Stare Ale Jare

Status
Zamknięty.

TACZKA

Member
Dołączył
16.1.2007
Posty
50
Właśnie, gracie na pegazie? :)

wiem ze to poprzednia epoka, ale chce wiedziec, czy są wśród was maniacy tej wspaniałej konsoli, gier takich jak Mario 1,2,3,4,5,6,7,8,9.. .123, 666, 101021030213213... no sory nie az tyle :p i Contry, najlepszych gier wszechswiata. (grałem jeszcze w robin huda jak coś)

Ja mam takiego jednego z 90 roku chyba, no staruszek mi służy. Uwielbiam odkrywać jakieś stare gry, w które jeszcze nie pykałem i zwoływać ziomów na jakąś sesję. Oczywiście wtedy jaramy sobie zioło i puszczamy "Sacrum" nieno faza jest.

A jak jest z wami? Pamiętacie jeszcze takie cudo na PEGAZUS?


btw fajny jest zbiór gier 9999999999.. mimo iż jest tam tylko 10 gier, które powtarzają się setki razy :p

aha i najlepsza miejscowa do kupienia jakichs fajnych pykawek, to oczywiscie ryniacz. POLECAM!!
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Ja kiedyś grałem na pegazusie; jakieś 5 lat temu ostatni raz grałem B)
Bo mój brat oddał go :unsure: (wtedy jeszcze nie miałem kompa)
Jak pamiętam to też miałem sporo takich kasetek z grami 99999... ;)
Oh, te stare fajne czasy <_<

Jak pamiętam to najczęściej grałem w Mario, Tank i w jakąś grę o igrzyskach olimpijskich (skok w dal, skok wzwyż).
Ale najwyżej raz na tydzień grałem w te gierki, bo byłem młody :) i wolałem sie z kumplami bawić :lol:

A jak pamiętam to najbliższym miejscem, gdzie mogłem kupić gry to był rynek w mieście "Giżycko" (Mazury), ale już raczej tych gierek się już nie kupi B)
Teraz tam kupuję gry na kompa :)

PS Czy ma ktoś linka to wersji Mario na PC??
Z góry THX
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Pegasus, rok '94, święta Bożego narodzenia i on pod choinką ^^ Pamietam że grałem w to kiedy tylko moglem, Mario, Contra, Tank. Czasami z mamą w takie muchy co się ukladalo jak tetris :p
Ile to dostarczało radości, a teraz leży całe w kurzu i nie wiem co z tym zrobić. Bo dzialać już nie działa ;]
 

Sługa Beliara

New Member
Dołączył
13.1.2007
Posty
21
Oooo tak , Sir. Szczurku , popieram...Contra , Mario i Tank to były najlepsze gierki na Pegazusa. Kurcze musze gdzieś ten sprzęcior odkopac :)

Odbiegając od czasów Pegazusa , graliście na Commodorze? To dopiero były czasy hehehe :D

PS. Wysoki jak chcesz gierki na Pegaza. to wpadaj do mojego miasta , zawsze w piątek jest targowisko ( wygląda prawie jak w Khorinis :D ) jest jeszcze pare stoisk gdzie sprzedają gry na to cacko :)
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
Hmm... był już kiedys taki temat ^^

Ja dostałem pegaza w 95' w zimie, ale przed wiosną wiec pewnie w styczniu lub lutym xD, nie pograłem na nim gługo bo już za rok dostałem pierwszy komputer ^^... Ale czasami do niego wracałem, ostatnio odkurzyliśmy pegazusa na "zgon party" (Przytoczyłem tu słowa Laski zeby nie było :p ) i graliśmy, sporo zabawy przy tym było..,

A nawet całkiem niedawno kiedy szedłem sobie po "ryniaczu" to patrze a tam saturn 2000!! pytam sie po ile ten pegazus a kolo ten droższy za 25 zł a tego tańszego nie ma, to ja sie zastanawiam ile kosztował tańszy, bo kiedyś to był wydatek rzędy 200zł xD




