Sopa I Pipa

Status
Zamknięty.

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
A dokładniej SOPA (Stop Online Piracy Act) i PIPA (Protect IP Act) organizacje, które stopniowo wprowadzają cenzurę w internecie. Ustawa ma swoich przeciwników jak i zwolenników.
http://pl.wikipedia....line_Piracy_Act
Wczoraj został zamknięty Megaupload, w najbliższym czasie ma zostać zamknięty Rapidshare oraz zablokowana częściowo Wikipedia.
Hakerzy Annonymous i LulzSec już powoli przygotowują się na odwet i ci pierwsi zamknęli 2 strony ich organizacji
Czy ma to być początek III wojny światowej odbywającej się w internecie?

EDIT. Wypowiedzenie wojny krajom, które popierają ACTA przez Anonimowych
http://www.youtube.c...h?v=roMf2RmRzFc
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Wg mnie piractwo to tylko pretekst, przyczynek do ograniczenia swobód w internecie.
Jest to jedyne wolne medium, gdzie każdy może napisać co chce. To na pewno nie podoba się wielkim tego świata, bo najczęściej to oni są poddawani komentarzom. Z resztą, już mieliśmy przykład powolnego ograniczania wolności słowa w necie - ABW w domu człowieka, który śmiał krytykować prezydenta vel łowcę w necie...

Dasz bór!
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Cóż, PIPA, SOPA i wszystkie tego typu pomysły na pewno w oczach internautów budzą swego rodzaju "negatywne" emocje. Jednak rozumiem także zwolenników, w końcu piractwo jest na świecie potężne. Jednak czy SOPA (i inne) to odpowiedni krok?
Zdecydowanie nie. Sam pomysł, że można praktycznie zamknąć stronę, która ma tylko odnośniki do stron, na których są pirackie rzeczy, jest co najwyżej zbyt drastyczne. Jest to nic innego jak próba cenzurowania sieci i skończy się to kontrolowaniem internetu, a jak wiemy, jest to jedyne wolne medium, w którym można tak naprawdę powiedzieć wprost co się myśli.
Czy SOPA ma szanse wejść w życie? Naprawdę wielkie i potężne koncerny są za tą uchwałą, a ich przeciwnicy? Cóż, są mniejsi na świecie, ale w internecie to największe siły.

Jednak jestem zdania, że to nie wejdzie w życie, dlaczego? Bo nawet jeśli zamkną jedną stronę, to powstanie druga i trzecia. Tak już jest i będzie. To walka z wiatrakami. Każda strona tak naprawdę łamie SOPA, KAŻDA, wystarczy, że nie dadzą autora jednego tekstu czy zdjęcia. Zwykły Kowalski będzie w stanie zniszczyć facebooka.
I USA już zaczyna pozbywać się wrogów. Wielki gigant bez nóg i rąk, który jest niewypłacalny chce mieć w rękach internet, bo tylko tym może już rządzić. W końcu na inną dominację już ich nie stać. ;)
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Czy czasem machina już nie ruszyła, z tego co wyczytałem z linku jaki yeed zapodał na fb'ku ?

http://www.fbi.gov/news/pressrel/press-releases/justice-department-charges-leaders-of-megaupload-with-widespread-online-copyright-infringement

Dla mnie od dłuższego czasu oczywistym powinno się stać uruchamianie i rozwijanie oglądania nowych produkcji przez internet. Alee niee, niektórzy wiedzą lepiej.
Sopa i pipa to narzędzia, nieważne w jakiej słusznej sprawie byłyby używane, to w pierwszej kolejności załatwiane są interesy ludzi, którzy te narzędzia kontrolują.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
I USA już zaczyna pozbywać się wrogów. Wielki gigant bez nóg i rąk, który jest niewypłacalny chce mieć w rękach internet, bo tylko tym może już rządzić. W końcu na inną dominację już ich nie stać. ;)

Chyba trochę przesadziłeś z tym gigantem bez rąk i nóg... Chciałbym, aby nasz kraj był takim bezzębnym wilkiem jakim jest USA. To tak tytułem offtopa.

Co do samej akcji: będą wchodziły ustawy ograniczające wolność w internecie w imię walki z piractwem, co gorsza, będą one egzekwowane. Jednak zaprocentuje to buntem użytkowników, którzy zejdą do tzw. podziemia, wykorzystując wszelkie możliwe furtki i luki, aby postawić na swoim. Krótko mówiąc coraz większa ilość internautów stanie się przestępcami (zgodnie z oficjalną wykładnią) zasilającymi szarą strefę.

Uj im wszystkim w cyc.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Polska też popiera ACTA, co śmieszniejsze nasze poparcie nie wyszło z sejmu i nie mieliśmy na to my, obywatele, nawet tego złudnego wpływu na tę decyzję - wspaniała ta demokracja, nieprawdaż

A SOPA prawdopodobnie spowoduje masowe przenoszenie się stron z amerykańskich serwerów do Europy, poza jurysdykcją USA, ale chyba właściciele też będą musieli tam się udać aby kontynuować działalność; w każdym razie, za tą chorą legislacją stoją lobbyści, a nie kongres, bo kongres tylko robi to co im każą ci, którzy ich wykupili na własność.
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497

  • Anonymous Goes on Megaupload Revenge Spree: DoJ, RIAA, MPAA, and Universal Music All Offline

    Anonymous has sure been quiet lately, but today's federal bust of Megaupload riled 'em up good: a retaliatory strike against DoJ.gov has left it completely dead.

