Tibia

Nike

New Member
Dołączył
20.12.2006
Posty
23
Tibia jest to gra powstala no nie pamietam kiedy:D ale na bank wiecej niz 30lat temu:p Gra ma wielu wielbicieli na calym swiecie (sam gralem w nia ok.3 lata) Najlepiej sami przetestujcie gierke i wogoleOficjalna strona Polska strona Jak ktos gral w ta gre to niech pisze o niej oraz o swojej postaci tutaj..temat do dyskusji?
 

+Dark Innos+

Member
Dołączył
30.10.2005
Posty
114
Grałem w Tibie i szczerze mówiąc nieprzypadła mi do gustu <_< . Szczególnie w Tibi nie podoba mi się grafika ( 2d :lol: ) ,jak dla mnie to trochę cienko jak na 2006 rok :) ,ale musi być coś w tej grze ,że tyle ludzi w nią gra . ;) .

Pozdrawiam
P.S
Mój setny post :)
 

Nike

New Member
Dołączył
20.12.2006
Posty
23
W tej grze liczy sie :przygoda,przyjazn, niebezpieczenstwo innymi slowy grywalnosc tak masz racje ze grafika jest tak zwane "do dupy" lecz nie zapominaj ze ja coraz czesciej ulepszaja i to mi sie nie podoba poniewaz ta grafa co mowiles 2d jest wyrabista, dosc smiesznie wyglada. Ta gre stworzylo nie wiem chyba 3 ziomkow ktorzy mieli na zadanie domowe zrobic gre na informatyke, dzieki temu stali sie milionerami, ta grafa byla ekstra w ich czasie, to poprostu klasyka :D Zachecam do grania, moze sie komus spodoba.
P.S Mialem Elite Knighta na poziomie 51
 

cavalorn

Member
Dołączył
10.12.2004
Posty
331
QUOTE(Nike @ 22-12-2006, 18:30) [snapback]130781[/snapback]

Tibia jest to gra powstala no nie pamietam kiedy:D ale na bank wiecej niz 30lat temu:p


ma max 10 lat, albo mniej nie wiem nie pamietam :p w zasadzie nie musiales podawac linkow do strony etc. bo zapewne kazdy zna te gre i wie co to za... powiem tak, grafika jest tragiczna (kazdy dobrze o tym wie) lecz tibia ma w sobie cos dziwnego, cos co wciaga i to baaardzo. zreszta widac to po liczbie osob ktore w to graja i ktora wciaz rosnie...pierwsze chwile spedzona w tym swiecie sa bardzo przyjemne, lecz czar pryska gdy zginie sie majac 20 lv+ i straci sie przy tym polowe sprzetu i plecak. jak dla mnie jest to najwiekszy minus tej gry (zaraz za grafika ofc). skonczylem przygode z ta gierka dawno temu i nie mam zamiaru do niej wracac. wielu ludzi traci czas grajac w nia i myslac ze jest to najlepsza gra jaka powstala, poprostu nie ma lepszej (chodz nigdy nie widzieli innego mmorpg) napewno sporo osob jakby zobaczylo WoW'a, L2 czy GW zmienilo by swoje zdanie i zalowalo, ze tyle czasu spedzili przy tym czyms :p
ostatnio chlopak popelnil samobojstwo bo zginal..zginal w Tibi. ciekawe ilu jeszcze ludzi przez to zrobi cos glupiego sobie lub komus innemu ? po mojemu powinni zabronic w to grac w naszym kraju. nie wiem jak ale powinni :p

ps. to tylko moje zdanie i prosze nie pisac, ze sie nie znam etc. demokracja ^^
 

Nike

New Member
Dołączył
20.12.2006
Posty
23
Masz racje z tym rokiem poplatalo mi sie troche, gra powstala w 1997 roku i przez czterech a nie trzech niemieckich studentow(Niemcy ogolnie robia fajne gry nie zauwazyliscie?). Z tym spszetam to tak wlasnie jest mi raz spadlo wszystko ale co to by byla za gra gdyby sie wszystko mialo i sie tego wogole nie tracilo?
A ja podam jeszcze jeden przyklad o (prawie zabojstwie)chlopak 17 lat zaczol nawalac krzeslem swoja matke poniewaz wylaczyla mu kompa w czasie grania, i jak mozna sie spodziewac dead w grze co za tym idzie? <kratki> :D Tibia wciaga jak Narkotyk! To samo komputer i inne gierki czy nie prawdaz?
 

Wismerin120

Zastępca Przywódcy Leśników
Dołączył
15.7.2005
Posty
327
Jak dlamie tibia jest nawet dobra do czasu gdy wychodziłęm z rooka i wtedy gra mi się nudziłą. dlatego nigdy nie nabiłem wysokiego lvl. Gra w sumie dobra jednak wkurza mnie zbyt wileka ilośc pk na mainie ( może dlatego tibia mi sie nudziła) i jest prawdą gdy któs cie zabija to się wszsystkiego odechciewa...

QUOTE

ostatnio chlopak popelnil samobojstwo bo zginal..zginal w Tibi. ciekawe ilu jeszcze ludzi przez to zrobi cos glupiego sobie lub komus innemu ? po mojemu powinni zabronic w to grac w naszym kraju. nie wiem jak ale powinni.


Dlatego rodzice powinni się interesować w co grają ich dzieci, najbardziej poddatni robią bardzo głupie rzeczy, a ten gośc był pewnie już ogromnym maniakiem tibi. Do takiego stanu nie polecam się doporowadzić...
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Dla mnie Tibia sie podoba, ponieważ można sobie pograć z kolegami (albo i bez kolegów :) )
Można wbić wysoki lvl i skile, chociaż ja mam 14knajta i skile dopiero 50/48 :(
A grafika 2D jest w Tibii dlatego, żeby było widać przeciwników z góry, żeby nie było sytuacji "niespodziewanie zaszedł mnie od tyłu rotworm" <_< Przypuszczam, że gdyby w Tibii grafika była 3D to troche fanów by straciła :angry: / :D

PS Mam pytanko na jakich światach gracie, bo ja gram na Menerze :)
Kiedyś grałem jeszcze na: Celesta, Astera, Harmoniai jeszcze jakieś 3 światy PVP, ale już zapomniałem jak sie nazywały :p
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Kiedyś grałem w Tibie i powiem, że faktycznie wciąga. Na szczęście się opamiętałem. Teraz wiem, że ta gra nie ma nic do zaoferowania oprócz bicia potworków i zdobywania kolejnych poziomów doświadczenia. Taka jest prawda. Fabuła jest "do dupy", zadania beznadziejnie wtórne "idź, zabij, pogadaj". Wciąga na wiele godzin, ale prawie nie ma efektów. Co z tego, że nabijesz kolejny lvl skoro jutro obudzisz się z myślą, że trzeba bić kolejny poziom. Dlatego już nie gram w Tibie.

Grafika według mnie pasuje do tej gry. To jest jedna z tych rzeczy, co daje jej klimat.

Wyścig szczurów po prostu.

Takie GW np. ma limit do 20 lvl ale za to nikt nie ocenia się tam po poziomie i ludzie naprawdę bawią się grając.

Pozdro.

QUOTE
dzieki temu stali sie milionerami


:lol: No bez przesady. Ta gra nie jest aż tak wielka by oni byli milionerami. Dwa jest bezpłatna. Na pewno mają z tego zysk ale nie miliony. :p
 
G

Gray_Fox

Guest
QUOTE
Dwa jest bezpłatna.


Są dwa rodzaje co do kont. Jedne są darmowe, a inne płatne [spostrzegawczość...;d]. Te płatne zawierają dojście do nowych światów, lepszych potworków i czego dusza zabraknie, innymi słowy dla pr0 noobków :p

Tibia na początku wciągała. Te wszystkie okienka, możność pogrania z kolegami, te levele, ah oh i uh. Zabawa i frajda sie skończyły kiedy "lepsi" zabili danego gracza i ten stracił cały swój EQ. Wtedy tylko Unistall Tibia. Grafika słaba, fabuła? Mierna.
Ale nikt nie wmówi potencjalnemu 12 latkowi że taka gra, to gra bez fabuły, dobrego soundtracku, większych możliwości. Nie, bo koledzy to ja i też. Smutne acz prawdziwe.
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
ja też grałem w Tibie :p hihi całe 2 minuty, właczyłem zobaczylem grafike (jeżeli te piksele można nazwać grafiką:p) i wyłaczyłem. Jak dla mnie totalna tragedia...Ja rozumiem, mozliwość pogrania z kolegami itp, ale na Boga jest tyle fajnych gier MMO to dlaczego wybierac coś takiego.
 

zaitsev

Member
Dołączył
22.10.2004
Posty
233
QUOTE(Wismerin120 @ 23-12-2006, 08:26) [snapback]130808[/snapback]

Dlatego rodzice powinni się interesować w co grają ich dzieci, najbardziej poddatni robią bardzo głupie rzeczy, a ten gośc był pewnie już ogromnym maniakiem tibi. Do takiego stanu nie polecam się doporowadzić...





Coraz bardziej denerwuje mnie gdy ktos tak mowi. A czemu nie przyczepiaja sie do ludzi ktorzy jeszcze bardziej maniacza WoWa czy chodziaz by CSa tam sie tylko zabija?? To ze wlasnie chlopak dopeowadzil do takiej sytuacji przy grze w tibi nie znaczy ze nie zrobil by tego grajac w pasjansa.



A jesli chodzi o sama gre to gram od 1,5 roku (z przerwami po 2 -3 miechy). Gra jest dobra ale dla osob ktorym nie zalezy strasznie na grafice czy oprawie muzycznej. Jest to gra dla posiadaczy slabszych sprzetow czy osob ktore maja sentyment do takich gier z taka grafika. Fakt faktem niema muzyki ani dobrej grafiki, to w takim razie czemu tyle osob w to gra? Ponieważ jest bardzo grywalna, ale jest tez az za bardzo wciagajaca wiec jezeli latwo wam sie wciagnac w jakas gre to nie polecam bo bedziecie jak zombi :p



QUOTE
Wyścig szczurów po prostu.




Wiesz zalezy dla kogo wyscig szczurow ja gram od takiego czasu a niemialem nawet postaci z 60+ levelem (mialem 6 postaci) poniewaz gram dla przyjemnosci, zeby pograc z kumplami czy poprostu zabic nude. A jezeli chcesz mozesz i bawic sie w takie rzeczy zeby tylko byc najlepszym ale to zalezy od osoby przeciez nikt niekaze ci tego zrobic.


QUOTE
Teraz wiem, że ta gra nie ma nic do zaoferowania oprócz bicia potworków i zdobywania kolejnych poziomów doświadczenia.





No to widac ze duzo nie wiesz, gra ma wiele elementow RPG chociaz by explorer society quest czy postman.

A co do mojej aktualnej postaci:
Nick: Jozik Dearmon
Świat: Refugia (non-pvp)
Profesja: Knight
Lv: 30
 

cavalorn

Member
Dołączył
10.12.2004
Posty
331
QUOTE(zaitsev @ 29-12-2006, 17:43) [snapback]131145[/snapback]

Coraz bardziej denerwuje mnie gdy ktos tak mowi. A czemu nie przyczepiaja sie do ludzi ktorzy jeszcze bardziej maniacza WoWa czy chodziaz by CSa tam sie tylko zabija?? To ze wlasnie chlopak dopeowadzil do takiej sytuacji przy grze w tibi nie znaczy ze nie zrobil by tego grajac w pasjansa.


a czy slyszales aby w naszym kraju popelnil ktos samobojstwo poprzez granie w WoW'a lub CS'a ? szczerze watpie...w tej chwili rozmawiamy o Polsce a nie Niemczech czy Chinach (czy tam Japoni nie pamietam).


QUOTE(zaitsev @ 29-12-2006, 17:43) [snapback]131145[/snapback]

ale dla osob ktorym nie zalezy strasznie na grafice czy oprawie muzycznej. Jest to gra dla posiadaczy slabszych sprzetow czy osob ktore maja sentyment do takich gier z taka grafika. Fakt faktem niema muzyki ani dobrej grafiki, to w takim razie czemu tyle osob w to gra? Ponieważ jest bardzo grywalna, ale jest tez az za bardzo wciagajaca wiec jezeli latwo wam sie wciagnac w jakas gre to nie polecam bo bedziecie jak zombi tongue.gif


jak moze jakas gra wciagac bo jest grywalna ? wybacz ale nie rozumiem tego. bylbys tak mily i mi wyjasnil ? Tibia jest niby normalna gra ale ma w sobie cos dziwnego. jakis czas temu nawet w telewizji (nie pamietam gdzie) byl pewien reportaz o niej gdzie mowili o tym. dziwne wplywa na ludzi, zreszta nie trudno to zauwazyc.

QUOTE(zaitsev @ 29-12-2006, 17:43) [snapback]131145[/snapback]

A jesli chodzi o sama gre to gram od 1,5 roku (z przerwami po 2 -3 miechy). Gra jest dobra ale dla osob ktorym nie zalezy strasznie na grafice czy oprawie muzycznej. Jest to gra dla posiadaczy slabszych sprzetow czy osob ktore maja sentyment do takich gier z taka grafika.



hmm z tym musze Ci przyznac racje. spojrzmy np na taka gre jak Pokemony, grafika jeszcze gorsza ale bez jaj, gra wymiata. wielu osobom sie podobala i sporo ludzi nadal w nia gra choc to wazy mniej niz Tibia i sa tylko kwadraciki (mowie teraz o pokemonach Red, Green etc.).


QUOTE(zaitsev @ 29-12-2006, 17:43) [snapback]131145[/snapback]

Wiesz zalezy dla kogo wyscig szczurow ja gram od takiego czasu a niemialem nawet postaci z 60+ levelem (mialem 6 postaci) poniewaz gram dla przyjemnosci, zeby pograc z kumplami czy poprostu zabic nude.


zauwazylem ze wielu ludziom najbardziej podoba sie na Rocku. mala wysepka ale jest w niej to cos. jak ma sie juz wyzszy lvl to wszystko zaczyna sie nudzic, wieczne skillowanie i hunty...


QUOTE(zaitsev @ 29-12-2006, 17:43) [snapback]131145[/snapback]

No to widac ze duzo nie wiesz, gra ma wiele elementow RPG chociaz by explorer society quest czy postman.


explorer society ? oswiecisz mnie coz to.. ?
postman ? again.. ?

jak dla mnie jedyne co w Tibii jest to skillowanie i questy.
 

zaitsev

Member
Dołączył
22.10.2004
Posty
233
QUOTE(cavalorn @ 29-12-2006, 19:56) [snapback]131159[/snapback]

a czy slyszales aby w naszym kraju popelnil ktos samobojstwo poprzez granie w WoW'a lub CS'a ? szczerze watpie...w tej chwili rozmawiamy o Polsce a nie Niemczech czy Chinach (czy tam Japoni nie pamietam).



a skad wiesz czy ten chlopak nie zrobil by tego samego jak gralby w WoWa a nie w Tibie?


QUOTE(cavalorn @ 29-12-2006, 19:56) [snapback]131159[/snapback]

jakis czas temu nawet w telewizji (nie pamietam gdzie) byl pewien reportaz o niej gdzie mowili o tym. dziwne wplywa na ludzi, zreszta nie trudno to zauwazyc.



w telewizji mowili tez kiedys ze Lepper jest najlepszy tez w takim razie w to wierzysz? Chociaż moze masz racje ma to cos w sobie co jednych przyciaga a innych odpycha od niej.


QUOTE(cavalorn @ 29-12-2006, 19:56) [snapback]131159[/snapback]

zauwazylem ze wielu ludziom najbardziej podoba sie na Rocku. mala wysepka ale jest w niej to cos. jak ma sie juz wyzszy lvl to wszystko zaczyna sie nudzic, wieczne skillowanie i hunty...



Wiekszosci ludziom sie to podoba bo tam nie potrzbujesz znajomych do gry a na mainie tak. Wiec co za tym idzie na mainie bedac noobkiem nie bedziesz mial znajomych wiec jak tam grac?



QUOTE(cavalorn @ 29-12-2006, 19:56) [snapback]131159[/snapback]

explorer society ? oswiecisz mnie coz to.. ?
postman ? again.. ?



Heh i sam widzisz jaka twoja wiedza na temat tej gry jest mała. Wszyscy mowia ze jest wcale nie rozbudowana bo niewiedza nic o niej. To co wymienilem sa to w sumie questy ale skladajce sie z wielu misji ale ktore niepolegaja na "idz i wez nagrode" sa bardziej rozbudowane, to sa tylko przykladowe.
 

zaitsev

Member
Dołączył
22.10.2004
Posty
233
QUOTE(cavalorn @ 29-12-2006, 19:56) [snapback]131159[/snapback]

a czy slyszales aby w naszym kraju popelnil ktos samobojstwo poprzez granie w WoW'a lub CS'a ? szczerze watpie...w tej chwili rozmawiamy o Polsce a nie Niemczech czy Chinach (czy tam Japoni nie pamietam).



a skad wiesz czy ten chlopak nie zrobil by tego samego jak gralby w WoWa a nie w Tibie?


QUOTE(cavalorn @ 29-12-2006, 19:56) [snapback]131159[/snapback]

jakis czas temu nawet w telewizji (nie pamietam gdzie) byl pewien reportaz o niej gdzie mowili o tym. dziwne wplywa na ludzi, zreszta nie trudno to zauwazyc.



w telewizji mowili tez kiedys ze Lepper jest najlepszy tez w takim razie w to wierzysz? Chociaż moze masz racje ma to cos w sobie co jednych przyciaga a innych odpycha od niej.


QUOTE(cavalorn @ 29-12-2006, 19:56) [snapback]131159[/snapback]

zauwazylem ze wielu ludziom najbardziej podoba sie na Rocku. mala wysepka ale jest w niej to cos. jak ma sie juz wyzszy lvl to wszystko zaczyna sie nudzic, wieczne skillowanie i hunty...



Wiekszosci ludziom sie to podoba bo tam nie potrzbujesz znajomych do gry a na mainie tak. Wiec co za tym idzie na mainie bedac noobkiem nie bedziesz mial znajomych wiec jak tam grac?



QUOTE(cavalorn @ 29-12-2006, 19:56) [snapback]131159[/snapback]

explorer society ? oswiecisz mnie coz to.. ?
postman ? again.. ?



Heh i sam widzisz jaka twoja wiedza na temat tej gry jest mała. Wszyscy mowia ze jest wcale nie rozbudowana bo niewiedza nic o niej. To co wymienilem sa to w sumie questy ale skladajce sie z wielu misji ale ktore niepolegaja na "idz i wez nagrode" sa bardziej rozbudowane, to sa tylko przykladowe.
 

cavalorn

Member
Dołączył
10.12.2004
Posty
331
QUOTE(zaitsev @ 30-12-2006, 21:20) [snapback]131226[/snapback]

a skad wiesz czy ten chlopak nie zrobil by tego samego jak gralby w WoWa a nie w Tibie?


tego nie wiem ale gral w Tibie i tu o to chodzi a nie "a co jesli...".

QUOTE(zaitsev @ 30-12-2006, 21:20) [snapback]131226[/snapback]

eh i sam widzisz jaka twoja wiedza na temat tej gry jest mała. Wszyscy mowia ze jest wcale nie rozbudowana bo niewiedza nic o niej. To co wymienilem sa to w sumie questy ale skladajce sie z wielu misji ale ktore niepolegaja na "idz i wez nagrode" sa bardziej rozbudowane, to sa tylko przykladowe.



lolz no widzisz, rozbudowany czy nie ale jest to poprostu quest i nic wiecej. tak jak mowilem, tylko questy i skillowanie, to wszystko co ta gra ma do zaoferowania (chodzi mi o mechanike gry a nie o wspolne hunty etc.)

QUOTE(zaitsev @ 30-12-2006, 21:20) [snapback]131226[/snapback]

w telewizji mowili tez kiedys ze Lepper jest najlepszy tez w takim razie w to wierzysz? Chociaż moze masz racje ma to cos w sobie co jednych przyciaga a innych odpycha od niej.


wybacz ale jak reagujesz gdy widzisz, ze kolega zżygał Ci sie na bluzke ? dokladnie tak samo reaguje wiele osob patrzac na cudowna grafike Tibi i jej uroki. jedni spojrza na nia i odrazu prawy myszki, usun - jedni postanawiaja sie poswiecic i pograc w to dluzej. na szczescie (lub nie) wiekszosc usuwa odrazu gdy to zobaczy. jest tyle fajnych gier mmorpg a ludzie wybieraja Tibie. ciekawe ile osob by gralo np. w Lineage2 gdyby instalka wazyla 10mb ?
 

Wismerin120

Zastępca Przywódcy Leśników
Dołączył
15.7.2005
Posty
327
QUOTE
Coraz bardziej denerwuje mnie gdy ktos tak mowi. A czemu nie przyczepiaja sie do ludzi ktorzy jeszcze bardziej maniacza WoWa czy chodziaz by CSa tam sie tylko zabija?? To ze wlasnie chlopak dopeowadzil do takiej sytuacji przy grze w tibi nie znaczy ze nie zrobil by tego grajac w pasjansa.


Tu nie chodzi mi tylko o tibie. Rodzice powinni kontrolować, w co gra ich dziecko czy w tibie czy w dooma i jaki wpływ wywiera na nie ta gra. Bo w pasjansa można grać byle się tylko nie uzależnić.
 

jasek

New Member
Dołączył
10.1.2007
Posty
27
Ja grałem w Tibie pamiętam jeszcze jakoś niedawno. Gra w tym roku obchodziła 10lecie. Miałem tam postac wojownika na 8lvl na świecie nie pamiętam jakim. O a jaka tam fajna zabawa była z ludźmi jak sie rzucali jak ich wyzywałeś :lol: :lol: .
Gra ogólnie nie umywa się do WoWa zwłaszcza grafiką :D I grywalnością się też nie umywa :rolleyes:
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Ja miałem postać na Tibii, ale 2 dni temu mój kolega ją zhakował i ją sobie zabrał <_<
On mi jej nie chce oddać, jaki to był program do hakowania też nie chce mi powiedzieć,a natłuc go też nie moge bo moi rodzice go znają i jego rodzice znają mnie :angry:
Czy mógłby ktoś podać nazwę i link do programu do hakowania postaci, bo z chęcią bym swoją postać odzyskał <_<
Może być nawet program jednorazowego użytku - chodzi mi tylko o tą jedną postać <_<

A tak poza tym to Tibia nie jest taka zła, tylko bardzo wciąga B)
Ja w nią gram zawsze, gdy nie mam co robić :lol: "lekka ironia ;) "


PS W tej grze dobija mnie tylko grafika; no i czasami są tak zwane "nooby"
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
klik

Jeden z wielu tematow o tej moim zdaniem dennej grze. Po co ich tyle zakładać... Szczerze bardziej wciągały mnie gry na pegasusa typu mario, tank. Gralem 15 minut i do tej pory szkoda mi tego czasu.
 

Archimonde

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
544
QUOTE
a skad wiesz czy ten chlopak nie zrobil by tego samego jak gralby w WoWa a nie w Tibie?

W WoWie jak zginiesz, tracisz kilka procent xp-bara i Twoje przedmioty częściowo się psują (bez problemu można naprawić) ;]

Wysoki93: Latarnia Twojego intelektu nie świeci zbyt jasno, co? :D tekst by Bezimienny ;p

---

Grałem w Tibię kilka dni, ale w ogóle mi nie przypadła do gustu: rozmowy z npc, questy, mechanika, klimat, grafika; no ale o gustach się nie dyskutuje. Jednak Tibia musi mieć w sobie to coś skoro debile tłuką swoje matki taboretem przez tą grę. :lol:
Już wolę niedzielną partyjkę bierek z ciocią Genowefą. :lol: Tibia jest beznadziejna.
 
Do góry Bottom