Pozdro
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Taaaa. Jakieś 6-7 lat temu miałem pegazusa xP. Uwielbiałem grać w tę wspaniałą gre: Mario. Pamietam jak z rodzicami siedzieliśmy do trzeciej w nocy i graliśmy :). To były czasy... Fajne też było Tank. Też się grało do późna. Było tam wiele gier, ale to bylo tak dawno że już nie pamiętam. Chciałbym powrócić, do starych, dobrych czasów :)
 

jasek

New Member
Dołączył
10.1.2007
Posty
27
Boże ja też pamiętam te świetlne czasy. JA też grałem w Mario ,tank , Countre. I pamiętam jeszcze taką gre (nie wiem jak się zwie)co biegało sie jaszczurkami i zabijało :lol: . A teraz leży gdzies jak go jeszcze mam. Pamiętam dawał tyle szczęścia ,radości. Aha zapomniałem dodać grałem jeszcze w robocopa :D :p
 

Wismerin120

Zastępca Przywódcy Leśników
Dołączył
15.7.2005
Posty
327
Heh pamiętam te stare dobre czasy gdy jeszcze nie miałem kompa i grałem na pegazusie, dostałem go chyba w 96 i nalepsze gry w które grałem to mario, contra, tank, bomberman i jeszcze taka fajna gierka co sie chodzilo eskimosami :D i przebijało przez lód na inne poziomy. To były świetne czasy.
Na allegro można zakupić konsole gdzieś tak za 20 zł, no i cała masa dyskietek.
 

Garrick

Member
Dołączył
20.9.2006
Posty
81
Piękne to były czasy, kiedy można było beztrosko pocinać na pegazie :) Mario, Tank i Contra, w którą można było cykać we dwóch to były hiciory. Póżniej pamiętam, dostałem dyskietkę, która była owocem pracy firmy Codemasters (seria Colin McRae sie kłania :p ) a nazywała się potocznie ''złota piątka''. Mam ją do dziś i to na niej znajdują się chyba najlepsze gierki na pegaza jakie było dane mi ujrzeć m.in Dizzy, Big Nose i genialne jak na tamte czasy Micro Machines... Teraz na pegazie zdarza mi sie grać raz na pół roku jak jestem u babki na wakacjach :)
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
Świetny temat xP
Ojj grałem grałem, i to ostro.
Głownie Mario, Tanki i takie samoloty 3d (no przyjanajmniej tak to wygladalo).
Wspaniałe wspomnienia z wczesnego dzieciństwa xD
Potem była SEGA i gra Sonic(najlepszy jaki wyszedł te w ver. komputerowej nie mają szans xP) i Alien(bałem sie jak cholera mimo pikselozy i widoku od boku).
i o ile pamiętam to się nazywało PEGAZUS xD
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Ach te pegazusy... Czasami jeszcze się np. z tatą zagra w Tank :D Mario też był fajny (i nadal jest), na Contrze uczyłam się obsługiwać tą maszynę ^_^ Mam dużo dyskietek z grami, np. Soocer 2000, Chine Chess, Wild Duck (fajnie strzela się do kaczek). Mam coś takiego jak olimpiada na 2 playery: Bieg 100 metrów, Skok w dal, Bieg 110 metrów przez płotki, rzut oszczepem, itd.
Bomberman to jedna z moich ukochanych gier, ten gościu i planszowe syfy :D Zawsze dobijają mnie te niebieskie "poduchy" co przełażą przez ściany :D Albo bomba walnęła w portal i cała masa syfów! :D Ale Bomberman to przecie profesjonalny odsyfiacz :p
Pozdro
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Hehe, Pegazus - dawne czasy, ale miło je wspominam ;] Miałem jedną taką maszynę która działała dosyć długo, potem w końcu poległa, a każde następne urządzenie nie chciało już niestety działać - i tak się skończyła moja przygoda z tą konsolą.
W mojej pamięci jednak pozostały takie gry jak Duck Hunt, Tank, Soccer 2000, Mario. Były jeszcze jakieś wyścigi, skoki przez przeszkody w cyrku i świetna nawalanka, w którą grałem niemalże non-stop, a której nazwy niestety nie pamiętam.
Chętnie pograł bym sobie znowu na pegazusie, ale od długiego czasu nigdzie nie mogę natknąć się na ten sprzęt - mam nadzieję że kiedyś jeszcze go dorwę i znowu poczuję się jak małe dziecko ;]
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
Ahh... Pamiętam, mój starszy brat miał pegazusa i zacinaliśmy w niego :p Grałem tak jak większość w Mario, Tanka itd. Pamiętam jeszcze jedną swiętną grę na tą konsolę, a mianowicie power ranges :lol: Teraz już tego nie mam, nie wiem co się z nim stało...
 

veronique

New Member
Dołączył
28.4.2008
Posty
24
Mój brat miał Pegazusa... Zawsze jak do niego przyjeżdżałam to graliśmy w te cudowne gry: Mario, taka z czołgami i jakaś taka z królikiem Bugsem. W ogólne ekstra rzecz była. Później brat dostał Game Boya i już nie było tak miło, bo nie można było grać w dwie osoby ( no niby można było, ale to było trudne do zrealizowania, z resztą takie gry pojawiły się dużo później). Ogólnie to Pegazus to takie miłe wspomnienie z dzieciństwa... Szkoda tylko, że wtedy rodzice nie pozwalali mi prawie w ogóle grać w gry, przez co teraz sobie to odbijam i tracę czas zamiast robić pożyteczne rzeczy.

Pozdrawiam
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Też mam Power Rangersów i to z Królikiem Bugsem ;) Miałam jeszcze coś z kotami, ale nie ma :( Tak lubiłam tą grę :D
A tak to jeszcze mi się przypomniało: ile to się zacinało w Tetrisa! Albo Circus, Duck Hunt, Pokemon, Flappy, Babington... Tetris to też jedna z najlepszych gier :D To z tymi cyrkowcami było świetne, co nie Bojan? Najpierw lwem przez ogniste obręcze, potem coś tam, fajnie było z piłkami i małpkami na linie :) Ale najtrudniej na tym koniu i linach :p
Bojan - ale Soocer 2000 wymiata! Zawsze z tatą jak komp zajęty to w Tetrisa, Soocer 2000, jakiś boks, Bomberman... Miałam, a raczej mam dyskietkę ze 100 grami, zawsze na nią mówiłam stogierka :D Była tam ta cudowna Contra i chyba to o kotach :D Mam na innej dyskietce Contra 4, tam to się wymiata :D
Pozdro
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Teraz jest PC, Xbox, PS3, PSP, wszystko lepsze.
Ale ostatnio znów zakochałem się w Pegazusie, czyli starej konsoli najgorszej generacji ;p. Teraz wystarczy tylko ściągnąć nestera i odpalić gierkę. Cud miód. Przypomina mi się całe dzieciństwo.
Jak z wami? Jestem pewien, że wielu z was grało w Pegazusa, Amigę i w nich Contrę, Mortal Kombat i wszelkie inne gry, które zapamiętacie do końca życia.
Tutaj możecie je wymienić i podzielis się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Kurde ... się grało na pegazusie ... pół dzieciństwa na tym spędziłem. Contra i Arkanoid to dwa tytuły, które najbardziej zapamiętałem. A nie .. jeszcze nieśmiertelny Mario. No i mase innych tytułów, których już niestety nie pamiętam.
Ale nie ma co. Pegazus to był Pegazus. Grało się sporo.
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
http://www.youtube.com/watch?v=Q8gANHUZ_cA&feature=channel_page
Gralem na Pegasusie tylko w Mario... :(
 

HoteK

Obywatel
Dołączył
24.8.2009
Posty
476
Ja pamiętam jak pegazus kosztował 150 zł <hahaah> . W tedy miałem dwa wielkie pudła zapełnione grami . To były piękne lata ...
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Oj ja nawet nie pamiętam kiedy to ja na pegazusie grałem...Wiele lat temu to było. Ale nie ma co, pegazus wtedy wymiatał ^^ Miałem chyba ze 100 tych dyskietek z grami. Ale teraz nadal grywam w gry z pegasusa, lecz na kompie. Wystarczy pobrać emulator i gry no i grać ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom