[Serial]Roswell

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Witam, jakieś dwa, może trzy tygodnie temu zacząłem oglądać bardzo dobry serial jakim jest Roswell. Tutaj kilka informacji:

Roswell: W kręgu tajemnic to amerykański serial s-f zainspirowany książką "Roswell High". Serial opowiada historię trójki (w drugim sezonie czwórki) kosmitów, którzy w 1947 rozbili się nieopodal Roswell oraz ich ludzkich przyjaciół.

Historia:

Gdy stacja The WB wyemitowała pierwszą serię Roswell wyreżyserowaną przez Jasona Katimsa, nie cieszyła się ona wielką popularnością. Gdyby nie fani, którzy zasypali stację mnóstwem butelek po sosie tabasco, serial skończył by się na 22 odcinkach. Ale tak się nie stało i stacja WB wraz z panem Katims'em wzięła się za kręcenie drugiego sezonu, który miał o wiele większą popularność niż poprzednik.

Jesienią 2001 telewizja The WB postanowiła jednak rozpocząć kręcenie Tajemnice Smallville. Trzecia (ostatnia) seria została całkowicie zmieniona z uwagi na zmianę producenta, którym stała się stacja UPN. Zmiana producenta wpłynęła na cały serial. Całkowita zmiana czołówki, nowy bohater i trochę inny klimat - to wszystko sprawiło, że Roswell nie miało dobrej oglądalności. I ponownie interweniować musieli fani, bowiem miano poprzestać na nakręceniu tylko 12 odcinków. Jednak po zebraniu kilkunastu tysięcy podpisów po internetową petycją stacja UPN zmieniła decyzję i postanowiła dokończyć kręcenie trzeciego sezonu, który w sumie doczekał się 18 odcinków.


Aktorzy i bohaterowie:

* Shiri Appleby - Elizabeth "Liz" Parker (później Evans) - prowadzi pamiętnik, od jej uzdrowienia przez Maxa rozpoczyna się serial
* Jason Behr - Maxwell "Max" Evans - kosmita, lider grupy
* Katherine Heigl - Izabel Amanda Evans (później Ramirez) - siostra Maxa
* Majandra Delfino - Maria DeLuca - najlepsza przyjaciółka Liz
* Brendan Fehr - Michael Guerin - kosmita, zastępca Maxa
* Colin Hanks - Alexander "Alex" Whitman - człowiek, przyjaciel Marii i Liz
* Emilie de Ravin - Tess Harding - czwarty obcy, wychowywała się poza Roswell
* Nick Wechsler - Kyle Valenti - syn szeryfa, od drugiej serii wyznawca Buddy
* William Sadler - Jim Valenti - szeryf Roswell
* Adam Rodriguez - Jesse Esteban Ramirez - pojawia się w 3 serii, mąż Izabel



Źródło: Wikipedia.org

Po oglądnięciu sporej ilości odcinków stwierdziłem że jest to znakomity serial. Nie szukałem jeszcze tego na internecie, póki co oglądam razem z polsatem ^^.
Nie wiem jak to opisać, te wszystkie tajemnicze zagadki, wizje, mniam : P.
Jak dla mnie to zasługuje na 10/10 :).

Może ktoś z was oglądał? Co o nim sądzicie?

Pozdrawiam, AS.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Jarałem się tym gdy serial był nowy, puszczany na polecacie. Z 9 lat temu już będzie. Czekałem z niecierpliwością na następny odcinek, podniecałem się w czasie oglądania. Ale to było dawno i nieprawda. Teraz? Jestem ciekawy jakbym teraz zareagował na Roswell. W końcu trochę czasu minęło i śmiem wątpić, czy po obejrzeniu kilku na prawdę ciekawych seriali, ten zadziwiłby mnie.
Niemniej jednak mam sentyment do Roswell. Prawie jak do pokemonów ^^.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Ja również jarałem się tym serialem w swoim czasie. Byłem bardzo zawiedziony, gdy skończyła się przygoda z Roswell po niecałym 3 sezonie... I tu przychodzi refleksja, że dużo dobrych seriali mających status kultowych, jest odbierana przez stosunkowo niewielką widownię, a to prowadzi do tego, że producentom nie opłaca się inwestować w następne odcinki...
Z drugiej strony przeciąganie serii w nieskończoność jest często zabójcze. Dobrym przykładem jest Lost . Dwa pierwsze sezony ok. Potem to już tylko gonienie w piętkę.

Wracając do Roswell. Serial naprawdę miał duży potencjał. Naprawdę udana obsada, świetni bohaterowie, specyficzny humor i wciągający klimat, To cechy które przykuły mnie do tego widowiska.
 
Do góry Bottom