Problem z używaniem zaklęć, access violation

NiebbeQ

New Member
Dołączył
1.2.2023
Posty
10
Witam, po wielu wielu latach stwierdziłem, że wreszcie spróbuję poszukać pomocy na forum. Grałem na różnych systemach, różnych komputerach i w różne wersje - pirata, złotą edycję pudełkową, wersję steamową. Od windows Xp, przez windows 7 i teraz na windows 11. I zawsze zdarza mi się ten sam problem, mianowicie przy używaniu zaklęć (run/zwojów) po jakimś czasie gry pojawia mi się bug. Bezimienny ma pozę, jakby trzymał w dłoni zaklęcie, ale wizualny efekt zaklęcia nie pojawia się, czaru nie można rzucić i po chwili gra się crashuje, czasem wyskakuje błąd access violation.
Jest to uciążliwe, ponieważ nie pozwala mi zagrać magiem, gdyż musiałbym co jakieś 15-20 minut rozgrywki resetować grę, by móc używać zaklęć.
Próbowałem wielu sposobów, od lat przeszukuję internet. Wszystkiego rodzaju patche i łatki, edycje plików vdfs.cfg, uruchamianie w różnych trybach zgodności itd.
Wiele osób ma problem z błędem access violation, ale stosunkowo rzadko widziałem, by ktoś miał taki problem właśnie z używaniem zaklęć.
Tym bardziej dziwi mnie to, gdyż jak wspomniałem wyżej, ten błąd zdarza mi się zawsze. I to na różnych komputerach, różnych wersjach nocy kruka.
Po wielokrotnym przeszukiwaniu internetu, nie potrafię sobie z tym problemem poradzić.
Może trafi się ktoś, kto będzie w stanie mi pomóc, czekam na odpowiedź
 
Ostatnia edycja:

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4784
Hmm. Wydaje się to być dość specyficzny bug/błąd. Szczerze mowiąc nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
Od windows Xp, przez windows 7 i teraz na windows 11. I zawsze zdarza mi się ten sam problem
Mamy rozumieć, że od lat, grając też na XP, zawsze występował ten błąd?

Pozostaje jeszcze próba zagrania z DirectX 11(jeśli nie próbowaleś), modyfikacja oprócz aspektów wizualnych całkiem nieźle "optymalizuje" Gothica na nowszych komputerach.

Tutaj też mamy mały poradnik odnośnie grania na nowszych systemach. Wiem, że próbowałeś, ale przejrzyj to wszystko jeszcze raz, a może wpadnie coś nowego ;)
 

NiebbeQ

New Member
Dołączył
1.2.2023
Posty
10
Mamy rozumieć, że od lat, grając też na XP, zawsze występował ten błąd?
Tak. Różne komputery, różne systemy, różne kopie i wersje gry - zawsze mam ten sam problem, mega dziwne.

Pozostaje jeszcze próba zagrania z DirectX 11(jeśli nie próbowaleś), modyfikacja oprócz aspektów wizualnych całkiem nieźle "optymalizuje" Gothica na nowszych komputerach.
Będę musiał spróbować jutro, oby tylko ta modyfikacja się nie gryzła z moją aktualną wersją gothica.
Dam znać jakoś wieczorem czy pomogło

Tutaj też mamy mały poradnik odnośnie grania na nowszych systemach. Wiem, że próbowałeś, ale przejrzyj to wszystko jeszcze raz, a może wpadnie coś nowego ;)
Dokładnie z tego poradnika gram teraz

Właśnie bardzo mnie dziwi, że nigdy nie spotkałem, by ktoś miał ten sam problem. Dlatego postanowiłem napisać na forum, w nadziei, że może jednak.
 

NiebbeQ

New Member
Dołączył
1.2.2023
Posty
10
Nie powinna. Daj znać jak to wyjdzie, bo aż jestem ciekawy ;)
Gra wygląda dużo lepiej z tym patchem, dzięki za niego :D
Aczkolwiek problemu on nie rozwiązuje.
Dorzucam screena, który pokazuje jak wygląda moment wystąpienia buga po wybraniu zaklęcia (wybrałem jakiś losowy hosting, bo rozmiar screena jest za duży i nie mogę dodać bezpośrednio na forum)
Gdy już pojawia się to, kolejne próby castowania czaru lub wybranie innego kończą się crashem gry

 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1082
Jak wybierzesz czar to możesz dowolnie machać kamerą? Dlaczego nie masz widoku od tyłu?
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4784
Nie mogę, włączyłem Marvina by zrobić tego screena, bo od tyłu ten visual bug nie jest zbyt widoczny
Czyli w momencie, gdy bug występuje tracisz możliwość poruszania kamerą na boki? Góra-dół również czy to da się zrobić?
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1082
a jesteś w stanie odtworzyć ten błąd? W sensie wywołać go na żądanie? Bo piszesz, że występuje przy czarach. Może klikasz jakies konkretne klawisze czy coś?
 

