Tutoriale

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
o jakiego moda chodzi? podaj mi opis to pogadamy. mozesz mi podac serwer na ktorym moglbym zamiescic tutoriale? jakis latwy w obsludze, albo napisz dokladnie jak zamiescici pliki na lycosie.
 

Orlan

New Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
10
Jeśli chodzi o serwer to mój kumpel ma wykupione miejsce na nawet fajnym pytałem go czy by tego nie wrzucił i zgodził się za darmo jeśli chcesz skontaktuj się w tej sprawie ze mną na gg mam je w profilu.
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
super. chetnie skorzystam. podaj mi swoj e-mail a ja przesle ci tutoriale. niech twoj kumpel je zamiesci. bede bardzo wdzieczny. jak je zamiesci odpisz mi e-maila z linkiem do pliku. dziekuje ci i pewnie dziekuje ci teraz spore grono gothicofanow
wink.gif
!
----------------------------------------
chcialbym wszystkim zasygnalizowac ze znalazlem serwer i tutoriale prawdopodobnie zostana tam zamieszczone. a wtedy bedzie wszystko z glowy.
 

Orlan

New Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
10
Tu macie linka do kursów Bor@ jak się pojawi to zedytuje pierwszego posta, wtedy mojego można usunąć.

Toturiale
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
Nie nie trzeba usuwac! niech link zostanie tam gdzie jest. Panie i panowie! Tutoriale ukonczone i zamieszczone. Moderow prosze o zostawienie jeszcze na jakis czas tematu aby ludzie mogli sobie pokomentowac, powyzywac
wink.gif

Pozniej temat bedzie mozna zamknac.
--------------------------
Ludzie, jesli sciagacie te tutoriale to walnijcie jakiegos posta bo nie wiem czy ktokolwiek wie ze one juz sa.(link na gorze w poscie Orlana)

Moze by ktos z was laskawie rąbną posta w tym temacie jak sciaga tutoriale bo nie wiem czy ktokolwiek je potrzebuje, czy nie na darmo pocilem sie z innymi przy tlumaczeniu ich i czy ktos je tak wogole czyta a nie zeby na dysku C: jak bylo 34GB to zeby sobie miejsce zmniejszyc!!!! O TAM na gorze jest LINK! no a teraz smialo! napisz tego posta
 
Dołączył
15.3.2006
Posty
9
No to ja napiszę. Wszystko działa, jak powinno. Jeśli jeszcze potrzebowałbyś pomocy w tłumaczeniu czegoś, zgłoś się do mnie ;]

P.S. Zastanawia mnie, dlaczego na początku tematu, wszyscy pytali Cię o język, z którego trzeba przetłumaczyć teksty... Przecież w pierwszym poście podałeś jeden przykład po angielsku ;]

P.P.S. Mój pierwszy post na tym forum
biggrin.gif
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
Eee...fajnie ze masz dobre checi i chcesz pomoc ale tlumaczenie juz dawno zostalo zakonczone
smile.gif
 

Tanner

Member
Dołączył
27.5.2007
Posty
85
Tutorial jak zrobić własną postać w gothicu czyli NPC.

Na początek ściągamy program do tworzenia skryptów dla NPC stąd. Program nazywa się Gothic NPC Maker a w skrócie GNM.
Zaczynamy...

1. Włączamy program GNM i wykonujemy wszystko po kolei, jak ma wyglądać nasza postać jaki głos ma mieć, jaką zbroję jaki mieć etc. UWAGA! Przy wpisywaniu ID'u postaci musimy wpisać taki, którego nie ma jeszcze w grze np. 202 jest wolny. Kiedy już to zrobimy klikamy na przycisk "Generuj". Po prawej stronie wyświetla się nam cały skrypt i to wszystko kopiujemy.
2. Włączamy normalny notatnik windows'owy i wklejamy wcześniej skopiowany skrypt i zapisujemy go w folderze grze mamy zainstalowanego gothica standardowo jest to:

C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic\_Work\Data\Scripts\Content\Story\NPC

W nazwie pliku wpisujemy że np. jak to był strażnik, miał ID 202 i na imę miał Maciej to jego nazwa będzie wyglądała następująco:

"Grd_202_Maciej"

Grd znaczy Gardist (po niemiecku).
3. Kiedy już to wykonacie musicie jeszcze to zapisać w pliku Startup.d który znajduje się (standardowo) w:
C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic\_Work\Data\Scripts\Content\Story
Jeżeli imie tego nowego strażnika brzmiało Maciej to musimy poszukać linijki gdzie jest większość napisów ze słowem "Grd" i między te linijki dodać:

Wld_InsertNpc (Grd_202_Maciej,"OC1");

Zapisujemy plik.

Potem jeszcze będzie trzeba ustawić waypoint dla tej postaci czyli gdzie ta postać ma się znajdować ale to już inna bajka :p Zresztą tego dokładnie nie wiem jak to się robi więc nie będe tu mącił....

Fajnie, że chcesz pomóc, ale następnym razem patrz na datę posta bo będzie warnik :x - Kushi
 

wojtekf

New Member
Dołączył
16.10.2008
Posty
3
CYTAT(Tanner @ 24-06-2007, 16:25) index.php?act=findpost&pid=147068
Tutorial jak zrobić własną postać w gothicu czyli NPC.

Na początek ściągamy program do tworzenia skryptów dla NPC stąd. Program nazywa się Gothic NPC Maker a w skrócie GNM.
Zaczynamy...

1. Włączamy program GNM i wykonujemy wszystko po kolei, jak ma wyglądać nasza postać jaki głos ma mieć, jaką zbroję jaki mieć etc. UWAGA! Przy wpisywaniu ID'u postaci musimy wpisać taki, którego nie ma jeszcze w grze np. 202 jest wolny. Kiedy już to zrobimy klikamy na przycisk "Generuj". Po prawej stronie wyświetla się nam cały skrypt i to wszystko kopiujemy.
2. Włączamy normalny notatnik windows'owy i wklejamy wcześniej skopiowany skrypt i zapisujemy go w folderze grze mamy zainstalowanego gothica standardowo jest to:

C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic\_Work\Data\Scripts\Content\Story\NPC

W nazwie pliku wpisujemy że np. jak to był strażnik, miał ID 202 i na imę miał Maciej to jego nazwa będzie wyglądała następująco:

"Grd_202_Maciej"

Grd znaczy Gardist (po niemiecku).
3. Kiedy już to wykonacie musicie jeszcze to zapisać w pliku Startup.d który znajduje się (standardowo) w:
C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic\_Work\Data\Scripts\Content\Story
Jeżeli imie tego nowego strażnika brzmiało Maciej to musimy poszukać linijki gdzie jest większość napisów ze słowem "Grd" i między te linijki dodać:

Wld_InsertNpc (Grd_202_Maciej,"OC1");

Zapisujemy plik.

Potem jeszcze będzie trzeba ustawić waypoint dla tej postaci czyli gdzie ta postać ma się znajdować ale to już inna bajka :p Zresztą tego dokładnie nie wiem jak to się robi więc nie będe tu mącił....

Fajnie, że chcesz pomóc, ale następnym razem patrz na datę posta bo będzie warnik :x - Kushi
a jeśli C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic\_Work\Data\Scripts\Content\Story to gdzie jest??
 

Gregorinus

New Member
Dołączył
16.11.2008
Posty
1
Witam wszystkich :)
Jestem tutaj nowy i przeszukiwałem to forum aby znaleźć tutoriale i natknąłem się na dobre tutoriale w wersji 1.0 lecz podobno miała też być lepsza wersja 1.1 ale jakoś jej nie mogę znaleźć ;P Może źle szukam albo coś ;P ale jakby ktoś mógł to niech wklei linka albo coś :) Byłbym wdzięczny
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
CYTAT
Tu macie linka do kursów Bor@ jak się pojawi to zedytuje pierwszego posta, wtedy mojego można usunąć.

Toturiale

Ten link mi nie działa!Podajcie jakiś inny!
 

Kulpis4

New Member
Dołączył
4.6.2010
Posty
10
http://www.youtube.com/user/czip17#grid/user/6F0BF678B9BA50BF na pewno pomoże początkującym
polecam też http://www.gothicmodding.pun.pl/forums.php to forum
 
Do góry Bottom