Soulfire: Dzieje Khorinis

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Na wstępie powiem że nazwa "nowy mod" jest tylko dlatego że niemam jeszcze za dużo informacji o modzie dlatego też jak będą jakieś to proszę o zmianę tematu a w pierwszym poście dodam stronę moda która niebawem się uruchomi.

A oto ostatnia praca zaprezentowana przez Soulfire Animacja Konia która może zostanie użyta w ich modzie.

http://pl.youtube.com/watch?v=MyrAwWZMk9w

Info mam zgodę Lorda Garonda na publikacje:

CYTAT
Myrthana, wyspa Vaduz, czas niedługo przed powstaniem magicznej bariery i dosyć niedawno po rozpoczęciu wojny z orkami. Lars wiedzie sobie spokojne życie wraz ze swoim ojcem, prawdopodobnie do końca życia przesiedział by na niej jako myśliwy lub kowal, gdyby nie pewne wydarzenie.... Na wyspę w tajemniczych okolicznościach przybywa 12 magów, bohater poznaje jednego z nich - to Corristo. Pamięta go z młodszych lat kiedy to mieszkał w swojej pracowni na wysokim wzniesieniu w centrum miasta. Magowie są tu tylko przelotem jednak na wyspie odkrywają pewien problem, który to rozwiązywać będzie kilku śmiałków... Lars po wykonaniu zadania otrzyma propozycje podróży z magami na wyspę Khorinis, zamierzają oni stworzyć specjalną barierę do odizolowania więźniów, będzie on otrzymywał różne zadania(nie tylko od magów), które niejednokrotnie okażą się zagmatwane.


Bohater i świat
Główny bohater jest młodym mężczyznom, jego ojciec to były żołnierz armii królewskiej, mający dosyć wojen i zabijania (matka nie żyje). Wraz z synem prowadzą mały zakład kowalski tuż pod miastem, ojciec uczy Larsa zawodu, ale również pomaga mu rozwijać umiejętności bojowe. Chciałby jednak aby jego syn znalazł sobie spokojne zajęcie i nie brał udziały w żadnych wojnach. Jak napisaliśmy w fabule, na wyspie zjawiają się magowie, którzy po wykonaniu dla nich ważnego zadania zabierają na na Khorinis. Co tam znajdziemy ?
Stary port znany nam z gothica 2 będzie tutaj nie do poznania, dziesiątki zacumowanych statków, marynarzy, handlarzy, rycerzy, niewolników i podróżników zapełnią całą dzielnicę portową. Sama wyspa Khorinis też będzie zupełnie inaczej wyglądać, wszystkie spalone domy, zrujnowane konstrukcje będą jak nowe, na wyspie będzie więcej dróg, kilka razy więcej ludzi, więcej gospodarstw, tawern i czegokolwiek. Górnicza dolina też będzie inna, Stary Obóz właściwie niezrujnowany w stanie idealnym, stara cytadela i zawalone kopalnie będą żyć. Kopalni będzie kilka i to nie tylko w Górniczej Dolinie, ale również w Khorinis. Oczywiście do górniczej doliny nie może wejść sobie każdy, będzie potrzebna odpowiednia przepustka. Reszte powiedzą wam screeny.

Co zaoferuje nam mod ?

- Nowy główny bohater
- Khorinis, Górnicza dolina i stara kopalnia jakich wcześniej nie było !
- Cztery nowe światy
- Wiele nowych modeli 3d
- Wersję z dubbingiem
- Armaty i balisty
- Potwory odradzające się po kilku dniach
- Możliwość posługiwania się tarczą
- Wiele skarbów do odnalezienia
- Zadania poboczne
- Elementy humorystyczne
- Walka dwoma mieczami
- Nowe textury
- Nowe gildie i zbroje
- Zwiększony stopień trudności gry
- Nowe umiejętności (rozwinięte kowalstwo, kucharstwo, pobieranie wody z rzek i jezior, itp.)
- I wiele, wiele innych


Zapraszam do komentowania tutaj i na forum themodders.org
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
CYTAT
Główny bohater jest młodym mężczyznom

OjOj, chyba "mężczyzną" :) To tak na marginesie :)


CYTAT
Stary port znany nam z gothica 2 będzie tutaj nie do poznania, dziesiątki zacumowanych statków, marynarzy, handlarzy, rycerzy, niewolników i podróżników zapełnią całą dzielnicę portową.

Bardzo dobra koncepcja... :) To mi się podoba, więcej ludzi, zmienione Khornis. Już to wszystko sobie wyobrażam...

CYTAT
Górnicza dolina też będzie inna, Stary Obóz właściwie niezrujnowany w stanie idealnym, stara cytadela i zawalone kopalnie będą żyć.

Oby to weszło w życie mod'a xD Połączenie tak ważnych elementów z poprzednich części, to to, o czym ja zawsze marzyłam :)

CYTAT
- Cztery nowe światy

Hah...! A to dopiero...

CYTAT
- Elementy humorystyczne
- Walka dwoma mieczami
- Nowe gildie i zbroje

Humor? Oczywiście, inaczej być nie może.
Walka dwoma mieczami? W końcu... Teraz będzie jakiś styl tej walki, a nie nudne naparzanie :p
Co do zbroi, to za gardzo mnie nie obchodzi, ale że nowe gildie będą, to mnie bardzo cieszy xD Ciekawe tylko kim będziemy mogli być, może drwalami??...

CYTAT
- Nowe umiejętności (rozwinięte kowalstwo, kucharstwo, pobieranie wody z rzek i jezior, itp.)

To właśnie to, czego brakowało Gothicowi... Trochę realistyczności się przyda...


Ogólnie to mod zapowiada się wspaniale... Rozbudowany na maksa jest, dodano wiele rzeczy, potrzebnych i tych mniej, ale są...
Fabuła interesująca, będzie ciekawie z pewnością...
Miejmy tylko nadzieję, że to nie są jakieś jaja i słowa rzucone na wiatr iiiiiii, że mod powstanie...



Pozdrawiam, MadDaria :D


EDIT: A i zapomniałam o najważniejszym... xD Cieszę się, że ktoś pomyślał o graczach i nie trzeba będzie się na piechotę tłuc po całej mapce :) Oby wszystko poszło zgodnie z planem i niech w końcu będą te konie...
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Akurat dałem Darkowi kilka mych sugestii między innymi możliwe że znajdzie się Inskrypcja w modzie wiecie tworzenie magicznych pergaminów z czarami lub nakładanie zaklęcia na broń no i jakieś takie czary podobne do tych z Fable NP: Czar zwiększający obrażenia na 15-20 Sekund :)
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Nad modem dopiero rozpoczęto prace więc nie prędko się ukaże ;)
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
o_O po tym co napisałeś sądze że Mod będzie zaje****y ;] nowe gildie, nowe czary, zbroje...Czego chcieć więcej :p Ale zaskoczyło mnie to pobieranie wody z rzek oraz kucharstwo.Może być ciekawie...Tylko że niepodoba mi się to że będą konie...Jakoś nie wyobrażam sobie gothica w którym jezdzi się na koniu...
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Eee a co z modem Gothic Wielka Wojna ? tam też konie są xD
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Jeśli będą dobrze wpasowane do grę, to dlaczego miało by ich nie być ?

Mod zapowiada się super, ale kto wie czy w ogóle ujrzy światło dzienne.
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Dark mi mówił że Soulfire jest nauczone na błędach jakie mieli przy modzie " Zdarzenie na morzu" i chce wypuścić moda równie dobrego co Czas Zapłaty który niebawem wyjdzie ;)

EDIT 1:

Testy jednej z nowych krain dobiegły końca niedługo dam screeny z tej krainy póki co czekamy.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Te rendery jak na razie to mało... Po 3 chatkach, kilku skrzyniach i fladze raczej nie damy rady sobie nic wyobrazić... No, ale mam nadzieję, że prace pójdą pełną parą i za niedługo obejrzymy screeny i już nieco "ważniejsze" rendery...
Nooo, widzę, że już 4 tarcze gotowe... Świetnie wyglądają...! to to, czego brakowało nam w podstawkach....
Miejmy nadzieję, że mod ujrzy światło dziennie, bo szkoda było by znowu stracić tak wspaniały projekt ;)



Pozdrawiam, MadDaria ;D
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Koncepcja na modyfikację fajna. Sam wątek fabularny i historia przedstawiona w pierwszym poście podoba mi się. Jak wspomniała Daria po kilku renderach nie mamy co się podniecać. Trzeba zazanczyć, że są one wykonane w sposób ciekawy. Liczę na jakieś grubsze materiały ;)
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Grubsze materiały ? niebawem screeny z dwóch nowych krain których testy zakończyły się sukcesem ;)
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Małe info odnośnie koni w modzie.

Nie będziemy ich używać ! one mają być kosmetycznym smaczkiem w modzie coś w stylu świń i kur w G3 :)

EDIT:

Na forum themodders.org rozpoczęto temat z pomysłami na questy do modu zapraszam do wymyślania swych quesrtów które będą może umieszczone w modzie ;)
 

Lord Garond

New Member
Dołączył
28.12.2004
Posty
20
2 zaległe newsy

Upłynęło już stosunkowo dużo czasu odkąd opublikowaliśmy ostatnie informacje na temat "Dziejów Khorinis" (głównie z powodu pracy/nauki), tym razem przygotowaliśmy dla was krótki materiał wideo prezentujący ruiny świątyni na wyspie Vaduz. Zapraszamy do oglądania!

@Materiał na YouTube
____________________________

Postanowiliśmy otworzyć drobne forum dla ułatwienia komunikacji z oczekującymi na moda graczami. Na forum będziecie mogli składać propozycje/komentować wszystkie modyfikacje oraz spolszczenia Soulfire, a także modyfikację "Mgła". Zainteresowanych zapraszam do rejestracji na forum. - http://soulfire.worldofgothic.com/forum

Oczywiście nadal możecie też pisać tutaj ;) Forum stopniowo się rozrośnie :)
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Dodam tylko tyle że na forum Soulfire dowiesz się wszystkiego co cię interesuje o modyfikacji DK i Gother Mod polecam zajrzeć ;) Jeśli ktoś ma jakieś pytania pisać tu lub na forum SF :p
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Czas na odkop i krótkie streszczenie konferencji z teamem jaka miała miejsce tydzień temu na Gothic Site.

Obecnie ekipa tworząca Dzieje Khorinis ma napisanych około stu zadań, planowane zakończenie prac przy odrobinie szczęścia to koniec przyszłego roku jak dobrze pójdzie, niebawem pojawią się nowe materiały z modyfikacji czekajcie cierpliwie.

Jakieś pytania są ? zapraszam do zadawania pytań tutaj lub na forum soulfire.
 
Do góry Bottom