Problem Z Odpalaniem Arcanii

Status
Zamknięty.

MarioX321

New Member
Dołączył
24.9.2010
Posty
3
Witam, witam. Co prawda, dopiero co się zarejestrowałem, bo mam problem. Nigdy wcześniej takowy mi się nie wydarzył. Dzisiaj rano ściągnąłem demo Gothica 4, wszystko ładnie, pięknie się instalowało, włączyło się, aż do czasu włączenia nowej gry. Gra się ładowała, ładowała, aż w końcu się załadowała, i ktoś tam konwersował ze sobą ( Głównych bohater chyba z jakąś dziewczyną. ) Nie widziałem tego, lecz tylko słyszałem, ponieważ obraz z ładowania nie chciał się wyłączyć. Mogłem normalnie chodzić w grze, słyszałem kroki i wszystko, ale dalej obraz nie schodził, czekałem tak nawet 15 minut.

2 gb. Ram, karta graficzna ati radeon x1650 pro, 512 mb grafiki. Procesor dwu rdzeniowy, najnowsze sterowniki.. Nvidia PhysX zainstalowana, direct też. Procesor 2.8 Ghz.

Jeśli ktoś mógłby pomóc, to prosiłbym. Wiem, że powinno pójść, kumplowi poszło a ma gorszy komputer.

Pozdrawiam.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Zacznijmy od tego, żebyś zrobił screena tego jak to wygląda i podrzucił tutaj.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Primo: screen. Secndo: myślę, że z taką kartą graficzną chyba nie pograsz... Zainwestuj w jakiegoś Radeona np. 4850 (ja takiego mam i nie narzekam, śmiga full detal). Jak go kupowałem półtora roku temu, to kosztował 4 stówki. Teraz go pewnie kupisz za dwie z kawałkiem.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
No trudno powiedzieć, żeby x1650 pro mógł zaspokoić Arcanię. Bo ten model nawet pewnie nie podchodzi pod minimalne wymagania.
Porównywalny do Gf 7900 (minimalne wymagania na grafikę to Gf 8800)
aczkolwiek można pokombinować w ustawieniach karty. Tylko ja nie wiem jak to w ATI wygląda, bo Nvidia ma swój oddzielny panel sterowania.
 

MarioX321

New Member
Dołączył
24.9.2010
Posty
3
http://yfrog.com/m9boaadp - Proszę. ;) Na tym mi staje obraz, i nic więcej się nie dzieję. W grze normalnie chodzę, jak już pisałem słyszę kroki, i rozmowę. Rozmowa normalnie się toczyła, nie było żadnych 'cięć' podczas niej, więc myślę że gra płynnie chodziła by na tej karcie, na ustawieniach minimalnych. Na minimalnych menu normalnie chodzi, bez żadnego zacięcia, ładowało się też normalnie.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Skoro nawet na minimalnych nie chce odpalić, no to wina karty. Co z tego, że głosy się nie cięły? Za dźwięk nie odpowiada przecież karta graficzna ;)
Mówiąc krótko - na tej karcie nie pograsz.
 

MarioX321

New Member
Dołączył
24.9.2010
Posty
3
No dobra. ;P Myślałem, że jak Mafia 2 chodzi na średnich, to i to pójdzie na minimalnych. xD Dzięki za odpowiedź, cóż będzie trzeba zainwestować w nią na Xboxa. ;P Tylko, nie wiem jak to będzie na nim. Nie grałem w tego typu gry na Xboxie. ;) Kumpel ma chyba gorszą kartę graficzną, a mu chodzi. Cóż, też pogram u niego. ;)

Pozdrawiam.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
No tak. To wygląda właśnie tak. Grafika nie jest w stanie wyświetlić poprawnie obrazu, a tak jak wspominał wer za dźwięk przecież nie odpowiada grafika. Tak samo płynną obsługa menu nie ma nic wspólnego z tym jak gra będzie się zachowywała po odpaleniu.
 

Moro32

New Member
Dołączył
23.10.2008
Posty
4
Witam. Wczoraj wieczorem ściągnąłem sobie demko Arcanii. Wszystko pięknie się zainstalowało, ale nie odpaliłem gry od razu. Dzisiaj chciałem pograć, a tu się okazuje, że cały czas mam czarny ekran... wyjątek stanowi kursor (NIE WIDAĆ NAWET REKLAMÓWEK!). Co prawda słyszę dźwięk w tle, a gdy ściągnę grę na pasek, widzę przez chwilę menu główne - jest dość nie wyraźne - ale nic z tym nie potrafię zrobić. ma ktoś może jakieś pomysły? Dodam, że to nie wina karty graficznej, bo zmieniałem ją pod koniec wakacji.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Konfiguracja komputera oraz podaj jaki masz system operacyjny.
 

Moro32

New Member
Dołączył
23.10.2008
Posty
4
Windows XP Professional - Service Pack 3, Intel Core 2 Duo E7200 (2,54GHz), 2 GB RAM, ATI Radeon HD 5700




Czy nikt nie jest w stanie mi pomóc?
 

Quashi12

New Member
Dołączył
25.9.2010
Posty
2
Mam ten sam problem.

AMD Athlon 64 X2 4400+
2*2GB kingstone 800mhz
X1950PRO 256mb 256 bit
Win Xp Service Pack 3

Też słyszę dźwięki, ale ciągle widać ekran ładowania. Poza tym wymagania arcani są zawyżone. Jeżeli ktoś mógłby pomóc, będę wdzięczny.

Pozdrawiam.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Mam wątpliwości czy twoja karta obsługuje DirectX 10. Chyba to jest powodem tego czemu gra nie działa; sprawdź w ustawieniach karty czy obsługuje ona DirectaX10.

Jeśli tak, może masz stare sterowniki.

Pozdrawiam.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
http://gothic.org.pl/forum/index.php?/topic/28320-arcania-gothic-4-demo-problem-z-uruchomieniem/ W tym temacie BooM ładnie opisał co trzeba zrobić.

Ave
 

Quashi12

New Member
Dołączył
25.9.2010
Posty
2
@up nic to nie dało...

Poza tym po co dx10, skoro XP go nie obsługuje? I moja karta spełnia luzem minimalne wymogi. Ale i tak dzięki za pomoc.
 

Kennymac

New Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
3
Ja mam trochę inny problem, mi gra wogule się nie uruchamia. Pojawia się na chwile czarne okienko a później komunikat że program przestał działać
Mam Windowsa 7 64 bity.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Ja mam trochę inny problem, mi gra wogule się nie uruchamia. Pojawia się na chwile czarne okienko a później komunikat że program przestał działać
Mam Windowsa 7 64 bity.

Podaj konfiguracje komputera bo na GF arcania ma problemy z uruchomieniem.
 

Kennymac

New Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
3
GF 8600 GT. Intel core duo 2.0. 4GB ramu. System zmieniałem ostatnio wiec powinienem mieć wszystkie aktualne sterowniki. Jakieś rady ?
 

Moro32

New Member
Dołączył
23.10.2008
Posty
4
Od razu powiem, że śmiało możesz zrezygnować z karty graficznej. Sam miałem GF 8600 i był to chyba mój najgorszy zakup. Po za tym, zważ na to, że im nowszy system, tym wymagania większe = zmień kartę. Ale poczekaj na rady specjalistów, to tylko moje zdanie.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Mam wątpliwości czy twoja karta obsługuje DirectX 10. Chyba to jest powodem tego czemu gra nie działa; sprawdź w ustawieniach karty czy obsługuje ona DirectaX10.
DirectX10 obsługują radeony od HD 2000 wzwyż i Geforce'y od serii 8000.

X1950PRO 256mb 256 bit
To jest bardzo mocna karta, miałem przez parę dni taką ale z 512 pamięci i nie miałem problemu z grami żadnymi, jedynie Risen nie chciał na niej działać. Więc problem jest inny. Ja bym system od nowa postawił :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom