Risen - Dyskusja Ogólna

Status
Zamknięty.

Bezi222

New Member
Dołączył
23.7.2009
Posty
12
Czyżby PB znowu tworzyło wspaniałe RPG? Podobne do serii gier z cyklu gothic? Miejmy nadzieje że PB przyciągnie tą grą również fanów gothic'a.....Jeśli PB zrobi tą grę na podstawie Gothic'a będą mogli mówić o prawdziwym sukcesie. Jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat prosze tutaj pisać.... :D
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
Czyżby PB znowu tworzyło wspaniałe RPG?

Niewątpliwie, wskazują na to wszystkie znaki na niebie i ziemi.

CYTAT
Podobne do serii gier z cyklu gothic?

j/w

CYTAT
Miejmy nadzieje że PB przyciągnie tą grą
również fanów gothic'a.....Jeśli PB zrobi
tą grę na podstawie Gothic'a będą mogli
mówić o prawdziwym sukcesie.

Fanów na pewno przyciągnie. Miłośnicy Gothica kochają PB za to, że go stworzyła, co pokazali chociażby wtedy, gdy Spellbound przejmowała serię.


Ogólnie mówi się, że Risen to będzie kontynuacja Gothica, tyle, że z nową fabułą i pod nową nazwa. Szczerze mówiąc, to bardziej wierzę w ta grę niż w Arcania: A gothic Tale. Jednak z ostatecznymi ocenami trzeba zaczeka jeszcze trochę....
 

Szeryf1592

Pomocnik Magów Wody
Dołączył
16.3.2007
Posty
159
Piranha Bytes stworzyła jeden z najlepszych RPG na świecie. Wielka szkoda,że nie będą robić kolejnych części tej wspaniałej gry. Mam nadzieję,że Risen będzie równie dobry albo i jeszcze lepszy od Gothic-a.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Jak większość, jestem bardzo pozytywnie nastawiona na Risen ;))
Czytałam wiele recenzji, artykułów itd. związanych z grą i jestem pod wrażeniem.
Jeżeli chociaż połowa tego, co piszą w necie byłaby prawdą, bardzo bym się ucieszyła.
Liczę na świetną grę i na jej sukces...
To będzie taki hit jak Gothic, twórcy się już o to postarają... w końcu mają już jakieś poszanowanie u fanów gier... ^^
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Oglądałem na youtube filmik z Risena i zapowiada się świetnie.
Ale to że będzie hitem w śród gier RPG to jest pewne, bo tworzy go Piranha Bytes xD, a oni już mają ten przepis na idealną grę(patrz Gothic 1). Nawet jakby się przyjrzeć fabule to ma w sobie coś co ją łączy z Gothiciem 1 i 2, bardziej z jedynką, bo dwójka jest już taka bardziej banalna. Tak samo Jak Shrek i Shrek 2 , pierwsza część świetna, a druga to już tylko lekka parodia wielu filmów.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
A tak zamiast wypowiedzi dam ten link. Popieram zdania moich przedmówców do tej gry, ale jeśli chcemy cieszyć się w pełni spolszczoną wersją Risena - trzeba działać.

W linku są zawarte wszystkie potrzebne informacje.
http://www.petycje.pl/4258
 
E

Electric_Dragon

Guest
Taak, niedawno Cenega poinformowała, iż Risen na pecety będzie wypuszczony w wersji kinowej czyli tylko z przetłumaczonymi tekstami. Drugą informacją jest fakt, że na użytkownicy konsoli dostaną Risena w wersji angielskiej

Tutaj macie petycję dotyczącą lokalizacji Risen na Xboxa 360 http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=4253

W mojej opinii oryginalne dialogi mogą wyjść na plus grze, szczególnie jeśli spolszczenie miałoby wyjść jej na złe. Fakt, że to dojczlandzki język no ale może człowiek nauczy się fonetyki niektórych słów ;p
 

Plazer

Member
Dołączył
31.7.2009
Posty
55
Zawsze bardziej trzymałem kciuki za Risen niż za Arcania: a Gothic Tale .
Tylko "Piranie" są w moim sercu xD .

Tylko boje się o jedno: Wymagania....
 

oleG

Member
Dołączył
5.5.2009
Posty
51
Ja chcę Risena na konsole z minimum napisy polskie ;/
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525

* System: Windows XP/Vista
* Procesor: 3.0 GHz (dwurdzeniowy)
* Pamięć: 2GB RAM
* Karta graficzna: DX 9.1/ Pixel Shader 3.0/ 512 MB GeForce 8800 - ATI Radeon HD 2900
* Twardy dysk: 2,5 GB


Zalecane wymagania, a minimalne dwa razy niższe prawie.
Jak na te czasy, to nie jest tak źle. Wygląda na to, że większość graczy będzie mogła sobie pozwolić na normalne granie.
Na początku myślałam, że wyskaczą z jakimiś kosmicznymi liczbami i "nazwami", ale się myliłam.
Pirania to jednak firma myśląca nie tylko o kasie, a i o graczach.

Szkoda, że dubbingu nie będzie, ale jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza. Cieszmy się, że napisy chociaż nam dadzą :p
 

Plazer

Member
Dołączył
31.7.2009
Posty
55
No cóż, u mnie niestety nie wejdzie: ale u mojego wujka, tak więc nie jest źle zagram sobie ;] .
Dziękuje za pomoc, z wymaganiami ;) .
 

Adonix

Całkiem Miły Człowiek
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
433
tam w minimalnych podana karta ATI radeon 1800 a jak ja mam x800 to da radę? procek pentium 4 2.8, ramu 1 GB tylko tak karta trochę słaba
 

Pax

Member
Dołączył
24.7.2009
Posty
38
Ja się nie napalam za bardzo opisami. Życie mnie tego nauczyło. Piszą, kreślą, wytyczają, projektują, potem przerabiają a użytkownik jak musi ręce w to włożyć to czuje jakby w co miękkociepłego, coś na kształt plasteliny chociaż absolutnie nie o jej zapachu, włożył. Trawersując słowa pewnego znanego polityka "programistę poznać po tym nie jak zaczyna ale jak kończy", więc poczekam z peanami na cześć PB jak dostanę grę w swoje ręce, zainstaluję na swoim kompie, uruchomię i osobiście zweryfikuję obietnice z rzeczywistością. Najchętniej wtedy też bym zapłacił za trud jaki włożono w grę.
 
E

Electric_Dragon

Guest
Wymagania nawet nie są złe. Pozwalają nam mniej więcej zorientować się ogólnych warunkach. Tak jak Pax napisał, nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca. Wszak każda firma zachwala swój produkt, jako najlepszy na rynku. Zastanawiająca jest także reklama Risen w wypowiedziach członków PB. Wyrażenia 'mam nadzieję', 'staramy się', 'liczymy na dobry efekt' pozwalają mi stwierdzić, że akurat Ci goście wiedzą co chcą wypuścić na rynek.
 

sebix

New Member
Dołączył
5.8.2009
Posty
3
Dobrze, że wymagania nie są wygórowane i oby nie było tyle bugów co w poprzednich częściach. Brak dubbingu niestety popsuje mocno klimat.
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
Hmm... "i oby nie było tyle bugów co w poprzednich częściach". A jakie to poprzednie części miał Risen? ^^
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
CYTAT
Dobrze, że wymagania nie są wygórowane i oby nie było tyle bugów co w poprzednich częściach

CYTAT
Hmm... "i oby nie było tyle bugów co w poprzednich częściach". A jakie to poprzednie części miał Risen?

No Risen to ma być takajakby nie oficjalna kontynuacja Gothica, i nawet bardzo dobrze może im się uda, ja bardzo wieże w PB, bo już pokazało jak sie robi prawdziwe erpegi .
 

Gaan

Handlarz
Dołączył
7.8.2009
Posty
628
Tu mam kilka punktów z informacjami które wyczytałem w gazetach lub necie:


- Risen ukaże się w 2009 roku.
- W świecie gry ludzie będą żyć w strachu przed złymi kreaturami zamieszkującymi wyspę.
- Świat gry będzie brutalny, złowrogi i średniowieczny.
- Bogowie będą zapomniani przez ludzi.
- Bohater będzie zwykłym żeglarzem.
- Inkwizycja będzie ustalać na wyspie brutalne zasady.
- Mieszkańcy wyspy będą siłą zmuszani do pracy w wykopaliskach...
- Przestępcy i buntownicy będą osądzani przez inkwizycje.
- Gra zostanie podzielona na cztery rozdziały.
- Na początku gry bohater będzie odkrywał wyspę i jej mieszkańców.
- Będzie można się przyłączyć do anarchistów lub inkwizycji.
- NPC będą mieli własne historie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom