Tragedia W Katowicach

Kushi

Weteran
Weteran
Dołączył
3.9.2004
Posty
1283
Pewnie uznacie mnie za jakiegoś w najlepszym razie bezbożnika, chama, ba! idiotę. Jednak moje zdanie jest zupełnie odmienne. Codziennie tyle samo osób umiera na raka płuc. W tym miesiącu zamarzło już 140 osób. Na wojnach ginie przynajmniej 15 razy więcej osób dziennie. Z głodu umiera co najmniej 20 razy więcej osób dziennie. Ale wtedy jakoś nikt nie rozpacza.


Teraz coś o łańcuszkach typu:
QUOTE Pomodlmy sie za ludzi ktozy polegli na Katowickich Targach
............_..l....l..._..........
.........l___.....___l.....
.................l....l...........
.................l....l.........
.................l....l.........
Jesli nie pzeslesz tego 5 osobom jestes bezserca...

Łańcuszki na gg tego typu to dla mnie obraza jakichkolwiek wartości. A gdyby tak usiąść spokojnie odmówić "wieczne odpoczywanie" i chwilę posiedzieć w zadumie, niż skopiować tekst i wysłać 5 osobom.

To jest moje zdanie. Może mówię tak bo nie ucierpiał nikt z moich bliskich, ale wybaczcie, takie jest moje zdanie.



Wybaczcie... .


Edit: Zastanawiałem sie czy przerwę milczenie.. .
 

Sługa Kruka

Member
Dołączył
12.12.2005
Posty
261
Mam dokładnie takie same zdanie, jak Kushi. Oczywiście, jest to tragedia, ale mówienie, że ogromna to lekka przesada. Były gorsze wypadki w histroii i nikt wówczas nie bawił się w żałoby itp. Podziwiam jednak zaangażowanie ratowników, choć z drugiej strony to ich obowiązek. Dziwi mnie to, że inne kraje składają nam kondolencje i jednoczą się w żalu. Dziwi mnie też, że odrzucono pomoc niemieckich ratowników. Czyżby jakaś osobista aluzja międzynarodowa miała przeszkodzić w pomocy ludziom, trwającym tam, pod gruzami? Cóż, na koniec powiem tyle: człowiek sam dąży do swojej zagłady...
 
E

Electric_Dragon

Guest
Ehh, smutno. Jedną z przyczyn była ponad półmetrowa warstwa śniegu. BTW do pomocy po kilku godzinach od tragedii przyjechali niemieccy ratownicy z psami. Ale ich wychrzaniono i obrazili się. Teraz podobno w prasie zagranicznej ukazału się wiadomości, że akcja ratownicza była źle przeprowadzona. A wywiadów udzielali tym gazetom wiecie kto??

...oczywiście niemieccy ratownicy, którzy wogule nie zostali wpuszczeni na teren.
Przysłowie: "Mądry Polak po szkodzie" jak najtrafniej określa sytuację po weekendzie. Wszyscy zaczeli się brać za odśnieżanie. Jakby teraz dopiero zrozumieli czym to grozi. Smutek i żal.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Patrząc na to co tam się dzieje, na tragedie tylu ludzi, mam ochote tam być i pomoc w jakiś sposób. Przychodzą tam przypadkowi ludzie i oferuja swoją pomoc. Na początku aż tak to wszystko mnie nie interesowało, ale z czasem oglądam coraz więcej wiadomości i zaczynam się coraz bardziej nad tym wszystkim zastanawiać.
Normalnie dobija mnie głupota polaków, przez 2 dni odśnieżono 700 budynków a kilkanaście z nich zostało zamkniętych. Dziś pod nawałem śniegu zawalił się kolejny budynek - na szczęście nikogo nie było w środku... Nie można było tego uniknąć wcześniej ?? Można było, ale po co się angarzować skoro kiedyś muszą przyjść roztopy :/
 

<KRUK>

Member
Dołączył
25.9.2005
Posty
139
sad.gif
sad.gif
Według mnie tej tragedii mozna by bylo uniknac.
-gdyby dali jakiemus bezrobotnemu chlopu, powiedzmy 500zl za odsniezenie tego dachu, to nic by sie nie zawalilo, a taki chlop bylby szczesliwy bo zarobilby na zycie,
-pozatym slyszalem w radiu ze kupowali jakies chinskie menele na material budowy
-a na koncu to takie budowle sa robione w pospiechu, a na takie cos trzeba przeznaczyc conajmniej z 2 lata.


TO DLA OFIAR TRAGEDII[*][*][*][*][*]
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
QUOTE ("Kushi") Pewnie uznacie mnie za jakiegoś w najlepszym razie bezbożnika, chama, ba! idiotę. Jednak moje zdanie jest zupełnie odmienne. Codziennie tyle samo osób umiera na raka płuc. W tym miesiącu zamarzło już 140 osób. Na wojnach ginie przynajmniej 15 razy więcej osób dziennie. Z głodu umiera co najmniej 20 razy więcej osób dziennie. Ale wtedy jakoś nikt nie rozpacza.

Święta prawda... Nic dodać, nic ująć... Ale w związku z tym denerwuje mnie to, że teraz wszyscy rzucają się, żeby ukarać właścicieli tej hali... Owszem, właściciel powinien beknąć finansowo, ale za zamknięte drzwi ewakuacyjne... W Polsce nikt nawet nie słyszał o odśnieżaniu dachów, a tu od razu rzucają oskarżenia, bo zdarzył się WYPADEK. W wielu innych miejscach zawaliły się budynki, a nikogo nie mają zamiaru karać... I zamiast się zająć myśleniem, jak zapobiec innym takim wypadkom rzuca się oskarżenia i szuka winnych... Jakież to polskie...

(i tak z tego co widzę 90% polaków ma ten wypadek w dupie...)


EDIT: Archimonde: nawet u mnie wszyscy zasuwają z łopatami przez cały dzień... Co za troska
blink.gif
 

Archimonde

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
544
Wiem wiem, że to taka straszna tragedia, ale mi jakoś nie jest smutno.
Podobnie jak Świrus nie mam zdolności tych, no...umpa, epma, etpa, qtfa! Empatycznych (
biggrin.gif
) i nie odczuwam smutku. Gdy wszyscy w klasie ryczą bo zmarła jakaś nauczycielka mi się wcale nie chce płakać, a wcale nie była podłą @#$%&. Ale wróćmy do tematu. Można było tego uniknąć? Można, ale oczywiście Polacy robią wszystko na odwal się i oczywiście nikomu nie chciało się odśnieżyć dachu, czy choćby poprawnie postawić ten budynek, bo nie zawaliłby się gdyby nie był źle zbudowany. I przez ludzką, a może polską głupotę zginęło kilkudziesięciu niewinnychl ludzi.
mad.gif


Czy u was też od rana odśnieżają dachy szkół, bloków, biedornek itp.? Jejku, jak zwykle po fakcie, pewnie podbają o nasze bezpieczeństwo parę dni, a później znowu wszystko wróci do normy i będzie kolejna tragedia.

EDIT: Kushi - co do tych łańcuszków to mnie cały dzień z nimi nachodzą.
dry.gif
Po prostu ludzie którzy je wymyślają są głupi i zamiast odmówić w ciszy jakąś modlitwę, aby uczcić pamięc zmarłych rozsyłają głupie łańcuszki.
mad.gif

Odsyłam fajny łańcuszek, jeśli ktos go chce to na GG. bo tu bym bana za niego dostał
tongue.gif


Ten kto wierzy w Wielką Moc Łańcuszka może nieźle się przestraszyć, np. moje głupie koleżanki.
biggrin.gif


Pozdrawiam.
 
Dołączył
23.12.2005
Posty
33
Moim zdaniem to tylko i wyłącznie wina tych z samorządu i właścicieli budynku. Mówili że już dach się psuł lecz naprawili to tak tylko byle się trzymało. Najtaniej itp. I teraz to dzięki tym ludziom co nakazali zrobić to najtaniej oni zginęli. I niech nikt mi nie mówi ze to nie prawda.
sad.gif
sad.gif
sad.gif
sad.gif
sad.gif
sad.gif
sad.gif
sad.gif




Z uszanowaniem rozwcieczony Xardas...
 

Thorbjorn

Member
Dołączył
30.5.2005
Posty
282
QUOTE Kushi - co do tych łańcuszków to mnie cały dzień z nimi nachodzą.

Cale szczescie, za ja juz nie mam stycznosci z tym gownem (zapewne dla tego, ze otaczam sie w miare dojzalymi osobami, ktore wyrosly juz z takich pierdol, zreszta wszystkie lancuszki dotyczace tego zdazenia uzwazam za brak szacunku, terroryzm oraz brak powagi dla sprawy).

Jak wiekszosc z Was sadze, ze tej tragedii mozna bylo by uniknac. Jak to dzisiaj pewien madry czlowiek powiedzial w "Faktach" plany tych "nowoczesnych" budowli sa w duzym stopniu opierane o projekty z krajow o cieplejszych klimatach, rowniez te "nowoczesne" budowle bardzo czesta sa wykonywane z tanich naterialow pochadzacych z bardziej egzotycznych krajow no bo po co np. we Wloszech mocne dachy jak u nich prawie sniegu nie ma (jesli w ogole jest). Rowniez nie wolno obwiniac tylko glupoty i ulomnosci autorow projektow, gdyz w znaczyn stopniu wina lezy na nie odsniezaniu dachow. Coz, nie ma co sie rozpisywac, gdyz moje poglady w duzym stopniu nie odbiegaja od pogladow innych osob z tego forum.


QUOTE Czy u was też od rana odśnieżają dachy szkół, bloków, biedornek itp.? Jejku, jak zwykle po fakcie, pewnie podbają o nasze bezpieczeństwo parę dni, a później znowu wszystko wróci do normy i będzie kolejna tragedia.

Nic dodac, nic ujac...
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
Jesli ja mam byc szczery...
to owszem wspolczuje tym ludzia,
ale nie przezywam tego jak smierci papieza wtedy poruszenie bylo masowe i to wlasnie nazywam zaloba panstwowa... a tu ? po prostu mysle sobie "trudno stalo sie" "co ja poradze?" ...

wkurza mnie tylko to ze teraz non stop w TV o tym gadaja...
 

L T

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
35
Ktoś kiedyś powiedział:"śmierć jednego człowieka to tragedia, śmierć miliona- statystyka!" To był Józef Stalin (choć nie wiem czy dobrze przytoczyłem cytat) Jeśli uogulnimy to, co sie stało to faktycznie- statystyka. Nic wielkiego! Codziennie na świecie ginie bardzo dużo ludzi i nie trąbi się o tym, ale nalezy postawic sobie ten problem w sferze jednostkowej! Pomyślmy o dzieciach, kore straciły rodziców i ich przyszłość diametralnie sie zmieni przez zupełnie losowy przypadek, niedopilnowanie! Jakbyście myśleli gdyby ktoś z waszych bliskich tam był?? Nie wolno uogólniać takich spraw bo przestaniemy dostrzegać wogóle zło i staniemy sie zatwardziali!


Wystarczy, aby dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje!
 

GoKU gm

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
212
ja uwazam ze byla to winna konstrukci budowlanych a śnieg tylko przypieczętował sprawe zal mi ludzi którzy poniesli smierc w taki a nie inny sposób choc niebęde ukrywał że niespecjalnei poneiważ niebyło to dal mnei nikt bliski z drugiej strony byli to ludzie ześląska mieszkam w sosnowcu czyli kilka kilometrów od katowic miejsca gdzie to miało mijescie, cóż niech spoczywają w pokoju.
 

Ashkael

Member
Dołączył
19.12.2004
Posty
179
IMO. Właściciele tego obiektu zawalili sprawe. W budynku było na tyle ciepło że lód na dachu troche rozgrzał się i trach. Tragedia na miejscu... Ale cóz polski rząd jest na tyle głupi że musi dojść do tragedi żeby wprowadzili ustawy chroniące przed czymś takim.

[*]
 

sonny

Member
Dołączył
14.1.2006
Posty
56
Wiadomo że to wina konstrukcji, lody i śniegu. No ale nie rozumiem po co jacyś prokuratorzy mają prowadzić śledztwo. Co im to da ? Kogo chcą postawić przed sąd, konstruktorów czy może zakłady budowlane ?

P.S. Jak w nazwie napisałeś "bez komentarza" to po co skomentowałeś obecną sytuację ?
 
Do góry Bottom