NiebbeQ

New Member
Dołączył
1.2.2023
Posty
10
a jesteś w stanie odtworzyć ten błąd? W sensie wywołać go na żądanie? Bo piszesz, że występuje przy czarach. Może klikasz jakies konkretne klawisze czy coś
Tak, jak pobieram jakiegoś patcha czy coś robię i chcę sprawdzić, czy bug zniknął to po prostu castuje czary. Obojętne czy używam zaklęć teleportacji, leczenia, przywołania czy cokolwiek innego, dzieje się tak zawsze po jakiś 3-5 minutach spamowania czarami, lub jeśli używam czarów mniej, to dłużej pogram zanim bug wystąpi.
Nie ważne czy wybieram czary klawiszami numerycznymi, czy na spacji - zawsze jest tak samo
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4784
No dobra, zostaje mi Cię poprosić żebyś nagrał wideo(może być telefonem) i nam je tutaj pokazał i wrzucił tutaj screena z błędem(access violation). Wtedy będziemy myśleć co dalej można z tym zrobić.
 

NiebbeQ

New Member
Dołączył
1.2.2023
Posty
10
Trochę mi zajęło, by to uchwycić, bo błąd wyskakuje dość losowo :D
Nie wiem czy to ma coś wspólnego, czy przypadek, ale gdy nagrywałem narzędziem z paska Geforce Experience, błąd wystąpił później, niż zazwyczaj - video nr 1 oraz screen błędu ad 1
A co do drugiego nagrania to na nim jest wersja błędu, która właśnie występuje najczęściej
Niestety filmik telefonem ma 4 sekundy, ponieważ gdy trafiłem na błąd akurat zakańczałem filmik, bo miał już kilka min i zaczynałem nowy
Omyłkowo nie zrobiłem screena tego drugiego błędu, bo crash zaciął mi kompa i musiałem wylogować - jeśli będzie trzeba, postaram się jutro rano ponowić próbę i zrobić screena


Z jakiegoś powodu dysk google nie chce ich odtwarzać, trzeba pobrać - zaręczam, że to nie wirusy, w razie co mogę wrzucić na youtube na prywatny :D
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1082
Dziwny masz adres zainstalowania gothica. P\dev\g2addon\relese\zengin
pokaż screena z głównego folderu gothica
 

NiebbeQ

New Member
Dołączył
1.2.2023
Posty
10
Dziwny masz adres zainstalowania gothica. P\dev\g2addon\relese\zengin
pokaż screena z głównego folderu gothica
Zainstalowanego mam normalnie w Program Filesx86/steam/steamapps/common/Gothic 2

Jutro rano wrzucę screena bo nie mam teraz dostępu do kompa
 

NiebbeQ

New Member
Dołączył
1.2.2023
Posty
10
Dziwny masz adres zainstalowania gothica. P\dev\g2addon\relese\zengin
pokaż screena z głównego folderu gothica
Proszę, mój folder z Gothiciem. Doinstalowany mam teraz player kit, report patch 2.6, dx11 patch od kolegi wyżej i wersja steamowa ma domyślnie system pack 1.8
Ale bez łatek błąd również występuje
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4784
Widzę, że żonglujesz czarami za pomocą menu wyboru.
Nie ważne czy wybieram czary klawiszami numerycznymi, czy na spacji - zawsze jest tak samo
Po prostu wybierasz czary przyciskami 4-10?

Poważnie, nie mam pojęcia o co może chodzić. Dziś po 23 spróbuję odtworzyć taką sytuację u siebie, zobaczymy czy coś z tego będzie.

Proponuję również poprosić o pomoc na forum World of Gothic
Może tam znajdą się tęższe głowy.
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1082
Tak jak Romek napisał. Też nie mam pomysłu jak Ci pomóc.
Najlepiej jakbyś opisał swój problem na WoG. Musisz to zrobić po angielsku. Trzymaj link do odpowiedniego działu:
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1082
Jakbyś uzyskał pomoc na swoje błędy daj znać. Może komuś innemu się przyda.
 
Do góry Bottom