    DownForEveryoneOrJustMe.com is reporting the department's site as universally nuked, and an Anonymous-affiliated Twitter account is boasting success. This is almost certainly the result of a quickly-assembled DDoS attack—and easily the widest in scope we've seen in some time. If you had any doubts Anonymous is still a hacker wrecking ball, doubt no more. The combination of the hacking nebula's SOPA animosity combined with today's sudden Megaupload news has made the group bubble over—hundreds upon hundreds of Anon operatives are in a plotting frenzy, chatting about which site will go down next.

    Update: Anonymous says they've also knocked off the RIAA's site—looks down for us at the moment as well.

    Update 2: Universal Music Group has also fallen off an e-cliff.

    Update 3: Goodbye for now, MPAA.org.

    Update 4: Affected sites are bouncing in and out of life, and are at the very least super slow to load. Anon agents are currently trying to coordinate their DDoS attacks in the same direction via IRC.

    Update 5: The US Copyright Office joins the list.

    Update 6: This Anon sums up the mood in their "official" chat room at the moment

    Update 7: Russian news service RT claims this is the largest coordinated attack in Anonymous' history—over 5,600 DDoS zealots blasting at once.

    Update 8: the Anonymous DDoS planning committee is chittering so quickly, it's making my laptop fan spin.

    Update 9: Major record label EMI is down for the count.

    Update 10: La résistance est international—French copyright authority HADOPI bites the dust under Anon pressure.

    Update 11: The Federal Bureau of Investigation has fallen and can't get up.


    jaka jazda :D
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
No, wkurzyli się Ci z Anonymous. ;) Tylko trzymać kciuki za nich by zrobili niezłą rozróbę. ^^

Polska też popiera ACTA, co śmieszniejsze nasze poparcie nie wyszło z sejmu i nie mieliśmy na to my, obywatele, nawet tego złudnego wpływu na tę decyzję - wspaniała ta demokracja, nieprawdaż
I o ile dobrze pamiętam, to ma to być podpisane przez Polskę 26 lub 28 stycznia. To tak jak z tą Unią Fiskalną. Zrobili z tego umowę międzynarodową, która nie musi przejść przez parlament. x) Jednak media i politycy siedzą cicho na ten temat. Myślę, że wiele osób w ogóle nie wie o istnieniu ACTA.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Jednak media i politycy siedzą cicho na ten temat. Myślę, że wiele osób w ogóle nie wie o istnieniu ACTA.

to chyba oczywiste że siedzą cicho, skoro leży to w ich interesie.
 

Fūri

słit Wojtuśśśśś
Dołączył
17.6.2011
Posty
1077
Chyba raczej nasze pieniądze, bo dzięki internetowi można grube miliony dorobić.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Generalnie, z tego co wyczytałem, to rząd USA nie popiera SOPA i kilku jak nie więcej amerykańskich kongresmenów zamierza zmienić swoją decyzję na temat popierania tej działalności ( wcześnie byli za bo wiadomo, tak im kazano ).

Myślę, że nie ma szans, by SOPA na stałe mogła zwyczaje wyłączać wszystkie strony, które się im nie podobają ( tak jak z megaupload ). Ruch Annonymous jak i zwykłych użytkowników będzie zbyt silny. Jeśli się mylę, mam nadzieję, że ruch tylko się zwiększy.

Tym niemniej, lobby firm, które sponsorują senat amerykański jest zbyt silne i jakieś zmiany w ochronie praw autorskich na pewno zajdą.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Żyjemy w iluzorycznym świecie Babilonu, gdzie czytamy to co mamy czytać, a jemy to co mamy jeść. Myślimy, że mamy nad czymś władzę, ale tak na prawdę ta nasza władza, choćby nad własnym losem, już dawno została odebrana. Za zwykłego człowieka myślą wielkie korporacje, którym zależy tylko na dojściu do koryta. Im będzie dobrze, a społeczeństwo będzie myślało, że też ma dobrze.

Jeżeli nic z tym nie zrobimy to świat zmieni się na ten z filmowego Matrixa, a ostatni wolni ludzie będą ścigani, nie przez dane państwo, przez władze całego świata.
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Strona Sejmu Polskiego nie działa i podobno Anonymous przyznał się do ataku na nią. W końcu w sejmie mieli gadać o ACTA. ;>
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Dziwne, że została "wyłączona" dokładnie 5 minut po mowie Tuska na temat ACTA, hmmm...
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
http://twoworlds.gram.pl/ Ja już zamknąłem moją stronę. Wam, posiadaczom swoich, nawet małych nic nieznaczących stron, proponuję to samo, niech rodacy widzą co się dzieje na świecie i niech działają póki jeszcze nie jest za późno.
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Wiem, tłumaczą, że to usterka, ale dziwnie się zbiegła w czasie, poza tym byłoby wszystko zbyt piękne jeśli Anonymous zaatakowaliby Polskę. ; P Szkoda, bo byłoby naprawdę ciekawie. ^^ Pewnie to jest ta usterka lub po prostu wyłączyli, jednak chciałbym żeby to byli hakerzy. ;>
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Podobno na Twitterze Anonymous pojawił się wpis "Tango down - [tu strona naszego rządu]" ale kto wie czy to nie falsyfikat i perfidna plotka :p. Nie mam tam konta, więc sam nie mogę sprawdzić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom