Rozszerzenie Profilu Strony

Adonix

Całkiem Miły Człowiek
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
433
Hej a nie myśleliście by otworzyć się na rpgi ogółem. Bo ile można trwać przy trupie w śpiączce farmakologicznej jakim jest poranna bytes?
Teraz wyszło kingdom come deliverance. Też małe studio, to pasowałoby do waszego profilu zajmowania się niewielkimi graczami na rynku komputerowym, którzy jednak coś wnoszą.

Pozdro
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Jeśli rozszerzyć na RPG ogółem to tylko jako nowa strona. Dodatkowo kto by się tym zajmował? Ekipa GUP jest bardzo mała i aby śledzić nowinki z kilku gier potrzeba sporo ludzi. Natomiast trzymając się Piranha Bytes sprawa jest prostsza. Wiadomo co gdzie i jak. Nie trzeba zmieniać strony bo marka "Gothic UP" spokojnie możne zajmować się wszystkimi grami PB.
Jak widzisz nasze forum nie jest w dobrej technicznej kondycji, więc dodając tu kolejne działy pewnie wszystko bardziej by się spieprzyło.
 
Takie moje zdanie.
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Uważam że pomysł jest dobry, na pewno nie zaszkodzi stronie która już jest bardziej sentymentalnym wspomnieniem. Tylko pytanie w jaki sposób wprowadzamy zmianę, dodanie nowych działów na stronie lekko zaśmieci odbiór, lepiej byłoby przebudować całość. Ale to już będzie kosztować chyba za dużo wysiłku żeby zrobić to od początku do końca. I jak przebudowujemy to jak z treściami które już teraz mamy, zamykamy w "dziale" gothic, lub usuwamy? Już nie mówiąc o tym że z powodu wielu migracji nadal na stronie są bugi, literówki, nie wszystko jest dopracowane jak mogłoby być. I też to w jakiś sposób musi być początek, nawet przed zmianami.
 
Niezależnie od tego wydaje mi się że to nie będzie zastrzyk użytkowników który wprowadzi drugą młodość na forum. Bo już idea forum lekko się przedawniła. 
 
Znam swój słomiany zapał, wy też znacie mój słomiany zapał, jest to jedna z moich wad z którą wygrać nie umiem, ale walczę. 
 
EDIT: 
Jeszcze w kwestii facebooka, ogólnie on tam lekki renesans przeżywa. Grupy typu Jak Będzie W Khorinis, jakieś strony z memami Gothicowymi, tego jest trochę. Nie wiem czy ktoś się udziela tam z "nas", ale wydaje mi się że funkcjonowanie jako Gothic/Pirahnia to najlepiej tam, lecąc na sentymencie. 
 
A w odniesieniu do postu Dark Fenix. Domeny bym nie zmieniał, jak ma wyjść to właśnie dzięki temu że to jest ten GothicUp co kiedyś. Można najwyżej zastanowić się nad pozycjonowaniem się jako "Gothic i więcej", czy przybrać znaczenie "gotyk" jako gry fantasy, dziejące się w średniowieczu. Taka bardzo mocna zabawa z definicją. To że będzie to kosztować więcej pracy - no cóż. Jak chce się coś zrobić to nie obejdzie się bez wypracowania nowych rozwiązań i poświecenia czasu. I może to jest warte dla samej próby, żeby wyciągnąć się z pewnej stagnacji. Nie wygramy z innymi serwisami, ale na pewno w jakiś sposób podziałamy, co już same w sobie będzie powodem do satysfakcji. 
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Jeśli chodzi o warunki techniczne, to takowe mamy. Powiedziałbym, że dużo lepsze niż za czasów głównej na Joomli. Ale takie przedsięwzięcie wymaga bardzo, bardzo, bardzo dużo pracy, kreatywności i zapału, a ten ostatni często jest słomiany już już wspomniałeś Arminas. Nie, nie tylko u Ciebie :p . Pod koniec zeszłego roku próbowałem zaktualizować oprogramowanie na forum. Rzecz w zakresie planowania nie była aż tak skomplikowana. Jednak dopiero w trakcie urzeczywistniania planu, schody zaczęły wyrastać na pozornie prostej drodze. W końcu się poddałem.
 
Rozszerzenie tematyki na pewno pod pewnym względem wprowadziło by lekki refresh. Technicznie jest to do zrobienia, ale byliby potrzebni dodatkowi ludzie. Nie tylko redaktorzy czy newsmani, ale także ktoś, kto ogarnąłby to właśnie od tej najbardziej zakręconej, technicznej strony. Ja całkiem szczerze mogę napisać, że nie mam już tyle wolnego czasu co np. 2 lata temu, a wiem że u was jest podobnie. Często też odczuwam do GUP średnio natężone zażenowanie połączone z melancholią. Z jednej strony wiem, że bez problemu mógłbym więcej czasu poświęcić na tego GUPa, z drugiej strony nie chcę patrzeć na trupa, bo aż łezka się w oku kręci gdy spoglądam na niego przez pryzmat czasu. Wolę gdzieś pojechać z dziewczyną, przyjaciółmi czy poczytać książkę. Obecna sytuacja jest winą po części naszą jak i zmieniającej się roli portali(a właściwie to portalu) społecznościowych w internecie. Tego nie przeskoczymy. Według mnie powinniśmy z honorem utrzymywać ten skansen i czuć dumę, że to właśnie my tu jesteśmy.
 
W obecnym składzie ciężko nam będzie coś zdziałać. W obecnych czasach ciężko nam będzie pozyskać redaktorów czy techników. Ale życie nieraz mi pokazało, że nie ma rzeczy niemożliwych, więc nie mówię nie, ale po prostu staram się wam przedstawić moje, obiektywne refleksje w tym temacie.
 
Pozdrawiam :)
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
Pytanie czy rozszerzenie tematyki coś da? Szczerze wątpię, dlatego że ludzie więcej czasu spędzają np na FB niż na typowych forach, a na fora zaglądają dopiero gdy nie potrafią znaleźć gotowego rozwiązania swojego problemu. Coraz mniej zapaleńców, którzy poza nowinkami i problemami chcą coś robić wspólnie.
Dlatego samo rozszerzenie nie wiele da, a jeśli tak, to na chwilę, ale mogę się mylić.
 
Poruszono kolejny temat, kto się tym zajmie. Tak to wymaga zaangażowania, więcej czasu, ludzi, a z tym kiepsko u każdego z nas, jedni się uczą, inni pracują, albo dwa w jednym ;), niektórzy planują lub mają już rodzinę itd i naprawdę ciężko podzielić wolny czas na wiele rzeczy a tym bardziej na portal. Sama wiem po sobie że rozwijając kolejne pasje, brakuje mi czasu na wiele rzeczy a nie mam dzieci i nie pracuję, więc teoretycznie powinnam się nudzić ;).
Mamy może z 5-6 stałych użytkowników, którzy mają ograniczony czas, reszta zagląda raz na kilka mcy? 
 
Powiedzmy sobie szczerze, ilu z nas zagląda regularnie i próbuje coś robić dla portalu poza napisaniem "cześć co słychać?" , odpowiedzmy sobie na pytanie, "ile dam z siebie by coś tu się działo?". Ilu z nas ma ochotę brać udział na wspólne pisanie czegoś?
No właśnie... <tak patrzę na siebie z pogardą i mam mega wyrzuty sumienia> , 
 
Kolejnym problemem do ogarnięcia poza sprawą techniczną jest utrzymanie portalu, tj opłacenie kosztów...
Nie oszukujmy się, im więcej się dzieje tym transfer ucieka, co mogliśmy zaobserwować przy premierze Elexa zastanawiając się czy zmieścimy się w pakiecie i czy nas nie zablokują po przekroczeniu limitu. To niestety też oznacza wyższe koszty utrzymania serwer i domeny. Niestety chętnych do zrzutek mamy nie wielu, mamy problem aby uzbierać na czas daną kwotę, bywa tak że najczęściej zrzucają się 3-5 osób a koszty utrzymania cmentarzyska nie są małe i z roku na rok rosną.
 
Jednym słowem, nie mamy chętnych do zwykłego udzielania się, ciężkiej darmowej pracy (redakcja i sprawy techniczne) oraz do zrzutek, i nie sądzę aby rozszerzenie tematyki to zmieniło, więc uważam że nie ma sensu robić przemeblowania portalu.
 
 
 
GUp jest trupem nie ze względu na brak różnorodności, ale dlatego że wielu z nas ma mało czasu, wielu zmieniły się priorytety i jest to zupełnie normalne, takie jest życie.
Nawet jeśli mamy ten czas aby poświecić go akurat na zajrzenie TUTAJ choćby z sentymentu, to bywamy zbyt leniwi aby napisać co u nas słychać czy w obozie czy dziale hobby, a co dopiero udzielać się w innych tematach, nie wspomnę choćby o wspólnym pisaniu czegoś.
Możliwości jest wiele, ale jeśli mamy troszkę czasu ale nam się nie chce, to nic nie zrobimy, możemy jedynie narzekać ;).
To czy coś tu się będzie działo, nawet nie wiele, zależy tylko od nas samych, będzie tu tyle ile sami wniesiemy i nie ma co czekać aż ktoś inny za nas napisze a my tylko przeczytamy ;).
Wielu z nas narzeka na truposza, ale nic nie robi by ten truposz choć troszkę postraszył zza grobu ;)
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Pomysł być może byłby dobry, ale do tego jak już wyżej wspomnieliście potrzeba by kupę czasu i zaangażowania, z którym jak dobrze wiemy jest kiepsko. Moim zdaniem lepiej już zostać przy tym co mamy, gry od PB pod marką Gothic Up. Mimo że jest to rzeczywiście cmentarzysko, to na swój sposób ma klimat i warto to podtrzymywać tyle ile się da. Niestety era for internetowych powoli przemija i raczej nic nie jesteśmy w stanie zrobić.
IMO lepiej żyć nadzieją że kiedyś wyjdzie jeszcze jakiś Gothic a facebooki i tym podobne padną i stare dobre czasy wrócą. Ah marzenia :D
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
lepiej żyć nadzieją że kiedyś wyjdzie jeszcze jakiś Gothic a facebooki i tym podobne padną i stare dobre czasy wrócą. Ah marzenia  :D
 
hyhy chyba byśmy musieli uśmiercić FB i zmusić PB do wydania gry :lol:
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Przypominam, że podobny projekt Kacpi próbował już kiedyś urzeczywistniać ze swoimi "coolturalnymi", długo to nie pociągnęło.

Ogółem sam zamysł rozszerzenia tematyki do ogółu erpegów w podobnym klimacie jest spoko, ale jest jeszcze jeden szkopuł poza oczywistymi kosztami i brakami w ekipie, która miałaby to robić. Bo nawet jeśli udałoby się znaleźć grupkę zapaleńców, którym  by się chciało od zera tworzyć nowy portal/fanpage/cokolwiek, nawet gdyby nie było problemów z regularnym zbieraniem pieniędzy na domenę, to na polskiej scenie zwyczajnie nastąpił przesyt takimi stronkami. Jest dużo różnych i dużych portali, kanałów na YT itp., które traktują o grach ogółem i mają swoje poddziały zajmujące się erpegami. Stworzenie czegoś nowego zwyczajnie nie ma sensu bez jakiejś prawdziwej kreatywnej bomby.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
po 1. Komu by się chciało?
po 2. Insimilion padł, a jak on padł to padnie wszystko
po 3. Komu by się chciało?
po 4. Teraz tylko na Fb, FB się rozkręci to i strona będzie
po 5. Dogadanie się o czym, to jest trudne nawet dla MAŁEJ liczby osób
po 6. Na mnie nie macie co liczyć
po 7. Jestem pesymistą jeśli chodzi o takie sprawy
po 8. Już lepiej się z kimś połączyć
 
Do góry Bottom