Ta Gra To Gowno

Debesciak2004

New Member
Dołączył
2.2.2019
Posty
4
Jestem zly ze kupilem te gre bardzo slaba jest myslalem może że jak gothic bedzie (gra tworcow gothica) ale NIE!! Sztywna i wgl nie kupujcie jak mozecie bo sie przejedziecie,,, ja sie przejechalem i nie polecam. PRzepraszam ze taki temat agresywny ale jestem wkur****** kurwa mac
 

Attachments

  • 18abd7f54874ac25f655a89cc478.jpg
    18abd7f54874ac25f655a89cc478.jpg
    34,6 KB · Wyświetleń: 2

kry899

New Member
Dołączył
2.2.2019
Posty
2
Niestety musze potwierdzic opinie przedmowcy . Dostalem te gre na od mamy na gwiazdke, pomimo ze bylem grzeczny to byla to raczej kara niz prezent. gry pb sa coraz gorsze ;/
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
A może coś więcej napiszesz? Albo czego się spodziewałeś po formie, która słynie z drewnianych animacji, ale za to z dobrej fabuły i świata?
 

Debesciak2004

New Member
Dołączył
2.2.2019
Posty
4
SPodziewalem sie dobrej gry a dostalem........ za przeproszeniem GOWNO. Walka to jakies nie porozumienie. klikam przycisk ataku a on robi zamach pol godziny i potwor mnie zabija to z pewnoscia jest element na minus. DIALOGI sa nudne i zero smieszne w gothic byly fajne krotkie zwiezle smieszne a tutaj postac gada i gada i gada i gada i gada i gada i gada jeszcze troche a ja jestem graczem co nie lubi przewijac dialogow bo lubi fabule dobra a tutaj nei jest dobra, grafika slaba taka se, pamietam jak gothic mial ladna(na tamte czasy) i mi sie podobala a tutaj to jest slabo, wiedzmin ma lepsza a wyszedl wczesniej kilka lat. Najgorsze sa lagi, scina strasznie nie da sie w spokoju eksplorowac i wywala do pulpitu czasami.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Reasumując:
-giniesz w walce - minus, pchanie się na siłę na silniejszego gościa nie zawsze jest dobre
-nudne dialogi? no chyba graliśmy w inne gry, osobiście podobały mi się bardziej niż w 2 i 3 risenie.
-i najlepszy argument - grafika - nie porównuj kilka (czy nawet kilkanaście) razy większego studia do dużo mniejszego, który miał de facto ograniczony budżet, to nawet nie jest argument koniec końców
-ścina? ja posiadając komputer dużo poniżej rekomendowanych wymagań, grając jeszcze przed premierą nie napotkałem błędów. Może czas zaktualizować sterowniki?
 

Debesciak2004

New Member
Dołączył
2.2.2019
Posty
4
W sumie to masz racje... pogram sobie moze sie przekonam jeszcze ale poziom trudnosci zmiejsze bo ciezko naprawde jest.


Ale na te sciny to musze cos poradzic bo sie grac nie da.
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Rozumiem że się może gra nie podobać ale zachowajmy kulturę.
Walka się nie podoba, jest trudna - zgadzam się, też mi się nie podobała ale zamiast pchać się w stronę walki porobiłem trochę innych zadań. Wzmocniłem postać, uzyskałem nowy ekwipunek i kilka nowych umiejętności wleciało. Ostatecznie nie było tak źle. W drugiej połowie gry czułem realne wzmocnienie postaci i wykorzystywałem nowe umiejętności pozwalające na bardziej urozmaiconą walkę. Należy pamiętać również o TOWARZYSZU, który według mnie jest obowiązkowym elementem każdej wyprawy. Pozwala ona na podwojenie obrażeń i dodatkowo rozprasza przeciwnika. W ostateczności można zmienić poziom na łatwy.
Dialogi same w sobie złe nie są ale często się dublują i spora cześć NPC opowiada o tym samym. Wynika to pewnie z faktu, że gra jest CAŁKOWICIE otwarta i jak mówili twórcy przed premierą "każdy napotkany NPC może być pierwszą spotkaną osobą w grze". Osobiście po kilku rozmowach pomijałem cześć dialogów mówiących o tym samym.
Grafika jak grafika. Kwestia gustu. Jednak należy pamiętać że już przed premiera można było zaobserwować jak wygląda gra. Piranie nic nie ukrywały i otwarcie pokazywały czysty gameplay z gry. Więc argument taki średni. Tak jak Szkeleton mówi, Piranha Bytes to małe studio (30 osób) i nie mą co od nich oczekiwać grafiki jak w W3.
Ścina grę i wywala do pulpitu? Nie pamiętam sytuacji aby cała gra się "wysypała", a mój komputer jest na granicy minimalnych wymagań. A jak u Ciebie to wygląda. Spełniasz minimalne wymagania? Jakie masz ustawienia graficzne?
Dodatkowo mogłeś wyrazić swoją opinię w tym temacie, a nie zakładać nowy wątek ;)
 

Screamo

New Member
Dołączył
12.12.2014
Posty
1
A mnie się Elex bardzo spodobał, i nie mogę się doczekać 2 :) co mi się w grze spodobało? po 1. Wykreowany świat, wielu narzeka na ten mix, a ja przepadłem totalnie podczas eksploracji Magalanu. Moim zdaniem PB potrafi stworzyć przepiękne i interesujące światy, mapa jest piękna, poza tenerami Xakoru, ale w G3 Nordmaru tez nie lubiłem ( ogólnie nie lubie zimy ).Po 2. Czuć Gothica na każdym kroku. Gra na początku jest troche trudna, ale to zmienia się z każdym wbitym lvl, ponieważ widać progres postaci wraz z każdym wydanym punktem. System frakcji jest ok, nic nowego tutaj nie wymyślono ale i po co, skoro ten system wciąż działa dobrze? są 3 frakcje, każda ma swoje unikalne questy, drzewko rozwoju, i zostały fajnie zaprojektowane, ciekaw jestem czy w 2 dostaniemy nową planete i jakieś nowe frakcje? byłoby fajnie.
 
Gra jest drewniana, ale fanom Gothica przecież nie powinno to przeszkadzać, co mnie bardziej denerwowało to głupie SI, zwłaszcza towarzyszy, którzy nieraz stali jak słup gdy mnie atakował jakiś potworek, jest coś ewidentnie tutaj zbugowane, bo nie zawsze też zaczynają atakować moby, pomimo tego że sa  w ich polu widoku. Trochę zawiodłem się tez na czarach, jest ich po prostu mało, ale droga Berserka jeszcze przede mną, bo właśnie czekam aż steam mi pobierze Elexa, i po raz 3 wyruszam na przygodę :)  
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Przyznaję, że Elex obchodziłem dość sporym łukiem, bo mimo wszytko poszliśmy do przodu technologicznie animacje w tej grze wyglądały jak sprzed dekady. Nie wiem czy przed premierą to poprawiono, ale wystarczył krótki obczaj gameplayu na yt, żebym odpuścił. Sama formuła stworzenia takiego świata do mnie nie trafiła. Imho zupełnie inna tematycznie, niż Gothic czy Risen. Zapewne rozwiązania podobne, ale klimat...nieee dla mnie.. 
 
Jedyne co mnie zmotywowało to Demo Gothica  od THQ NORDIC. (Ciekawe czy 'Piranki' odżyją pod ich skrzydłami).  Gothic Remake jeśli wypali może być wstępem do zupełnie nowego otwarcia w całej sadze, natomiast jeszcze sporo wody w wiśle upłynie zanim zdecyduje się zajrzeć do Elexa.
 

Dr_Watts

New Member
Dołączył
31.5.2020
Posty
2
Myślę, że Elex ujawnił pewną oczywistość. Studio, które tworzyło serię Gothic dwie dekady temu, a studio nam współczesne łączy jedynie nazwa i chyba tylko Bjorn Pankratz. Poza tym to dwie różne firmy. Niestety Piranha - mimo bardzo dobrego startu przy premierze G1, ówczesnych technologicznych innowacji, którymi dysponowała i sporej dozy kreatywności - została daleko w tyle. 
Gra sama w sobie zawiera kilka pozytywnych aspektów, jednak odniosłem wrażenie, że Piranha z każdą kolejną produkcją kopiuje samą siebie. Zmianie ulega jedynie "dekoracja". Mechanizmy, czy nawet pomysły, które były czymś nowym i niesamowitym w 2001 roku, niekoniecznie dzisiaj takimi są, tym bardziej, jeśli są wałkowane i przerabiane za każdym razem, aż do bólu.
 
Do góry Bottom