Recenzja By Gothic Up

Status
Zamknięty.

Xelitas

Member
Dołączył
1.1.2005
Posty
343
Chociaż nie przeszedłem jeszcze gry, to zdaje mi się, że potraktowałeś ją zbyt łagodnie. Zgadzam się z ogromnym potencjałem drzemiącym w serii, jednak na prawdę nie uśmiechało mi się kolejny raz zaczynać prawie od zera. Naprawdę, szlag mnie trafił, gdy zobaczyłem, że czwarty raz (nie licząc Nocy Kruka) będę musiał uczyć się skórowania zwierząt, czy otwierania zamków. Dodatkowo bugi kompletnie zabijają przyjemność gry, np. w tym momencie, będąc w Trelis mam pokaz slajdów, chociaż mój komp zdecydowanie przewyższa wymagania zalecane. Ogólnie rzecz biorąc uważam, ze wydawanie takiej gry to kpina z kupującego. Pozostaje teraz czekać na Arcanie i Risen (licząc, że PB się zrehabilituje).
 

bimber12345

Member
Dołączył
6.12.2008
Posty
266
Dla mnie ta gra to gówn* w złym wykonaniu. Błąd na błędzie. Żadnej misji nie przejdziesz bez użycia kodu. Misje są żle pomyślane np Misja Lee zaprowadz armie do Gothy, kto by pomyślał, że ta armia czeka już pod Gothą, a ty szukasz ich w vengardzie.
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Po przeczytaniu recenzji mogę stwierdzić, że brzmi ona dobrze i można się z niej wiele dowiedzieć.
Jeszcze nie grałem w ZB ale chwilowo wolę poczekać aż wyjdzie kilka łatek do tej gry, bo gra jest super, ale bawić się w zabugowany produkt to... lipa :blink:

Nie zaczynamy od zera - nasz heros walczył przez spory czas i znowu zmizerniał? Trudno, ale w gruncie rzeczy dobrze, że tak zrobili, ponieważ grać postacią na 50lvl ze wszystkimi skillami to gra bez zabawy!

Nowy wygląd - znowu? Wolałem Beziego z kucykiem :p

System walki - nowości pewnie będą widoczne w G4 a teraz cieszmy się innymi rzeczami ;-) To, że można pokonać dobrego orka byle czym można zauważyć w podstawowej wersji gry, gdy wchodzimy i nawalamy wszystkich orków wokół nas --> efekt każdy zna. (pamiętam jak w G2 walczyło się z orkami wokół zamku w GD <~> tam była adrenalina :D )

"+ Fabuła
+ To GOTHIC!
+ Bezimienny
+ Klimat
+ Kilka nowości

- Optymalizacja gry
- Zbyt mało nowości
- Stabilność
- Chciałoby się więcej
- bugi, Bugi, BUgi, BUGi, BUGI!!!
_... no i bugi! "

Co do plusów to zgadzam się tylko z tym, że Gothic to jest jednak Gothic i w niego trzeba zagrać.
Klimat był w jedynce i dwójce. Chociaż ten także jest niepowtarzalny. Reszta uchodzi do neutralności.
Co do minusów, zgadzam się w pełni.

Podsumowując, jeśli Gothic 4 wyjdzie jako zabugowany produkt, mogą stracić rzeszę fanów i nic ich nie uratuje.
Na prawdę wolę poczekać rok/dwa i zagrać w cudowną kontynuację niż szybko pograć przez 5minut i odinstalować grę.
 

bimber12345

Member
Dołączył
6.12.2008
Posty
266
Gra Gothic 3: Zmierz Bogów to dobra kontynuacja serii gry Gothic. W poprzednie części były bardzo dobre i grało się z przyjemnością. Lecz ten dodatek miał poprawić podstawke i dodać rewolucyjne rzeczy. Gra ma nas wprowadzic do czworki, która zapewnie wyjdzie za 2 lata. Jednak na ile im to wyszło.
Fabuła: Wracasz z Nieznanych Krain, pokonawszy Xardasa i znowu wkraczasz w wir walki o Myrtane. W tej grze to nie nowość : "Idz i uratuj co się da". Wojna toczy sie miedzi Gornem a Thorusem, ale w grze jest jeszcze jedna strona konfliktu. Lord Lee i bracia ( Anog i Inog ) nie chcą wkroczyć do wojny. Musisz ich przekonać, że wojna to jednyne rozwiąnanie.
Grafika: Grafika jest prawie dokładnie taka sama jak w trójce ale dodali wiele szczegółów. Dzieki czemu wymagania zamiast zmaleć poszły w góre.
Dzwięk: Nie dodali żadnej scieszki dziekowej.
Rozgrywka : Idziesz od miasta do miasta i robisz misje, z którymi napotykasz coraz wiecej błędów. Bugi są na każdym kroku, ja nawet po intrze miałem: Anog nie siedział na stołku ale metr od niego na powietrzu.
Więc gra mogła być naprawde dobra, pomysły były naprawde dobre. Ale wykonane gorzej. Dlatego seria Gothic może stracić wielu fanów jeżeli nie zapatchuja tego dobrze.
Za rok: jeśli nie stworzą czegoś porzadnego to już nikt nie kupi czwórki
 

Rolland

Member
Dołączył
8.11.2007
Posty
60
A moje zdanie jest takie jak wiekszosci:SERIA GOTHIC UMARLA PO UKAZANIU SIE TROJKI!!.Gdzies zgubili ten klimat nie ma juz tych gildi tych trzech gildi i tylko do jednej mogles wstapic to bylo najlepsze rozwiazanie nie ma tego klimatu chociaz by z Gothic 2 w 4 rozdziale gornicza dolina i ten klimat tam tak mnie wciagnal ze nie chcialem konczyc tego rozdzialu,a tu co w trojce chodzisz od miasta do miasta robisz troche nudne questy i mozesz byc w 5 frakcjach jednoczesnie ja nie raz mowilem ze nie obrazil bym sie gdyby Gothic 3 zrobili w tej samej oprawie graficznej co Gothic 2 i jakby utrzymali ten klimat.
 

bimber12345

Member
Dołączył
6.12.2008
Posty
266
Ja na tą serie patrze troche odmiennie, ponieważ moja przygoda zaczęła sie od trójki. Dla mnie te gry są naprawde dobre i nie rozumiem czemu sie czepiacie trójki, jak dodaek jest jeszcze gorszy. Zobaczymy co czwórka przyniesie
 

Zielarz

New Member
Dołączył
13.11.2008
Posty
28
eh, zamówiłem gothica 3 ZB na allegro już w listopadzie, jeszcze mi nie przysłali, ale niestety z tego co widze to chyba będę przechodził g3 podstawke od nowa, skoro ZB jest tak zbugowane...
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
CYTAT(Duch @ 08-12-2008, 16:12) index.php?act=findpost&pid=205313
Ja na tą serie patrze troche odmiennie, ponieważ moja przygoda zaczęła sie od trójki. Dla mnie te gry są naprawde dobre i nie rozumiem czemu sie czepiacie trójki, jak dodaek jest jeszcze gorszy. Zobaczymy co czwórka przyniesie


Grałeś w 1 i 2 i NK?
Jesli zagrasz to zrozumiesz, dlaeczego tak psioczymy na Gothic'a 3.
 

=BLADE=

Dowódca Rycerzy Wody
Dołączył
6.2.2007
Posty
444
no no Kacpi muszę przyznać że bardzo dobra recenzja ;) przynajmniej krótka hehehe i się przez to ciekawiej czyta ;p ale na serio to świetnie opisałeś fabułę, aż mam ochotę zgrać hehehe.. ale poczekam jeszcze ;p

a co do samej gry.. nie wypowiem się bo nie grałem ;) w każdym bądź razie jak już mówiłem - fabuła wciągą... i jest w tym pewien smaczek... az chce sie zobaczyc co sie teraz dzieje w tej Myrtanie w której jeszcze całkiem nie dawno buszowało się po lasach szukając wrażeń :)

a co do bugów... heh.. wiadomo że to strasznie męczy, ale jak się gra od początku serii to chyba każdy wykształcił w sobie "dar kombinowania" - bo inaczej się tego nie określi, choćby na 100 sposobów - ale i tak się dojdzie do zamierzonego celu hehehe, gdzie diabeł nie może tam.. bezimienny!

pozdro
 

GOFER152

Member
Dołączył
3.11.2008
Posty
194
Według mnie recenzja jest bardzo obiektywna , zawiera plusy i minusy dodatku , nie upiększa go ani nie pogrąża.Przedstawia to czego możemy się spodziewać po ZB. Jest przedstawiony szerszy zarys fabuły , a to mnie szczegulnie ciekawiło. Co do bugów to pewnie przyjdzie nam poczekać z pół roku aż wyjdzie większa ilość pathy naprawiająca przynajmniej te najbardziej irytujące bugi, podobnie jak było z G3.
 

bimber12345

Member
Dołączył
6.12.2008
Posty
266
Dlatego sądze, że postapiłem głupio kupując już ta gre jak i tak za pól roku bedzie działała poprawnie :)) A ja grałem w wszystkie części Gothica. Nie mógłbym sie nazywać fanem gdybym nie znał wszystkich części. Choć nazywam sie fanem Dungeona Keepera jak nie grałem w jedyne ale czy to grzech ??
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Recenzja jest bardzo dobra (coż mam powiedzieć innego, skoro sam przyłożyłem do nie rękę* :p ) Jest obiektywna i przedstawia realny stan rzeczy. Kiedy ją przeczytałem, jeszcze bardziej ucieszyłem się, że kupiłem tą grę :)

Pozdrawiam

[SIZE=8pt]* jak ktoś nie rozumie, to niech patrzy na moją grupę[/SIZE]
 

bimber12345

Member
Dołączył
6.12.2008
Posty
266
Z tego, że gre kupiłem i w 6 godzin przeszedłem sie ciesze. Ale z tej gry liczyłem na wiecej
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
W Gothicu nie chodzi o to, żeby ją szybko przejść,
tylko wykonywać questy i cieszyć się klimatem przez wiele godzin.
Oprócz tego czytając, któryś już raz recenzję (niektórzy tak mają ;-)) dochodzę do wniosku,
że nie jest to całkowicie obiektywne spojrzenie na sprawę.
Przykładowo pod koniec recenzji, jej epilog, definitywnie stawia grę pod złym światłem.
Przynajmniej ja tak uważam.
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
Ogólnie bardzo fajnie jest napisana recenzja, bo zawartych jest dużo informacji, ale według mnie recenzja jest napisana zbyt trywialnym językiem. Jeśli jest to najlepsza strona o serii Gothic to czegoś trzeba wymagać. Na koniec jeszcze taki cytat: "... pustynnych stepów Varantu" :D coś tu chyba się nie zgadza :D
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Dyskusja wyczerpana.Temat został z tego powodu zamknięty. Jeśli chcesz tu pisać, poproś moderatora o otwarcie tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom