Potwory

Status
Zamknięty.

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Tak więc założyłem ten temat żeby zobaczyć wasze pomysły i opinie na temat potworów w G3, takiego tematu chyba nie było ( szukałem i nie znalazłem ) więc tu piszcie swoje pomysły na nowe potwory, w jakim klimacie by występowały i jakimi atakami by dysponowały.

Ja chciałbym żeby na terenach pustynnych było coś podobnego do przerośniętych skorpionów, wynużały by się one z piasku i atakowały za pomocą żądła, a przeciwko jadowi bestii można było by kupić jakieś antidotum, zwykła mikstura lecznicza nie działałaby.

EDIT:

QUOTE Z takich mitycznych chętnie ujrzałbym

Minotaura- Miałby wielki topór

No minotaur super sprawa, naprawde dobry pomysł, byłyby jakieś labirynty związane z różnymi questami, chodzimy chodzimy a tu nagle minotaur wyskakuje zza rogu i toporem nas ciacha... dobre, dobre
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Heh Podobny temat sam założyłem w pierwszych moich tygodniach pobytu na forum... Tak, więc troszkę słabo szukałeś...

Teraz, co do tematu.

Najchętniej zobaczyłbym w G3 takie realistyczne potwory jak na przykład

Niedźwiedzie
Jakiegoś wielkiego kota: Lwa czy tygrysa

Miały by one ataki podobne jak w naturze...

Z takich mitycznych chętnie ujrzałbym

Minotaura- Miałby wielki topór

Chciałbym również, aby pojawiły się takie potwory/zwierzęta, które nie są dla Ciebie zagrożeniem tylko na twój widok uciekają... Można by było na nie polować dla skór

Mówię o:

Sarnach

Królikach
 

Geezer

Member
Dołączył
9.9.2005
Posty
833
Mi odpowiadały by minotaury... wielkie i muskularne za które dostawalibyśmy z 1000+EXP. Jednak nadal napotężniejszy by był troll, rzecz jasna. Można by jeszcze dodać inne ich odmiany. Np. ognisty. Chciałbym jeszcze pół ludzi-pół ożywieńców lub coś w tym stylu. Ciekawym rozwiązaniem by były jeszcze take małe, wredne, kośćiste stworzonka (coś na wzór goblinów). Byłyby one bardzo szybkie, zwinne i śmiercionośne. Można by tak wymieniać w nieskończoność. To wszystko zależy od ludzkiej wyobraźni...
 

Lord Sado

Member
Dołączył
12.8.2005
Posty
398
Ju??!! Eeee, fajny temat. Mi też odpowiadają minotaury, takie wielkieeee z toporami, no a pozatym przydałyny się centaury- wrogie czyli dzikie które ciągle atakują i przyjazne czyli takie które pomagają nam, możemy z nimi raozmawiać itp. przydałyby się duchy, poprostu duchy. Hmmm, co tam jeszcze, aha i jeszcze stado czarnych trolli, ale innych niż tych z Khorinis, tamte byłyby silniejsze, mniej zwinne i mogłyby żyć tylko w cieniu, światło by je raniło. Pozdro
rolleyes.gif
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
No wasze pomysły są całkiem fajne... Taa prawdziwe zwierzęta to by było coś. aah ale wątpie, aby zrobili cos takiego.
Co do minoatura to calkiem nie zły motyw. W jednym opowiadaniu ktoś napisał o nim i fajnie to wyglądało
biggrin.gif


A co ja bym chiał hmmm

Napewno jakieś latający przeciwnicy..Bo harpie i krwiopijce to mało.. Po zatym jakies unikalne monstra, bezpośrednio powiązane z jakimis questami. Coś jak smoki z G2 ;]

Chciałbym również, aby wśród nie których zwierząt był jakiś hmm dowódca...np. watasze wilków przewodziłby jakiś potęzny osobnik ;]

Aaa i jeszcze mogły by byc wikołaki ;]
 

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
Ja najchętniej z nowych potworów ujżałbym HYDRY i MEDUZY.
Jestem poprostu ciekaw jakby one wyglądały w Gotgic'u 3
biggrin.gif

Ale myślę, że skoro będą tereny pustynne to w 99% będą SKORPIONY.

No czas pokaże czym Piranha Bytes nas zaskoczy... na pewno będzie to cos fajnego
biggrin.gif
 

Kenshi

Member
Dołączył
28.1.2005
Posty
119
Hmm,wasze pomysły są nawet nawet.. hmm.. dobre.. przydało by sie jeszcze troche więcej wyobrażni..hmm,mogą być mumie.. takie wielkie..moga jeszcze przy plazy byc kraby..jakies aligatory,krokodyle...hmm,jakies krasnoludy.. wojenne,zolnierze krasnoludy.. tak jak orki..jakies elfy,by sie tez przydaly..amazonki..hehe.. potomki demonow"Devile"hehe.. jakies cyklopy tez by fajne byly.. cyklopy.. to by sie przydalo.. fajne..
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
Ja z chęcią spotkałbym się z feniksem i w zależności kim gramy to różne byłyby jego reakcje np. jesteśmy "u" Beliara to feniks nas atakuje, jesteśmy "u" Innosa pomaga nam i nas obdarowuje, "u" Adanosa gada z nami lecz jest czujny i "gotow" na wszystko zależnie od tego co mu powiemy itd. A i jescze feniksy byłyby zarówno takie dobre(lubią Innosa) jak i złe (lubią Beliara) żeby każdy mól znaleźć coś dla siebie.
Innym ciekawym stworem byłby taki "egipski" sfinks zadawałby nam trudne pytania (coś ala Quarhodron ) lecz w przeciwieństwie do niego wyciągałby on pewne konsekwencje wobec nas jeśli źle odpowiemy np. zabierałby nam 1 siłe lub 5 PŻ itp. za dobre odpowiedźi nagradzałby nas wybranym przez siebie bonusem (+1 siła, zręczność lub + 5 man,zycie bądź też kasa, dośw., przedmiot itp.) Byłby on nieśmiertelny i wiedziałby wszystko. W grze było by ich niezwylke mało i byłyby one trudno dostępne bądź też dobrze chronione.Każdy miałby swoje imię. Byłyby one neutralne (ani Innos ani Baliar) toteż magowie Adanosa dostawaliby więcej bonusów za dobrą odp. np. +2 lub +5. Jeśli mielibyśmy z nimi dobre stosunki to za odpowiednią ofiarą mógłby on dać nam jakąś wskazówkę bądź też opowiedźieć ciekawą legendę ofiara zależała by od tego co jest dla danego gracza najcenniejsze (np. od maga zażądałby many a od najemnika siły bądź też zręczności). Byłby to chyba mój ulubiony "potwór".
POZDRO!!!!
 

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
Wracając do nowych potworów...
Pod tym linkiem jest pare nowych screenów z gry Gothic 3
Ostatni ukazuje jakiegoś nowego potwora (COŚ W RODZAJU "BYKA")

oto link: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=21651

EDIT:
Może i Lord Sao masz racje... może to i stary nosorożec którego wszyscy już znamy, lecz wydaje mi się ten stwór dziwny.
Bardzo podobny do nosorożca, lecz każdy nosorożec na samym końcu pyska ma róg, a w tym przypadku tego nie widać. Nie wydaj mi się więc by był to nosorożec.
 

Lord Sado

Member
Dołączył
12.8.2005
Posty
398
Ju??!!! Khalid nie zdziwiłeś mnie, chyba chodzi ci o tego nosorożca, widziałem go wcześniej. Wpadłem na pomysł węży pustynnych, eee to takie stworzenia które maskują się w piasku i atakują z nienacka, zauważenie ich wymagałoby umiejętności np. maskowanie się i widzenie tego co zamaskowane, wiem że to głupia nazwa, ale coś takiego, pozdro

Aaa, myślałem że chodzi ci o ten obrazek z nosorożcami, ale nie chodzi ci o ten gdzie koleś atakuje te stwor, sorry
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
QUOTE (Khalid @ 10-09-2005, 16:28) Wracając do nowych potworów...
Pod tym linkiem jest pare nowych screenów z gry Gothic 3
Ostatni ukazuje jakiegoś nowego potwora (COŚ W RODZAJU "BYKA")

oto link: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=21651


Ja tam nie widze żadnego byka, tylko nosorożce, ktore można było już zobaczyc na jednym zz pierwszych filmików z tej gry. Moz epomyliłes linki, albo CI się zdawąło że widzisz tam byka
tongue.gif
Stanowczo za duzo czasu spędzonego przed kompem
laugh.gif



EDIT

to coś...ja to wziołem za jakiegoś przerośniętego kretoszczura ;]
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
QUOTE QUOTE Wracając do nowych potworów...
Pod tym linkiem jest pare nowych screenów z gry Gothic 3
Ostatni ukazuje jakiegoś nowego potwora (COŚ W RODZAJU "BYKA")

oto link: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=21651


Ja tam nie widze żadnego byka, tylko nosorożce, ktore można było już zobaczyc na jednym zz pierwszych filmików z tej gry. Moz epomyliłes linki, albo CI się zdawąło że widzisz tam byka tongue.gif Stanowczo za duzo czasu spędzonego przed kompem laugh.gif


Przecież byk jest widoczny na ostatnim obrazku... Przyjżyj się dobrze a zobaczysz...
smile.gif
Jakiś koleś z nimi walczy...

Sorki za krótkiego posta ale nie było o czym pisać- było to małe sprostowanko
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Ja bym z chęcią zobaczył, że np. za każdego orka była by inna ilość punktów doświadczenia. Bo to trochę dziwne, że każdy ork walczy tak samo. A co do potworów wymienianych przez niektórych to się nie zgadzam. minotaury, elfy, krasnoludy nie pasują do Gothic'a. Ja wolałbym, by PB wymyśliła jakieś nowe zwierzątka, a nie zgapiała z innych gier, bądź z przyrody ;P

PS Nie widziałem jeszcze tych screenów.
 

Pirat_Skip

Member
Dołączył
26.8.2005
Posty
86
Kenshi normanie czytasz w moich myślach też bym myślał o elfach lub jakiś inych potworach z tibi naprzykład fajnie by było też jakby było więcej lasów z ktorych można by było trzepać expo i skóry i żarcie . co o tym myślicie acha i przydal by się bardziej rozwinięty proces myślistwa , bo bez sensu uczyć sie jakiś gówien naprzykład usuwania żądeł krwopijcy i nic dobrego za to nie dostaniesz bo nie ma na to kupców tylko na skóry i do tego trzeba być jeszcze myśliwym to by było fajnie gdyby u każdego był y inne ceny hehe za dużo już wymyślam ale przydało by sie
smile.gif
ale mogły być miasta lub fortece elfów czy czegoś tam jeszcze a nie jakieś małe obozy . co o tym wwszystkim myślicie ??

POzdrawiam ....
 

O$kar

Member
Dołączył
20.10.2004
Posty
410
QUOTE Kenshi normanie czytasz w moich myślach też bym myślał o elfach lub jakiś inych potworach z tibi

No tu niestety sie niezgodze... Wprowadzenie elfów i krasnolódów do śaiata gothica było by fatalnym rozwiązaniem... W tą gre gra cały świat między innymi dlatego że jest to troche "inne" fantasy... Potwory są tam orginalne dzieki czemu gra tylko zyskuje. A co do reszty potworów... Zdaje sie na twórów gothica... Do tej pory mnie niezawiedli ale martwią mnie screeny z Gothic III... Widzieliscie te dinozaury?? Co to do cholery jest? Jursic Park?
blink.gif
Mam nadziej że to poprawią....
 

Kenshi

Member
Dołączył
28.1.2005
Posty
119
ehe.. ten dinozaur to scierwojad... hmm widzialem takie na discovery wiec moze to sa zdjecie z discovery?
tongue.gif
takie podobne.. hmm z moich pomyslow cyklop mi sie podoba... a wam? i trofea z cyklopa"Oko cyklopa" lolz
 

Konfistador

Member
Dołączył
26.8.2005
Posty
246
Ja bym chcial aby w g3 pojawily sie unikatowe potworki, czyli jeden na cala gre, dobrze by bylo gdyby przywodca jakiejs wioski zlecil zabicie jakiegos potwora ktory zabija im bydlo i owce, w takiej roli chetnie widzial bym mantikore, fajne bylyby tez jakies ogromne owady(takie jak w trailerze)noi choc ludzie uwazaja ze smokow juz nie ma(zabite przez bezimiennego)to przydal by sie taki ostatni smok...




pozdrawiam
tongue.gif
 

marys12

Member
Dołączył
5.8.2005
Posty
51
fajnie by było gdyby były jeszcze bohemont takie wielkie obleśne bydlaki dawały by ze 1000 exp !!!!!!!!!!
 

Goorni

Member
Dołączył
2.11.2004
Posty
69
Mogliby dać jakieś ptaki. Możnaby było na przykład przywołać jakiegoś czarnego jastrzębia. Albo, żeby w lasach były ptaki drapieżne i takie, które nas się boją, i z których można zabrać jakieś fajne pióra do sprzedania. A i kurczaki by się przydały... (mniam
tongue.gif
)
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
A ja myślę, że mogliby dać np. jakiegoś młodego smoka, albo coś w tym stylu.. I więcej unikatowych stworów (w stylu czarnego Trolla). I mogłyby być jakieś latające stwory, tylko żeby miały możliwość takiego normalnego latania, a nie jak krwiopijcy (krwiopijca w walce niczym się nie różnił od naziemnych stworów), np jakieś ifryty albo coś w tym stylu...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom