Problem Z Save'ami

Status
Zamknięty.

krell

New Member
Dołączył
10.5.2007
Posty
8
Mam spory problem z save'ami w grze. Często podczas wczytywania wywala mnie z gry i pojawia się taki komunikat


To spory problem bo jeśli raz się pojawi przy wczytywaniu danego save'a to już nie ma szans żeby go wczytać. Troche mnie to wnerwia bo ciągle powtarzam te same questy. Może mi ktoś pomóc?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
NAsz ulubiony błąd :)
1.wgraj service packa 2 jak nie masz
2.zmień pamięć wirtualną 2,5 razy tą co masz chyba wiesz jak to się robi?????
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
pierwsza sprawa napisz jaką masz konfigurację


pogrzebałem trochę po forach i znalazłem coś
prawdopodobnie może ci pomóc
CYTAT
Znalazłem chyba rozwiązanie owego problemu...

Nie wszystkim wiadomo ale PB wydal dwa patche... 1.08 i released patch...

Miałem ten sam problem, poszukałem po angielskich forach i znalazłem rozwiązanie....

Trzeba sciągnąć drugi patch



Tuatj masz link http://www.worldofgothic.com/?go=dlfile&fileid=106

Jeśli to nie pomoże to spróbuj tego :)

CYTAT
znalazłem sposób na where is guru:

1. w katalogu gothic3 (moje dokumenty) w pliku UserOptions.ini zmieńcie wyrazy english na polish
2. w katalogu Program Files\Gothic III\Ini w pliku ge3.ini też zmieńcie z english na polish


Sorka, że milion opcji ale każdemu pomagało co innego :)
sam też miałem ten problem ale na Gk mieliśmy z 10 sposobów na to dziadostwo :)

CYTAT
A wiec zauwazylem ze wiele osob(w tym ja) poszukuje jakiegos sposobu aby w jak nalepszej jakosci grac w ta cudowna gierkie Gothica 3 . Postanowilem przetestowac na wlasnej skorze rozne mozliwosci optymalizacji kodu gry itp...itd. Powiem wam ze efekt do jakiego doszedlem jest wrecz CUDOWNY Sam nie moge do tej pory wyjsc z podziwu jak teg dokonalem
Obecnie gram na ustawieniach medium/low z rozdzielczoscia 1024/768 i gra dziala plynnie w wiekszosci obszarow, w miescie oczywiscie dziala wolniej ale nie ma co nazekac Posiadam komputer
- Athlon XP 2.0
- 768 ramu
- GF FX 5200
no i oczywiscie wiadomo ze sprzet do najnowszych nie nalezy, ale trzeba sobie jakos radzic w zyciu
Dobra przejdzmy do konkretow
- po 1 zrobilem formata calego dysku (nie instalowalem zadnych zbednych programow ani gier)
- po 2 zainstalowalem program CachemanXP, ktory jest wrecz przecudowny Dzieki niemu posiadam 680-690mb wolnej pamieci fizycznej majac maxymalnie 768
- po trzecie dokonalem drobnych zmian w biosie ale to raczej malo istotne P.S.Dla unikniecia wystepowania bledu "Where is guru" radze zmniejszyc maxymalnie szybkosc pamieci( ja mam ustawione 266 przy maxymalnym 400) Pomaga w 100%
- po czwarte ustawilem bariere wykozystynia pamieci fizycznej z 80% na 90% co tez znacznie polepszylo jakosc gry. Aby tego dokonac wpisujemy w oknie uruchom "regedit" (otoworzy sie ramka) dalej postepujemy wedlug schematu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management a nastepnie dokonujemy edycji pliku "NonPagedPoolSize" w nastepujacy sposob ilosc ramu jaka posiadamy mnozymy x 90% a wynik dodatkowo x 1024. Liczbe ktora powstanie wprowadzamy w puste miejsce oraz zaznaczamy system dziesietny.
- po piate radze dokonac edycji ilosci pamieci wirtualnej.(jak tego dokonac chyba nie musze opisywac ) Powinna byc 2,5 raza wieksza niz ilosc posiadanego ramu i najlepiej ustawic ja na partycji 1 lub ostatniej gdyz to na nich dysk ma najwieksza szybkosc.
- no i na koniec nalezy dokonac drobnej modyfikacji a tak naprawde podmiany kilku plikow w katalogu G3 Mozna je pobrac z tego linkahttp://rapidshare.com/files/2569454/Gothic_3.rar.html (dolaczona instrukcja )
To co wam jeszcze tylko pozostanie to dokonac zmian w opcjach graficznych gry na takie jakie wam beda najbardziej odpowiadaly A no i zmiany ktorych dokonywalem byly wprowadzane na orginalnej polskiej wrscji Gothica.



to co pogrubiłem pomogło mi zlikwidować błąd Guru :) ale spróbuj każdej możliwości

http://forum.gothic.phx.pl/archive/index.php/f-111.html
na wszelkie inne problemy radzę szukać odp tutaj :)

a jak nic z tego nie pomoże to będziemy myśleć dalej :)
bo kojarzy mi się, że trzeba w biosie zmniejszyć też taktowanie ramu
alr to bym musiał poszukać
 

bicer

Member
Dołączył
9.3.2007
Posty
67
A jakiego masz antywira? Jeśli masz kasperskiego to należy dodać gothica do strefy bezpieczeństwa. Mnie to pomogło.
 

krell

New Member
Dołączył
10.5.2007
Posty
8
AMD Sempron 2600+
1 GB ramu
NVIDIA GeForce 6600 256 Mb

No to pokolei:
Service Packa 2 mam.
Pamięć wirtualna zmieniona.
Realeased Patch tylko pogorszył sprawe, gra mi się nie chciała włączyć... ale już naprawiłem.
UserOptions.ini i ge3.ini już miały polish.
Zmieniłem barierie wykorzystywania pamięci fizycznej (to co Ci yeed pomogło)
Ściągnąłem to podmienienie pliku ge3.ini opisane w ostatnim punkcie.
Antywira mam nortona, pogrzebałem w nim odpowiednio.

I nic mi nie pomogło. :blink:
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
CYTAT
- po trzecie dokonałem drobnych zmian w biosie ale to raczej malo istotne P.S.Dla unikniecia wystepowania bledu "Where is guru" radze zmniejszyć maxymalnie szybkosc pamięci( ja mam ustawione 266 przy maxymalnym 400) Pomaga w 100%


próbowałeś to???????

Jeśli nie to spróbuj to zrobić :)

A jak nie pomoże to mogę tylko rozłożyć ręce w bezradności :/
bo nie mam opcji co dale można by jeszcze zrobić

ostatecznie wgraj sobie patcha 1.12 :)
 

krell

New Member
Dołączył
10.5.2007
Posty
8
Patcha 1.12 mam od początku. Chciałem się pobawić w grzebanie w biosie ale nie wiem jak :( Mógłbyś mi to opisać?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
NO jak wejść do biosa to chyba wiesz ????
Szczerze to tam nie grzebałem bo mi usunęło ten problem wcześniej
Mam ograniczoną wiedzę na temat samego biosa, dlatego nie chcę ci mówić
bo nie wiem czy nie doprowadzę do tego, że ci komp klęknie

Wydaje mi się, że to się ustawia w rubryce Ferequency/Voltage control
aczkolwiek nie jestem na tyle kompetentny w tej dziedzinie by ci pomóc
O te bajery to musisz zapytać kogoś bardziej doświadczonego niż ja w tych sprawach
Zapytam znajomego i podeśle ci jak to zrobić ale pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność
Bo nie chce pretensji, że ci kompa rozwaliłem
 

Ceki

New Member
Dołączył
25.11.2006
Posty
18
Mam czasem ten sam komunikat wyskoczył mi chyba z 4-ry razy odkąd mam grę, i nic nie pomaga, czasem jest że chodzi dwa miesiące spoko i nagle boom :rolleyes: więc nie jesteś sam

Athlon64 3500 (Venice), 4x512 DDR, GF 6800GS

Post nic nie wnosi do tematu, +25% - szczur
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom