Turyn 2006

Status
Zamknięty.

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
No jak wiecie mamy zimowe mistrzostwa olimpijskie. Jak oceniacie sznase polaków na zajęcie jakiegoś dobrego miejsca?? Kto jest waszym faworytem?? Czy ktoś was pozytywnie lub negatywnie zaskoczył?? Jak bedzie z medalimi?? i Jaki kraj zdobędzie ich najwięcej. Genaralnie wszystko co wiecie o Turynie.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
No o sporcie to ja moge pisać dużo
biggrin.gif

Szanse na zdobycie medalów przez polaków są takie same jak przez innych. To jest sport i nigdy nie wiadomo co się może stać.
Dziś np: w łużwiarstwie szybkim 2 miejsce zajął osiemnasty na zeszłej olimpiadzie zawodnik. Ktoś się tego spodziewał ??
Moim faworytem była rodzina Ligockich i Adam Małysz. Ten drugi ma jeszcze szanse powalczyć o chociarzby brąz po całkiem niezłych ostatnich występach. Z Ligockich panowie mnie zawiedli. Za dużo nerwów i przez to te upadki.
Dobrze byłoby gdyby Polska zdobyła choć 1 medal - nawet brązowy, choć realnie celowano nawet w 3 medale... Jak już pisalem to tylko sport i wszystko sie okaże w odpowiednim momencie.
Sądze że klasyfikacje medalową wygra reprezentacja USA. Ma już kilka medali i jeszcze nie powiedziala ostatniego słowa
smile.gif
 

Roni

Member
Dołączył
6.11.2005
Posty
246
Ja też mogę dużo pisać o sporcie
biggrin.gif

Zgodzę się ze Szczurkiem, że to jest sport i nigdy nie wiadomo co się wydarzy np. Krystyna Pałka w biathlonie, gdy zajęła miejsce punktowane to był dla niej sukces, a tu co? Zajęła 6 miejsce, co prawda jako (chyba) jedynanie popełniła błędu w strzelaniu, ale gdyby biegała jak wcześniej to by mogłaby być nawet poza pierwszą 20.
Ja najbardziej liczyłem na Paulnę Ligocką i Tomka Sikorę. Jak wiadomo Ligocka zawiodła, Sikora też, ale Tomkowi pozostaje jeszcze bieg na dochodzenie i bieg ze startu wspólnego. W biegu na dochodzenie ma małe szanse, bo w sprincie był 20. Teraz liczę już tylko na Justynę Kowalczyk i Janusza Krężeloka. Justyna ma szanse w biegu na 10 km techniką klasyczną, a Krężelok w sprincie. Może nie liczę na to, że zdobędą medale, ale na to, że zajmą punktowaną pozycję. Krężelok dzisiaj w sprincie drużynowym razem z Maciejek Kreczmerem zajęli bardzo dobre 7 miejsce.
Według mnie klasyfikację medalową wygra USA lub Rosja, chociaż jeżeli już miałbym wybierać to wybrałbym USA.


EDIT: Widzieliście co zrobił Ted Ligety w slalomie zaliczanym do kombinacji alpejskiej? Ted Ligety wygrał w pięknym stylu, świetnie jechał. Wielki faworyt Raich nie ukończył 2 przejazdu. Co prawda ta kombinacja promowała slalomistów, bo zjazd był łatwy i skrócony, a slalom był bardzo trudny. Bode Miller jak to Bode Miller nie ukończył slalomu. Bode Miller przeważnie czegoś nie kończy.
 

Maniak89

Member
Dołączył
29.1.2006
Posty
52
Ja w sumie czasem oglądam olimpiade i jak narazie postawa polaków mnie nie zachwyca, Najlepsze miejsce to szóste. Bez przesady napewno naszych reprezentantów stać na więcej.Najwięcej moich nadzieji na medal było związanych ze skokami narciarskimi i z halfpipe.Niestety ani Adam Małysz ani rodzeństwo Ligockich nie spełniło moich oczekiwań. A szkoda. Bo w tej sytuacji widzę bardzo małe szanse na to aby polacy wrócili do domu z medalem:( Mimo to ja będę kibicował POlakom do ostatniego dnia igrzysk. I mam madzieję że zdobędą chociaż 1 honorowy medal.
 

<INOS>

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
457
Olimpiada zawsze była czymś szczególnym dla mnie i jest teraz. Oglądam ją kiedy tylko mogę. Najbardziej lubię Łyżwiarstwo szybkie i hokej. Bardzo zawiedli mnie Polacy, a najbardziej T. Sikora, który nie zajął miejsca punktowanego. Chyba jedyną naszą nadzieją jest jeszcze Jagna M, która na dodatek była chora i marnie to wygląda.
Klasyfikację medalową wygrają Norwedzy, którzy jeszcze zdobędą medale w biegach narciarskich i w skokach.

PozdraWIAM
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Olimpiade ogląda głownie ze względu na dwie dyscypliny hokej na lodzie i snowboard (half pipe, snow cross i slalom równoległy).
Na dzień dzisiejszy, praktycznie nie widze już szans na miejsca medalowe dla któregokolwiek z naszych reprezentantów, chociaż po cichu licze ze Jagna Marczułajtis stanie na podium...ale ogólnie te igrzyska to totalna porażka polskiej reprezentacji
 

Maniak89

Member
Dołączył
29.1.2006
Posty
52
Nareszcie mamy medale!!!:D
Tomasz Sikora i Justyna Kowalczyk obronili honor Polaków. Już muślałem że polacy wyjado bez żadnego medalu a tu lol.
Mamy 2 medale
biggrin.gif

Oby tak dalej!!!
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Jak tu się nie cieszyć z medalu, skoro na 20 ziomowych limpiad zdobyliśmy tylko 8 medali. W tym 4 przez ostatnie 2 olimpiady. Medal Justyny Kowalczyk rozbudził nasze nadzieje a to co pokazał dziś Tomasz Sikora to była wielka klasa.
Śmiało można powiedzieć, że to najlepsza zimowa olimpiada w naszym wykonaniu - oprucz srebra i brązu ( tak jak w usa ) mieliśmy też kilka dobrych piątych miejsc.
Jest coraz lepiej
smile.gif
 

<INOS>

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
457
Olimpiada się kończy więc wypowiem się na ten temat raz jeszcze.
Polacy mnie nie załamali ani nie uszczęśliwili. Spodziewałem się 2 medali, ale nie w tych konkuręcjach. Wypowiem się na temat polskich olimpijczyków.

Sikora - ostatni jego start na igrzyskach i srebro... przepiękny bieg i strzelanie.
Bardzo wzruszyłem się gdy on to uczynił. Widać, że bardzo to było dla niego ważne.

Kowalczyk - to była moja faworytka i nie zawiodła mnie.

Małysz - myślałem że będzie gorzej.

Ligocka - dlaczego... a tak na nią liczyłem.

Bobsleiści - przed igrzyskami mówili że zdobędą medal. Nie zdobyli a szkoda.

Drużyna skoczków - świetne skoki w pierwszej seri, ale gorsze w drugiej.


Reszta olimpijczyków nas nie zawiodła i nie zdobyła medali BRAWO
mad.gif
 

Luki-7

Member
Dołączył
21.1.2005
Posty
106
Az szkoda ze Olimpiada sie juz konczy.. w ostatnie dwa dni 2 medale
biggrin.gif
miła niespodzianka
biggrin.gif
zawiedli Marczulajtis i Ligoccy.. ale naprawde te medale Sikory i Kowalczyk to cos wspaniałego :] do Małysza pretensji nie mam, ale na duzej mogł powalczyc o pierwszą '10'.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom