Risen 2 A Steam

  • Thread starter Makiavelli
  • Rozpoczęty
Status
Zamknięty.
M

Makiavelli

Guest
Dnia wczorajszego chłopaki z Piranha Bytes poinformowali fanów o tym, iż Risen 2: Dark Waters będzie korzystało z platformy Steam. Uzasadnili to, łatwymi uaktualnieniami i zabezpieczeniami anty-pirackimi, podkreślali również możliwość grania na nie ograniczonej liczbie komputerów ze swojego konta. Według mnie, ww. plusy przyćmiewa przypisanie gry do konta, co uniemożliwia dalszą sprzedaż. Jednakże nie dziwie się twórcom, ograniczając rynek gier używanych, zwiększają swoje zyski.

Co o tym sądzicie?

Link do oświadczenia
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Z punktu widzenia ich zysku, jak najbardziej logiczny krok. Coraz więcej gier tak funkcjonuje, więc trzeba było się z tym liczyć i w tym przypadku. Jak dla mnie nie ma tragedii, a pewne korzyści z tego płyną.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Swojego czasu czytałem artykuł o rozwoju platformy Steam i jej procentowego udziału na rynku, Mieli w planach zrobienie podobnej platformy jak na GOG.com z obrotem używanych gier. To jest moloch i abolutny lider. Coraz więcej osób posiada dobre, stabilne łącze. Pamiętacie swojego czasu, że rok po premierze Risen pierwszego, na Steamie pojawił się w obniżonej promocyjnej cenie. Ilość sprzedanych elektronicznych kopii zaskoczyła pozytywnie Deep Silver. Być może to był jeden z argumentów zdecydowania się na Steam. Nie wiem, może pokuszą się o jakieś specjalne limitowane werjse pudełkowe. Któż to wie, do premiery jeszcze szmat czasu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom