo polecam.

Mafia - GTA 60 lat wcześniej, z tą różnicą że nie nudzi się tak szybko. W tej gierce zawarte jest to wszystko czego brakuje w GTA, oraz wiele więcej. Również pozycja obowiązkowa.

Wolfenstein: Enemy Territory - kolejna bardzo popularna strzelana internetowa. Opisywać jej raczej nie trzeba :]


Na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
 

Lord Fergan

Member
Dołączył
16.4.2008
Posty
52
I- Seria gothic: pierwszy raz miałem doczynienia z I częścia, więc na I miejscu seria.
II - Władca pierścieni bitwa o śródziemie I, II i dodatek
III - Age of Empires III
IV - Diablo I, II
 
Do góry Bottom