Risen 2 - Najnowsze Informacje

Status
Zamknięty.

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Serwis WOR podał najnowsze informacje względem najnowszej produkcji Piranha Bytes. Niektóre z nich są zadziwiające, niektóre będą potwierdzeniem naszych domysłów ;).

1. Crafting będzie rozbudowany oraz przyjemny w obsłudze i przedmioty będzie trzeba wykonywać w specjalnych miejscach (kuźnia, stół alchemiczny).
2. Dla broni palnej nie będzie ustawiony realistyczny czas ładowania, dla twórców to by było zbyt skomplikowane i zostanie ustawione by wszystkie jej typy były odpowiednio zbalansowane.
3. Na pewno spotkamy dalekiego "kuzyna" trolla, lub innego dużego stwora :).
4. Lokacje będą się zmieniały w zależności od odległości poszczególnych wysp. W Fable był podobny system, lecz tutaj będzie zupełnie inny. ( Jaki? Tego jeszcze nie wiemy. )
5. Budżet Risen 2 nadal jest tajemnicą, lecz będzie to najdroższa gra PB jaka kiedykolwiek powstała.
6. Wymagania będą takie same jak w Risen 1.

Nie ma tego za dużo ale niektóre informacje przyczyniły mnie do kupna tej gry.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
4. Lokacje będą się zmieniały w zależności od odległości poszczególnych wysp. W Fable był podobny system, lecz tutaj będzie zupełnie inny. ( Jaki? Tego jeszcze nie wiemy. )

Zupełnie nie kumam tego zdania. W ogóle to zdanie jest nie spójne i nie gramatyczne (chodzi o pierwszą część stwierdzenia). Co znaczy: w zależności od odległości poszczególnych wysp? I jaki ma to wpływ na lokacje, nie rozumiem tego. I czy nie powinno brzmieć: w zależności od odległości od poszczególnych wysp?

5. Budżet Risen 2 nadal jest tajemnicą, lecz będzie to najdroższa gra PB jaka kiedykolwiek powstała.

To brzmi obiecująco i świadczy o tym, że chłopaki przykładają do tej gry bardzo dużą wagę. Ma to być pewnie (ta część) motorniczy całej serii (w domyśle- części, które dopiero powstaną), napędzający cykl i przyciągający nowych fanów do nowego znaku firmowego jakim staje się Risen.

6. Wymagania będą takie same jak w Risen 1.

Trudno mi w to uwierzyć, ale jeżeli rzeczywiście uda się chłopakom zrobić tę grę na takich samych wymaganiach jak jedynka, to czapki z głów! Dzięki temu więcej graczy będzie mogło zagrać w grę, czyli potencjalnych chętnych do kupna gry będzie więcej, bo nawet fani ze starszym sprzętem będą mogli bez problemu zagrać w tytuł. Nice!

Nie ma tego za dużo ale niektóre informacje przyczyniły mnie do kupna tej gry.

Chyba: Nie ma tego dużo, ale niektóre informacje przekonały mnie do kupna tej gry.

a jeżeli przyczyniły to: Nie ma tego dużo, ale niektóre informacje przyczyniły się do zwiększenia mojego zainteresowania kupnem gry.
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
No cóż, mod nie umie poprawnie pisać :trollface: . Co do samych zmian:

2. Nie wiem czy to dobrze, pewnie przez to broń palna będzie większym wymiataczem niż mi się wydawało.
4. Czyli odległość poszczególnych wysp od czegoś co powoduje dany klimat? Czy co wyspa to co innego? Explain!
6. Wymagania mnie zaskoczyły :wow: . Więc gra bd poprawiona graficznie, a wymagania się nie zmienią? Duży plus i szacun dla twórców.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Pisać, nie pisać, tak to zrozumiałem i dla mnie to zrozumiałe. Trochę czasu wśród Niemców i języka zapominam.

4. Lokacje będą się zmieniały w zależności od odległości poszczególnych wysp. W Fable był podobny system, lecz tutaj będzie zupełnie inny. ( Jaki? Tego jeszcze nie wiemy. )
Nie wiem jak można tego nie rozumieć. Dla mnie to zrozumiałe. Na przykład : kilka wysp blisko siebie będą miały określony klimat. Im dalej od nich to chłodniej/cieplej. W dodatku zawsze będzie jedna duża i kilka mniejszych obok niej.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Pisać, nie pisać, tak to zrozumiałem i dla mnie to zrozumiałe. Trochę czasu wśród Niemców i języka zapominam.

Wiem, kiedyś wspominałeś. Dlatego moje uwagi nie mają na celu złośliwości, tylko zwrócenie uwagi na błąd, abyś go nie popełniał w przyszłości.

Nie wiem jak można tego nie rozumieć. Dla mnie to zrozumiałe. Na przykład : kilka wysp blisko siebie będą miały określony klimat. Im dalej od nich to chłodniej/cieplej. W dodatku zawsze będzie jedna duża i kilka mniejszych obok niej.

Ja się domyślam. Lecz z tego zdania, jeżeli przeczyta je ktoś kto z grami ma mało do czynienia, nie zrozumie nic, bo w sumie to takie masło maślane.

No cóż, mod nie umie poprawnie pisać

Patrz wyżej i nie wyciągaj pochopnych wniosków.

Szkel! A to Twoje info, to czasem nie Prima a prilis???
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
Więc poniekąd dobrze zrozumiałem - wyspy blisko siebie będą miały zbliżony klimat, a im dalej tym bardziej będzie się zmieniać. Fajnie, choć pewnie nie będzie jakiejś geograficznej przyczyny danego klimatu (jak to jest w rzeczywistości) tylko będzie tak i już. A fajnie byłoby, gdyby klimat danych wysp był realistyczny i w jakiś sposób wyjaśniony. Bo jakim cudem na wyspie może panować siarczysty mróz? Mogliby jakoś wytłumaczyć te przejścia klimatyczne z ciepłych w zimne itd.


Patrz wyżej i nie wyciągaj pochopnych wniosków.

Patrzę wyżej i widzę..... sufit. Nie mogłem o tym wiedzieć skoro napisał to później. Zauważyłem, że bardzo lubisz strofować innych (mogłeś z nim to załatwić na PW, skoro wiedziałeś, dlaczego napisał trochę niezrozumiale). A Ciebie, szkeleton3 przepraszam, gdybym wiedział to bym tak nie pisał :)
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Patrzę wyżej i widzę..... sufit. Nie mogłem o tym wiedzieć skoro napisał to później. Zauważyłem, że bardzo lubisz strofować innych (mogłeś z nim to załatwić na PW, skoro wiedziałeś, dlaczego napisał trochę niezrozumiale). A Ciebie, szkeleton3 przepraszam, gdybym wiedział to bym tak nie pisał

Teoretycznie mogłem, praktycznie nie bardzo. Pw mi nie wchodzi, nie wiedzieć czemu. A czy wiedziałeś, czy nie- Twój komentarz był z natury złośliwy, więc miałeś go ochotę napisać. Gdybyś nie był małostkowy, dałbyś sobie z nim spokój, ale chciałeś dokopać modowi, więc to zrobiłeś. Nie piernicz mi więc łaskawie o swoich nie istniejących intencjach, a tym bardziej nie ucz mnie postępowania w takich razach, bo nie lubię jak wąż pierdzi.

Bo jakim cudem na wyspie może panować siarczysty mróz? Mogliby jakoś wytłumaczyć te przejścia klimatyczne z ciepłych w zimne itd.


Takim, że jedna wyspa jest na kole podbiegunowym, a druga blisko równika- For example...
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
I właśnie o takie wytłumaczenia zmian klimatycznych mi chodziło (nie musiałeś się wysilać tym podawaniem przykładu;p).

Był to złośliwy komentarz, ale dlatego, że nie wiedziałem, iż siedzi pośród Niemców. Bym wiedział, to bym nie powiedział.

nie ucz mnie postępowania w takich razach

Nie uczę, ale zwracam uwagę, bo nie wiedziałem, że nie działa ci PW - swoją drogą pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Co do pierdzących węży - przynajmniej nie produkują wiele metanu....

Co do dalszej kłótni - nie chcę robić syfu na forum, więc jak chcesz sobie porozmawiać to zapraszam na gg :rolleyes:
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
2. Hmm, chyba wolałbym, aby zachowali realistyczność... ogólnie dla mnie mogłoby tej broni wogóle nie być, ale nie mnie o tym decydować ;)
5. Najdroższa, nie znaczy najlepsza... ale jestem pewien, że PB zadba o to, żeby gra była dopracowana i żebyśmy nie mieli żadnych zastrzeżeń.
6. To, że wymagania się nie zmienią, zaskoczyło mnie (miło ;) ) i to bardzo. Jeżeli rzeczywiście wymagania pozostaną takie same, to duży plus dla PB.
Pozdrawiam, Hadler :)
 

sebogothic

New Member
Dołączył
19.12.2010
Posty
136
Zdziwiłem się informacją, że wymagania się nie zmienią. Ale może to był prima aprilis?
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Znaczy więc, że w końcu Piranie uporali się z dobrą optymalizacją gry. NA pewno pomogło im podział gry na poszczególnych wyspach. Chociaż ostrożny człowiek radziłby poczekać do premiery z potwierdzeniem tej informacji, to jednak uważam, że wymagania w końcowej fazie produkcji gry nie ulegną zbytniej zmianie. Budżet jak budżet. Widocznie Deep Silver postawiło na ten produkt licząc na dużą popularność tej części. W sumie nie dziwię się, czemu określają ją najdroższą produkcją. Zamiast karmić nasz pojedynczymi informacjami, powinni ujawnić jakiś trailer a nie
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom