Ulubiona Kraina

Jaka jest Twoja ulubina kraina?


  • Total voters
    0

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
761
Witam,

Na wstępie powiem, że miałem zamiar założy taki temat jeszcze przed hakiem (czyli I. połowa 2006), a wtedy jeszcze nie było G3 i dlatego że dawno nie udzielałem się na forach o Gothicu ;).

Tak więc: jaki jest wasz ulubiony świat/kraina? dlaczego taki, a nie inny jest wasz wybór? I jeśli ktoś chce, może pisac o miejscach, które zrobiły na nim wrażenie.

Ja nie mam faworyta, ciężko mi go wytypowac, ponieważ wszystkie krainy mają to coś, co powoduje ten fantastyczny klimat ;).
W GD z G1 najlepiej czuje się klimat Gothica, a w drugiej części Kolonia jest równie fascynująca. Jeśli chodzi o Khorinis jest to ładna częsc wyspy, z różnorodnym terenem, a Jarkendar wności do serii ciekawe tajemnice i różny teren do zwiedzania ;).
Takie jest moje zdanie, czekam na wasze opinie.


Pozdrawiam.

EDIT: Sorry za brak "ci" krótkiego, bo kiedy naciskam Alt + c włącza mi się ATI Catalyst Control <_<.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Kraina, która najbardziej przypadła mi do gustu to jarkendar. Typowe miejsce w którym nie powinnismy spodziewac sie ludzi :]
Ma swój klimat, ciekawe lokacje i zamieszkujące je istoty. Misje ktore tam wykonujemy tez są bardzo ciekawe.
 

Xelitas

Member
Dołączył
1.1.2005
Posty
343
Cóż, z wszystkich krain w Gothicu, zdecydowanie najbardziej podoba mi się kolonia górnicza w G1. Nigdy już grając w Gothica nie poczułem tego klimatu, zagubienia etc. Zresztą, każdy kto zaczynał od pierwszego Gothica wie o co mi chodzi. Co do pozostałych krain, górnicza dolina w G2 także mi się podobała, a to głównie ze względu na wszechobecne niebezpieczeństwo itp. Tereny wokół Khorinis to standard gier RPG - lasy, farmy, pola, jakieś obozowiska goblinów. Jarkendar natomiast niezwykle przypadł mi do gustu, głównie za sprawą różnorodności terenu, ciekawych miejsc i questów. Ale głos oddaje na dolinę w G1
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Mnie najbardziej podoba się Khorinis. Dlatego iż jako początkujący gracz byłem zafascynowany całą grą i z zapałem zwiedzałem coraz to nowsze tereny. Ten klimat początkowy jest nie do przebicia, bicie pierwszych leveli, te fascynujące zadania. Tereny wyglądają wręcz super i jak normalna kraina, żyją ludzie a jednocześnie są tam tereny zamieszkałe przez różne groźne zwierzęta. Podoba mi się również górnicza dolina z g2, oddaje prawdziwy swój klimat. Ten mrok, ta groza... W pierwszej części gry, kolonia była za pogodna. Przecież szliśmy tam za kare, nie na wakacje...
 

Johnny

Member
Dołączył
7.4.2007
Posty
173
Mi najbardziej podobał mi się Jarkendar. Nowe miejsca, budowle, stwory. Do tego dwie gildie do których można się przyłaczec. Są też tam ciekawe zadania. Do tego nowe bronie, zbroje, rzeczy itp.
 

bredpl

Member
Dołączył
1.1.2007
Posty
335
Mi najbardziej podobała Górnicza Dolina z G1. Może była pogodna ale ten klimat, pierwsze kroki, obóz od tego się wszystko zaczeło, potem rózne zdarzenia i dużo kłopotów. Dlatego mój głos postawie na Górniczą Dolinę z G1. :rolleyes: :D B) ;) :)

Nie wiem co by jeszcze dodać, to chyba na tyle. :D ;)

Pozdrawiam ;)
 

Jay_Kay

Magister vitae
Dołączył
22.10.2005
Posty
589
Jarkendar, bo początek taki, jak moje imię ;)
Nie, żart, ale naprawdę coś w tej krainie jest magicznego, i na nią zagłosowałem. Jeżeli miałbym przybliżyć dokładniej, to wskazałbym na kanion. Piękna rzecz.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Tak jak poprzednik: Jarkendar.

Kraina jest spora. Ale jest tak piękna, że przyjemnie się po niej biega. Miejsce to posiada zabytki takie jak np. Dom uzdrowicieli. Panuje tam klimat pustynno-tropikalny. Coś pięknego.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ja optuje za GD z pierwszej części :)
najklimatyczniejsza i najciekawsza moim zdaniem
Taki złowrogi mroczny i nieznany teren, aż się chciało łazić po niej

na 2 miejscu daje Jarkendar :)
Bardzo ładnie zrobiona kraina
W dodatku pasowała mi :)
szkoda tylko, że akcja taka krótka
 

Wismerin120

Zastępca Przywódcy Leśników
Dołączył
15.7.2005
Posty
327
Jak dlamnie najlepsza kraina do Jarkendar. Jest w nim duża różnica klimatów i ciekawy krajobraz począwszy od pustyni po bagna.
Jarkendar zawiera wiele ruin które fajnie się zwiedza, a pozatym na mapie istnieją takie miejsca jak rozwalony garbós :pPPP
Dlatego też JArkendar to według mnie najlepsza i najciekawsza kraina.
 

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
Zdecydowanie Górnicza Dolina z Gothica 1. Uwielbiam te klimaty, wręcz kocham. Mogę całymi dniami zwiedzać tereny GD i nadal mi się nie znudzą bo zawsze coś przegapie czy gdzieś nie pójdę. Na drugim miejscu posadził bym Jarkendar za zróżnicowanie świata i miłe otoczenie. A trzecie miejsce to tereny wokół khorinis, również są ładne.
 

Eskel

Member
Dołączył
24.5.2007
Posty
79
Postawiłęm na Górniczą dolinę jeszcze kiedy stała tam bariera . Jakoś tak zżyłem sie z tym miejscem . Znałem kazdą jaskinię , każdy wodospad a tu masz ci los . Orkom też sie spodobała <_< .
 

Tanner

Member
Dołączył
27.5.2007
Posty
85
Ja zagłosowałem se na Górniczą Dolinę z Gothic 2. Podoba mi się ten teren z drugiej części ponieważ bardzo zaciekawiła mnie ta cała historia na tym skraju urwiska.
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Dawno nie grałem w Gothica i rzadko się o nim wypowiadam, ale z całą pewnością mogę rzec, że najbliższa mojemu sercu jest Górnicza Dolina z Gothic 1. Dlaczego? No bo właśnie pierwszą część najmilej wspominam i co za tym idzie moja sympatia do świata przedstawionego w niej jest największa. Za klimat, który tam panował, muzykę, która mimo wszystko w pierwszej części najbardziej mi się podobała. Za to, że za pierwszym razem gdy grałem kolonia wydawała mi się ogromna i nie mogłem się połapać gdzie co jest. Ciągle pamiętam jak po tym gdy jeden z członków Bractwa zaprowadził mnie do ich Obozu za nic nie mogłem trafić z powrotem do Starego Obozu, no bo w lesie wilki itd.
To właśnie w tym świecie poznałem Gothica, nauczyłem się w niego grać i ten świat najbardziej mnie przekonuje.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Heh, tutaj mam podobne zdanie do Dadex'a. Górnicza Dolinga w G1 po prostu rządzi ;). Muzyka niesamowicie klimatyczna, bardzo fajne miejsca (naprzykład orkowa arena, którą odkryłem przypadkowo) i też się strasznie gubiłem. Wręcz uwielbiam przemierzać kolonię nocą, gdzie wygląda ona po prostu pięknie :). Nie wiem dlaczego nikt tego nie napisał, ale mnie też niesamowicie urzekły momenty, w których pojawia się nad nami bariera i w świetny sposób rozbłyskuje itp :). Wręcz cudo. W Gothicu II jakoś mnie to miejsce nie urzekło specjalnie. Mimo tego, że było zrobione super (najbardziej podoba mi się zlodowacona część GD), to jednak ta palisada trochę popsuła ;/. Odebrała spory kawałek przestrzeni, a na dodatek okazało się, że nic tam nie było :/. Jarkendar też był nawet spoko, ale tam już trochę tego klimatu brakowało, a tereny w okół Khorinis były po prostu zbyt standardowe ;), chociaż las na północy był bardzo interesującym miejscem.
 

UbEr

Member
Dołączył
1.2.2006
Posty
32
Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Wacham się pomiędzy "GD" a "Tereny wokół Korinis".
Górnicza Dolina ma ten klimat, który przyciąga. Wszystko rządzi się własnymi prawami.
Do tego malownicze krajobrazy i oczywiście po spojrzeniu w niebo, piękna bariera.
W połączeniu z piorunami, wygląda to cudownie.
 

Goru

New Member
Dołączył
2.4.2007
Posty
4
Moją ulubioną krainą jest Jarkendar :D niewiem czemu,ale ta akurat mi się spodobała..Ma to coś czym różni się od pozostałych krain.Hmm najfaniejsze miejsce w Jarkendar oczywiście że obóz piratów :) Taka fajna atmosfera tam panuje,a pozatym te ruiny i bagna :D poprostu lubię takie rzeczy,więc swój głos oddaję na Jarkendar :) pozdrawiam
 
V

Vergil

Guest
Trudno mówić. Jestem między GD, a Khorinis i okolicach i może Myrtanie. Dobra, wybieram:
1. Khorinis i jego okolice- miasto ma taki klimat... Podoba mi się bardzo. Można nabyć tam wiele rzeczy, zostać czeladnikiem, strażnikiem miejskim i można wykonywać przeróżne questy. Okolice są piękne. Dzikie zwierzęta, piękne lasy i znów klimat. Moim ulubionym miejscem jest tam miasto Khorinis, nie wiem czemu.

2. Gónicza Dolina- "wychowaliśmy się tam" w pewnym sensie ;] Jest wielka, klimatyczna i pełna orków, zwierząt i bandytów. Są 3 obozy. Stary, i Nowy obóz rywalizują ze sobą, a Bractwo to idioci palący Zew Nocy, Mrok północy i Zielone Nowicjusze. I jeszcze tajemnicze miejsca i ZNÓW KLIMAT.

3. Jarkhendar- piękne miejsce, z pewnością drugie najlepsze miejsce w G2. Moim ulubionym miejscem jest obóz bandytów. I KLIMAT.

PZDR
 

Pablo

Member
Dołączył
21.6.2007
Posty
126
Mi najbardziej podoba sie gornicza dolina z I czesci gothica. Czuc w niej jaks taka niepowtarzalna atmosfere.
 

Zgrzytx

New Member
Dołączył
2.6.2007
Posty
25
Jakby była świątynia śniącego to bym zagłosował na nią, bo tam jest uriziel, szamani, śniący i pełno zagadek w fabule. Ale głosuję na GD z G1 bo tam jest miasto orków (najfajniejsze miejsce w g1 dla mnie) i wieża mgieł czy jakoś tak.
 
Do góry Bottom